Skocz do zawartości

nVidia Shield TV Pro


śmiechu warte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam od roku planuję wymianę przynajmniej jednego Shield 2017 PRO na najnowszy 2019 PRO ale naprawdę nie ma nic co by do niej tak koniecznie zmuszało, nawet ceny używek starszych są czasami wyższe albo na poziomie równym  nowej wersji.   

 

Kupując Shield zwracać uwagę należy  na akcesoria bo ich kupno dodatkowo  pojedynczo to prawie połowa ceny boxa kupionego z akcesoriami. 

 

Za swój ostatni używany  Nvidia Shield 4k PRO 2017 dałem ok 550 zł z pilotem i padem kiedy praktycznie wersja z 2015 z dyskiem 500 Gb kosztowała ponad 700 zł. 

 

Ceny najnowszych to już ponad 1 000 zł licząc akcesoria można spokojnie skończyć na granicy 2000 zł a za tą cenę kupi się nawet dwie 2017 z akcesoriami ( pilot i pad ) i jeszcze zostanie trochę grosza.

 

Wersję TUBE okrągłą, nie PRO  z 2 Gb zalecał bym nie brać po uwagę przy zakupie jeśli ma być wykorzystywany box pod gry czy nawet KODI czy sewer domowy  Plexa . Jako tylko odtwarzacz dla filmów i serwisów nadaje się znakomicie. 

 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez Ktosiu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie. Czy Ktoś się orientuje, czy w najbliższym czasie Nvidia ma w planach wydać nowego Shielda?

Skoro wydawali w 2 letnich odstępach czasu (w 2015, 2017 i 2019) to i tak są już "spóźnieni ;), a nie wiem czy jest szansa na jakis nowy sprzet powiedzmy w i kwartale przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co. Box wyprzedza inne o kilka lat, aktualizacje są na bieżąco i  dobrze się cały czas sprzedaje mimo wysokiej ceny. 

Wady elektroniki są poprawiane na bieżąco wraz z produkcją. 

 

Zresztą co można dodać  więcej do tego boxa co go uczyni nowocześniejszym na dzień dzisiejsz? 

 

Wypuszczenie nowego boxa nic by praktycznie nie dało poza kosmetyką tego co jest z nowym softem. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś napisać, czy na tym urządzaniu działają płynnie cztery streamy naraz jako multi - live w C+online? Tylko bez ściemy, tradycyjnej dla typowego polskiego tzw szczęśliwego posiadacza. 

Płynnie, czyli zero jakościowej różnicy między jednym streamem, a czterema jednocześnie. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mają nie działać płynnie ? 

Jakość zależy tylko od serwisu i łącza, tak samo od obciążenia tego łącza i innych użytkowników .

Skoro na badziewiach czy jakichkolwiek boxach albo  TV komuś działa dobrze to na Nvidii musi działać dobrze o ile nie trochę lepiej. 

Jeśli streamem w multi zarządza usługodawca to na jakość nic nie poradzisz bo będzie zawsze taka sama. 

 

Ograniczenia jakości narzuca zawsze  serwer lub łacze a nie box. 

p.s Jak wejdzie Android 13 to dopiero się okaże  co potrafi 64 bitowy system, multiPiP w rzeczywistym np. 9 streamów w oryginalnej jakości. 

U mnie nie ma problemów odbierać  2 streamy 4K z tunera na  enigma2  na raz ( głowny i PiP ). 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie działa dobrze na badziewiach pokroju Mi Box itp. Temat był wielokrotnie wałkowany. Nawet na ich(C+) firmowym pudełku dedykowanym pod tę usługę, widać wyraźne spowolnienia przy zaledwie dwóch streamach 50fps. Przy czterech, to już w ogóle mucha w smole. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salva uwierz ludziom, że na Nvidii zasuwa wsio jak tralala. Tu nie ma lipy.

Shield i Apple wyprzedzają inne boxy o lata. Poczytaj co ci w nich pasuje, a co nie i wybierz. Idą święta, jakieś promo na pewno gdzieś znajdziesz.

Jak sie zdecydujesz na Shield to nie bierz wersji ''cylinder'', poznasz po cenie i kształcie.🙂

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać potrafił ale uzasadnić dlaczego nawet słowa nie widać.

Box  nie dość że jest  jest słabszy sprzętowo niż Shield nie ma rozbudowanych możliwości jakie posiada Shield.  

 

Takie opinie to  tylko od użytkowników którzy w życiu nie widzieli nawet na oczy Nvidia   Shield w działaniu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie z widevine 1 i serwisami vod w 480p
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Widevine odsyłam

Choćby więcej RAM ma ten box co przytoczyłem od Shield. A jaka wersja Android TV jest na waszym najlepszym sprzęcie?

Shield (poza graniem) nie jest taki super. Serio myślicie że w przyszłości 2/3 GB RAM wystarczy? Już prędzej zgodziłbym się z Apple TV ale też są wady przez które na polskim rynku nie jest odpowiedni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...

3GB RAM i 16 GB pamięci masowej w Shield Pro / 4 GB RAM i 32 GB pamięci w Homatics 4K R Plus (chyba tej wersji hollex nie ma) ale Nvidia Shield Pro wyprzedza o lata świetlne inne boxy XD. Nie twierdzę, że do niektórych rzeczy tamten box od Nvidia się nie nadaje, bo i ma swoje zalety (np. do gier ze swoją chmurą), ale trzeba napisać prawdę:

1. Nie ma sprzętu idealnego na polski rynek. Każdy tu ma swoje preferencje, ale według mnie nie ma ideału.

2. Nie jest to wyprzedzanie o lata świetlne, a nawet nie jest to wyprzedzanie. Albo inaczej, jest to takie wyprzedzanie, jak miała zrobić Legia po wskoczeniu do LM.

 

Najlepszy był komentarz Widevine L1, że to odtwarzanie w 480p, gdzie normalnie producenci napisali w odpowiedziach na pytania, że działają serwisy w 4K.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi są wszystkowiedzący o sprzętach których nawet w sklepie nie widzieli.😀

A już podawanie tylko ilości GB woła o pomstę.

Jak mówiłem szkoda na ciebie klawiatury userze o znaku rozpoznawczym XD.

Kup sobie więc tego Homaticsa i ciesz się ilością GB😁

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty w ogóle rozumiesz z tych parametrów  że są lepsze, nie widzę byś zrobił jakiekolwiek porównanie wydajności systemu.   

 Czy ten box  ma skalowanie czy trankodowanie  w locie ?

 Czy ma  udostępnianie plików z napędów podłączonych czy serwer multimediów ? 

 Czy umożliwia zapis na nośnikach ? 

Poza tym czy mas zi sprawdziłeś w działniu boxa porównując go z Nvidia Shield PRO ? 

4 Gb RAM w zwykłych boxach były głownie dawane z powodu zapełniania sie pamięci i obciążenia systemu przez działającą jedną aplikacje na nie zoptymalizowanej wesji androida i jakoś nik tych boxów nie zachwala bo sa po prostu marne w porównaniu nawet do Mi boxów z 2 Gb RAM.

  2 Gb to standard na boxy Android TV czy samo  TV , 3 Gb mają sprzęty wyższej klasy, a już systemy 64 bitowe tylko boxy z długim wsparciem i dobrymi procesorami jak Shield w wersjach PRO.  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus i okrojenie zalet tego sprzętu.

W dniu 19.12.2022 o 20:42, Ktosiu napisał(a):

4 Gb RAM w zwykłych boxach były głownie dawane z powodu zapełniania sie pamięci i obciążenia systemu przez działającą jedną aplikacje

Ten box o którym pisałem nie jest byle jaki Chińczyk, ma certyfikacje, choćby to podstawowa różnica. A jeżeli chodzi o pilot jest wygodniejszy, niż ten od NVIDIA (nawet możesz sobie zaprogramować dany przycisk, a z pewnym programem od klawiatury prawdopodobnie nawet więcej przycisków). Odnosiłem się wcześniej tylko do tego, że box w temacie (Shield) nie odjeżdża o lata świetlne innym i podtrzymuję swoje zdanie.

 

NVIDIA Shield TV Pro nadaje się do grania na Androidzie, ale konsolom typu PlayStation, czy Xbox nie dorównuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

S

W dniu 22.12.2022 o 15:56, kisiel95 napisał(a):

 

NVIDIA Shield TV Pro nadaje się do grania na Androidzie, ale konsolom typu PlayStation, czy Xbox nie dorównuje.

Shield TV Pro nie jest konsolą do grania, nie ma co porównywać z Xbox i PlayStation, czy nawet z Nintendo Switch.

Shield TV Pro jest za to jedynym, opartym o Android boxem, który może być porównywany z Apple TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RobKos napisał(a):

 

Shield TV Pro nie jest konsolą do grania

Jednak można grać czy ci się to podoba czy nie.

Klawiatura, mysz lub pad i hulasz na serwerze Nvidii.

Jak opłacisz odpowiedni plan to śmigasz na RTX 4080🙂

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...