Skocz do zawartości

Dekoder Sagemcom IWU200 (IPTV)


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli będziesz miał znowu ten problem - spróbuj wypiać i wpiąć kabelek HDMi :) pewnie też pomoże.

Wygląda na problem z  HDCP na linii dekoder-telewizor.

Może tez mieć znaczenie kolejność uruchamiania sprzętów albo najpierw dekoder potem telewizor, a może odwrotnie zadziała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.09.2019 o 00:06, stigman88 napisał:

 

Miałem przyjemność przesiąść się po dwóch latach z ICU 100 na IWU 200. Sagecom zauważalnie szybszy, powiedziałbym nawet że o 50 %. Być może mój ICU był już wysłużony, ale tak czy inaczej jestem bardzo pozytywnie zaskoczony IWU200. Obsługa, menu, pilot - identyczne w obu dekoderach. Z żadnych innych opcji dekodera nie korzystam więc się nie wypowiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W salonie do FB6 (łącze 1Gb/s) mam podpięty kablem Ethernet jeden dekoder IWU 200, natomiast w sypialni drugi dekoder IWU 200 (po wifi). W mieszkaniu mam dosyć grube ściany i trochę obawiałem się, że wifi w sypialni może szwankować ale nie ma z tym problemu, żadnych zacięć obrazu i dźwięku. Do multiroomu wybrałem IWU 200, bo czytając opinie innych użytkowników stwierdzali, że IWU 200 lepiej sprawdza się po wifi niż ICU 100. Gdy był kanał TVP 4K (na czas Euro 2020), to na obydwu dekoderach bez najmniejszego problemu mogłem oglądać mecze w 4K z HDR i Dolby Atmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 16:35, lucas2go napisał:

W salonie do FB6 (łącze 1Gb/s) mam podpięty kablem Ethernet jeden dekoder IWU 200, natomiast w sypialni drugi dekoder IWU 200 (po wifi). W mieszkaniu mam dosyć grube ściany i trochę obawiałem się, że wifi w sypialni może szwankować ale nie ma z tym problemu, żadnych zacięć obrazu i dźwięku. Do multiroomu wybrałem IWU 200, bo czytając opinie innych użytkowników stwierdzali, że IWU 200 lepiej sprawdza się po wifi niż ICU 100. Gdy był kanał TVP 4K (na czas Euro 2020), to na obydwu dekoderach bez najmniejszego problemu mogłem oglądać mecze w 4K z HDR i Dolby Atmos.

ICU 100 ma WIFI tylko 5Ghz szybsze ale słabszym zasięgu. Ja przeniosłem ICU 100 do sypialni ( potrzebny Netflix bez HDR) i zastosowałem WiFi Smart Orange i to rozwiązanie się sprawdza. Wcześniej, jak IWU 200 był w sypialni WiFi Smart nie był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po podłączeniu światłowodu i mianowicie mam kilka pytań - jeśli ktoś by pomógł. Router to Funbox 3.0 zakupiona opcja 600Mb/s. Po zmierzeniu speedtestem wychodzi ładnie 625Mb/s downloadu i 5ms pingu. Niepokoi mnie prędkość na tablecie po wi-fi bo max wychodzi 150Mb/s. Czy tak ma być - mierzone było przy samym routerze tabletem, który ma ustawioną sieć 5 GHz. Może trzeba coś skonfigurować? Czy te częstotliwości na routerze 2.4 GHz i 5GHZ nie gryzą się ze sobą? Druga sprawa - dostałem też dekoder do TV Sagecom IWU 200 i dość często lubi zaszatkować obraz. Sygnał jest puszczony po wi-fi. Czy to taki szajs? Dekoder nie jest jakoś strasznie daleko od routera. Z którego wi-fi korzysta dekoder od TV z 2,4 czy 5 GHz? Może też cos jest do skonfigurowania pod adresem 192.168.1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego go nie otrzymałem? Jest jakiś podział na lepszych i gorszych klientów 🙂?

 

O dziwo teraz nic nie szatkuje w porównaniu do wczoraj - nie wiem o co chodzi, ale i tak dam przez kabel dla świętego spokoju. Wczoraj było podłączenie światłowodu i wziąłem  pakiet optymalny a dziś odblokowali prawie wszystkie kanały - czy to w promocji i na  ile  czasu - może ktoś się orientuje?

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe na jakich to dokładnie zasad jest - może akurat salon niby nie ma tego modelu albo trzymamy go dla rodzinki lub znajomków, itp a nieświadomym klientom wpychamy starsze modele. I co teraz mógłbym dzwonić do salonu czy na infolinię i teoretycznie domagać tej szóstki zamiast trójki?

Edytowane przez berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...