Skocz do zawartości

Dekoder Sagemcom IWU200 (IPTV)


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szatkowanie obrazu świadczy tylko o słabym/zakłóconym zasięgu wifi czy mogą też być inne przyczyny szatkowania obrazu jeśli nawet sygnał jest już puszczony  po kablu ? U siebie dałem już po kablu ethernet,  ale wydawało mi się, że parę razy sporadycznie jakby pojedyncze zaszatkowania pojawiły się, ale tylko na określonych kanałach - chyba, że to już moja nadwrażliwość :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Dostałem IWU200 jako drugi dekoder do multiroomu. Na razie go testuję. Obraz jest dobry, wyraźny. Mam za to kilka uwag. Po pierwsze nie mogę zobaczyć jak odbiera programy ponieważ po włączeniu np TVP2 wszystko jest co na pasku na dole, ale ekran czarny i brak dźwięku.  Odbiera tylko kanały orange i jakieś zagraniczne. Na niektórych kanałach w czasie odbioru potrafi zniknąć obraz i pojawić się. Zgłosiłem problem do serwisu. Maja się zająć sprawa. Coś na serwerach prawdopodobnie.  Druga rzecz to nie mogę połączyć się z siecią WiFi. Możliwość jest tylko przez WPS. Nie ma szukania sieci i wybrania sobie swojej, podania hasła itp. Następna sprawa brak gniazda USB do podłączenia np. dysku. Jest wprawdzie multinagrywarka. Na razie tylko tyle. Nie mogę przetestować całkowicie. Jest to denerwujące. Najpierw czekałem na dekoder, teraz będę czekał aż usuną usterkę jeśli to usterka na serwerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomału przyzwyczaiłem się do dekodera IWU200. Mechanik z Orange coś tam przywrócił do ustawień fabrycznych, coś tam pobrał z nowym softem i zaczęło odbierać. Mam inny problem ponieważ dekoder podłączony jest do monitora 24" przez adapter HDMI na VGA. Coś się gryzie dlatego że co jakiś czas obraz znika na chwilkę. Po podłączeniu przez HDMI/DVI odbiera idealnie. Niestety przez DVI nie ma dźwięku. Myślałem że będzie ok. Różne dekodery podpinałem pod ten monitor i wszystko grało. Zamówiłem nowe adaptery HDMI na D-Sub(VGA) i Drugi HDMI na DVI ale z kabelkiem do audio. Zobaczymy? Powinno być dobrze.  4K Multi mam podłączony do TV LG przez wzmacniacz WIFi po kabelku. Dekoder IWU200 podłączam do monitora po kablu ethernet. Odbiór bardzo dobry. Tak jak pisałem wcześniej przy dynamicznych scenach w programach typu show widać niedokładności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...