Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.05.2024 o 07:25, gameworld1 napisał(a):

Oto fragmenty skanów *Imperium TV* z 2001 roku dzięki uprzejmości użytkownika Zaptor37 z serwera Polish Lost Media:
https://postimg.cc/gallery/4nQcGKk/8f36f2ad

Tym razem z innego hostingu zdjęć ponieważ te linki z Discorda szybko wygasają

Niestety nie ma już tych zdjęć na serwerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Telewizja Urbański Miałem zamiar zadać im to pytanie, ale niestety pani terapeutka zakazała mi o tym mówić. Ostatnio powiedziałem jej prawdę, że chcę dalej zbierać prasę TV, że chcę należeć do waszej społeczności, ale ona zaczęła mi robić wykład o minusach tej pasji i próbowała mnie od tego odzwyczaić tekstami typu ,,Kacper, Ty masz zbierać przepisy kulinarne a nie programy TV", przez co zawstydziłem się swojej pasji, a chciałbym robić coś, w czym dobrze się czuję. Pewnie mi współczujecie, ale ja z powodu mojej niepełnosprawności musiałem chodzić do takiej szkoły, gdzie były takie krytyki, gdzie próbowałem ich przekonać, że chcę zbierać gazety TV a nie przepisy. Bałem się dzielić swoją prawdziwą pasją, bo oni mi zabiorą tę gazetę jak zobaczą, że czytam coś, czego oni by nie chcieli widzieć i podrą na kawałki. Oni mieli taki karton co wyrzucali odpady papierowe i był podpisany Makulatura. To jest takie moje negatywne wspomnienie związane z prasą TV. Czy tylko Ja mam negatywne wspomnienia z prasą TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Z własnego doświadczenia (też jestem osobą niepełnosprawną) ci powiem że terapeuci bywają czasem wredni więc nie bierz sobie do serca @Tapcel2020 to co oni mówią. 

Gdybym ja taką osobę jak twoja terapeutka spotkał to bym jej wygarnął że to moja pasja i nic jej do tego. Ciekawe jakby ona się czuła gdyby ktoś wtryniał się do jej zamiłowania psychologią. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie znalezisk z ostatnich dni. W tej galerii są zawarte układy następujących gazet: 
TeleMagazyn, maj 1998 (artykuł o stacji TMT, gdzie program znajduje się na miejscu Polonii 1)
TV-SAT Magazyn, luty 1999 (program ramowy na cały miesiąc kilku różnych stacji)
TeleMagazyn, rok 2004 (układ zaczął obowiązywać mniej więcej pod koniec 2003 roku. gdzie jest tutaj program dla Pilot TV, a w późniejszych wydaniach zastąpiono kanałem TV Puls)
Telemax, grudzień 2004 (niestety stan tej gazety nie jest najlepszy. Tam gdzie jest ta duża dziura znajdowały się programy dla TMT, Polonia 1, Canal+ Film i Planete)
Telemax, marzec 2005 (tu widzicie Polonia 1 i Tele 5 zmieniły swoje położenia)
Pani Domu, kwiecień 2005 (niestety nie posiadam dodatku telewizyjnego, ale jest wskazówka jakie mogą być kanały i ile stron ma ten dodatek)
TeleMagazyn, rok 2005 (tutaj nie ma już programów dla wersji regionalnych TVP 3, ale za to są jeszcze więcej stacji. układ ten obowiązywał aż do grudnia 2005.)
TeleMagazyn, marzec 2006 (gdzie zanim dodano kanały TVP Kultura i Polsat 2, jest program dla Eurosport 2 i Extreme Sports)
Super Express TV, rok 2006
Tele przewodnik, rok 2010 i 2011.
 

https://postimg.cc/gallery/pXbm2xv
 

Teraz już wiem, że na początku październiku 2007 roku u mnie w Nowościach Toruńskich nie było już dołączonego TeleMagazynu, zamiast tego jest Tele przewodnik. Układ jest prawie taki sam jak w Teleprogramie. Dopiero w 2015 roku TeleMagazyn wrócił do Nowości.
 

Jeżeli ktoś jest fanem TeleMagazynu, czy ktoś może umie zrobić historię układów, jakie obowiązywały w historii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre znaleziska :) Ciekawie się prezentuje historia Tele Magazynu, pamiętam, że niektóre listingi są bardzo kreatywne. Myślę, że jestem w stanie stworzyć historię Tele Magazynu, ale będę potrzebować sporo czasu, bo listingi mam porozrzucane w różne miejsca. 

 

@Tapcel2020: Byłem ostatnio na wycieczce zagranicą, i pamiętam, że gdy byłem we Włoszech szukałem jednego czasopisma - Vero TV, niestety nie znalazłem, ale nie było żadnych złych reakcji na mnie. Myślę, że warto robić to, co lubisz, i nie przejmować się opinią innych :) 

 

Hmm... pojawiła się bardzo duża podpowiedź na temat dodatku telewizyjnego do Pani Domu - w związku z tym, że na forum w tym wątku została podana w przeszłości informacja o doborze kolumn w listingu, to myślę, że w Pani Domu listing mógł wyglądać następująco:

 

1 strona: TVP 1, TVP 2, Polsat

2 strona: TVN, TV 4, TVN 7

3 strona: TVP Polonia, HBO, HBO 2, Canal +, Canal + Żółty, Canal + Niebieski

4 strona 1 rząd: Ale Kino!, Discovery, Animal Planet, National Geographic, Eurosport, Polsat 2, Minimax/Hyper

2 rząd: TVN 24, Discovery Sci-Trek, Discovery Civilisation, Discovery Travel & Adventure, Tele 5, Polonia 1/ MTV

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim koncie archive.org wstawiłem obiecane pełne skany gazet a tymczasem udało się znaleźć kolejne, w tym układ TeleMagazynu z października 2002, gdzie jeszcze jest TV Puls a były nie cztery, tylko trzy ramówki regionalnych wersji TVP 3. Teraz już wiemy, że ten układ obowiązywał od jesieni 2002 do końca 2003 roku. I największe znalezisko do tej pory jest Fakt TV. Najstarszy znaleziony układ pochodzi z grudnia 2003!!!
https://postimg.cc/gallery/QKqbTHR

Aktualizacja - poprawa jakości skanów z ostatniego postu

Na moim koncie archive.org wstawiłem obiecane pełne skany gazet a tymczasem udało się znaleźć kolejne, w tym układ Super Express TV z 2002 roku, gdzie można było znaleźć Kropka, układy TeleMagazynu - pierwszy z października 2002, gdzie jeszcze jest TV Puls a były nie cztery, tylko trzy ramówki regionalnych wersji TVP 3. W wydaniu listopadowym są już cztery. Teraz już wiemy, że ten układ obowiązywał od jesieni 2002 do końca 2003 roku. Dorzuciłem jeszcze układ do gazetowych wydań Super Expressu i Gazety Wyborczej. I największe znalezisko do tej pory jest Fakt TV. Najstarszy znaleziony układ pochodzi z grudnia 2003!!!
https://postimg.cc/gallery/V17byF3

Edytowane przez gameworld1
poprawa linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2024 o 23:29, Gierek napisał(a):

Myślę, że warto robić to, co lubisz, i nie przejmować się opinią innych

Dziękuję. Próbowałem też przekonać moich bliskich do kupienia starych gazet z programem TV z eBaya i były kpiny ,,A po co ci to? Będziesz zbierał makulaturę?". Jakoś jak byłem dzieckiem to mogłem mieć cały strych gazet i innych rzeczy i nikomu to nie przeszkadzało dlatego, bo Internet nie był tak powszechny wtedy. Jeszcze zrozumiała to matka chrzestna. Nieraz mi przywozi całą masę tych gazet. Babcia i większość moich bliskich ma takie dziwne podejście do nas. Wiadomo, nic z tym nie zrobimy. Co do gazet, dostałem w zeszłą niedzielę kolejne gazety od niej. Znalazły się tam np. TV14 z 2013 roku czy Kurier TV z listopada 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...