Skocz do zawartości

Prasa telewizyjna... dawniej


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skany bardzo ciekawe, zastanawia mnie to, czemu dałeś 2 razy ten sam skan w "Programie TV", ale zapewne to z rozpędu. Co do listingu, to sądzę że on już mógł być wykorzystywany parę lat przed 1997 rokiem, przeczuwam to na podstawie loga Eurosportu, tam jest jego pierwsza wersja. Początkowo miałem się też sugerować logiem SAT.1, pochodzącym z 1986 roku, jednak wykorzystywano je aż do 2001, więc wtedy było aktualne.

Co do To i Owo, to widać że wtedy byli lekko do tyłu, jeśli chodzi o loga włoskich stacji. W 2002 wciąż używali logotypów z 1988 roku (choć same figury geometryczne przy napisach były już w 83 wprowadzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skany bardzo ciekawe, zastanawia mnie to, czemu dałeś 2 razy ten sam skan w "Programie TV", ale zapewne to z rozpędu. Co do listingu, to sądzę że on już mógł być wykorzystywany parę lat przed 1997 rokiem, przeczuwam to na podstawie loga Eurosportu, tam jest jego pierwsza wersja. Początkowo miałem się też sugerować logiem SAT.1, pochodzącym z 1986 roku, jednak wykorzystywano je aż do 2001, więc wtedy było aktualne.

Co do To i Owo, to widać że wtedy byli lekko do tyłu, jeśli chodzi o loga włoskich stacji. W 2002 wciąż używali logotypów z 1988 roku (choć same figury geometryczne przy napisach były już w 83 wprowadzone).

Ten listing w "Programie TV" był wcześniej - wówczas stacje regionalne były tam gdzie te komercyjne (czyli na dole drugiej strony) a nieco wyżej były tylko trzy stacje. TVP Polonia z kolei była wraz ze stacjami komercyjnymi na dole drugiej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten listing w "Programie TV" był wcześniej - wówczas stacje regionalne były tam gdzie te komercyjne (czyli na dole drugiej strony) a nieco wyżej były tylko trzy stacje. TVP Polonia z kolei była wraz ze stacjami komercyjnymi na dole drugiej strony.

Wstawisz mi go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście prosiłbym jeszcze o skany z Programu TV z lat 1998-2001!!!!

Czekam z cierpliwością :)

Wiem że wtedy miał bardzo ciekawy układ programów.

No niestety ale najprawdopodobniej zachował się tylko ten jeden Program TV z 97 r, który wstawiłem. Jednak jak coś jeszcze znajdę, to na pewno tutaj wstawię.

To & Owo z 2003 r.

 

To_Owo_2003r.jpgDSC_0405.jpg

DSC_0395.jpgDSC_0406.jpg

 

DSC_0398.jpgDSC_0399.jpgDSC_0400.jpg

 

DSC_0401.jpgDSC_0402.jpgDSC_0403.jpgDSC_0404.jpg

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że w tym programie ze stycznia 2003 r jest już zmieniona szata graficzna. Może nie widać dobrze na zdjęciach ale zamiast całego szarego programu jak poprzednio występuje pasek w kolorze niebieskim (błękitnym) jeśli o to chodzi. Z roku 2004 program T0 & Owo jest już cały w kolorze.

 

Program TV-SAT z 03.04.2004 r

 

image.jpg

 

DSC_0415.jpg DSC_0417.jpg  DSC_0418.jpg

 

DSC_0419.jpg DSC_0420.jpg DSC_0421.jpg

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może napiszesz dokładniej układ, jak go dobrze pamiętasz (możesz też napisać kilka z lat 1998-2003, jakie najbardziej znasz na pamięć).

No niestety nie dam rady sobie przypomnieć tego układu - znam tylko to rozmieszczenie o którym wspomniałem. Na pewno mogę powiedzieć że sekcja zagraniczna nie ulegała zmianom a TVP Polonia wraz z Polonią1, TV Wisłą, PTK2 oraz ATV była pod Jedynką i Dwójką. Na górze drugiej stronie strony były trzy stacje - w tym Polsat i Canal+. Trzeciej stacji niestety nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie dam rady sobie przypomnieć tego układu - znam tylko to rozmieszczenie o którym wspomniałem. Na pewno mogę powiedzieć że sekcja zagraniczna nie ulegała zmianom a TVP Polonia wraz z Polonią1, TV Wisłą, PTK2 oraz ATV była pod Jedynką i Dwójką. Na górze drugiej stronie strony były trzy stacje - w tym Polsat i Canal+. Trzeciej stacji niestety nie pamiętam.

No i se go przypomniałeś :D Bo to pochodzi z początków 1997 roku ;)

Str.1, rząd 1: TVP1, TVP2

rząd 2: TV Polonia, Polonia 1, TV Wisła, PTK2, ATV

 

Str.2, rząd 1: Polsat, Canal+, RTL7

rząd 2: ośrodki regionalne TVP (chyba było ich 6 albo 5)

 

Sekcja zagraniczna: Pro 7, RTL, Eurosport, DSF, NBC Super Channel, Sat.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...