Skocz do zawartości

Nowe kanały (C+)


fercom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłbym tego taki pewien. Wyłom zrobi platforma TVP o ile powstanie. Potem dvb-t będzie zwiększało stopniowo zasięg. Kiedyś trzeba będzie opylić ten Polsat póki można wziąć jeszcze za niego godziwą cenę. A po co startuje Polsat HD? Tylko na LM? Po to aby mieć go u siebie na wyłączność ponieważ wersja SD już jest skazana na pożarcie :wink: Pytanie tylko kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś w końcu powiedzieć czy faktycznie można zobligować polsat do udostępnienia go na innych platformach, o ile dobrze pamiętam na początku były przepychanki c+ z polsatem o przekaz TVP 1 i 2 bo niby c+ miał wyłączność a teraz jest we wszystkich platformach. Może to odwet polsatu, nikt przecież nie mówi o przekazie FTA tylko kodowanym zgodnie z systemem danej platformy. A może już c+ dostał zielone światło od polsatu ale nie chce wkładać tego kanału bo będzie darmowy w DVB-T a mając tunery combo można ich więcej upchnąć mając w garści ofertę na 80% kanałów występujących na rynku. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat po prostu nie chce dać tego kanału innym platformom. Dlaczego? Przecież to ich flagowa stacja :lol2: Nie ma się co martwić, jeśli projekt wejdzie w życie z tym zapisem to chcąc nie chcąc Polsat będzie zmuszony udostępnić go innym operatorom za darmo, jak każdy obecny nadawca naziemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie prócz F1 nic na polsacie nie oglądam ale zastanawia mnie to, czy w tej sytuacji n-ka nie będzie naciskać bo jak na razie jest na lodzie bo c+ problem częściowo rozwiązał dodając możliwość odbioru z DVB-T i jakby nie patrzeć mają nowy kanał w swojej ofercie i to za darmo, no może prawie za darmo bo musiał swoim cienkim programistom zapłacić za dorobienie obsługi głowicy DVB-T. Ale i tak teraz wyszedł trochę na tym nie za bardzo bo usterki softu w modelach HD dręczą wszystkich użytkowników i chyba przez to bez dodatkowych opłat w ostatnim czasie dołożyli parę programów żeby klient nie był zbytnio pokrzywdzony i żeby nowych nie odstraszyć bo w końcu i tak nie da się wszystkiego oglądać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Polsat wejdzie do Cyfry+ czy n-ki jeśli wejdzie w życie ustawa obligująca Polsat do udostępnienia swojego kanału w platformach, a będzie to w momencie kiedy ustawa zostania opublikowana w Dzienniku Ustaw, nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne, ale dalej mam wątpliwości czy c+ będzie włączał do swojej oferty polsat czy będzie do tego zobligowany czy też zostawi sprawę tak jak jest i będzie nęcił potencjalnych klientów tunerami HD z DVB-T oraz odbiorem polsatu z mux'a który przynajmniej na razie jest na niewielkim obszarze no ale reklama czyni cuda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wprowadzą polsat normalnie :] dużo ludzi posiada Cyfre+ za granicami polski i oczekuje na ten kanał :] Jeśli chodzi o przyciągnięcie do dekoderów np.HD to powinni po prostu tak dopracować soft aby ludzie odbierali NTC w różnych krajach europy.To byłby wielki+ dla Cyfry.Bo ludzie mieszkający za granicami mogli by odbierać lokalne multipleksy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Te dekodery nie potrafią przecież wyszukiwać kanałów na satelicie, więc nikt nie powinien się spodziewać, że z NTC jest inaczej. Dekoder prawdopodobne ściąga gotową listę kanałów NTC z... satelity! To wyjaśnia, dlaczego u niektórych brakowało pewnych kanałów w początkowych okresach ich testów/nadawania. Technicy Cyfry+ muszą mieć czas na wprowadzenie ich parametrów na listę. Pytania nasuwają się dwa: Skąd dekoder wie, którą listę kanałów ściągnąć oraz co będzie, kiedy NTC w Polsce ruszy na dobre - technicy się nie połapią. Chyba, że liczą iż temat się uspokoi i zostanie tak przez następne 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie i powiedzmy że ludzie mieszkający przy jednej z granic odbierali by NTC danego kraju przy którym mieszkają :lol: Jeśli chodzi o nowe kanały to myślę że walka z innymi platformami zacznie się od Września :] i fajnie by było jakby kanał polsat wszedł do oferty Cyfry+ już we Wrzęśniu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby wielki+ dla Cyfry.Bo ludzie mieszkający za granicami mogli by odbierać lokalne multipleksy :smile:

Wywożenie C+ poza granice kraju jest nie legalne. Więc czegoś takiego się nie spodziewaj.

 

 

Jasne tylko nawet u przedstawicieli pytają się czy w Polsce czy zza granicą.

Po drugie co to obchodzi C+ gdzie jest użytkowany sprzęt skoro się płaci abonament.

Prawa medialne do sportu, filmów itd. W pewnym momencie kiedy komuś będzie brakować zysków to się skończy. Nie po to np Sky płaci ile milionów funtów za np Premiership aby ktoś mógł sobie oglądać ja za 2-3 razy taniej. Jak narazie skala tego procederu jest dość mała ale jeśli osiągnie nie odpowiednie rozmiary dla krajowych operatorów to wtedy oni się tym zainteresują. A takie kroki są dla operatorów oficjalnym przyzwolenie na to więc w teorii narazaja się konkurencji w innych krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że tuner porównuje liste ściągniętą tymczasowo z nieba (jedną dla całej Polski) z tą uzyskaną w wyniku skanowania. Wystarczy że ID danego kanału się zgadza, wtedy program jest dopisywany do finalnej listy.

 

A mi się wydaje że kanały w DVBT sa ułożone w takiej juz kolejności i tuner je po prostu wyszukuje i dodaje po kolei do listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem. W obu przypadkach pisze komunikat brak programu, sprawdź antenę NAZIEMNĄ. Nawet jak ta naziemna odbiera wcześniej zaprogramowane kanały to po wyjęciu kabla satelitarnego ponownie kanałów już nie wyszuka! Stąd moje przypuszczenia że do poprawnego utworzenia listy potrzebne są dwie informacje: z satelity i z anteny naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...