Jump to content
DVB-T(2) INQUIRING

Cyfrowy Polsat: dekoder do naziemnej telewizji cyfrowej(NTC) i OTT

Recommended Posts

Posted (edited)

Cyfrowy Polsat zapowiada dekoder łączący naziemną telewizję cyfrową(NTC) z OTT.
Źródło informacji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cyfrowy-polsat-dekoder-ott-laczacy-naziemna-telewizje-cyfrowa 

 

Ciekawe czy biorąc pod uwagę konkretne już plany przejścia w Polsce ze standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T na DVB-T2, będzie on obsługiwał ten nowszy standard - tym bardziej, że już raczej główne wytyczne(główne parametry dla odbiorników, specyfikacja techniczna) są znane*(ale chyba jeszcze nie zatwierdzone ustawą czy rozporządzeniem) i po drugie, że dekoderów zapewniających odbiór NTC w standardzie DVB-T2 w Polsce jest już trochę(w cenie dekoderów z DVB-T, czyli za około 100 zł) i powinny one raczej "wpisać się" działaniem, w główne parametry jakie powinien zapewniać dekoder DVB-T2 po zmianie standardu nadawania NTC w Polsce(czyli jeżeli chodzi po prostu o odbiór kanałów) - czyli ten jaki będzie odpowiadał parametrom zawartym w rozporządzeniu(tym nowym, dla standardu DVB-T2 - nadawania NTC w Polsce) dotyczącym tych kwestii.

 

Odnośnie planów przejścia ze standardu nadawania NTC w Polsce z DVB-T na DVB-T2 oraz w sprawie opracowania wymagań technicznych dla odbiorników, pod przyszły standard nadawania NTC w Polsce(DVB-T2) - trochę informacji znajduje się tutaj myślę:

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=231725#p231725 (począwszy od tego wątku do końca zainteresowania tematycznego informacji zawartych w postach)

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=232463#p232463 (począwszy od tego wątku do końca zainteresowania tematycznego informacji zawartych w postach)

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=231573#p231573 (począwszy od tego wątku do końca zainteresowania tematycznego informacji zawartych w postach)

 

Być może w którymś miejscu w powyższym tekście pomyliłem się lub podałem błędną informację, jednak nie było to moim celem. Przedstawiałem tu również swoje prywatne zdanie, przemyślenia, które być może nie są wolne od pomyłek nie celowych. Za wszelkie niezamierzone błędy i brak klarowności, jasności w przekazaniu informacji, treści tego postu - przepraszam.

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, DVB-T(2) INQUIRING napisał:

Cyfrowy Polsat zapowiada dekoder łączący naziemną telewizję cyfrową(NTC) z OTT.
Źródło informacji: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cyfrowy-polsat-dekoder-ott-laczacy-naziemna-telewizje-cyfrowa 

 

Ciekawe czy biorąc pod uwagę konkretne już plany przejścia w Polsce ze standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T na DVB-T2, będzie on obsługiwał ten nowszy standard 

Zapewne wzieli to pod uwagę.Bo raczej nie pakowali by się w bagno z czymś z czego po pewnym czasie nie byłoby pożytku.

Co do samej usługi,to moim zdaniem to dobry pomysł.Ponieważ klient wziąłby sobie taki odbiornik i mógł korzystać z niego gdzie kolwiek,gdzie miałby ochotę z niego korzystać.Na przykład na działce.Tym bardziej że nie wymagałoby to korzystania z usług internetowych tylko i wyłącznie od jednego usługodawcy netu,a od kogokolwiek.

Abonent miałby dostęp zarówno do kanałów z tv naziemnej,jak i mógłby abonować dowolny pakiet kanałów online.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Uważam, że jeżeli będzie to oferta, na którą nie trzeba będzie podpisywać umów, rejestrować się gdziekolwiek, ani wiązać się w jakikolwiek sposób danymi osobowymi z usługodawcą, aby zakupić dany pakiet - czyli np. zakup SMS-em bądź przelewem(teoretycznie będą mieć wtedy dane osobowe "przelewającego") - to sądzę, że ta usługa może być wartościowa, a z czasem i popularna. Tym bardziej, że myślę, że usługa ta powinna być PROSTA, jeżeli głównym kontentem(i o ile skierowana tak będzie) mają być np. osoby korzystające obecnie tylko z NTC, to myślę, że taka - jak najprostsza forma ewentualnego zakupu danego pakietu będzie najlepszą opcją. W sumie dla osób spoza tego kręgu również, bo czym prościej i bez zbędnych formalności tym lepiej moim zdaniem. Czy pod każdym aspektem dobrze dla wszystkich by to było ? Nie wiem. Dla CP być może nie w każdym aspekcie. Bo być może chodziłoby o to CP, by "mieć kolejnych klientów na swojej liście, w sprawozdaniach" itp. - a to chyba dla nich pod względem ekonomicznym lepiej(chyba chodzi później o te akcje, giełdy itp.). W Telewizji Mobilnej(MUX-4) wiem, że chyba występuje coś takiego co chyba nazywa się: "prepaid", że nie trzeba chyba podpisywać umowy, ale cena pakietów jest chyba wyższa(lub nie ma się "na start" za darmo pakietu na jakiś określony czas), albo i nie, ale chyba trzeba się rejestrować w iCOK i podawać swoje(jakąś część) danych osobowych. Nawet tylko taka forma "zabawy" w rejestracje, jak ta opisana przeze mnie dla "prepaid'u w TV Mobilna(MUX-4)" nie jest moim zdaniem zachęcająca do skorzystania z oferty dla m.in. osób obecnie korzystających tylko z NTC i im podobnych i nie zachęci do skorzystania z przyszłej oferty CP takiej ilości osób jaka mogłaby być w przypadku, gdyby tej "zabawy" nie było. Tym bardziej, że jeżeli "wstrzelili"(CP) by się w czas przejścia z nadawania NTC w Polsce z DVB-T na DVB-T2("wstrzelili" z reklamą) to myślę, że z takim jak najprostszym zakupem dodatkowych pakietów - mógłby to być sukces(bo pewnie dla rozwoju oferty, jakby szybciej wszystko przygotowali, to pewnie i od już jakiegoś czasu przed teoretyczną zmianą standardu nadawania NTC w Polsce z DVB-T na DVB-T2, oferta już by działała i się rozwijała).

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Przy okazji startu oferty IPTV od razu pisałem, że właśnie coś takiego (z obsługą DVB-T) powinni robić, a nie zamkniętą do kilku operatorów usługę ;).

 

Ostatnio @PIOOLE pisał,  że czytał w gazetce promocyjnej, że usługa "IPTV" ma być udostępniona właśnie dla wszystkich, a wygląda na to, że CP po prostu tworzy kolejną.

Edited by bugmenot

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, DVB-T(2) INQUIRING napisał:

Uważam, że jeżeli będzie to oferta, na którą nie trzeba będzie podpisywać umów, rejestrować się gdziekolwiek, ani wiązać się w jakikolwiek sposób danymi osobowymi z usługodawcą

Aż takie obawy z rejestracją to mogą mieś chyba tylko przestępcy poszukiwani listami gończymi:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to urządzenie obsługiwałoby DVB-T2 to CP mógłby na swoim MUX-ie zmienić kompresję na HEVC. I albo podnieść jakość kanałów albo zwiększyć ich ilość. No chyba że nie będzie miał obsługi tego MUX-u. To w takim razie po co im ten MUX?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealnie jakby połączyli to z ofertą Plusa na internet mobilny. Po sieci Plusa odbiór kanałów CP bez naliczania użycia danych jak to jest teraz w IPLA. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...