Skocz do zawartości

Polsat Box - oferta IPTV


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak było pisane w innym wątku, do oferty dołaczyła TV Puls 2 HD.

Dodatkowo widziałem, że zniknęło kilkanaście kanałów testowych, które były na końcu listy.
Zostały dwa z EPG od Polsatu i HBO plus te Polsaty tematyczne, które są tam od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, perdos napisał:

Czy można zmienić umowę z telewizją satelitarną na IPTV? Zostało 18 miesięcy do końca umowy.

Jeżeli nie musisz to nie rezygnuj z satelity. A jak chcesz telewizję IP to od tego samego dostawcy od którego masz internet. Ja niestety bardzo żałuję zmiany z satelity na IPTV Cyfrowego Polsatu. I nie chodzi tutaj o jakość, ale o sposób w jaki CP załatwia sprawy związane z awarią. Cokolwiek będzie się działo, zrzucą to na Twojego dostawcę internetu. Do nich nie docierają żadne argumenty. Nie mają techników, którzy tak jak np. Orange, przyjadą na miejsce i sprawdzą instalację.

W moim przypadku zgłosiłem sprawę do Orange, technicy na miejscu nie stwierdzili żadnych problemów z łączem, a CP i tak twierdził że jest to wina mojego łącza. To nic, że inne usługi będą Ci śmigać a tylko ich się będzie wywalać, wina będzie i tak Twojego łącza. Dla mnie to była bardzo duża nauczka na przyszłość, by nie brać telewizji internetowej od innego operatora niż ma się sam internet.

A najlepsze jest to, że od czasu ostatniej awarii (zdjęcia kilka postów wyżej) nagle wszystkie problemy ustały. Robiąc jednak w tunerze co jakiś czas test połączenia z internetem (za każdym razem mam komunikat że połączenie z internetem spełnia wymagania usługi) ciągle jest wahanie szybkości od 30 paru do 80 paru Mb/s. Ale gdy im o tym ostatnio pisałem, że parametry pracy łącza do ich serwerów się nie zmieniły a wszystko świetnie pracuje, nadal twierdzą że mam niestabilne łącze. A gdy test jest robiony w Netflisie, to prędkość cały czas waha się powyżej 90 Mb/s. Ostatnio też robiłem testy łącza przy pomocy programu Pro speed test i cały czas miałem prędkości powyżej 300 Mb/s. Dla Cyfrowego to jednak żaden argument. CP wymaga odpowiednich dostawców internetu ale tak naprawdę niczego nie gwarantuje, a w przypadku problemów na pewno Ci nie pomogą.

Nie chcesz mieć problemów, nie bierz tej usługi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zmienić umowy z satelitarnej na IPTV. Trzeba wypowiedzieć jedną, by podpisać drugą. Ale IPTV Cyfrowego Polsatu zdecydowanie odradzam. Nie wiem jak by zachowywał się tuner z Orange, ale na pewno w przypadku występowania problemów z odbiorem programów, nie mieliby wymówki że to wina łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie umowy - kara.

Twój znajomy jest w nie ciekawej  sytuacji.

Lepiej niech pomyśli o cesji, zawsze to jakieś rozwiązanie.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, perdos napisał:

a sygnału nie można złapać bo są przeszkody

jakie przeszkody ?? nie może talerza zamontować ??bo się pogubiłem 

W dzisiejszych czasach ( wcześniej ) też wszelakie zakupy , umowy lepiej zawiera sie przez internet , zawsze jest 14 dni " ochronki " bez podania przyczyny jeśli wystąpią nieoczekiwane problemy z czymkolwiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, patryszq napisał:

jakie przeszkody ?? nie może talerza zamontować ??bo się pogubiłem 

W dzisiejszych czasach ( wcześniej ) też wszelakie zakupy , umowy lepiej zawiera sie przez internet , zawsze jest 14 dni " ochronki " bez podania przyczyny jeśli wystąpią nieoczekiwane problemy z czymkolwiek 

Przeszkodą jest blok naprzeciwko :) . Ja to wszystko wiem, ale to nierozważny znajomych poszedł do salonu, podpisał umowę i teraz ma problem. Mniejszym problemem będzie słabo działające IPTV niż niedziałająca satelita.

 

Jeżeli nie ma takiej opcji to trudno. Będzie płacił za głupotę. 

 

@lakiman

Próbowałem kiedyś dokonać cesji w 3 różnich salonach. W każdym mi odmówili.

Edytowane przez perdos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zmienić umowy satelitarnej na IPTV. Umowa na IPTV jest osobnym kontraktem. Chcąc się pozbyć umowy na satelitę, zostaje Ci cesja obecnej umowy lub wypowiedzenie jej przed czasem. Ale wtedy zapłacisz karę. Pytanie ile płacisz miesięcznie za niedziałającą satelitę i jaką ulgę Ci przydzielili. Może taniej będzie zerwać umowę przed czasem, jak nie masz na kogo jej przepisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C+ gdy dostarczono dokument od właściciela lokalu administracji czy kogokolwiek,  o niemożności instalacji sat lub przeszkodzie stricte technicznej uznawano to jako reklamacje i umowę anulowano . Spróbuj może tego triku z CP .Gwarancji na to nie daje , to CP i każdy traktować to może inaczej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od czerwca Cyfrowy Polsat wprowadził funkcje nagrywanie w chmurze (nPVR) dla telewizji IPTV. Aktualni klienci, żeby skorzystać z tej funkcji muszą podpisać aneks do umowy. Pytanie czy jeśli aneks podpisze się w trakcie miesięcznego okresu rozliczeniowego to funkcja zostanie uruchomiona od następnego okresu rozliczeniowego czy od razu po podpisaniu aneksu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej od nowego okresu rozliczeniowego , ale CP jest nieobliczalne i tego nikt do końca nie wie , nawet @Specjalista Cyfrowy Polsat mota się w swoich zeznaniach i unika odpowiedzi na wcześniej zadawane pytania - miał być linią wsparcia , tak wynikało to z jego tu obecności i chęci udzielania się a jest linią odpowiedzi z gotowych skryptów . Ech . Szkoda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten specjalista jest pracownikiem CP, to nie dziwne że się mota w swoich zeznaniach :) W końcu pisze to, co każą mu szefowie.

 

Chciałbym poinformować klubowiczów o finale mojej sprawy. Ostatni post jaki tutaj wstawiłem 10 kwietnia, znalazł swój szczęśliwy finał. Otóż napisałem skargę do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Opisałem mój problem, załączyłem zrzuty i nr sprawy zgłoszenia do Orange "awarii" mojego niestabilnego Internetu. UKE wezwało CP do wyjaśnienia sprawy. Cyfrowemu wyjaśnienie sprawy zajęło prawie dwa miesiące. Jednak przyznali że mieli awarie w tym czasie. CP zaproponował mi zadośćuczynienie, lub możliwość rozwiązania umowy (bez kary). Skorzystałem więc z tej drugiej opcji. Muszę przyznać, że od awarii w dniu 10 kwietnia, w zasadzie telewizja, poza sporadycznymi incydentami, działała bez zarzutu. Nawet miałem wrażenie, że jakby obraz był jakościowo lepszy. Parametry pracy jednak się nie zmieniły. Cały czas podczas sprawdzania testu połączenia z Internetem w tunerze, występowały zmiany w prędkości transferu. 

Ze względu jednak na fakt, że CP nie dostarcza telewizji i jednocześnie Internetu, wolałem skorzystać z rozwiązania umowy, niż w przypadku kolejnych problemów znowu się z nimi przepychać. Tym bardziej, że Cyfrowy Polsat nie bierze w ogóle pod uwagę faktu, że ktoś jednak wzywa firmę zewnętrzną do sprawdzenia połączenia internetowego. Wielokrotnie gdy ich o tym informowałem, nie brali w ogóle tego pod uwagę. Nawet się do tego nie odnieśli.

To jest też dla mnie nauczka na przyszłość, żeby nigdy nie brać telewizji zależnej od Internetu, od dwóch różnych dostawców.

 

I na koniec jeszcze krótka historia jaka przytrafiła się podczas zdawania tunerów. Tunery oczywiście musiałem oddać i to zrobiłem. Zanim jednak CP odnotował to w swoich systemach, w środku nocy dostawałem od nich smsy z przypomnieniem, że mam taki obowiązek. Zachowali się jak firma windykacyjna, nie ważne która godzina, racja musi być po ich stronie. Gdy sprawę zgłosiłem ich konsultantowi, panu Kamilowi, niestety odpowiedzi już na nocne nękanie nie dostałem. Dla nich widocznie nie stanowiło to problemu.

 

Warto jednak wiedzieć, że jest instytucja z którą się jeszcze liczą. Szkoda jednak, że dopiero skarga musiała załatwić sprawę.

 

 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.06.2021 o 09:33, tomek992 napisał:

Od czerwca Cyfrowy Polsat wprowadził funkcje nagrywanie w chmurze (nPVR) dla telewizji IPTV. Aktualni klienci, żeby skorzystać z tej funkcji muszą podpisać aneks do umowy. Pytanie czy jeśli aneks podpisze się w trakcie miesięcznego okresu rozliczeniowego to funkcja zostanie uruchomiona od następnego okresu rozliczeniowego czy od razu po podpisaniu aneksu ?

 

Okazało się, że funkcja nPVR obejmuje tylko wybrane kanały:

 

 

Lista kanałów dostępnych w usłudze nPVR

 

09.06.2021 r.

Zakres i liczba audycji lub przekazów dostępnych do korzystania w ramach usługi nPVR ma charakter zmienny w czasie i zależy od decyzji lub uprawnień licencyjnych nadawcy danego programu. Informacja o dostępności danej treści w ramach określonej usługi widoczna będzie na Dekoderze.

 

I.Pakiety Podstawowe

PAKIET S

4FUN DANCE1), 4FUN KIDS1), 4FUN.TV1), Polsat Comedy Central Extra HD, Polsat Crime&Investigation HD, Polonia 11), Polsat Viasat Explore HD,

Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature HD, Stars TV1), Stopklatka TV HD1), TELE 51), TV Okazje1), WP HD1), ZOOM TV HD1).

 

Pakiet M

4FUN DANCE1), 4FUN KIDS1), 4FUN.TV1), Polsat Comedy Central Extra HD, Polsat Crime&Investigation HD, Polonia 11), Polsat Viasat Explore HD,

Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature HD, Stars TV1), Stopklatka TV HD1), TELE 51), TV Okazje1), WP HD1), ZOOM TV HD1), TV Republika,

WPOLSCE.PL1)

 

Pakiet L

4FUN DANCE1), 4FUN KIDS1), 4FUN.TV1), Polsat Comedy Central Extra HD, Polsat Crime&Investigation HD, Polonia 11), Polsat Viasat Explore HD,

Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature HD, Stars TV1), Stopklatka TV HD1), TELE 51), TV Okazje1), WP HD1), ZOOM TV HD1), TV Republika,

WPOLSCE.PL1), 13 Ulica HD1), AXN Black, AXN HD, AXN Spin HD, AXN White, BBC Brit HD, BBC Cbeebies, BBC Earth HD, BBC First HD, BBC Lifestyle HD,

Comedy Central HD, Da Vinci1), Disney Channel HD1), Disney Junior1), Disney XD1), E! Entertainment HD1), Epic Drama HD1), Fight Box HD1), FOX

Comedy HD1), FOX HD1), Golf Channel Polska HD1), H2 HD, History HD, Kino Polska HD, Kino Polska Muzyka1), Kino TV HD, Lifetime HD1), MTV Live

HD1), NICK Music1), MTV Polska HD, MTV 90s1), NAT GEO People HD1), NAT GEO Wild HD1), National Geographic HD1), Nick Jr., Nickelodeon, Nicktoons

HD, Novela TV1), Paramount Channel HD, Romance TV HD, SCIFI Universal HD1), VH1, Water Planet1)

 

1) Kanały promocyjne, które nie wchodzą w skład pakietu i mogą zostać wycofane, zmienione lub zastąpione innymi, co nie będzie stanowiło zmiany warunków umowy.

 

II.Pakiety Dodatkowe

Eleven Sports

ELEVEN SPORTS 1 HD, ELEVEN SPORTS 2 HD, ELEVEN SPORTS 3 HD

 

Cinemax

Cinemax HD, Cinemax 2 HD.

 

FilmBox

FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FilmBox Extra HD, FilmBox Family, FilmBox Premium HD.

 

HBO z HBO GO

HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD.

 

Rozrywka

Brazzers TV, Hustler HD, Private TV HD, Redlight HD, Vivid RED HD, Vivid Touch

 

Co warte podkreślenia z funkcji nPVR nie można skorzystać nawet z kanału głównego: Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2021 o 18:45, patryk7588 napisał:

Czy IPTV działa także na światłowodzie Plusa, działającym na sieci INEA w ramach POPC?

Witamy. Tak, umowę należy podpisać bezpośrednio w sieci Plus. Warunkiem jest korzystanie z Plusia, Orange lub Netii, natomiast infrastruktura nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...