Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nam przy wczorajszym piłkarskim wieczorze przyszła myśl, że super drużynę mieliśmy w okolicach Euro16. Nawałka nie jest (i nie był) cudotwórcą. Taki obraz wyrobiły media. A teraz z piasku bicza nie ukręci.

Niestety kariery wielu graczy sie posypały (vide kopactwo w wykonaniu Krychowiaka) i Nawałka musi bzurzyć kibicom (a to ludzie cierpliwi i naiwnie wierzacy), że wie co poprawić.

Tylko, ze to samo słyszeliśmy po jesiennych smutkach z Urugwajem i Meksykiem. Tylko, ze tego poprawiania nie widać bo nastają nowe problemy.

Pewnie trzeba wziąć na klatę, ze liczna grupa super piłkarzy  zdarza się rzadko i po fajnym okresie jest pewna posucha.

Oczywiscie na Mundialu wszyscy piłkarze będą zajechani odpowiednio zatem niespodzianki mogą być. I te super :wygrana grupa i te marne: out po tradycyjnych 3 meczach. Otwarcia, o wszystko i o pietruszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mundial, można wygrać 1:0 z Senegalem, potem z rozpędu zatrzymać Kolumbię i wyjść z grupy. Można też wtopić z Senegalem, potem mając pełne gacie dostać baty od Kolumbii i grać o pietruszkę ostatni mecz... Nic mnie nie zdziwi, może jestem niepoprawnym optymistą, ale ten pierwszy scenariusz też jest możliwy. 

Na Euro mieliśmy wynik chyba lepszy niż samą grę, ale kto to pamięta, ćwierćfinał był sukcesem. Ostatnie mundiale pokazały, że z drużynami z Ameryki Południowej średniacy europejscy sobie nie radzili... Z niektórymi drużynami z Afryki też nie było łatwo... Także niczego nie można wywróżyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na 1 punkt z Japonią... Przypomną się lata 2000... Mecz otwarcia, o wszystko... O honor.

W nawiązaniu do Kownackiego... Na chwilę obecną wciąga nosem wszystkich wymienionych z Niezgodą na czele. Tylko mu się jakaś stylówa na Viviano włączyła i mu ten meszek nie pasuje... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił progres.

Na kadrze odbija się to,że zawodnicy mają problemy zdrowotne i kadrowe w swoich klubach, a trzon kadry w postaci Błaszczykowskiego, Krychowiaka, Grosickiego, Lewandowskiego nadal jest kluczowy, zresztą brak zmienników był już bardzo widoczny na EURO 2016. Praca Krychowiaka może nie była tak widoczna w statystykach,ale nieprzypadkowo to on znalazł się w "11" EURO. Kilka zawodników obiecujących,ale nie gotowych jeszcze by zrobić różnicę na takiej imprezie jak Mundial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo Kownacki gra przecież w najlepszej lidze świata :D

I jest tam czołowym napastnikiem. :)

@Mad

Cały czas się będę upierał, że to nie jest(jeszcze?) gracz formatu reprezentacyjnego. Przecież on w naszej lidze strzelił całe 20 goli, w tym w najlepszym sezonie 11 i przegrywał rywalizację z Robakiem. Mimo wszystko wyżej cenię Niezgodę, który też zrobił ogromny postęp. Ogólnie widać jakie mamy rezerwy. Jak nie może grać Milik, to jesteśmy w czarnej duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon ale ja to napisałem także przecież. Ale też trzeba zauważyć, że zrobił ogromny postęp i nabrał siły i wcale nie jestem pewien, że jest dziś słabszy od Niezgody. To nie jest ten sam Kownacki co rok temu,po tym pół roku we Włoszech, dziś w ESA byłby znacznie lepszym napastnikiem, pewnie jednym z najlepszych, Widać, że treningi dużo mu dają, jak się zmienia.Ale do gry w kadrze regularnej dalej brakuje mu przede wszystkim regularnej gry i bramek.  Ale masz racje jest Lewy potem Milik i długo nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Jarek może grać tylko jako 9  a Milik czy Kownacki nie tylko, dlatego Nawałka szuka. Zresztą Jarek grał tylko w lidze i nie ma na dziś miejsca dla niego w kadrze. 

 

Tylko widzisz jest jeden problem, my nie mamy skrzydłowych stąd musimy tak grać. Kurzawa to nie jest skrzydłowy. Tak naprawdę na dziś to jedyny skrzydłowy jaki mamy to Frankowski, do tego są Grosik i Makuszewski i tyle bo Kuba to też nie jest już klasyczny skrzydłowy bo wiek robi swoje. Stąd ten system bo ile występ Frankowskiego na wahadle to wynikał z tego, że nie grał Pazdan ta wahadło mamy  na prawo Piszczek, Kuba na lewo Rybus, Kurzawa a do tego Bereś, Kędziora czy Wszołek którzy zagrają po obu stronach więc piłkarze o podobnych umiejętnościach a rezerwowy na pewno nawet jak jest trochę słabszy to nie będzie zaniżał gry.

Dlatego w zasadzie na dziś to jest jedyny dobry system dla tej kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mamy grać inaczej ? To nie system gra, a skoro mamy takich a nie innych piłkarz to trzeba tak grać. System trzeba dobierać do piłkarzy jakich się ma. A mamy zdecydowanie więcej piłkarzy defensywnych niż ofensywnych. 

Z 2 strony też trzeba pamiętać, że jak Milik dojdzie do formy to nie będziemy grać 5-2-2-1 a 5-3-2 co w zasadzie będzie jeszcze bardziej defensywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kim poważnym grał Niezgoda? Bo jak dla mnie zawodnik jeszcze zweryfikowany nie jest... O nie było z kim grać. Poza tym jak piszecie, to typowa 9. Nawałce i tak do układanki nie pasuje. Na Milika nie liczcie, za długo pauzować przez 2 lata i grał w Napoli nie będzie, bo dalej mają szansę złapać Juve. Jak Milik się odbuduje w przyszłym sezonie, to będzie cud. Nie ma mowy żeby był w formie na MŚ. Zresztą kadra się nam ładnie posypała. Za dużo ludzi z pierwszej 11 ma problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo Kownacki gra przecież w najlepszej lidze świata :D

Przede wszystkim jest od nich młodszy. Od takiego Świerczoka nawet o 5 lat. 

 

We Włoszech gra mało, a już ma 6 bramek i kilka asyst. Potrafię wymienić dziesiątki (jeśli nie setki) piłkarzy ze znacznie mocniejszych piłkarsko krajów niż Polska, którzy w swoim debiutanckim sezonie na Półwyspie Apenińskim wypadli znacznie, znacznie gorzej od 21-latka z Polski. 

 

Zupełnie się nie dziwię Nawałce, że woli stawiać na młodego Polaka z silnej europejskiej ligi niż na gości z polskiej Ekstraklasy, którzy są od niego starsi oraz takich jak Świerczok, czyli jeszcze starszych, po perturbacjach.

 

Właściwie to dziwię się, że kogoś to dziwi, bo akurat w tym przypadku bardzo łatwo jest oddzielić ziarno od plew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle skreśliłem co źle się wyraziłem. 

 

Nie wierzę, że zrobią w tej reprezentacji karierę na miarę najlepszych piłkarzy obecnej kadry. Bardziej wróżę im karierę góra na miarę Teodorczyka. Ot, po prostu nie widzę w nich tego czegoś. Zresztą nieprzypadkowo mając rocznikowo 23 lata wciąż siedzą w E-klasie, nieprzypadkowo żaden zagraniczny klub nie złożył ich klubom oferty nie do odrzucenia. 

 

Co innego Kownacki, gościa w wieku 20 lat zgarnia klub, który jeszcze niedawno wypromował Icardiego. Wykłada za niego 4 bańki. Bez żadnych telenowel, zbędnych ceregieli, incydentów czy cyrków w stylu niedoszłego transferu Gumnego. Rach, ciach, ciach i po krzyku. Kownacki siedzi na ławce, ale nic sobie z tego nie robi. Strzela bramki, zalicza asysty, ma genialny stosunek strzelonych bramek do liczby minut spędzonych na boisku. Nie płacze, że trener go nie lubi i że we Włoszech zbyt często świeci słońce. Ot, w wieku 20 lat zalicza lepszy start niż ex-król strzelców E-klasy Kamil Wilczek i daje wszystkim dobry powód żeby wiązać z nim spore nadzieje na przyszłość. 

 

Strzelam w ciemno, że starsi o 2 lata Niezgoda i Piątek w dniu transferu Kownasia do Włoch mieli od niego mniej goli w Ekstraklasie, Pucharze Polski, reprezentacji U-21 i europejskich pucharach. Zgadza się? Jeśli tak to wszystko wyjaśnia. Chłopak jest wiele kroków przed nimi, a Nawałka znowu podejmuje dobre decyzje. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzejczyk na wahadle? Przecież on się rusza jak mucha w smole.... :) Już bym prędzej widział tam Piszczka, a Jędze w trójce obrońców... Ale ja się nie znam. :)

Nasza kadra U-21 wygrała 1:0  z Litwą po golu Kownackiego i objęła prowadzenie w grupie, jest spora szansa na awans do turnieju finałowego podopiecznych Michniewicza. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon ale ja to napisałem także przecież. Ale też trzeba zauważyć, że zrobił ogromny postęp i nabrał siły i wcale nie jestem pewien, że jest dziś słabszy od Niezgody. To nie jest ten sam Kownacki co rok temu,po tym pół roku we Włoszech, dziś w ESA byłby znacznie lepszym napastnikiem, pewnie jednym z najlepszych, Widać, że treningi dużo mu dają, jak się zmienia.Ale do gry w kadrze regularnej dalej brakuje mu przede wszystkim regularnej gry i bramek.  Ale masz racje jest Lewy potem Milik i długo nic. 

Gdzie masz tego Milika? Nie gra chłopak w piłkę i po poważnych kontuzjach. Nie zrobi formy do turnieju bo w klubie dostaje ogony i to się nie zmieni dopóki będą mieli matematyczne szanse na tytuł. Lubisz widocznie piłkarzy, którzy nijak się nie dadzą rady przygotować z formą na MŚ bo jeszcze o Makuszewskim później piszesz, że może być na skrzydło. Grosicki nie ma zastępstwa, a sam nie jest w najwyższej dyspozycji. Kownacki pojedzie do Rosji. Mowa o Niezgodzie @Arkon to takie trochę niepoważne. Nie ma go teraz w kadrze czyli szanse na wyjazd ma żadne. Jędrzejczyk będzie grał dziś na środku, a na wahadle Piszczek. To raczej oczywistość. Zieliński nie pasuje do tej taktyki. Znów pewnie nie będzie porozumienia z Lewandowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...