Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana uszczypliwości doprowadzi nas kompletnie donikąd i ani o włos nie przybliży do rozwikłania galimatiasu, którego nie masz woli przeniknąć.

 

A zależy nam chyba na prawdzie, czy może się mylę?

 

Jeśli na prawdzie, to fakty są takie, że VU+ są produkowane w Chinach i tylko takie można dostać w polskich sklepach.

 

Tak samo sprawy się mają z Openboxem, który to można w Polsce dostać jedynie w wersji chińskiej, czyli jest to de facto robienie ludziom wody z mózgu, bo to coś za 300 złotych, które oferowane jest u nas jako Openbox S9, nawet z grubsza nie przypomina oryginału.

 

Jak wcześniej powiedziałem, chińskie wytwory w postaci elektronicznego sprzętu, toleruję jedynie, kiedy jakaś dobra marka taki produkt nobilituje, czyli mówiąc wprost, jeśli ktoś bierze odpowiedzialność za wytwór Kraju Środka, w innym wypadku jest to dla mnie tylko złom.

 

Może się mylę i jest tak, że Chińczycy również potrafią wyprodukować coś dobrego po swoją marką, ale tyle razy się kiedyś zawiodłem na ich wyrobach, że stracili u mnie zaufanie i nie sądzę by prędko je mogli odbudować.

 

Dlatego dla mnie sprzęt złożony poza Chinami, np. na Ukrainie, ma walory unikatowego, tym bardziej, że rzeczywiście jest to kawał dobrego dekodera.

 

Jak dla mnie to raczej wszystko i jeśli się chcesz na kogoś boczyć, to kieruj swój gniew w kierunku polskich importerów, którzy robią Rodaków w bambuko.

 

Kolego Ty najwidoczniej masz jakiś problem... Kolega audib6 zapytał się Ciebie w czym ten Twój ukraiński badziew jest lepszy od Vu+ duo, a Ty zamiast odpowiedzieć konkretnie (wyszczególniając plusy i minusy), piszesz jakieś eseje, które nic nie wnoszą do tematu. Albo podajesz konkrety, albo nie pisz wcale! Poczytaj sobie opinie innych użytkowników Vu+ duo na innych forach, zagranicznych również i dopiero wówczas zabieraj głos. I przestań robić z Ukrainy lidera w produkcji dekoderów TV Sat pod względem jakości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nigdy nie miałem Vu ale jeśli chodzi o wybór dla C+ to chyba nie zastanawiał bym się zbyt mocno tym bardziej jeśli ograniczają pieniążki. Jest to receiver skrojony na miarę ! czyli to co jest potrzebne za odpowiednią cenę !

Zastanawia mnie zawsze fakt dlaczego użytkownicy Vu i DM skaczą sobie do gardeł ?

Odnośnie odbiorników ze stajni Fortisa (Openbox, Octagon etc..) wydaje mi się że też nie mają się czego wstydzić na chwilę obecną soft jest naprawdę dobrze dopracowany i dla średnio zaawansowanego użytkownika jest to tuner który brał bym pod uwagę jak bym nosił się z zamiarem kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest takie urządzenie elektroniczne min. dekoder w którym nie byłoby chociaz jednej częsci czy podzespołu wyprodukowanego w Chinach lub innych krajach taniej siły roboczej.

Dyskutujmy o walorach, zaletach czy minusach!

Dla przykładu, kupiłem w początkach produkcji ok 7-8 lat temu nagrywarke Panasonic DVD wyprodukowana tylko i wyłacznie w Japoni - na drugi dzień po upływie gwarancji padła, a kupione poźniej wprodukowane w Chinach badziewie w zamian chodzi do dzisiaj.

Mimo wszystko jak będę miał do wyboru za niedużo większe pieniądze, wybiorę firmującego produkt producenta europejskiego, czy japońskiego - ryzyko awarii zawsze mniejsze.

Nie ma reguły i tyle, do wszystkiego trzeba mieć troche szczęscia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam dekodera dla moich rodziców w konfiguracji 2 sloty na karty lub slot na kartę + slot na moduł TNK HD.Musi działać obowiązkowo karta Cyfry podzielona splitterem Clone +,moduł TNK HD i erotyki.Mój tata jest dość leniwy i mało kumaty więc musi też być opcja QUICK FIND żeby mu szybko wyszukiwało kanały pod daną kartę.Myślałem o Manta 8000/9000 hd( ale nie ma quick find) lub jakiś Opticum( tylko jaki bo troche ich jest :D ).Ferguson odpada(problemy z Clone +) jak i wszelkie tunery na linuxie.Mój ojciec zmienia zdanie '' co 5 minut'' więc jak kupię tak będzie :)Cena max 500zł.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie chciałem nowego wątku zakładać, co sądzicie o dekoderze marki ALMA S-2100 CX PVR, czy to dobry wybór był test tego dekodera w satkurierze.
podpinam sie pod pytanie. ze swojej strony moge przekazac informacje znalezione w sieci. otoz, tuner po zmianie softu obsluguje multi cas. standardowo tylko conax. w nowych softach jest tez obsluga wifi na usb takich samych jak do arivy. tuner ten nie ma ethernetu, ale po zastosowaniu wifi jest on raczej zbedny. procek chyba ten sam co w nowych arivach. napewno ali. ma usb i tez da sie nagrywac i odtwarzac filmy. ma euro i hdmi. jest to dekoder dvb-s i dvb-s2. interesuje mnie, czy da sie na nim aktywowac karte c+ i czy bez problemu przechodza uprawnienia? jakos nie moge znalezc tego testu z satkuriera :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Noszę się z zamiarem zmiany dekodera. Posiadam obecnie opticum x703, ale coraz bardziej mnie denerwuje.

Chciałbym kupić dekoder który będzie spełniał następujące wymagania:

- obraz nie gorszy niż w opticum x7

- działające epg

- możliwość nagrywania na zewnętrznym dysku po usb

- nie wiem czy to możliwe ale żeby ściągał automatycznie listę programów C+ (lub chociaż żeby można było łatwo i szybko ustawić listę kanałów, w x7 to masakra, zabawa pilotem i ręczne wyszukiwanie kanałów HD)

- szybkie uruchamianie i przełączanie kanałów

- dekoder będzie działał tylko z cyfra+ splitera nie przewiduję

- cena około 500zł im mniej tym lepiej ale może coś więcej dołożę jeśli będzie sens.

i jeszcze dodatkowo jaki drugi wariant, jaki dekoder 2-głowicowy spełniający powyższe wymaganie byście polecili, może być z wbudowanym dyskiem (wiem że to inna półka cenowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dzisiaj jestem abonentem Cyfry+ i dostałem od nich taki oto standardowy sprzęt - SAGEMCOM DSI83 HD. I od razu przyznam, że kompletnie nie jestem zadowolony z tego dekodera/tunera. Wady, które mnie denerwują to:

- strasznie wolne przełączanie kanałów;

- bardzo kiepska sprawa z ustawieniem swojej kolejności kanałów (tzw. ulubione kanały), bowiem jak pozaznaczam sobie te 80 kanałów spośród wszystkich, to nie mogę zmieniać już ich kolejności - trzeba dodawać kanały do ulubionych w już z góry przyjętej kolejności - czyli straszna lipa;

- jak próbuje zmienić np. na TCM język napisów lub by ich w ogóle nie było, to praktycznie nie mogę się wbić na daną linijkę "zmiana napisów" (LOL!), bowiem menu pojawia się nieraz na ułamek sekundy, nieraz na sekundę, ja próbuję zjechać w dół (pierwszy pasek to język głosu, drugi to język napisów) a w tym momencie kanał zmienia mi się na niższy, LOL!;

- nie można zrobić podglądu "co kiedy będzie nadawane" bez wchodzenia w menu, nie można zrobić tego w trakcie oglądania kanału jak chociażby w dekoderze Cyfrowego Polsatu.

 

Do dzisiaj byłem abonentem Cyfrowego Polsatu, posiadając od nich dekoder/tuner SAMSUNG DSB-H370G i był zdecydowanie lepszy, szybszy, chociaż szału nie było i miał swoje wady.

 

 

 

Jaki dekoder/tuner radzilibyście mi kupić, by kanały były przełączane szybko, ustawianie ich kolejności było sensowne i opcjonalne, by był odpowiedni podgląd.

Nagrywarka w nim jest mi totalnie niepotrzebna, nie potrzebne mi żadne bajery. Chciałbym taki sprzęt, gdzie wszystkie wyżej wymienione wady zostały zlikwidowane, wtedy będę zadowolony :).

Jest możliwość kupienia takiego sprzętu do 100 zł? Czy trzeba wydać więcej? Bo szczerze to kompletnie nie orientuję się w temacie i przepraszam, ale nie chciało mi się czytać 48 stron tego tematu.

 

P.S.

Jest możliwość na innych dekoderach/tunerach nie posiadania na ŻADNYM kanale blokady kodem PIN? Chodzi mi o to, by nie wyskakiwało żądanie tego kodu na takich kanałach jak Hustler czy XXL ;).

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Już rozglądam się na allegro. Ferguson Ariva T65, 100E lub 102E to dobre rozwiązanie? Czym te modele się od siebie różnią? Pytam tych, którzy używali i jednego i drugiego sprzętu.

I jeszcze chciałbym znać odpowiedź na moje pytanie pytanie z P.S.

P.S.

Jest możliwość na innych dekoderach/tunerach nie posiadania na ŻADNYM kanale blokady kodem PIN? Chodzi mi o to, by nie wyskakiwało żądanie tego kodu na takich kanałach jak Hustler czy XXL ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Już rozglądam się na allegro. Ferguson Ariva T65, 100E lub 102E to dobre rozwiązanie? Czym te modele się od siebie różnią?

Ariva T65 to odbiornik DVB-T (czyli tv sat nie odbiera), 100E to DVB-S stary model (oficjalnie poza ofertą). Ariva 102E to tuner DVB-S aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić dekoder,zawsze są większe możliwości....

Miałem jakiś czas temu moduł Cyfry z TV Samsung UE40D7000 ale skończyło się na tym że moduł sprzedałem na słynnym portalu bo mi część kanałów HD nie smigała jak Cyfra zmieniła TP.

Polecić Ci moge z pewnością dekoder który mam w podpisie Clarka.Jednak troszkę kosztuje a nie wiem ile chcesz przeznaczyć na zakup dekodera?

Ale jak szukasz coś tańszego,dwu głowicowy to proponuje Ci kupić nboxa z Enigma2.Ok.2 mc temu kupiłem ten dekoder z 2 głowicami i jestem super zadowolony.Popatrz na portalu i na pewno coś dla siebie znajdziesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to będzie lepsze? :) Bo widzę, że i Pace masz.

A jak z dyskiem, czy będzie można go odczytać na kompie, tzn będzie w FAT?

Wydać chciałbym jak najmniej, lecz nie kosztem jakości. Problemów z dekoderami mam już serdecznie dość. Po oddaniu Pace zaoszczędzę ok 100 zł do końca umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić dekoder,zawsze są większe możliwości....

Miałem jakiś czas temu moduł Cyfry z TV Samsung UE40D7000 ale skończyło się na tym że moduł sprzedałem na słynnym portalu bo mi część kanałów HD nie smigała jak Cyfra zmieniła TP.

Polecić Ci moge z pewnością dekoder który mam w podpisie Clarka.Jednak troszkę kosztuje a nie wiem ile chcesz przeznaczyć na zakup dekodera?

Ale jak szukasz coś tańszego,dwu głowicowy to proponuje Ci kupić nboxa z Enigma2.Ok.2 mc temu kupiłem ten dekoder z 2 głowicami i jestem super zadowolony.Popatrz na portalu i na pewno coś dla siebie znajdziesz :wink:

 

jakie koszty mniej więcej takiego sprzętu (tj. nbox z Enigma2)? można znaleźć już gotowy do użycia z kartą C+? naprawdę ma dwie głowice? nagrywanie na swój dysk czy na wbudowany? jaka pojemność dysku? jak to się sprawuje, szybkość przełączania kanałów? wszystko działa bez problemu? a jak z obsługą EPG? stabilnie i bez zarzutu? nagrywanie zawsze działa ? napisy dvb chodzą ? jakieś zwiechy tudzież inne problemy? no i jaka jakość obrazu?

 

przepraszam, że tak dużo podstawowych pytań na raz ale po 2 latach użytkowania PACE takie mi właśnie przychodzą do głowy... rozumiem, że masz możliwość ułożenia wielu swoich list ulubionych kanałów ? a jak z obsługą diseqc z wielu satelitów? czy np. 28.2 E będzie działać ? ja wiem że jest google i pewnie coś można znaleźć info na ten temat ale jest EURO i kiepsko z czasem ostatnio :) z góry dzięki za dokładniejsze Twoje spostrzeżenia na temat takiego zestawu do C+ i mam nadzieję, że da się uwolnić od archaicznego sprzętu C+ za mniejsze pieniądze niż 1.500 zł za stabilny dekoder z dwiema głowicami na czym najbardziej zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niemożliwe żeby nie miał dysku jak ma 2 głowice... coś znalazłem takowego za ok. 500 PLN i ma dysk 250 GB. trochę mało ale pewnie da się swój podłączyć. a te po ok. 300 PLN to wydaje mi się, że mają tylko jedną głowicę bo nic nie pisze, że są dwie...

 

@jacek_m_11 - czekamy na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder krótko,tak jak pisałem.Jest to "biały" dekoder z TNK HD przerobiony z wgraną E2.Ja kupiłem go z założoną czarną obudową,wyświetlaczem VFD,2 głowice i kablem sata do dysku.Dysk możesz zamontować w środku lub na zewnątrz,możesz też nagrywać na pena.Oczywiście że działa z kartą cyfry.Dekoder jest stabilny,nagrywa audycje bez problemów,obraz żyleta,i szybki.Napisy śmigają prawidłowo,można zwiększyć lub zmniejszyć czcionke.

Troche dużo tych pytań zadałes :wink:

Poszukaj tego dekodera na portalu i poczytaj

PS.Nagranie z dysku lub pena odtworzysz na wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...