Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hahaha..racja z tym kotem:))

 

cytrynek...nic do Ciebie nie mam tylko nie wprowadzaj ludzi w blad ..facet pytal o tuner wiec polecilem arive bo z nia problemow nie ma!!!

To ze ty takie problemy miales...przykre ale miales je na innym tunerze niz ariva.

nie rozmawialismy tu o producencie tylko o tunerach!!

a nie ma lepszego TAK TANIEGO tunera z bardzo dobrym odbiorem w HD niz wlasnie arivy (100 i 200-innych nie znam)

a ze sa jakies niedopracowane softy...coz ..ten tuner kosztuje kolo 200 zl...za ta cene to mi wystareczy w zupelnosci że obraz zyleta,nagywa na zewnetrzny dysk i z tego co wiem to nie ma problemow ze spliterami pod cyfre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario1980

Jak z tym typem splitera to Ci nie odpowiem.Musisz poszukać. W tej samej klasie są Opticuny tylko że droższe i musisz wgrać nieorginalny soft.

Ja też stałem przed takim dylematem i poczytałem fora. Wrażenie było takie że jeden i drugi typ jest produkowany w Chinach w jednej fabryce. Na targach elektronicznych stoją właściciele sklepików. Spróbuj się dogadać i wziążć na próbę.Ja brałem z małego sklepiku zawsze na próbę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tunera do Cyfry+. Chciałbym w końcu skosztować trochę tego HD. Co do funkcji tunera to interesował by mnie tuner z odbiorem Cyfry bez konieczności zakupu modułu ale z drugiej strony z czytnikiem CI ponieważ nie wiadomo jak to się wszystko potoczy i być może Cyfra zmieni kodowanie... Oprócz tego interesowało by mnie nagrywanie na zewnętrzny dysk twardy(tu nie jestem pewien co do działania równoczesnego oglądania jednego programu i nagrywania innego, ale chyba w cenie ok. 300zł dekodera z taką funkcją nie kupię). Tuner też musi działać ze splitterem obecnie posiadam 4 letni splitter przewodowy o nazwie Smart Card Splitter. 300 zł to orientacyjna cena którą jestem w stanie zainwestować. Na znanym portalu aukcyjnym jeśli chodzi o popularność tunerów to pojawiają się takie odbiorniki jak:

Openbox S10/S11

Ferguson Ariva 120

Opticum X403p

Czy możecie się wypowiedzieć co sądzicie o tych tunerach albo zaproponować jeszcze coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gesioo jak chcesz na karty CI to ariva 220[z tunerem do NTC] lub ariva 202[bez tunera do NTC], i oczywiście Opticum X403p ale może lepiej seria X7, to są budżetowe, ale można dołożyć troszkę kasy i Golden Media 990 CR HD PVR Spark LX na linuxie i wsparciem enigma2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to czy np. oglądając kanał w HD na telewizorze podpiętym przewodem hdmi, równocześnie można oglądać na zwykłym telewizorze podpiętym eurozłączem tak aby i ten w HD odbierał i ten drugi za ścianą. Mam teraz zwykły tuner cyfry i jeden Tv jest podpięty do gniazda TV a drugi do VCR, stoję przed kupnem w HD ale znajomy mnie uprzedził, że w niektórych tunerach albo sygnał na wyjściu hdmi albo na eurozłączu i nie da się razem, więc wymienił dekoder bo miał podobną sytuację jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie, to chyba używany 99HD, a nie 9900HD?

 

Jeśli jednak ten, który podałeś, to oczywiście warto, dokup głowicę DVB-S2, a nie DVB-S, bo to nie miałoby inaczej żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...