Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX IP - dyskusja ogólna.


patryk7588
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Posiadam dekoder Evobox stream, i dopiero co podpisałem umowę w plusie. ALE posiadam internet od Orange VDSL na kablu telefonicznym, niby światłowód, ale słabizna do 80mb. Stream potrafi się zwiesić, gdzie wcześniejszy dekoder od Orange sagemcom uhd 88 (zrezygnowałem z TV w orange) nie zacinał się wcale, nawet jak wszystkie urządzenia były podłączone do internetu, a ja ściągałem coś na moim laptopie.

 

I teraz moje pytanie, czy jak wymienię stream'a na evobox IPTV, bo teoretycznie mam internet od Orange, to będzie to "lepiej" działało? czy tak samo evo stream OTT?

Dziękuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lejos Sprostuje, Internet VDSL do 80 nie jest Światłowodem a internetem stacjonarnym, ponadto telewizja Orange rezerwuje sobie oddzielne pasmo. Jednakże 80 w tym do usług Cyfrowego Polsatu całkowicie wystarcza.
 

W kwesti evobox IP sądzę ze @Specjalista Cyfrowy Polsat powinien się wypowiedzieć, osobiście uważam że powinien działać lepiej.

 

Doprecyzuje tylko, że nie ma możliwości wymiany evobox STREAM na evobox IP, są to dwie różne usługi, pierwsza to telewizja internetowa, zaś druga to telewizja kablowa IPTV, musiałbyś zawrzeć nowa umowę gdyż jest to inna usługa.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, apj napisał:

@Lejos Sprostuje, Internet VDSL do 80 nie jest Światłowodem a internetem stacjonarnym, ponadto telewizja Orange rezerwuje sobie oddzielne pasmo. Jednakże 80 w tym do usług Cyfrowego Polsatu całkowicie wystarcza.
 

W kwesti evobox IP sądzę ze @Specjalista Cyfrowy Polsat powinien się wypowiedzieć, osobiście uważam że powinien działać lepiej.

 

Doprecyzuje tylko, że nie ma możliwości wymiany evobox STREAM na evobox IP, są to dwie różne usługi, pierwsza to telewizja internetowa, zaś druga to telewizja kablowa IPTV, musiałbyś zawrzeć nowa umowę gdyż jest to inna usługa.

Dziękuje za odpowiedź, dokładnie się nie znam, dopiero od jakiegoś czasu zgłębiam temat. Wiem, że mam VDSL po kablu telefonicznym, światłowód leci po drugiej stronie ulicy. Mój błąd :D

Mam do 80mb, ale wiadomo tyle nie dobija, mam maks 50-55mb. 

Jeśli działałoby lepiej z dekoderem IPTV, to jestem skłonny podpisać nową umowę. Bo nie ukrywam, trochę mnie irytuje to zacinanie, a tym bardziej jak zbliża się nowy sezon F1 na Eleven Sports :D.

A to osobne pasmo da się jakość włączyć na Evobox IP? czy tylko działa na dekoderach od Orange?

Evobox ma świetne funkcjonalności gdzie nie miałem ich wcześniej w dekoderach Orange, i chciałbym zostać w Plusie/CP. Pierwsza dużo zmiana u mnie, po prawie 10 latach w Orange :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox Stream i Evobox IP mają to samo źródło sygnału, różnią się jedynie oprogramowaniem. IP też ma ostatnio problemy ze stabilnością, patrz posty tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę maja to samo źródło sygnału? 
Dlatego wspomnialem żeby dla formalności @Specjalista Cyfrowy Polsat opowiedział o działaniu.

 
Wydawało mi się ze evobox IP nadaje kanały satelitarne po internecie, zaś STREAM internetowe streamy te same jak sa dostępne w ipla stad różnica w jakości niektórych kanałów SD a HD.

 

Nie mniej, korzystam na codzień z IPTV od CP i w moim przypadku działa bardzo dobrze, miałem problem po któreś aktualizacji ale to tylko przez jakaś niekompatybilność z Samsungiem, po aktualizacji naprawiono to i działa bardzo dobrze, lepiej niż evobox PVR.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, apj napisał:

A czy przy nieobciążonym internecie nadal działa źle? Wiadomo ze jak internet nadmiernie spowolni to mogą być zacięcia.

Zdarza się właśnie. Diagnostyka w dekoderze pokazuje 40mb, zrobiłem parę razy 30/35/35/40mb i tak skacze, mniej nie ma. Mam podłączone na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lejos napisał:

Witam. Posiadam dekoder Evobox stream, i dopiero co podpisałem umowę w plusie. ALE posiadam internet od Orange VDSL na kablu telefonicznym, niby światłowód, ale słabizna do 80mb. Stream potrafi się zwiesić, gdzie wcześniejszy dekoder od Orange sagemcom uhd 88 (zrezygnowałem z TV w orange) nie zacinał się wcale, nawet jak wszystkie urządzenia były podłączone do internetu, a ja ściągałem coś na moim laptopie.

 

I teraz moje pytanie, czy jak wymienię stream'a na evobox IPTV, bo teoretycznie mam internet od Orange, to będzie to "lepiej" działało? czy tak samo evo stream OTT?

Dziękuje z góry za pomoc.

Witam. Usługa IPTV powinna działać przy Internecie od dostawcy Orange (minimalna przepustowość łącza powinna wynosić 8 Mb/s na jeden dekoder).  Możesz z niej skorzystać i sprawdzić, czy spełni Twoje oczekiwania. Jeśli tak się nie stanie, będziesz miał oczywiście możliwość odstąpienia. W przypadku zainteresowania, zapraszam w wiadomości prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno małe, albo wielkie ale... w przypadku telewizji od Orange czy też innego dostawcy iptv, dostajemy ich dekoder i podpinamy go do routera. Pod telewizje są zazwyczaj aktywowane dodatkowe uprawnienia, i dekoder dostają niezależne dla siebie łącze, które w przypadku korzystania z innych urządzeń nie zabiera mu transferu. Wasz dekoder który można podłączyć do każdego neta, takiej możliwości nie ma. Czyli przycinki mogą być, gdy inni będą intensywnie korzystać na innych urządzeniach z internetu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, cidik napisał:

Jest jedno małe, albo wielkie ale... w przypadku telewizji od Orange czy też innego dostawcy iptv, dostajemy ich dekoder i podpinamy go do routera. Pod telewizje są zazwyczaj aktywowane dodatkowe uprawnienia, i dekoder dostają niezależne dla siebie łącze, które w przypadku korzystania z innych urządzeń nie zabiera mu transferu. Wasz dekoder który można podłączyć do każdego neta, takiej możliwości nie ma. Czyli przycinki mogą być, gdy inni będą intensywnie korzystać na innych urządzeniach z internetu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Na działanie może mieć wpływ wiele czynników. Minimalna przepustowość łącza powinna wynosić 8 mb/s, jak wyżej wspomniałem. Test prędkości można wykonać w każdej chwili w Menu dekodera. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cidik napisał:

Jest jedno małe, albo wielkie ale... w przypadku telewizji od Orange czy też innego dostawcy iptv, dostajemy ich dekoder i podpinamy go do routera. Pod telewizje są zazwyczaj aktywowane dodatkowe uprawnienia, i dekoder dostają niezależne dla siebie łącze, które w przypadku korzystania z innych urządzeń nie zabiera mu transferu.  

Niekoniecznie się z tym zgodzę. Mam umowę na światłowód i telewizję od orange. W umowie jest napisane że pasmo na telewizję jest współdzielone razem z internetem. Czyli oglądanie telewizji zmniejsza dostępną prędkość internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście. Ja mając telewizje światłowodową od lokalnego operatora, dekoder mogłem wpiąć tylko pod port LAN 4. W innym telewizja nie działała, poza tym dekoder miał tam pasmo tylko dla siebie. Net mam 60/6, dekoder dla siebie dostał niezależne pasmo bodajże 20/20

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange jest wydzielony VLAN na którym ta telewizja sobie działa.

W przypadku Neostrady rzeczywiście zabiera on do 8 Mbps z "normalnego" netu, no bo górnym limitem jest 80 Mbps plus sama miedziana linia.

Jeśli chodzi o światlowód to jak miałem IPTV od Orange to telewizja nie wpływała na prędkość Internetu i było na speedteście tyle ile powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lejos napisał:

Ktoś z was używa usług AVIOS? Działa podobnie jak IPTV w Orange i ich dekoderach, że są specjalne pasma do TV.

Jest QOS na routerze. Chyba że inny lokalny ma osobny vlan, ale Korbank ma tylko po QOS.

 

3 godziny temu, Lejos napisał:

A dobra, nie ma chyba usług dla zwykłego obywatela.

Tylko z pomocą lokalnych ISP. Oficjalnie tylko tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...