Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2023 o 09:34, kubaaa napisał(a):

Disney+ vs Amazon Prime Video vs SkyShowtime

Mam Netflixa i HBO Max, ale rozglądam się za czymś jeszcze. Która z trzech powyższych platform jest Waszym zdaniem najfajniejsza i dlaczego?

Jakiś czas temu zadałem powyższe pytanie. Na Disney się jeszcze nie zdecydowałem, ale SkyShowtime ma bardzo fajną bazę filmów, a na Amazon to jest tego sporo. Mam te dwa za 12,5+(48/12)= 16,5 zł miesięcznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ich kanały nadają w 1080p z 10 Mbps bitrate,  a kanał TNT 4K w aplikacji ma HDR i Dolby Atmos, na razie nic na nim nie ma, ale już reklamują mecz Arsenalu w 4K HDR i Atmos. Niestety nie mają całej Premier League, ale za to wybrane spotkania Champions League, Europa League, Conference League w 4K i Dolby Atmos. 16.08 TNT pokaże UEFA Super Cup pomiędzy Man City, a Sevillą w 4K HDR + Dolby Atmos. Miesięczny koszt to 29.99 £. Jeśli już porównywać, to brytyjskie Viaplay kosztuje kilkanaście funtów, oferta skromna, jakość też plus reklamy.

 

PL-4-K-HDR-ATMOS.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć,  dlaczego pojedyncze filmy w streamingu, są tak drogie? Jak widzę cenę 10 złotych za starocie, które już 20 lat temu, leciały na Polsacie to jestem w szoku. Kilka lat temu płaciłem 12 złotych, za wypożyczenie nowości na Blu-Ray, a gostek musiał zrobić 100 km, żeby kupić płytę, i opłacić lokal. Teraz taki film, leży w formie pliku na jakimś serwerze, a kosztuje często więcej. Jeszcze mogę zrozumieć jakiś nowy hit, ale byle C klasowy szrot za 18 złotych, to chyba jakiś żart. Sami napędzają w ten sposób klientelę piratom, a potem płaczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że w C+ film nowość można kupić za kwotę, która prawie jest taka jak opcja dodatkowa HBO z, Max za 20 lub 25, gdzie ten film można zobaczyć wraz z kilkuset innymi. Poprostu te oferty VOD są dla jeleni. 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BizzareX napisał(a):

Może mi ktoś powiedzieć,  dlaczego pojedyncze filmy w streamingu, są tak drogie? Jak widzę cenę 10 złotych za starocie, które już 20 lat temu, leciały na Polsacie to jestem w szoku. Kilka lat temu płaciłem 12 złotych, za wypożyczenie nowości na Blu-Ray, a gostek musiał zrobić 100 km, żeby kupić płytę, i opłacić lokal. Teraz taki film, leży w formie pliku na jakimś serwerze, a kosztuje często więcej. Jeszcze mogę zrozumieć jakiś nowy hit, ale byle C klasowy szrot za 18 złotych, to chyba jakiś żart. Sami napędzają w ten sposób klientelę piratom, a potem płaczą. 

Ten sam trend obserwuję w zagranicznych serwisach. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2023 o 20:00, BizzareX napisał(a):

Może mi ktoś powiedzieć,  dlaczego pojedyncze filmy w streamingu, są tak drogie? Jak widzę cenę 10 złotych za starocie, które już 20 lat temu, leciały na Polsacie to jestem w szoku. Kilka lat temu płaciłem 12 złotych, za wypożyczenie nowości na Blu-Ray, a gostek musiał zrobić 100 km, żeby kupić płytę, i opłacić lokal. Teraz taki film, leży w formie pliku na jakimś serwerze, a kosztuje często więcej. Jeszcze mogę zrozumieć jakiś nowy hit, ale byle C klasowy szrot za 18 złotych, to chyba jakiś żart. Sami napędzają w ten sposób klientelę piratom, a potem płaczą. 

Chodzi o to, żebyś kupił VOD a większość ludzi i tak obejrzy góra 1-2 filmy w miesiącu. Ja mam inne pytanie - dlaczego wiele klasycznych filmów z lat 80/90/00 jest nieobecna na żadnym serwisie, ani nawet do wypożyczenia. I nie mówię o niszowych rumuńskich produkcjach, tylko znanych filmach z Ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisy TVOD są po to, żeby można było wypożyczyć nowy film kinowy, jak to było za czasów wypożyczalni. Nie każdy chce subskrybować kilka serwisów, żeby obejrzeć interesujący go film.
Druga sprawa, to nigdy nie będzie tak, że wszystkie filmy będą dostępne w serwisach.








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny serwis czyli Disney+ podnosi ceny. Śmiać mi się chce, jak sobie przypomnę, niektórych fanatyków streamingu kiedy wchodził do Polski, którzy wyśmiewali "[beep]ów" płacących za platformy satelitarne. Twierdzili że oni za dwie paczki fajek miesięcznie, mają dostęp do najlepszego sportu i filmu, oczywiście bez żadnych zobowiązań, rezygnują kiedy chcą, a zacofani boomerzy płacą krocie za ciągłe reklamy i powtórki, i dodatkowo uwiązani są umową. Teraz okazuje się że żeby, mieć w streamingu te cuda, to już trzeba płacić miesięcznie jak za karton fajek, a jak chcesz taniej to najlepiej subskrybuj z góry na rok. Reklamy też już się pojawiają, a kolejne kłamstwo to przykładowo cena 50 złotych za rok za Amazon, a i tak za coś godnego uwagi trzeba płacić dodatkowo. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.                              

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy obecnie pewnego rodzaju symbiozę między operatorami telewizyjnymi, komórkowymi i w zależności od zasobu portfela, szczęścia- trafienia w dobrą promocję usługi są dodawane w dobrych cenach lub nawet jako gratisy do umów.. 

Jedni bez drugich cienko by przędli i cieszyli mniejszą popularnością.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawop napisał(a):

Serwisy TVOD są po to, żeby można było wypożyczyć nowy film kinowy, jak to było za czasów wypożyczalni.


TVOD w zamyśle to nie jest teraz głupia sprawa... ale aby tylko za tym szła mądra cena za wynajem. Taki film z kina powinien kosztować 15zł max w wersji 4K (48 godzin), a cały sezon serialu 10zł za 4K (tydzień). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze wrócą czasy pakietów TV. Oj, wrócą. Nie po to przeszedłem z wideo do internetu, aby oglądać reklamy. Tym bardziej, w płatnej formie. Najgorsze jest to, że już teraz streaming sporo napsuł - np. spowodował płatnego Playera, a niebawem też likwidację Polsat Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...