Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo chyba rozumiem.To co Dąbrowa zrobił z jedynką jest wiadome od lat ale też nie może być usprawiedliwieniem dla obecnego szefostwa,które niewiele zrobiło by cofnąć te niedobre zmiany.Ramówka w zasadzie niewiele się różni od tej za czasów Dąbrowy,oprawa tragiczna miała być zmieniona i też cisza.Nie można też zapominać,że jednak wtedy jedynka nie była tak upolityczniona jak teraz co też na pewno ma wpływ na słuchalność.

Gdy w 2005 do trójki przyszedł Skowroński i cofnął większość tego co wprowadził Laskowski to słuchalność powoli zaczęła rosnąć.

Edytowane przez 1982misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie byłem też ma jakieś znaczenie?! Z ciekawości nie merytorycznej - a ty gdzie byłeś?

Ja byłem czynnie zaangażowany w akcie protestacyjne wówczas. Nie tylko wówczas, za Sobali też.

(...)obecnego szefostwa,które niewiele zrobiło (...)

O właśnie, z tym się zgadzam. Ja powiem więcej- nic nie zrobiono. Od lat powtarzam, że Program I potrzebuje gruntownych i radykalnych zmian (tylko nie takich, jakie fundował Dąbrowa, który dzisiaj tak samo wybitne osiągnięcia ma w Meloradiu, z którego wyleci jednak bardzo szybko, bo parasol ochronny się skończył, w prywatnej firmie oczekują wyników). Tu trzeba przebudować ramówkę, bazę muzyczną oraz powymieniać ludzi. Oczywiście będzie się to wiązało z ogromną nagonką zwłaszcza, że dzisiaj akurat protesty cieszą się szczególnym zainteresowaniem dziennikarzy.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda, że Rafał Porzeziński odchodzi - przynajmniej przywrócił kilka znanych audycji (np. ''Przy muzyce o sporcie'', ''Koncert Życzeń'', ''Kiermasz pod Kogutkiem'', serwisy informacyjne w językach obcych w ramach ''Lata z Radiem'' czy trzygodzinne ''Słodkie Radio Retro'' na żywo), Hejnał z Wieży Mariackiej powrócił do pełnego grania, ''Radio Kierowców'' jest grane 2 minuty przed pełną godziną tak jak dawniej, czy także pojawiły się nowe głosy, takie jak np. Monika Tarka, Robert Kilen, Marta Januszewska, Martyna Podolska czy Piotr Gociek. Obok Porzezińskiego najlepszymi dyrektorami Radiowej ''Jedynki'' byli także Wincenty Pipka i Ryszard Hińcza.

 

Ja sam protestowałem przeciwko Kamiowi Dąbrowie - nie podobało mi się to, co robił z Radiową ''Jedynką'' (np. degradacja ''Słodkiego Radia Retro'' i Dariusza Michalskiego, stronnicza audycja radiowa ''Sterniczki'' czy skrócenie Hejnału z Wieży Mariackiej).

 

A co do zmian w Radiowej ''Jedynce'', to najlepiej niech zrobią jakieś audycje dla młodzieży/młodych słuchaczy, np. audycja z muzyką taneczną/dyskotekową czy jakiś program dla młodych słuchaczy, żeby jakoś przyciągnąć ten młody kontent do PR1.

 

Gdy w 2005 do trójki przyszedł Skowroński i cofnął większość tego co wprowadził Laskowski to słuchalność powoli zaczęła rosnąć.

Skowroński kiedyś miał szanse na bycie dyrektorem Radiowej ''Jedynki'' - w styczniu 2016 roku, ale wolał tworzyć swoje własne internetowe Radio Wnet niż wrócić do Polskiego Radia, a szkoda.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może uważasz Tekieliego za niekompetentnego człowieka, ale jakieś doświadczenie radiowe ma - np. był dyrektorem programowym Radia Józef (obecnie Radio Plus) w Warszawie. Zresztą Skowroński i tak nie odejdzie ze swojego Radia Wnet - a miał kilka propozycji, jak np. dyrektor Radiowej ''Jedynki''/Prezes Polskiego Radia, które jednak odrzucił na rzecz swojego radia.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym stanie rzeczy naprawdę nie ma różnicy kto będzie kierował Jedynką. Tę antenę trzeba zbudować od nowa. Trzeba zmienić ramówkę i ludzi. Tylko wtedy będzie larum. Nie mniej innego wyjścia nie ma. 


Poza tym poczekałbym na rozstrzygnięcie tego, kto faktycznie zostanie szefem Jedynki. Press wręcz słynie z tego typu spekulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Polskie Radio Dzieciom ma być w niedalekiej przyszłości samodzielną anteną, obecnie stacja byłą za sprawą redakcji dziecięcej i młodzieżowej częścią Jedynki. Podobnie ma być z Radiem Chopin, nie będzie podlegać Dwójce


Decyzja jak najbardziej słuszna, istnienie tej redakcji w strukturach Jedynki nie ma kompletnie sensu.


http://www.press.pl/tresc/51859,radiowa-jedynka-bez-redakcji-audycji-dzieciecych-i-mlodziezowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałeś rację.Mnie zastanawia tylko jedno czy szefostwo ma ubaw z tego,że ciągnie Polskie Radio na samo dno umieszczając na stanowiska dyrektorskie tak niekompetentnych ludzi?? Czy to może coś innego bo mój mózg nie potrafi tego pojąć.

No,a jak ja to mówiłem to był hejt na moją osobę z twojej strony.

 

Gociek to moim zdaniem bardzo dobry nabytek, nie wiem kogo chcecie wymieniać. To radio słowne, wiele ambitnych, misyjnych audycji o gospodarce, świecie, nauce. Nie dziwi to,że to radio ma coraz słabsze wyniki,ale jeśli ma się radykalnie zmienić to ja takiej nowej jedynki słuchać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Co będzie zamiast "Radia Dzieciom" w Jedynce?

(...)

A co ma być? Nic nie będzie, zostanie jak jest. Przecież i tak jest wspólne pasmo tego programu w znacznej jego części. Teraz zamiast redakcji dziecięcej i młodzieżowej Jedynki program przygotuje redakcja Radia Dzieciom - samodzielna. 

Pomyślcie przez chwilę - jaki sens ma istnienie Redakcji Dziecięcej i Młodzieżowej w strukturach Jedynki, stacji, która dziennie na swojej antenie nadaje ze 20 minut programów dla najmłodszych? Przecież redakcja ta i tak głównie tworzy dla Radia Dzieciom.

 

Obecna struktura jest po prostu chora i niewydolna.

(...)ale jeśli ma się radykalnie zmienić to ja takiej nowej jedynki słuchać nie będę.

W obecnym stanie rzeczy za 10 lat i tak nikt nie będzie słuchał. W krajach, w których media publiczne są bogate (np. UK), robi się tak, że uruchamia się antenę dodatkową, do której przechodzą słuchacze tej pierwszej. W Polsce to nierealne, gdyż i tak nie ma miejsca w analogowym UKF-ie. Dlatego też są trzy wyjścia:

 

- nie robić nic - ulubiona strategia kolejnych dyrektorów i zarządów

- dokonać rewolucji

 

Rewolucja wcale nie musi oznaczać zniknięcia kultowych programów - część z powodzeniem może przejąć Polskie Radio 24. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na jednym z forów pisałem o pomyśle przeniesienia Polskiego Radia 24 na LW. Stacja mówiona bądź co bądź lepiej nadaje się na fale długie. Zahejtowano mnie, ale nikt nie przedstawił przy tym naprawdę poważnych argumentów za tym, aby to Jedynka dalej nadawała z Solca.

 

LW - obok DAB+ - to jedyny sposób na ogólnopolskie pokrycie PR24. Jedynka i tak jest w całej Polsce na FM. Odbiorcy za granicą mogą słuchać jej przez internet.


No,a jak ja to mówiłem to był hejt na moją osobę z twojej strony.(...)

Wiele osób wylewało pomyje zarówno na prezes Stanisławczyk, jak i na osoby ją broniące, w tym mnie. A to był bardzo dobry menadżer. Atakowano ją, ponieważ odważyła się podnieść rękę na panujące w firmie układy sięgające głęboko w minioną epokę PRL-u. Dla mnie najbardziej zabawne było to, jak atakowano ją, że niby wpada przy pracownikach w furię... 

 

Jeśli nie lubił jej Czabański, to znaczy, że była bardzo dobrym prezesem. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale LW/MW to są przestarzałe fale - np. w Niemczech to wyłączono wszystkie nadajniki na falach długich i średnich. Z tego co pamiętam, to ramówka PR1 przez wiele lat nie była zmieniana - może poza drobnymi korektami, ale audycje takie jak np. ''Sygnały Dnia'' czy ''Cztery Pory Roku/Lato z Radiem'' to od wielu lat są emitowane o tych samych godzinach, których dyrekcja raczej nie tknie.

 

A propo BBC, to w Niemczech regionalne rozgłośnie ARD tworzą ok. 5 stacji radiowych - z muzyką oldies, muzyką pop, muzyką młodzieżową, muzyką klasyczną oraz wiadomościami i publicystyką (w DAB+ jest jeszcze np. radio dziecięce czy radio z wiadomościami dla kierowców). W Polsce o takim radiu brytyjskim/niemieckim to możemy niestety pomarzyć.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do BBC to miałem na myśli np. BBC Radio 1, którego słuchacze się starzeją wraz ze stacją oraz BBC Radio 1Xtra, które przejmuje młodszych słuchaczy. W Polsce na nową stację na UKF nie ma szans, więc trzeba coś radykalnie zmienić. Trójka nie przejmie słuchaczy Jedynki, ponieważ to zupełnie inna grupa docelowa. Czwórki z kolei nie ma już na UKF. 

 

Co do LW, to zgadza się, że to przestarzała technologia. Nie mniej nic nie szkodzi póki co nadawać, i tak w ciągu najbliższych kilku lat nikt tego nie wyłączy a za kilka lat może zupełnie inaczej będzie z DAB+.


Zapewniam Was, że jakby decydował o tym profesjonalista z prawdziwego zdarzenia, to w Jedynce trzeba by dodatkowo pootwierać okna, bo drzwi to za mało.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...