Skocz do zawartości

Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy zmieniły się parametry transmisji TVP HD z tp. cyfry na tp. n mam problem z dźwiękiem w ścieżce tej 5-kanałowej. A problem jest taki że w 5.1 (w ścieżce 5.1, nie tej stereo) jest tylko ta czołówka z tym psem (między audycjami) - reszta 2.1 (np 'Bitwa na głosy' itd) . Amplituner widzi że sygnał przychodzi po kablu optycznym (z dekodera Pace PVR HD cyfry) 5.1 (świecą się na wyświetlaczu wszystkie kanały) jednak tylne głośniki milczą! Amplituner to Sony HT-SF360. Kiedy przełączę na inny kanał który również nadaje w 5.1 np na National Geografic HD sytuacja wraca do normalności tzn dźwięk we wszystkich głośnikach (o ile jest nadawane 5.1). Ktoś ma podobny problem, jak temu zaradzić?? Aha no i amplituner poprawnie ustawiony, np "pole akustyczne".

Muszę podkreślić że problem pojawił się od chwili kiedy na liście kanałów pojawił się TVP HD z tp n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro79

Nawet nie o to mi chodziło że trzeba przełączać domyślną ścieżkę stereo na 5.1 jak to mówisz "jezyk 1" (chodź i to uważam za głupotę bo domyślną powinna być 5.1) Mi chodzi poprostu o to że na ścieżce wielokanałowej (jezyk 1) mam dzwięk we wszystkich głośnikach tylko między audycjami wtedy jak jest ten pies ;). Głośniki tylne są tylko wtedy u mnie aktywne na TVP HD. Tak jak mówię tego problemu nie mam na innych kanałach które w danym momencie transmitują 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od problemów z dźwiękiem bardziej wkurzające są obowiązkowe napisy na zachodnich filmach. Ja akurat lubię lektora (ponieważ nie wpatruję się w ekran jak w ikonę) i ten dubel w postaci napisów nie jest mi potrzebny. Dziwne, że w 2011 roku tak prosty problem jest nie do rozwiązania. Pamiętam, że taka możliwość była już 20 lat temu np. na Filmnecie.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tvp hd od ponad roku i nie spotkałem się z upscalingiem. Starsze filmy czy seriale nie mają wprawdzie tej ostrości czy nasycenia barw jak współczesne produkcje kręcone cyfrowo, ale emitowane są na pewno w jakości HD (taki już urok starych taśm i obiektywów, że rysowały bardziej miękko, bardziej realistycznie). Jedyne na co można ponarzekać to niekiedy zbyt mały bitrate, wówczas występuje ziarno i obraz "pływa" (ale to już wina n-ki, że upycha tyle kanałów na jednym transponderze).

 

pozdr...

 

PS

Stara taśma celuloidowa ma rozdzielczość ok 70 Mpx, więc obróbka cyfrowa i przeskalowanie do obecnie używanej jakości HD (2 Mpx) to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wraz z wprowadzeniem do CP z kanału praktycznie zniknął sport. jeszcze w marcu można było zobaczyć przynajmniej raz dziennie jakieś zawody a teraz przez cały kwiecień tylko jedna transmisja z pucharu króla i to bez powtórek. Coś mi się wydaje, że to mógł być jeden z warunków CP. Usunać sport bo inaczej nikt nie brałby wyższych pakietów, To mi się zbytnio nie podoba. I nie mówicie mi, że po co pokazywać powtórki, bo widzowie CP tych transmisji nie widzieli w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wraz z wprowadzeniem do CP z kanału praktycznie zniknął sport. jeszcze w marcu można było zobaczyć przynajmniej raz dziennie jakieś zawody a teraz przez cały kwiecień tylko jedna transmisja z pucharu króla i to bez powtórek. Coś mi się wydaje, że to mógł być jeden z warunków CP. Usunać sport bo inaczej nikt nie brałby wyższych pakietów, To mi się zbytnio nie podoba. I nie mówicie mi, że po co pokazywać powtórki, bo widzowie CP tych transmisji nie widzieli w HD

Polsat postawił TVP warunki, żeby puszczali mniej sportu???? Skąd Ty masz takie informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( a kanał naprawdę się wyróżniał, nie emitując reklam.

Trzeba przyznać, że wcześniej stacja TVP HD była na swój sposób inna (nikt nie zapowiadał programów, nie było reklam, nawet tych nędznych konkurów sms, telezakupów; a to co jeszcze zostało to: nietypowa plansza testowa, przeźroczyste logo). Niestety za dużo jest powtórek, wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórki są wszędzie. A już na kanale, który emituje tylko kontent HD tym bardziej. Zobacz sobie np. na NGWild HD czy NG HD przed ujednoliceniem ramówki z kanałem SD. Tam to było powtórek. Albo początkowe miesiące działania TVP HD gdzie raz na tydzień wyemitowali ze dwa trzy premierowe odcinki jakiś seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...