Skocz do zawartości

Najciekawsze satelity


mprw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda Sirius to 4,8E więc też sporo, ale powinno też się udać złapać zeza z 28E.

Zezując na antenie 115 cm z Astry 19,2 E na Siriusa 4,8 E już jest problem z niektórymi częstotliwościami więc z 28,5 E zapomnij o zezie na Siriusa. Jeśli coś uda Ci się nawet złapać to będzie tego niewiele i siła będzie na granicy odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przenosilem sie z Lipska do Drezna i po kilku miesiacach bez pozycjonera (Astra 1 w srodku, Hotbirda i Astra z zeza) wrocilem do poprzedniej instalacji, wiec antena 45x45 cm z rotorem. Odbieram to co wczesniej 42°, 39°, 36° (Adjara co brakowalo mi od kiedy odlaczono z Hotbirda), 31.5/0°, 28,x, 23,5, 19,2, 13, 9, 7, 5 + Thor na 1°W. Ku mojego zaskoczeniu odbieram tu prawie wszystkie wiazki (Thor 3, 5 + Intelsat Spot 3). No i ciekawe programy tam tez znalazlem A2, Kanal D za filmy w wersji oryginalnej i Sportklub + (juz wiadomo za co ;))

Bardziej na zachodzie sie juz nie da, bo tam stoi zupelnie niepotrzebnie wielkie drzewo.

 

Jakie sporty mozna teraz ogladac na Türksat? Kiedys kanaly typu 24 lub TV 8 mieli duzo pilki w programie. Ale tam nawet bez sportu fajnie, bo oprocz TNT Türkmeneli i 24 pokazuja filmy w wersji oryginalniej.

 

Zastanawiam sie nad nowa antena o srednicy 80 cm. Wiekszej sie niestety nie da.

 

PS: 45° E juz nie lapie. Czy tam jest teraz slabszy sygnal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: 45° E juz nie lapie. Czy tam jest teraz slabszy sygnal?
Raczej musisz skorygować położenie anteny na tym satelicie. U mnie bez problemowo łapie np. tp. 11,618 V, SR:5787, FEC: 3/4, gdzie dostępne są rumuńskie kanały Kiss TV i Prima TV. Antena 85 cm, Białystok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andi12

 

Moja antena jest za mala zeby lapac te transpondery.

 

@rafix

 

Transponder (+11500 V, 11591 V, 11645 V), ktory podales smiga jak najmocniejsze transpondery na Astrze. :brawo: Dzieki!

 

Nie wiem, czemu pare dni temu tam nic nie dzialalo.

 

PS: Ktory jest najmocniejszy transponder na 53° E? Rok temu zlapalem tam chyba 2 transpondery z arabskimi programami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andi12

 

Moja antena jest za mala zeby lapac te transpondery.

 

@rafix

 

Transponder (+11500 V, 11591 V, 11645 V), ktory podales smiga jak najmocniejsze transpondery na Astrze. :brawo: Dzieki!

 

Nie wiem, czemu pare dni temu tam nic nie dzialalo.

 

PS: Ktory jest najmocniejszy transponder na 53° E? Rok temu zlapalem tam chyba 2 transpondery z arabskimi programami.

tak się składa , że wczoraj powędrowałem tam z moją "80" . Złapałem następujące transpondery:

10974 H , 10995 H , 11044 V , 11161 V , 11616 V .

Podałem tylko transpondery na których są niekodowane kanały(w sumie 10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu sprobowalem i zlapalem 11616V (porzadny sygnal), 10995V (bardzo slaby syngal, zaklocenia) i 11044 V (pokazuje sygnal, ale moj odbiornik chyba ma problem z wysoka symbol rate, bo nie wczytuje programow).

 

PS: No i do tego jeszcze MTV Russia na 40° E z dobrym synalem. Wlasnie leci "Juszni park" ;)

Jedynie transponder ktory lapie na 16° E to 11304 V, ale nie da sie go ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem nastanawiam sie nad kupieniem wiekszej anteny o srednicy 70 do 85 cm (chcialem jeszcze wieksza, ale nie ma miejsca). Co moge sie jeszcze ciekawego spodziewac* miedzy 1° W i 53° E (a co bardziej na wschod od 53° E) w porownaniu z tym co teraz odbieram z antena ktora odpowiadam 50ce lub 60ce - wszystko na 16° E - moglbym liczyc na odbior czegos na 26° E lub 36° E? Chodzi mi o doswiadczeniach z praktyki, bo mapy podane np. na lyngsat.com sluza tylko ogolniej orientacji.

 

Interesuja mnie programy, ktore pokazuja filme i seriale po angielsku z napisami, sport (szczegolnie pilka) i wszystkie podstawowe programy roznych krajow typu TVP 1, ZDF, CT2 etc., dosyle.

 

Mieszkam w Niemczech, okolo 100km od polskiej granicy.

 

*Odbior ma byc w miare stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie programy, ktore pokazuja filme i seriale po angielsku z napisami, sport (szczegolnie pilka) i wszystkie podstawowe programy roznych krajow typu TVP 1, ZDF, CT2 etc., dosyle.

 

Mieszkam w Niemczech, okolo 100km od polskiej granicy.

 

*Odbior ma byc w miare stabilny.

 

Na Twoim miejscu zrobiłbym wszystko, żeby złapać Badra (26°E), bo naprawdę warto — leci tam bardzo dużo amerykańskich produkcji w oryginale, a z piłki nożnej przede wszystkim Bundesliga. No ale niestety potrzebna jest trochę większa antena. Minimum to 90 cm, choć taka 100 cm byłaby bardziej pewna. Próbowałem kiedyś łapać coś na 80 cm, jednak nic się nie pokazało. Spróbuj może znaleźć jakieś inne miejsce na większy, stacjonarny talerz. A małą antenę pozostaw do obracania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sie nie da. Wlasciciel domu przygotowal dla wszystkich mieszkancow "rure" do przyczepienia anten i takze kable z tego miejsca do mieszkan. Gdzie indziej nie wolno nic nie przyczepiac. No i jasne, ze miejsce jest niestety ograniczone. Musze jeszcze zostawic troche miejsca "do ruchu" anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

posiadam antenę 90cm oraz diseqc 4/1, aktualnie ustawione mam 3 satelity, tzn. główną jest Astra 1, a zezują Hotbird oraz Astra 2... zastanawiam się co dołożyć lub ewentualnie zapiąć na drugiej czaszy do wolnego miejsca w diseqc... oglądam głównie programy anglojęzyczne oraz dużo muzyki i sportu, przy czym dla sportu język nie ma już aż tak dużego znaczenia...

 

zastanawiam się m.in. nad tymi satelitami:

 

26E Badr

42E Turksat

7W Nilesat

30W Hispasat

 

dodam, że mieszkam na południu Polski... moje pytanie: co polecacie? czy znajdę może na którejś satelicie filmy w języku angielskim (najlepiej stosunkowo nowe)? jeśli nie to wystarczy dużo sportu i muzyki :)

 

może mógłbym wykorzystać do którejś satelity czaszę, która leży na strychu ze starej wizji tv? ma ona bodajże 60cm i do niedawna mimo małej średnicy bardzo dobrze odbierała n'kę, w tym wszystkie kanały HD bez jakiejś pikselozy, stąd wnioskuję, iż jest w bdb stanie... w razie kolejnej rozbudowy dorzuciłbym przełącznik 0/12 i drugiego diseqc 4/1 oraz wymienił antenę na większą... czekam na podpowiedzi :)

 

pozdrawiam i życzę wesołych świąt,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci odbiór 42E. Są tam co najmniej dwa kanały prezentujące filmy i seriale po angielsku: CNBC-e oraz TNT. Poza tym są kanały sportowe: NTV Spor, T.A.Y. TV. Poza tym można tu FTA odbierać Cartoon Network po angielsku i turecku. By poprawnie odbierać całą ofertę z 42E potrzebujesz anteny nie mniejszej niż 110 cm. Poza tym do tej anteny, którą już posiadasz możesz dodać zez na 23,5E. Nic wielkiego tam nie ma ale możliwość taka istnieje. Można tam podejrzeć Kosmicę TV po polsku ale jest nadawana w MPEG-4. Antenę po Wizji TV ustaw na 1W: od dłuższego czasu można tam oglądać po polsku SportKlub i SportKlub +. Pewnie w końcu zostaną zakodowane ale póki co z małymi przerwami są tu dostępne dłużej niż pół roku. Jest tu także Fishing & Hunting Channel po angielsku - kanał, który jest zapowiadany na polskim rynku od długiego czasu i jakoś nie może zaistnieć w naszym kraju. Na antenie od Wizji TV ustawionej na 1W bez problemu zrobisz zeza na 4,8E. Są tam dwa kanały Unii Europejskiej po polsku: EbS i EbS +. Nie są to typowe kanały a raczej dosyły, ale po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź :) od razu po świętach zabieram się do roboty :) a co myślisz o satelitach nilesat, badr oraz hispasat? warto w ogóle się w to bawić?

 

p.s. co do zeza na 23,5 obawiam się, że mogę nie wcisnąć już konwertera pomiędzy 19,2 a 28,2... konwertery jakie mam to GI-202 PLATINUM... zmieści się 23,5? chyba tylko na jakimś wąskim konwerterze typu Inverto MultiConnect?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nilesat i Badr - słaba wiązka, zabawa z dużymi antenami, temat odbioru był poruszany, trzeba poszukać i poczytać.

Hispasat - nisko nad horyzontem, może być konieczna drobna przeróbka anteny jeśli nie uda się ustawić kąta elewacji.

 

23,5E - albo zmiana sąsiadujących konwerterów na jakieś mniejsze, albo kombinowanie właśnie z takimi wynalazkami jak piszesz.

 

Ogólnie jak masz czas i ochotę to sprawdź ofertę kilku pozycji sat., przestawiaj raz na tą, raz na inną. Przykłady już padły, ja bym dorzucił do zapoznania się z 9E oraz 4W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dominik_m

Twoje oczekiwania spełniłyby nillesat i bard i to pod względem sportu i pod względem fimów to naprawdę atrakcyjnych w oryginalnych wersjach (angielski). Żeby podac kilka przykładów przoduje MBC na chyba siedmiu kanałach, Foxy, Dubai One, Kuwait TV 1,2, Saudi 1,2 i jeszcze kilka, a sport prym wiedzie Al Jazeera Sport Channel na dwóch kanałach, Dubai Sports 1i 2, Bahrain Sports 1 i 2 i tak by można wymieniac dalej, a oferta nie raz dorównuje tym kodowanym. Zostaje tez Astra2 (szczególnie atrakcyjna2D, ale to juz micha naprawdę duża, choć i na mojej odbieram np: BBC HD przez kilkanaście godzin dziennik) Pisze ci bo tez mieszkam na południu, odbieram te kanały i będziesz wiedział czego się możesz spodziewać, a sprzet jak w podpisie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę nie wcisnąć już konwertera pomiędzy 19,2 a 28,2... konwertery jakie mam to GI-202 PLATINUM... zmieści się 23,5?

U mnie na antenie 115 cm nie miałem problemów z umieszczenie konwertera na 23,5E między 19,2E a 28,5E. Między quada GI a twina GI włożyłem 14-letniego Sharpa. Żaden z tych trzech konwerterów mały nie jest. U Ciebie może być trudniej bo masz mniejszą antenę ale myślę, że powinno się udać. U mnie to wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

abd96a814554f73amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam dwa GI i jednego sharpa, ale u mnie na 90cm chyba by to nie przeszło, aktualnie mam tego sharpa na astrę 2... jak znajdę chwilę wolnego to sprawdzę jakie są odległości i ile by musiał mieć szer. lnb, zeby tam wejsc... zamiast 23,5e zastanawiam się ew. nad dołożeniem czegoś za hotbirdem, który już jest w zezie, czyli np. 9e lub 7e, ale nie wiem jak by to zbierało... jak już pisałem mam główną ustawioną astre 19,2e, więc nie wiem czy nie będzie to zbyt duży kąt jak dla stosunkowo małej czaszy 90cm...? na (z pewnością) dobrze znanej każdemu stronie sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/4lnb.htm jest zez do 4,8e z głównej 19,2e na czaszy 80cm - zastanawiam się jak ten sirius zbiera na tej 80-tce, co powiecie? nie przepadam za ruskimi kanałami, ale czemu by nie wypróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno Ci się udać ale potrzebna jest duża precyzja. Jeśli się do tego przyłożysz to uzyskasz odbiór. Mogą być problemy z częstotliwościami od 12.680 w górę. Jednym z najsilniejszych transponderów jest ten o częstotliwości 11.843 i próbuj na tym transponderze najpierw coś złapać. Wierzę, że Ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...