Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

Jeśli chodzi o telewizję satelitarną  (również kablową) ma ona pewien duży  plus.

Brak licencji co do oglądania, nagrywania programów przewijania nagranych treści.

W tym przypadku internetowa telewizja przegrywa.

Z kolei przez kabel jest więcej kanałów w jakości HD z dobrym bitrate.

Mam dostęp do Canal+( sat oraz  aplikacja) i UPC( kabel/ internet).

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tooway to od momentu ataku na Ukrainę nie działa.

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/tysiace-terminali-internetu-satelitarnego-powaznie-uszkodzonych-w-dniu-ataku-na-ukraine/

 

Prawdopodobnie zdalnie zostały ubite modemy przez tą super nowoczesną satelitę. A nowe są prawie nie do dostania, plus są problemy z aktywacją.

A Starlink to zupełnie inna technologia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem posiadając TV satelitarną jest się w pewien sposób niezależnym. Prawda że trzeba antenę kupić i ustawić ale gdy to zrobimy mamy bezproblemowy odbiór, gdy coś się popsuje z ustawieniem to mamy możliwość naprawić usterkę samemu. W przypadku internetu gdy nastąpi awaria nie mamy już na jej naprawę żadnego wpływu, jesteśmy zdani na łaskę operatora. Dodatkowo podczas takiej awarii jesteśmy odcięci zarówno od internetu jak i telewizji. Nie jestem zwolennikiem uzależniania się od jednego dostawcy usług.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
41 minut temu, Ozzy666 napisał:

W przypadku internetu gdy nastąpi awaria nie mamy już na jej naprawę żadnego wpływu, jesteśmy zdani na łaskę operatora. Dodatkowo podczas takiej awarii jesteśmy odcięci zarówno od internetu jak i telewizji. Nie jestem zwolennikiem uzależniania się od jednego dostawcy usług.

W razie awarii internetu stacjonarnego w każdej chwili można zrobić ze smartfona hotspot jako opcja tymczasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

W razie awarii internetu stacjonarnego w każdej chwili można zrobić ze smartfona hotspot jako opcja tymczasowa.

Tylko kto się chcę w to bawić? Ja u siebie w domu ze smartfona ledwo 1 Mbps mogę wycisnąć, tak działa nasze LTE.Pomijając to że za internet trzeba zapłacić jak i za samą usługę. Wychodzi wcale nie mała suma, w której można mieć całkiem bogaty pakiet w platformie sat. A ktoś kto ogląda tv przez kilka godzin dziennie albo i dłużej, całkowicie traci to sens.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem posiadając TV satelitarną jest się w pewien sposób niezależnym. Prawda że trzeba antenę kupić i ustawić ale gdy to zrobimy mamy bezproblemowy odbiór, gdy coś się popsuje z ustawieniem to mamy możliwość naprawić usterkę samemu. W przypadku internetu gdy nastąpi awaria nie mamy już na jej naprawę żadnego wpływu, jesteśmy zdani na łaskę operatora. Dodatkowo podczas takiej awarii jesteśmy odcięci zarówno od internetu jak i telewizji. Nie jestem zwolennikiem uzależniania się od jednego dostawcy usług.
Tylko co tam oglądać? Najważniejszy jest kontent. Na takim Netflixie jest więcej ciekawych rzeczy niż na wszystkich kanałach kablowych razem wziętych, a przecież są jeszcze inne streamingi jak m.in. Canal+ czy HBO Max.



  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? A czy w tym cudownym Netflixie mogę oglądać transmisje sportowe, filmy czołowych wytwórni, seriale fabularne i dokumentalne od różnych bardziej lub mniej cenionych producentów? A może programy lifestylowe, motoryzacyjne, poradnikowe, czy nawet infromacyjno - publicystyczne?

Edytowane przez neo_patryk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, 2022 rok a takie stwierdzenia... Poza sportem na żywo wszystko jest dostępne.

Filmów, dokumentów, standupów, koncertów, poradników, talkshow, motoryzacji i seriali masz tam więcej niż pokaże cała kablówka przez rok.

Wystarczy zajrzeć na taki upflix.pl

I to nie tylko na ofertę Netflix, bo na Amazonie masz chociażby następce prawidziwego Top Gear "Grand Tour" czy "Farmę Clarksona", "Jamesa May w Japonii" i dziesiątki innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
6 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Moim zdaniem posiadając TV satelitarną jest się w pewien sposób niezależnym. Prawda że trzeba antenę kupić i ustawić ale gdy to zrobimy mamy bezproblemowy odbiór, gdy coś się popsuje z ustawieniem to mamy możliwość naprawić usterkę samemu. W przypadku internetu gdy nastąpi awaria nie mamy już na jej naprawę żadnego wpływu, jesteśmy zdani na łaskę operatora. Dodatkowo podczas takiej awarii jesteśmy odcięci zarówno od internetu jak i telewizji. Nie jestem zwolennikiem uzależniania się od jednego dostawcy usług.

Nie do końca się zgodzę.

Korzystanie z  instalacji zbiorczej sat. nie wiąże się z pełną samodzielnością i w razie awarii spółdzielnia mieszkaniowa jest zobowiązana do naprawy usterki.

Trzeba poczekać aż dział techniczny zleci taką naprawę.

Już raz przerabiałem po ostatnich wichurach taką sytuację.

Samodzielna instalacja anteny satelitarnej na balkonie jest zabroniona.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisów zabraniających instalację anteny na balkonie, o ile nie ingerujesz w elewację budynku. Żadna spółdzielnia nie może Ci zakazać montażu anteny np. na barierce balkonu za pomocą specjalnych uchwytów. 

Innsa sprawa to kwestia estetyki, zwłaszcza jeśli jest antena zbiorcza w budynku

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszym budownictwie balkony są często "częścią wspólna na wyłączny użytek" i obowiązują tutaj intepretacje, że o pozwolenie na montaż trzeba pytać i nie zawsze jest na to zgoda.

Inna sprawa to drzewa, balkon od północy itd, mieszkałem kiedyś w takim bloku gdzie były wszystkie te trzy problemy, a w dodatku jeden monopolista od tv/netu (bodajże Supermedia).

Dzisiaj to chociaż można sie poratować usługami OTT jako tv, ewentualnie nielimitowanym LTE do netu, a te 10 lat temu to tylko płać i płacz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

Tylko co tam oglądać? Najważniejszy jest kontent. Na takim Netflixie jest więcej ciekawych rzeczy niż na wszystkich kanałach kablowych razem wziętych


 

To już kwestia indywidualna. Abonuję Netflixa bo gdzieś filmy trzeba oglądać, po za tym młodzież domaga się Netflixa. Jednak gdybym miał dokonać wyboru to wolał bym zrezygnować z niego niż TV SAT, szukanie treści które akurat by mi i mojej drugiej połówce odpowiadały to droga przez mękę. Na szczęście obydwoje wolimy „starą” zwyczajną telewizję, gdzie musimy zdecydować się na to co jest akurat wyświetlane. Nie będę się też wstydził że jestem fanem programów typu „Ukryta Prawda” czyli paradokumentów, tych na Netflixie nie znajdę. Reasumując Netflix / HBO MAX / Prime itd są ok ale jako dodatki do linearnej TV a nie jako zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 godziny temu, Jaś Fasola napisał:

Tylko kto się chcę w to bawić? Ja u siebie w domu ze smartfona ledwo 1 Mbps mogę wycisnąć, tak działa nasze LTE.Pomijając to że za internet trzeba zapłacić jak i za samą usługę. Wychodzi wcale nie mała suma, w której można mieć całkiem bogaty pakiet w platformie sat. A ktoś kto ogląda tv przez kilka godzin dziennie albo i dłużej, całkowicie traci to sens.

To tylko jedno pacnięcie palcem w smartfonie i telewizor jest połączony. Tam gdzie jest cywilizacja jest znacznie więcej. Ty z kolei płacisz za internet i tv sat. Jasne, bogaty pakiet tv sat z toną reklam. Dlatego napisałem, że w razie awarii internetu stacjonarnego opcją ratunkową jest internet mobilny, a awarie przecież nie trwają tydzień, tylko przeważnie do kilku godzin.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Największe platformy cyfrowe i sieci kablowe, które łącznie reprezentują 93 proc. amerykańskiego rynku straciły w 2021 roku prawie 4,7 mln klientów. Analitycy Leichtman Research Group zwracają uwagę, że w 2020 roku spadek był jeszcze większy. Wyniósł wówczas 4,9 mln klientów."

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/najwieksi-operatorzy-platnej-telewizji-stracili-4-7-mln-abonentow-stany-zjednoczone-leichtman-research-group-platformy-cyfrowe-sieci-kablowe-serwisy-streamingowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 16:03, Pawop napisał:

Tylko co tam oglądać? Najważniejszy jest kontent. Na takim Netflixie jest więcej ciekawych rzeczy niż na wszystkich kanałach kablowych razem wziętych, a przecież są jeszcze inne streamingi jak m.in. Canal+ czy HBO Max.


 

Niby tak..gdyby jednak zebrać " do kupy" treści z kanałów linearnej telewizji i mieć dostęp do programów ( treści rozrywkowych, sportowych, dokumentalnych) trzeba wykupić różne usługi streamingowe od Playera, przez Polsat Box, Canal+, Netflixy, Viaplay itd.. już pukają Disney+, SkyShowtime a i tak cały czas ulega to rozdrobnieniu. Nie każdemu się chce i ma czas na polowanie korzystnych promocji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. 

Serwisy VOD zamiast telewizji może i miałyby sens, gdyby nie było to wszystko tak rozdrobnione i wszystko było bardziej poukładane, tak jak w telewizji. Wiele platform w jednym przy względnej dla rodziny cenie - ma to sens. A tak to trzeba wykupować wiele różnych platform, by choć częściowo mieć namiastkę tego, co może zaoferować telewizja. Wykup sobie Netflixa+Disney+Amazona Prime+Polsat Box GO+coś jeszcze, a rezultat będzie tego taki, że musisz zapłacić drożej niż za taki pakiet familijny w którym masz niemal wszystko. 

 

Nie zgodzę się by takie serwisy i płatności z nimi związane były bardziej wygodne. Telewizja jest o tyle lepsza, że wiesz ile i za co płacisz, i nie musisz kombinować z subskrybcjami, dzieleniem się kontami, bo różni użytkownicy domu mają różne preferencje. Telewizor włączysz i leci, zawsze coś znajdziesz. W przypadku VOD trzeba się zdecydować na to co wybrać, a nie dość że zajmuje to sporo czasu, to jeszcze jest to po prostu nudne i nie każdemu się chce nawet i to robić. W telewizji masz wszystko uporządkowane według ramówki, i imo to jest wygodniejsze. Nic nie zastąpi telewizji. Żadne VOD nie odda całej magii telewizji. Telewizja to nie tylko dany kontent. To są też te znienawidzone reklamy, mile spędzony czas ze znajomymi, dziesiątki przegranych godzin programów na kasety/dyski, dżingle, cała wizualno-dźwiękowa otoczka, i taka swego rodzaju niepewność tego, co się zobaczy. Telewizja to przede wszystkim rodzina. A co taki Netflix mi da w zamian? Menu z nieinteresującymi, i w większości przypadków amerykańskimi badziewnymi serialami. Bez tego wszystkiego, bez całej tej magii. Ot, włączam i mam. Do tego nawet telewizora nie trzeba, bo wystarczy smartfon. To nie to samo.

 

Nie jestem przeciw takim tworom, ale nie jako całkowity zastępca telewizji, bo to jest po prostu komiczne. I nie ważne za ile lat. Jak dla mnie jest to po prostu moda którą widać podłapało parę osób, al to jeszcze się na tym przejedziecie. Żaden serwis tego typu nie odda magii telewizji. Jeśli nawet jakimś cudem telewizja zniknie, to uważam, że zatęsknicie jeszcze za tymi znienawidzonymi reklamami i powtórkami. Wspomnicie nasze słowa. ;)

Edytowane przez Lannan
  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba mieć wszystkich serwisów, wystarczy jeden, w telewizji jest bardzo ograniczony kontent.
Ale jak ktoś nie wie co chce obejrzeć i oczekuje, że nadawca za niego wybierze, to TV jest niezastąpiona.
Dla ludzi, dla których liczą się przede wszystkim treści jest tylko jeden wybór - streaming

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Polsat zaraportował spadek abonentów z umowami o 1.7% i prepaid o 21.6% (!!!).

Łacznie mają o prawie 120 tys. mniej abo telewizji.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...