Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Nie tylko operatorzy satelitarni ale też kablówki, najlepszym przykładem jest UPC ( 2 co do wielkości kablówka w kraju) coraz bardziej inwestują w usługi internetowe-stream. Brak nowego dekodera  DVB-C, a do telewizji proponowana jest przystawka internetowa.
Wychodzi im taniej niż tradycyjny dekoder to jest redukcja kosztów. Pierwsza co do wielkości kablówka ma tradycyjny dekoder w ofercie.

Znając nasze polskie narzekanie, nawet gdyby stream sportowy był w lepszej jakości od tradycyjnej telewizji, to 5- 10 sekundowe opóźnienie będzie na kolejnym celowniku do lamentowania.
Ale nie jest i opóźnienie jest najmniejszym problemem.



  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen: spadła liczba gospodarstw domowych tylko z TV naziemną

Z tych danych jasno wynika, że widzowie powoli mają dość powtórek i kabaretów w co drugim kanale dostępnym naziemnie, więc szukają czegoś lepszego, ale jak widać nie w streamingu, lecz płatnej telewizji linearnej, co tylko pokazuje że tradycyjna telewizja wciąż ma się dobrze. Osobiście cenię sobie HBO GO, do którego mam dostęp w ramach abonamentu w PB, ale ogólnie wciąż bardziej jestem zwolennikiem tradycyjnej telewizji, która na chwilę obecną jest dużo bardziej różnorodna, a jakość stawiam na drugim miejscu zaraz po zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
29 minut temu, neo_patryk napisał:

Nielsen: spadła liczba gospodarstw domowych tylko z TV naziemną

Z tych danych jasno wynika, że widzowie powoli mają dość powtórek i kabaretów w co drugim kanale dostępnym naziemnie, więc szukają czegoś lepszego, ale jak widać nie w streamingu, lecz płatnej telewizji linearnej, co tylko pokazuje że tradycyjna telewizja wciąż ma się dobrze. Osobiście cenię sobie HBO GO, do którego mam dostęp w ramach abonamentu w PB, ale ogólnie wciąż bardziej jestem zwolennikiem tradycyjnej telewizji, która na chwilę obecną jest dużo bardziej różnorodna, a jakość stawiam na drugim miejscu zaraz po zawartości.

Nielsen jeszcze nie prowadzi pomiaru streamingu w Polsce. Dopiero od niedawna robi to w USA.

To są dane z Polski i stąd brak informacji o streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie Netflix, ok. Ale Netflix czy HBO GO to tylko dodatki do telewizji linearnej. Nie zawsze wiem co chce obejrzeć lub nie zawsze mam ochotę obejrzeć coś nowego, chcę po prostu coś włączyć i się wyłączyć. Do tego TV linearna znakomicie się nadaje. Po za tym TV linearna to nie tylko powtórki ale również informacje, publicystyka, dokumenty i programy rozrywkowe których raczej brak w streamingu.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
13 minut temu, Ozzy666 napisał:

Po za tym TV linearna to nie tylko powtórki ale również informacje, publicystyka, dokumenty i programy rozrywkowe których raczej brak w streamingu.

Oczywiście, że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666 W pełni się z Tobą zgodzę, serwisy streamingowe to tylko dodatek do zwykłej TV.
Jest dokładnie odwrotnie. Najlepsze i najciekawsze treści są w streamingu, a będzie tego jeszcze więcej, przypomnę, że w tym roku pojawi się jeszcze Disney+, SkyShowtime i nastąpi rebranding HBO Go. Takze TV linearna jest teraz dodatkiem do streamingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem w grupie wiekowej 19-34 czyli tej która stawia na pierwszym miejscu streaming to częściej korzystam jednak z telewizji linearnej, póki co vod jest miłym dodatkiem. Myślę, że na tym forum wiele jest takich ludzi, no ale nie do końca jesteśmy reprezentatywni jeżeli chodzi o całe społeczeństwo. Prawda jest taka, że przyzwyczajenia się zmieniają, i na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że streaming będzie się umacniał. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje lata, lubię nowinki ale na obecnym etapie streaming mam za dodatek do TV-Sat. Chcę pewnych stabilnych usług a nie loterii zależnej od kaprysów internetu i serwerów dostawców treści. Lubię sport i ledwie trawię DAZN, który i tak jest mercedesem w porównaniu do Viaplay.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kończę 31 lat, może nie jestem trendy bo wolę telewizję linearną. Oglądanie na smartfonie? Blee… Nie po to kupowałem 50 calowy TV by oglądać filmiki na 6 calowym smartfonie jak nastolatek. A no i jestem mało wymagający
A kto Ci każe oglądać na smartfonie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BiL napisał:

@neo_patryk Tylko co oglądać w telewizji, skoro ok. 90% kanałów to powtórki powtórek?

Przy takiej ilości kanałów zawsze coś się znajdzie.

4 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Nielsen jeszcze nie prowadzi pomiaru streamingu w Polsce. Dopiero od niedawna robi to w USA.

To są dane z Polski i stąd brak informacji o streamingu.

To bez znaczenia, bo i tak ważne jest tylko to, co dzieje się na naszym rynku, a fali wypowiedzeń jakoś nie widać.

4 godziny temu, Pawop napisał:

Jest dokładnie odwrotnie. Najlepsze i najciekawsze treści są w streamingu, a będzie tego jeszcze więcej, przypomnę, że w tym roku pojawi się jeszcze Disney+, SkyShowtime i nastąpi rebranding HBO Go. Takze TV linearna jest teraz dodatkiem do streamingu.

A za każdy z nich będzie trzeba płacić tyle co za podstawowy pakiet w niejednej sieci kablowej, czy na platformach cyfrowych, z czego w pakietach telewizyjnych można przynajmniej liczyć na większą różnorodność. Oczywiście można na przemian płacić za wybrane usługi streamingowe, ale nie każdy jest zwolennikiem takiej żonglerki

2 godziny temu, Pawop napisał:

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Robiłeś jakieś badania?

To pytanie można też zadać w drugą stronę. Zgadzam się,że streaming rośnie w siłę, ale pozycja telewizji linearnej jeszcze długo będzie mocna, tym bardziej, że nikt nikomu nie broni mieć jednego i drugiego, gdy ma chęci i możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje lata, lubię nowinki ale na obecnym etapie streaming mam za dodatek do TV-Sat. Chcę pewnych stabilnych usług a nie loterii zależnej od kaprysów internetu i serwerów dostawców treści. Lubię sport i ledwie trawię DAZN, który i tak jest mercedesem w porównaniu do Viaplay.
mało widziałeś. Wykup w polsatboxgo pakiet sport premium za bagatela 40 zł... wtedy to viaplay będzie Mercedesem, a wręcz Bentleyem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto za to wszystko będzie płacił? Netflix+CDA+Apple TV+Amazon+Disney+Viaplay+HBO GO a za chwilę MAX i jeszcze abo w C+, niezła sumka by wyszła. Pomijam kwestię czasu, czyli kiedy go znaleźć by to wszystko obejrzeć.

 

PS. Wziąłbym 60 albo i 70 calowy gdyby tylko zmieścił mi się do mieszkania ;) 

8 godzin temu, lakiman napisał:

No właśnie poco kupował 50 calowy telewizor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, a co do odpłatności za serwisy są różne promocje z których warto skorzystać jak się ma takie możliwości. 

Hit Mikołaja( UPC)za 99 zł  ( w cenie Viaplay i HBO/GO), Prime Video 50 zł na 12 m-cy...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Tylko kto za to wszystko będzie płacił? Netflix+CDA+Apple TV+Amazon+Disney+Viaplay+HBO GO a za chwilę MAX i jeszcze abo w C+, niezła sumka by wyszła.

Tak na dłuższą sprawę nie pociągną nawet same serwisy VOD. Prędzej czy później będzie następował konsolidacja na rynku. Ale póki jest bum, każdy będzie chciał coś najpierw zarobić indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało widziałeś. Wykup w polsatboxgo pakiet sport premium za bagatela 40 zł... wtedy to viaplay będzie Mercedesem, a wręcz Bentleyem
Po kupować kolejny badziewny serwis? Z musu mam Viaplay bo piłka, a jeśli są jeszcze gorsze od niego tym gorzej dla idei streamingu która średnio sprawdza się w praktyce w naszym pięknym kraju jeśli chodzi o sport na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cidik napisał:

mało widziałeś. Wykup w polsatboxgo pakiet sport premium za bagatela 40 zł... wtedy to viaplay będzie Mercedesem, a wręcz Bentleyem

I masz tam teraz wszystkie Polsat Sport, eleveny, także 4K, Eurosporty, Canal+ 3i 4 i kilka innych kanałów sportowych.  W tym PSP w 4K. Za 40 zł na 3 jednoczesne sloty.

Natomiast viaplay jest patologia. Jakoś Canal+ Online czy player jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...