Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z serwisami to jeszcze jest tak, że ja oglądam coś innego, żona na innym znajdzie coś ciekawego dla siebie co mnie kompletnie nie interesuje,  a córki mają ulubione programy na jeszcze innej apce..

I jak tu dogodzić skoro każdy ma swój gust i wybiera coś dla siebie.

To wyróżnia streaming możliwość wyboru i wolność  bez narzucanej ramówki, w dodatku okraszonej reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 09:42, mrozio11 napisał:

istnieje coś takiego jak Naziemna Telewizja Cyfrowa. Wśród ludzi w okolicach trzydziestki telewizja satelitarna to już raczej rzadkość, a przynajmniej wśród moich znajomych. Jeśli oglądają telewizję to podstawowe kanały, które mają bez konieczności kupowania tv satelitarnej

Nie zapominaj, że większość naszych forumowiczów w okolicach 30-tki ma zwykle wykupione najdroższe pakiety w TV satelitarnej. Młodzi ludzie w zdecydowanej większości oglądają streaming, a jeśli oglądają telewizję to tylko naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram to, gdzie znajduje najwięcej ciekawych dla mnie rzeczy. Jeśli przy sporcie można powiedzieć, że jest mniej więcej pół na pół (streaming vs TV) interesujących mnie treści, to już przy filmach, serialach czy dokumentach zdecydowanie wygrywa streaming.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

Pomimo że jestem osoba młodą (mam 17 lat), to aktualnie korzystam z telewizji satelitarnej, naziemnej telewizji nie oglądam z powodu jej biednej oferty.

Ja mam tak samo, tyle że jestem o rok młodszy (mam 16 lat) i dodatkowo od czasu do czasu korzystam z darmowej tv internetowej. Nie warto specjalnie dla lokalnej TVP3 instalować dodatkowej anteny i ciągnąć kilometrów kabla, a na satelicie jest tylko wersja warszawska.

Wiem, że emisja 16 ośrodków regionalnych na satelicie jest kosztowna, ale jak oglądam rzadko wiadomości z regionu, to w zupełności mi wystarczy TVP Stream na komputerze/tablecie.

Edytowane przez Adam.kaslewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 23:21, CashBackPlease napisał:

O ile filmowe serwisy streamingowe okazały się być strzałem w dziesiątkę, o tyle transmisje sportowe w streamingu są pomysłem zdecydowanie chybionym. Ja wiem, że jak ktoś jest uprzedzony do satelity, to będzie uskuteczniał teraz oderwane od rzeczywistości myślenie życzeniowe, ale to tak nie działa :-)

Sport na żywo był, jest i będzie domeną telewizji linearnej. Kropka.

W punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie, która telewizja będzie szybciej się rozwijać, tradycyjna- linearna, czy internetowa- streaming?

Gdzie będzie  szybciej przybywać treści o wysokiej jakości?

Jeszcze kilka - kilkanaście lat było nie do pomyślenia o takiej ekspansji usług telewizyjnych przez internet.

Dla młodych ludzi telewizory kineskopowe są już zabytkami, a  telewizja czarno- biała to jakaś abstrakcja.Człowiek się cieszył z kolorowego obrazu. 😉

Postępu nic nie powstrzyma.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko jakość i jakość. A czy polskim widzom zależy na jakości skoro bez narzekania oglądają biedaHD na E2 czy Eleven a coś co ma normalny, sportowy bitrate jest nazywane Super HD? Przecież jeszcze z 3-4 lata temu była masa kanałów dostępnych tylko w SD. I ludzie oglądali. A teraz nagle streaming zły bo słaby bitrate. Streaming daje możliwości do których tv sat czy naziemna nigdy się nie zbliżą. Dają odbiorcy i nadawcy. Nadawca może dokładnie kontrolować kto i co ogląda. A to jest bardzo na rękę reklamodawcom. Obecne reklamy to jak strzelanie z karabinu do komarów. Trzeba puszczać serie, powtarzać reklamy by trafiły w odpowiednią liczbę odbiorców. I później na podstawie kilku tysięcy telemetrów wszyscy się umawiają że trafiły do odpowiedniej liczby odbiorców. Przy streamingu jest pewność że reklama trafiła do odpowiedniej osoby. Dla odbiorców streaming też daje lepsze możliwości niż zwykła tv. Przykładem jest choćby F1 TV PRO. Kilkanaście kamer do wyboru, onborady. Tylko czekać jak z pozostałych dyscyplin będzie dostępne coś podobnego. Grafiki ekranowe najczęściej są w języku angielskim lub narodowym kraju gdzie  są rozgrywane zawody. Kwestią czasu jest jak takie grafiki w streamingu będą generowane na urządzeniu odbiorczym w ojczystym języku widza. I jest jeszcze pewnie masa innych rozwiązań które zostaną wprowadzone w streamingu a o którym zwykła tv nawet się nie ociera.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming coraz bardziej oferuje spersonalizowaną ofertę. Można pokazać więcej, wybierać wśród profili jakościowych, z reklamami lub bez, stosować w takim przypadku różne ceny.

Przywiązanie  fanów do satelity, gdzie jest masowy odbiorca argumentem jest cena/ jakość  taka sama dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w obecnej ofercie UPC najdroższy jest internet, w dalszej kolejności usługi premium ( w tym stream) a na końcu jest tradycyjna telewizja.

 

Można powiedzieć, że obecnie w lepszej pozycji jest Polsat Box od Canal+ przez oferowanie usług telewizyjnych , internetu, rozbudowując swoją sieć np przez Netię.

Ciekawe czy kiedyś dojdzie do większej współpracy między Orange a Canal+.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G2000 napisał:

Nic tylko jakość i jakość. A czy polskim widzom zależy na jakości skoro bez narzekania oglądają biedaHD na E2 czy Eleven a coś co ma normalny, sportowy bitrate jest nazywane Super HD? Przecież jeszcze z 3-4 lata temu była masa kanałów dostępnych tylko w SD. I ludzie oglądali. A teraz nagle streaming zły bo słaby bitrate. Streaming daje możliwości do których tv sat czy naziemna nigdy się nie zbliżą. Dają odbiorcy i nadawcy. Nadawca może dokładnie kontrolować kto i co ogląda. A to jest bardzo na rękę reklamodawcom. Obecne reklamy to jak strzelanie z karabinu do komarów. Trzeba puszczać serie, powtarzać reklamy by trafiły w odpowiednią liczbę odbiorców. I później na podstawie kilku tysięcy telemetrów wszyscy się umawiają że trafiły do odpowiedniej liczby odbiorców. Przy streamingu jest pewność że reklama trafiła do odpowiedniej osoby. Dla odbiorców streaming też daje lepsze możliwości niż zwykła tv. Przykładem jest choćby F1 TV PRO. Kilkanaście kamer do wyboru, onborady. Tylko czekać jak z pozostałych dyscyplin będzie dostępne coś podobnego. Grafiki ekranowe najczęściej są w języku angielskim lub narodowym kraju gdzie  są rozgrywane zawody. Kwestią czasu jest jak takie grafiki w streamingu będą generowane na urządzeniu odbiorczym w ojczystym języku widza. I jest jeszcze pewnie masa innych rozwiązań które zostaną wprowadzone w streamingu a o którym zwykła tv nawet się nie ociera.

Co mnie reklamy obchodzą. Jakość nieważna, niezawodność też, to czym streaming chce pokonać przekaz sportowy w telewizji linearnej? Ilością? Nie obejrzę naraz stu transmisji z których większość mnie nie interesuje. Obecnie jest problem z obejrzeniem hitów które mają liczną widownię. Dobry streaming sportowy mnie pasuje, mam pod niego Apple TV. Problem by taki nabyć legalnie.

Edytowane przez RobertRozmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi może i mocno idą w streaming - wszelkie YT, Netflix, etc, oglądanie na smartfonie, tabletach, laptopach. Jednak patrząc ilu jest ludzi od 30 lat wzwyż, to oni chociaż tą naziemną telewizję mają. Jak spojrzę na rodzinę, znajomych, sąsiadów to tak naprawdę znam jedną osobę, która nie ma telewizji linearnej. Streaming owszem u nich jest, ale zawsze ten pakiet telewizyjny musi być. Ludzie starsi zostaną z linearną na amen, ciut młodsi może się z czasem przekonają i sami dojdą do wniosku, że szkoda czasu na czekanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dla przykładu jestem "starodawny" :D , i pomimo tego, że mam prawie 24 lata, to korzystam z prasy telewizyjnej drukowanej, i oglądam telewizję. Do streamingu jakoś bardzo mnie nie ciągnie. Myślę, że telewizja jeszcze może trochę czasu istnieć - z jednej strony z powodu sportu, z drugiej strony z powodu... takiej... nostalgii? przyzwyczajenia? Myślę, że coś w tym stylu, ale streaming będzie rósł w siłę. Telewizję dalej chciałbym oglądać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzi może i mocno idą w streaming - wszelkie YT, Netflix, etc, oglądanie na smartfonie, tabletach, laptopach. Jednak patrząc ilu jest ludzi od 30 lat wzwyż, to oni chociaż tą naziemną telewizję mają. Jak spojrzę na rodzinę, znajomych, sąsiadów to tak naprawdę znam jedną osobę, która nie ma telewizji linearnej. Streaming owszem u nich jest, ale zawsze ten pakiet telewizyjny musi być. Ludzie starsi zostaną z linearną na amen, ciut młodsi może się z czasem przekonają i sami dojdą do wniosku, że szkoda czasu na czekanie. 
Młodzi mają często luksus że starsi fundują im pakiet usług a resztę mają jako dodatki. Mam trójkę dzieci dość wyrośniętych i opłacam im streamowe fanaberie. Sam nie widzę szans na pójście na całość w streaming.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ten w przyzwoitej jakości streaming kanałów na żywo? Minimum kilku. Mam w nosie 4K, niech będzie 1080p z bitrate powyżej 12Mb/s i 50fps dla kanałów sportowych, by nie zgrzytać zębami na 50-calowym tv. Dawać przykłady. Przecież to takie proste, internet nie ma ograniczeń itp pierdy.

Edytowane przez salva
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
19 godzin temu, G2000 napisał:

Dla odbiorców streaming też daje lepsze możliwości niż zwykła tv. Przykładem jest choćby F1 TV PRO. Kilkanaście kamer do wyboru, onborady. Tylko czekać jak z pozostałych dyscyplin będzie dostępne coś podobnego.

To bardziej pasuje do technologii VR i AR, które na razie raczkują. W przyszłości nikt nie będzie oglądał transmisji na telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...