Skocz do zawartości

Boks


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A i tak pewnie dalej jest czołowym polskim zawodnikiem, Adamka zawsze chętnie obejrzę, najlepszy polski pięściarz w historii. A już jutro wielkie wydarzenie, Saul Alvarez vs. Billy Joe Saunders o 3 pasy w kategorii superśredniej. Lider rankingów P4P kontra niepokonany mistrz świata. Mega wydarzenie, transmisja na DAZN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 18:42, Lanser123 napisał:

A i tak pewnie dalej jest czołowym polskim zawodnikiem, Adamka zawsze chętnie obejrzę,

Jaką wartość sportową prezentuje obecny Adamek, można łatwo wywnioskować z wywiadu z wieloletnim przyjacielem Adamka, znawcą boksu. Z tego wywiadu można także wywnioskować inne rzeczy, które dla osób ze środowiska bokserskiego są czymś oczywistym.

 

 

W dniu 7.05.2021 o 18:42, Lanser123 napisał:

Adamka zawsze chętnie obejrzę, najlepszy polski pięściarz w historii. 

Dyskusyjna teza.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niepokonany dotychczas Łukasz Różański (13-0, 12 KO) znokautował w pierwszej rundzie Artura Szpilkę (24-4, 16KO) i zdobył pas WBC International w wadze bridger.

https://sport.tvp.pl/54089731/demolka-artur-szpilka-zmiazdzony-przez-lukasza-rozanskiego-w-pierwszej-rundzie

 

Wykupił ktos PPV i ogladal live? Jak jakość i płynność transmisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś mija ćwierć wieku od legendarnej walki Bowe - Gołota I, która byla poczatkiem wielkiego zainteresowania sie Polaków boksem zawodowym.

https://sportowefakty.wp.pl/boks-zawodowy/948544/andrew-why-historyczny-boj-goloty-z-boweem-po-tej-walce-nic-nie-bylo-takie-samo

https://sport.onet.pl/boks/golota-bowe-11-lipca-mija-25-lat-od-walki-ktora-wstrzasnela-nowym-jorkiem/v2pewn3

To od tej walki zaczeła sie wielka, czasem niewytlumaczalna wielka slabosc Polakow do Goloty, stanowiaca swoisty fenomen socjologiczny.

Cytat

- Na pewno Andrzej jest absolutnym fenomenem, jeśli chodzi o budzenie emocji. Pod tym względem jest numerem jeden pośród wszystkich polskich sportowców w sportach walki wszech czasów. To dla niego miliony ludzi w latach dziewięćdziesiątych budziły się w nocy - dodaje Wasilewski. Jego zdaniem, historia Andrzeja Gołoty powinnna się doczekać opracowań socjologicznych, a sam bokser sportowo mógł osiągnąć znacznie więcej, gdyby otaczał go opieką profesjonalny team.
https://sport.interia.pl/boks/news-golota-vs-nicholson-pozegnalna-walka-legendy-polskiego-boksu,nId,1541485#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

Michalczewski o Gołocie

Cytat

Też byłem takim cwaniaczkiem z miasta i bardzo dobrze wypadałem w kwestiach sportowych. Dobrze boksowałem, dobrze biegałem. W kajakach rywalizowaliśmy z Andrzejem ostro, ale zdrowo. Trzeba jednak przyznać, że Gołota był najlepszy. Mocny w górach, w kajaku, w koszykówce, świetnie biegał zarówno sprinty, jak i długie dystanse.

Andrzej czuł przede mną respekt, a ja przed nim. Stał się naprawdę świetnym zawodnikiem, a z nas wszystkich osiągnął największe sukcesy w wieku juniorskim. Waga ciężka, przewyższał wszystkich pod względem fizycznym, a także boksersko. Tylko że był płochliwy jak zając. Przed walkami denerwował się, zaciskał zęby. Nie miał tego cwancyku, luzu. Ogólnie ładnie boksował, ale usztywniał się. Psychicznie był bardzo słaby.

https://www.przegladsportowy.pl/boks/dariusz-michalczewski-kazalem-golocie-wynosic-sie-z-tym-petem/lmke217

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy druga w tym roku pełna unifikacja tytułów - Charlo vs Castano o pasy WBC, WBO, WBA i  IBF w junior średniej. Wcześniej Josh Taylor został pełnym królem kategorii super lekkiej. Istnieje duża szansa, że we wrześniu o 4 pasy zawalczy Canelo z Plantem. Świetny czas dla boksu 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak coś czułem, że Manny będzie miał kłopoty. Prawie 43 lata, 2 lata bez boksowania, dodatkowo Ugas to zawodnik z czołówki tej kategorii. Kubańczyk bardzo zdyscyplinowany w tym pojedynku i zasłużenie pokonał senatora, dwunasta runda to jego popis. Pacman ma szczęście, że Spence doznał kontuzji bo tutaj by groziła nawet czasówka, a tak tylko punktowa porażka. Czas kończyć. 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajna sprawa, zawsze milej posłuchać polskiego komentarza. Joshua dla mnie wyraźnym faworytem, rozmiar będzie miał tutaj decydujące znaczenie. Usyk też nie będzie tak mobliny jak w kategorii junior ciężkiej + siła ciosu nie będzie robić wrażenia. 

 

25/09 Joshua vs Usyk

09/10 Wilder vs Fury 3

06/11 Canelo vs Plant 

20/11 Crawford - Porter

 

Mam nadzieję, że nic nie zostanie przełożone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...