Skocz do zawartości

CT/TCM


bakus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Chciałbym się dowiedzieć, czy roździelenie Cartoon Network i TCM, aby nadawały w trybie 24 godzinnym jest dobre i czy przez to nic się nie popsuje. Monter mówił mi, że jak tak zrobię to mogę coś popsuć i np. klucze nie będą do mnie dochodziły, kanały sie przekodują. Czy ktoś z Was to testował i czy to Wam działa?

 

Z góry dzięki za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia jedna rzecz a wlasciewie kilka skoro mozna odbierac rozdzielnie CN i TCM to dlakogo jest realizowany przekaz laczony jesli jest realizowany dla polsatu to dlaczego odbieramy rozdzielny dla kogo realizowany ten drugi przekaz i co wiecej jest to starta miejsca na na transponderze skoro obie wersje sa kodowane w nagravision dla polsatu dlaczego tak jest?

wyjasnicie mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jest to nadawane dla CP ale także dla Cyfry. Cyfrowy Polsat nie wiadomo dlaczego nie dołącza sam tych dwóch kanałów rozdzielonych na swoją listę, tylko ma dzielony kanał; w Cyfrze te kanały są rozdzielone. Straty miejsce nie ma, bo jest jeden VPID dla TCM i jeden dla CN i o 21:00 zamieniane są PID'y. Dla chcącego nic trudnego wyszukać te kanały i oglądać sobie te kanały w wersjach całodobowych.

 

Nie wiem jak jasno wytłumaczyć to z tymi VPID'ami:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Wystarczy przeszukać wszystkie kanały na satelicie i znajdziesz oddzielnie CN i TCM nie pamiętam teraz częstotliwości więc Ci nie podam

 

10949V, 27500, 3/4... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

menu dekodera

instalacja

szukanie kanałów

opcje Siec (lub nazwaną np Cyfrowy polsat) zmieniamy na WSZYSTKIE i skanujemy

wyjdzie ponad 1000 kanałów

teraz wychodzimy z menu i klikamy zielony przycisk na pilocie. włączy się lista kanałów. domyslnie jest to lista cyfrowy polsat. zmieniasz na LISTA 1, LISTA 2 lub cos podobnego. jak klikniesz to okaze sie ze lista jest pusta. klikasz biały przycisk na pilocie i dajesz bodajże PRZENIEŚ i w ten sposob ze wszystkich kanałów ktore wczesniej wyszukałeś wybierasz sobie te ktore będą na liscie. Potem znow biały i bodajże PRZESUŃ albo cos takiego i ustawiasz je sobie w odpowiedniej dla siebie kolejnosci

 

ah te stare echostary były takie przyjazne. nie to co te zablokowane 717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie miał problem podobnego typu, to polecam lekturę tego tematu:

:arrow:TCM i Cartoon Network - już osobno

 

Po kliknięciu na link, otwiera nam się strona "11" tego tematu i uzyskujemy odpowiedź, jak to zrobić w Echostarach 606. Ten post mam nadzieję, że okaże się przydatny w przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia jedna rzecz a wlasciewie kilka skoro mozna odbierac rozdzielnie CN i TCM to dlakogo jest realizowany przekaz laczony jesli jest realizowany dla polsatu to dlaczego odbieramy rozdzielny dla kogo realizowany ten drugi przekaz i co wiecej jest to starta miejsca na na transponderze skoro obie wersje sa kodowane w nagravision dla polsatu dlaczego tak jest?

wyjasnicie mi?

 

Jest tak dlatego że gdyby wersje oddzielne były zakodowane dla polsatu to wersja łączna też by nie zadziałała , ponieważ pidy są te same tylko wartość SID jest zmieniona by o 21 i 3 zmieniać PID na CN lub TCM!! Ten łączny kanał nie zajmuje tak dużo miejsca na tp. :!::!::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

james_b zauważyłeś że na tp. 11.075 są dwa zdublowane sygnały MTV i VH1 POLSAKA jedno dla cyfry a drugie dla polsatu i N.

Jak włączysz te dla cyfry to pisze zakodowany sygnał przełączysz na te polsatowskie i s powrotem to te cyfry też działają a SID jest inny tylko pidy są te same i to one powodują że te kanały się rozkodowują :!::!::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

james_b zauważyłeś że na tp. 11.075 są dwa zdublowane sygnały MTV i VH1 POLSAKA jedno dla cyfry a drugie dla polsatu i N.

Jak włączysz te dla cyfry to pisze zakodowany sygnał przełączysz na te polsatowskie i s powrotem to te cyfry też działają a SID jest inny tylko pidy są te same i to one powodują że te kanały się rozkodowują :!::!::mrgreen:

 

 

A jaki jest sens nadawania dwa razy tego samego, skoro i tu i tu jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...