Skocz do zawartości

Portal nk.pl - "miejsce spotkań"


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem wyżej - cena tego portalu szacuje się na poziomie 150 mln zł.

Żeby było ciekawiej to kilka miesięcy temu założyciele sprzedali Niemcom 20% udziałów za 3 mln zł

 

Ciekawe ile jest warty portal fotka.pl? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nasza klasa ma już parę milionów użytkowników, mam nadzieję że serwis nie upadnie i przetrwa. :wink:

Ma już miliony kont. Ilu jest realnych użytkowników? Dobrze byłoby gdyby przynajmniej połowa. Kogo tam nie ma, Paris Hilton, Baltazar Gąbka, Czysta wyborowa, Piwo Tyskie itd. itd. Zrobił się tam po prostu śmietnik. Poprzednie serwery spokojnie by wystarczyły gdyby nie taki nabijanie kont. Wystarczyło zrobić listę szkół i na ich podstawie zrobić rejestrację. A tak to powstały akademie picia wódki, [beep]a konia i inne bardzo wymyślne.

 

 

Ciekawe jakby Twórcy tego portalu chcieli go sprzedać ile by teraz na tym zarobili...

Szacują że 15 mln złotych. Wg. mnie dobrze zrobił ten koleś że sprzedał udziały. Z firmami internetowymi jest tak że ich wartość jest szacunkowa i uznaniowa. Dziś jest warta tyle a jutro może dwa razy więcej lub dwa razy mniej. Amerykański odpowiedni nie znalazł inwestora i nie może wejść na giełdę. Prze co może upaść. Tak samo może być z NK. Spotkasz sie z kimś po 1-20 latach i co? Powspominacie lata szkolne. Na drugim spotkaniu pogadacie o sprawach bieżących i tematy się skończą. Inna praca, inne hobby, inne środowiska. O czym tu gadać. Każdy ma swoich stałych znajomych z którymi ma wspólne teamy i już się zżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zrobić listę szkół i na ich podstawie zrobić rejestrację. A tak to powstały akademie picia wódki, [beep]a konia i inne bardzo wymyślne.

Normalnie mówisz (piszesz) jak Ojciec. Dyrektor! Ma się rozumieć... :lol:

 

Ja to nie jestem zadowolony z powstawania takich stron, ale ma to też swoje dobre strony. Muszę przyznać, że niezwykle łatwo jest namierzyć swoich dawnych przyjaciół. To właśnie dzięki tej stronie dowiedziałem się kilka dni temu, co słychać i co porabiają niektórzy moi znajomi z podstawówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTV - a ja mam źródło gdzie piszą 150 mln zł ;)

Studencki portal docenił niemiecki fundusz European Founders (m.in. współwłaściciel europejskiego serwisu aukcyjnego E-bay) i latem ubiegłego roku kupił od chłopaków 20 proc. udziałów. Zarobili ok. 3 mln zł. Analitycy szacują, że portal wart jest ok. 150 mln zł.

Więcej: http://www.wirtualnemedia_pl/article/2186044_Nasza-klasa.pl_na_nowych_serwerach.htm

 

W Twoich danych oni mieli 700tys userów ;) Teraz mają 6 mln to i wartość serwisu skoczyła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że NK jest warta tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić :) W przypadku firm internetowych mogą być to liczby wzięte z kosmosu. Tradycyjne firmy mają jakiś majątek, know-how, więc przybliżoną wartość można obliczyć. A w NK jak to policzyć? Liczbą kont? Podałem przykład :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na naszej-klasie.pl.Serwis stał się śmietnikiem,po tym jak ludzie sobie robią głupie konta(Kubuś Puchatek,itd.).Powiem szczerze,że nie widzę różnicy,że przenieśli się do nowej serwerowni.Serwis działa tak samo-długo się ładuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zajmie się sprawą portalu Nasza-klasa po tym jak w mediach coraz częściej pojawiają się sygnału o wykorzystywaniu czyichś danych osobowych z tego serwisu. Pewnie nic z tego nie wyniknie, ale to pokazuje jacy ludzie są głupi dając swoje dane osobowe na jakimś serwisie, który nawet porządnych serwerów nie ma :roll: Jeden atak hakerów i coś czuję, że może zrobić się dość nieciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jacy ludzie są głupi dając swoje dane osobowe na jakimś serwisie, który nawet porządnych serwerów nie ma :roll:

Obraziłeś właśnie jednego z moderatorów tego forum :lol: Podał on numer telefonu w swoim profilu :lol: Dobrze, że zdążyłem zapisać - Orange :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dowcip powiązany z tematem (z basha) :)

 

przegladajac nasza-klasa.pl przypominaja mi sie stare dobre czasy...

no mi tez :) podstawówka, gimnazjum itd... ci wszyscy ludzie, ci znajomi :)

mi nie o to chodzi... ta strona dziala mi jakbym mial modem 56kbps... i pakiet 30 godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym udostępnianiem danych kontaktowych. Przecież w profilu można określić dla kogo są one widoczne, jeżeli ktoś jest na tyle nieroztropny że udostępnia je dla ogółu to już jego problem. Mając wśród znajomych faktycznie osoby które znam a nie takie które mnie zaporosiły lub ja je zaprosiłem aby podbić sobie liczbę nie mam przed tym obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dam taki "naszo-klasowy" żarcik (od 18 lat):

 

Mąż rano z miną rannego łosia unika żony jak zarazy.

- A ty ku**a co? Źle spałeś czy cię jaja bolą, że masz taką minę? Pyta żona w brudnym szlafroku i z wałkami na głowie.

- Jak pomyślę ilu cię przed ślubem obracało to mnie szlag trafia!

- Coś ci chyba stary wali na łeb! Skąd ci to nagle zaświtało?

- Wszedłem wczoraj na Naszą Klasę, a ty się nie wylogowałaś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jacy ludzie są głupi dając swoje dane osobowe na jakimś serwisie, który nawet porządnych serwerów nie ma :roll:

Obraziłeś właśnie jednego z moderatorów tego forum :lol: Podał on numer telefonu w swoim profilu :lol: Dobrze, że zdążyłem zapisać - Orange :lol:

 

Jednego z moderatorów? @piotrtomkiewicz, parę rzeczy wyjaśniłem Tobie na gadu-gadu, na zbyt wiele już sobie pozwalasz, nie będę tolerował takiego zachowania. Od dłuższego czasu przymykałem oko na te "lizustwo", "cwaniactwo" z Twojej strony. Powyższe zdanie dowodzi tylko to, że jesteś niezwykle bezczelny, z tego powodu otrzymujesz Ostrzeżenie 1. Wierz mi, że za pozostałe przekręty powinieneś dostać co najmniej ze trzy!

 

Fakt, udostępniłem również swój numer telefonu, ale... mój numer był jakiś czas temu zamieszczony w internecie na jednej ze stron internetowych, więc i udostępniłem również na nasza-klasa.pl. Konto zakładałem już dość późno (koło północy), a że serwer chodził niezwykle szybko, to skorzystałem z tej okazji, by zapisać się tam, tym bardziej, że kilka osób nie dawało mi spokoju, a ich postulatów i życzeń nie mogłem spełnić już ponad miesiąc. Telefon miał być tylko dla "Znajomych", przez moje niedopatrzenie widniało publicznie przez chyba 4 dni, dopóki to zauważyłem. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że to naprawdę fantastyczny pomysł i nikomu nic do tego! :x To, że kilku inteligentnych młodych ludzi miało pomysł i może dzięki swej pomysłowości i oryginalności oraz uporowi i przedsiębiorczości zarobią trochę grosza bez udziału tych panów z samej góry, którzy obowiązkowo muszą mieć wtyki i udziały w każdym przedsięwzięciu biznesowym, dającym odpowiednio dużą ilość kasy, czy to jest powód, żeby ich gnębić i szukać dziury w całym? Ot tak, żeby im za dobrze nie było. Skoro my nie mamy w tym udziału i oni są spoza układu, to trzeba ich zniszczyć!

 

Dajcie im spokój! Tych kilku studentów z Wrocławia odwaliło kawał dobrej roboty.

 

Już jednego takiego, który nie dopóścił was do udziału w zyskach zni[beep]iście (p. Kluska)! Teraz bierzecie się za studentów, którzy mieli pomysł i robili to z pasji.

 

Róbcie tak dalej, to nikt z wartościowych, inteligentnych i pomysłowych ludzi, którzy w to co robią wkładają serce i duszę, po prostu robią to z pasją, nie zostanie z tym porąbanym kraju. Róbcie tak dalej, moje gratulacje. :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...