Skocz do zawartości

Portal nk.pl - "miejsce spotkań"


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Portal ma na celu odnalezienie dawnych znajomych i przyjaciół ze szkolnych czasów i odnowienie z nimi kontaktów.Mają już ponad 6mln zarejestrowanych użytkowników(!).Mi osobiście podoba się ten portal i korzystam z niego od około miesiąca.Można tam spotkać także ludzi znanych z telewizji np.reporterzy i dziennikarze różnych stacji.Ja znalazłem także 2 piłkarzy Śląska Wrocław (Janukiewicz,Sztylka) ,ale jest bardzo wiele podrobionych profili np.Arturów Boruców jest ok.20 :D

 

Co sądzicie o tym portalu? Korzystacie z niego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za namową moich znajomych założyłem sobie konto na tej stronie. Jeszcze przydałoby się je uzupełnić do końca, ewentualnie zdjęcie. Niestety, ale jak wchodzę na nasza-klasa.pl to moja cierpliwość natychmiast się wyczerpuje, choć z natury jestem bardzo cierpliwy. :?

 

Ehhh ta moja ugodowość 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z niego korzystam, bardzo ciekawy projekt. Jednak myślę, że to moda przejściowa. Serwis zatraca swoje pierwotne przeznaczenie, jakim było odnajdywanie kolegów ze szkolnej ławy. Teraz coraz bardziej przypomina Fotka.pl :roll:

 

PS. Co do serwerów - serwis z dnia na dzień przyspiesza. W dniach 7-9 stycznia br. nasza-klasa.pl przeprowadziła się z Frankfurtu do Poznania. teraz ma najnowocześniejszą serwerownię w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zobaczymy jak będzie to wszystko działało... To jest dobre dla ludzi "starszych", czyli gdzieś od 25 lat. Dlaczego? Bo co taki 15 latek skończył? Podstawówkę i gimnazjum no to nie musi szukać znajomych,ale jak ktoś kończył szkołę 15 lat temu albo 30 no to już różnica i szukać przydałoby się i szkoły i znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to serwis "Fotka.pl dla >30 latków" :lol:

Nie urażać się proszę :P Ktoś odwalił dobrą robotę za złodziei, bandytów o czym świadczą różne newsy np. na Onecie. Jedni spotkają tam przyjaciół ze szkoły, a inni jakichś wrogów ;)

 

Ideę serwisu rozumiem, może nawet popieram, ale to nie dla mnie. Powyższe linijki posta są oczywiście delikatnie "przerysowane" (muszę się wytłumaczyć, żeby nie rozpętać dyskusji).

 

Wartość serwisu kształtuje się na poziomie 150mln zł. Żeby było ciekawiej, to założyciele kilka miesięcy temu sprzedali 20% udziałów dla Niemców za 3mln zł. Pewnie sobie teraz w brodę plują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza-klasa.pl znudzi się za 2 lata, podobnie jak się znudziło się grono.net. To jest jak format telewizyjny - jak wszyscy się odnajdą, to nie będzie sensu, żeby rejestrowały się kolejne osoby. Miałem spotkanie mojej klasy z liceum przed świętami z tego portalu. Zarejestrowała się już większość osób, więc pewnie w najbliższych latach niewiele będzie im przybywać.

Na większy rozwój mogą liczyć takie portale jak goldenline.pl, czy Xing, które jednocześnie są świetnym miejscem na poszukiwanie pracy, czy zdobywanie kontaktów zawodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie ;p ten serwis ma podwójne dno.

 

1. Szukanie starych znajomych ze szkoły dla starszych ludzi

2. Interakcja (forum, zdjęcia itp.) dla aktualnych klas jak i wczesne poznawanie ludzi z klasy do których będzie się chodziło (Mój brat z tego korzystał).

 

Ten drugi sprawia że serwis będzie nadal żył ;] no ale na mniejszym biegu ale zawsze coś ;p

Ma pewną martwiącą mnie wadę ;> ludzie zbyt łatwo myślnie wpisują tam dane prywatne ;p

 

A prędkość to wina tego że autorzy nie przewidzieli że będzie takim hitem i wzięli słabszy serwer na początek... no i widać co się działo ;p teraz przeprowadzają się na 2 nowe serwerownie (ten drugi ma być uruchomiony ok. 22 stycznia), i n-k powinien lepiej chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nic im nie zrobią... Wiem bo przerabiałem już to :)

 

Nasza klasa jest taka sobie, niby zmienili serwery na lepsze ale wiele to nie dało, wczoraj nie można było sie zalogować przez prawie cały dzień...

 

Na co dzień korzystam z grono.net i jestem z niego zadowolony i jest na nim najwięcej znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle zarobi ten co ma domenę naszaklasa.pl (bez tego myślnika :) ). Ten to dopiero złapał srokę za ogon... Dać tam reklamy i tylko liczyć kasę... No właściciel tej domeny coś zaczyna kombinować z serwisem, czyli ma inny pomysł na zarobek ;)

 

Portal jak dla mnie przereklamowany ;) Nagle się wszystkim zebrało na wspomnienia ze szkolnej ławy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko takie ściąganie zachodnich pomysłów w Polsce. Nasza-klasa.pl ma swój odpowiednik w USA, we Francji i w paru innych krajach. Gadu Gadu to nic innego niż dużo słabsza, mniej zaawansowana wersja AIM, czy MSN. Szkoda, że Polacy nie wymyślili swojego międzynarodowego internetowego produktu internetowego. Estończycy np. wymyślili Skype'a, natomiast Amerykanie YouTube.

 

Co do drugiego dna naszej-klasy, to jest ono chyba uwarunkowane lokalnie. Na moim wydziale na uczelni wpisało się niewiele osób. Zdecydowana większość plotkuje o wykładowcach, poznaje się przed rozpoczęciem zajęć, umawia na imprezy na Grono.net. Np. w Gdańsku pod tym kątem modniejszy jest e-Puls.pl. Wykładowcy na studiach też często wspominają, że czytają nieprzychylne posty o sobie :) Nie mają podejrzewam potem problemu, żeby wyżyć się na swoim krytyku podczas egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSN i AIM nie są pierwszymi ^^ pierwszy był ICQ, AOL najbardziej sciągną, zrobił jego przeróbkę i nazwał AIM ;p MSN ma napisaną specyfikacje od zera, Gadu-Gadu zaś jest zainspirowany ICQ (widać to po wyborze numeryczne adresacji) lecz posiada własny oryginalny protokół. Komunikatory to rynek wolny nie liczy się czy ktoś ściągał od kogoś.

GG ma tą wadę że autorzy skupiają się marce a nie na rozwoju aplikacji ^^'

 

Dobra ale to nie ten temat ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...