Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby chcieli mieć kontent "premium", to nie odpuszczaliby Ligi Mistrzów. Widocznie nie była to dla nich żyła złota.

Już jedni kupowali i ogłaszali, teraz zwijają się z rynku xD

Nie sztuką jest kupić, ważne jest to dobrze sprzedać, by nie dokładać do interesu.

 

 

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muza_tv napisał(a):

Widocznie nie była to dla nich żyła złota.

Najprawdopodobniej tak.

Nie jest także wykluczone że stawka na kolejne lata była mocno podbita i oceniając wpływy z poprzednich lat doszli do wniosku że nie warto dopłacać więcej, tym samym odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają.

Sportu w telewizji za dużo, młodzi piłki oglądają coraz mniej (lub skróty), wolnego czasu coraz mniej, streaming rośnie w siłę (seriale i filmy popularniejsze i tańsze - Netflix rośnie, Viaplay zwija interes), popularniejsze programy o piłce na YT niż w TV, a w dobie inflacji trzeba rozsądniej wydawać pieniądze na rozrywkę (tańszy pakiet TV) :)

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast piłki nożnej Polsat stawia na tenis jako "premium". Na Polsat Sport Premium mają trafiać transmisje tenisa, które nie zmieszczą się na pozostałych.

 

Jak poinformowano w komunikacie "począwszy od ATP Rome Masters 2024, sygnał telewizyjny z World Feedu oprócz kanałów Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 oraz Polsat Sport 3, będzie trafiał także do kanałów Polsat Sport Premium. Jeden z nich zawsze będzie "lustrzanym odbiciem" transmisji tenisowych z kortu głównego. Z kolei mecze rozgrywane na kortach bocznych będą transmitowane w innym kanale Polsat Sport Premium."

 

To może oznaczać, że planują zachować kanały (markę) Polsat Sport Premium. Pytanie tylko w jakiej formie. Czy nadal jako pakiet dodatkowo płatny, czy po prostu jako rozszerzenie paczki Polsat Sport dla operatorów kablowych (i Canal+) - dwa kanały telewizyjne bez kanałów PPV. Jakoś nie widzę, by ludzie płacili dodatkowe 20/30 zł za transmisje, które nie mieszczą się na innych kanałach.

 

Swoją drogą, już teraz transmisje w Polsat Sport Premium się pokrywają z innymi kanałami (np. mistrzostwa w hokeju). Stawiam, że to jednak przygotowanie na "sprzedaż" części oferty sportowej abonentom Canal+. Zawsze kilka złociszy z rynku wpadnie.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ilu zrezygnuje, jeśli oglądali tylko dla Ligi Mistrzów :)

 

Nie mówiąc o słabym zasięgu (brak w dużych kablówkach: Vectra, Multimedia, Toya czy Inea) 😄 Do tego operatorzy telko

Więc raczej nie wróżę sukcesu sprzedażowego w tej wersji.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

Ja za 5 zł. miesięcznie chętnie PSP utrzymam  a rozgrywki ATP w szerszym zakresie niż dotychczas są dobrym pomysłem. Nie wszyscy żyją LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 16:00 tenis na PSP2 w programie. Weszli o 17:15 w połowie 3 seta meczu Cobolli-Korda z tekstem przenieśliśmy się z Polsat Sport 1 na antenę Polsatu Sport Premium 2… to jest nieporozumienie, ale zresztą typowy Polsat

30 minut temu, muza_tv napisał(a):

 

Już raz robili kanały Tenis Premium 1 i 2. Po roku zrezygnowali. A wystarczyło zapłacić "tylko" 40 zł na cały sezon xD

A szkoda. Były dostępne wszystkie mecze Polaków bez reklam. 10 zł za szlem bez reklam na meczach Polaków + potem resztę turniejów- kupiłem i nie żałowałem.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało nam się dowiedzieć, że 30 czerwca kanały Polsat Sport Premium zostaną wycofane z oferty Canal+ dostępnej w naszej sieci - przekazało biuro prasowe Orange Polska portalowi Wirtualne Media. "Abonenci satelitarni Orange korzystają z pakietów dostarczanych przez Canal+" - wyjaśniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obecnie logiki gdzie ci jest pokazywane na 10 sportowych kanałach Polsatu (PS 1-3, PSP 1-6, PSF). Mam wrażenie że wszystko wypada w ramówki na chybił trafił, jak leci. 

 

Canal+, Eleven, Eurosport jakoś to poukładali. Wiadomo gdzie wiodąca dyscyplina jest pokazywana. 

 

Tylko nie piszcie że na PSP wiodąca jest LM, bo został ostatni mecz, który nawet na otwartym Polsacie będzie pokazany 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin
12 godzin temu, marcin7650 napisał(a):

Nie ma obecnie logiki gdzie ci jest pokazywane na 10 sportowych kanałach Polsatu (PS 1-3, PSP 1-6, PSF). Mam wrażenie że wszystko wypada w ramówki na chybił trafił, jak leci. 

Tak, plus przerzucanie transmisji z kanału na kanał w trakcie jej trwania. To jest niesamowicie denerwujące szczególnie jak się ustawi nagrywanie jakiejś transmisji. PSP powiedzmy z ATP , LE ,LK i innymi sportami jak najbardziej ma rację bytu. Poza LM istnieje inne życie w sporcie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, muza_tv napisał(a):

 

Już raz robili kanały Tenis Premium 1 i 2. Po roku zrezygnowali. A wystarczyło zapłacić "tylko" 40 zł na cały sezon xD

Tylko taki drobny szczegół, najważniejsze mecze były dostępne także w Eurosporcie.

Polsat Sport Premium wystarczy spojrzec na ramówkę to także inne rozgrywki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wiele dodatkowych treści, które trafia na Polsat Sport Premium też jest dostępna na innych kanałach Polsatu 😉

Prawdopodobnie bardziej z myślą o tych, co mają te kanały w Canal+ (i nie mają dostępu do podstawowej oferty sportowej Polsatu)

Jeśli nadal będzie to kanał dodatkowo płatny, to raczej nie wróże sukcesu bez Ligi Mistrzów (zresztą z Ligą chyba też nie był, jeśli zrezygnowali z piłki), szczególnie u operatorów, gdzie w pakiecie jest Polsat Sport.

 

Być może zmienią strategię. Kanały Polsat Sport będą w niższych pakietach, a Polsat Sport Premium w wyższych (także dla operatorów kablowych). Tak jak kiedyś zrobili z Polsat Futbol. A Eleven Sports typowym pakietem premium.

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie jest takie hop siup. Kanały powstały w celu emisji Ligi Mistrzów i dla tej usługi ludzie wykupili dostęp. Gdy LM zniknie to wszystkie umowy powinny być automatycznie rozwiązane i każdy ewentualnie sobie kupuje od początku. Pewnie w wielu miejscach tak będzie ale trzeba przypilnować tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie zamierza zamykać, ale już tak atrakcyjnej zawartości na tych kanałach nie będzie. W zasadzie będę nieco sztucznie utrzymywane.

Powstały aby abonenci zapłacili dodatkowo za LM. Jak słusznie mój przedmówca zauważa główny powód dla którego wykupywano pakiety z tymi kanałami już przestaje funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul234

Jak była LM zawsze głosowałem na forum, że to najlepsza paczka premium. Teraz to dla mnie najgorsza będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów z tego co wiem, nie była gwarantem na tym kanale. Tak jak na innych kanałach - coś jest, coś znika. Ja tam się cieszę, że obejrzę na PSP LE i LK. Dla mnie ciekawsze niż LM (te idealne stadiony, miliony w tle i zawsze te same kluby w play-offach, dla mnie stały się już nudne). Lubię trochę egzotyki:) 

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul234

Niby tak ale kupujemy dla treści a nie logo i nazwy. Dlatego prawa powinny być sprzedawane w trybie season pass, a nie że nadawca może w każdej chwili odsprzedać najcenniejsze prawa konkurencji a  ty dalej musisz płacić.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...