Skocz do zawartości

Kanały Polsat Sport Premium


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo u nas w UPC PSP ma praktycznie ten sam bitrate, co TVP, dlatego nie było widać różnicy. Ponoć na satelicie jest 16 mbps, więc byłoby gołym okiem widać różnicę w bitrate. Czy znany jest powód, dlaczego UPC nie bierze tego sygnału z satelity z lepszym bitrate?

Edytowane przez Drmscape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Tak jest od samego początku .

Problem był poruszony, gdy jeszcze istniało oficjalne forum UPC, ale  bez odzewu.

Już wtedy zwracano na to uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drmscape Ja porównywałem PSP1 vs TVP1 na sat. Może w UPC PSP jest przycięte do 10mbps, bo widzą, że te "dodatkowe" mbps na sat są nie wykorzystywane?

 

Przy 16mbps dla FullHD to obraz powinien wyglądać naprawdę ładnie, skoro np. do 4K HDR wystarcza ok. 25 mbps. Pamiętam jak były jedne z pierwszych testów C+ Online i na chwilę włączyli 12mbps - oglądałem wtedy mecze na TV przez przeglądarkę i skok jakości obrazu był od razu zauważalny.

Edytowane przez mejveno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lakiman napisał:

Nie widziałem wielkiej różnicy między TVP1 a PSP w UPC, wręcz jak @mejveno napisał na TVP1 miałem odczucie większej naturalności przekazu telewizyjnego.

Nagrałem mecz w UPC z obu kanałów - TVP1 nadawał 14Mb/s (155 minut zajęte  16,5 GB )   PSP 10Mb/s . ( 130 minut zajęte 9,9 GB )

3 godziny temu, mejveno napisał:

 

Przy 16mbps dla FullHD to obraz powinien wyglądać naprawdę ładnie

Pod warunkiem że nadawca dysponuje sygnałem wysokiej jakości.

Referencyjny przekaz FUL HD był na TVP1 w UPC na mundialu w 2018r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, H.265 - HEVC/MPEG-H Part 2 (tak lecą muxy DVB-T2 po reframingu i kanaly 4K na sat), H.264 - AVC/MPEG-4 Part 10 (stare muxy DVB-T, kanały SD/HD w polskich platformach).

Natomiast PSP 4K na dawnej Ipli swojego czasu leciał właśnie w H264, mimo rozdzielczości 4K. Jak jest w PBG teraz nie wiem, nie mam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni robią to tylko dlatego, że na innych polsatach jest chyba siatkówka. Gdyby nie siatkówka to by nie poleciało na premium.

Oni wykazują brak konsekwencji.

Np. pokazywali półfinały pucharu włoch w premium a finału już nie raczyli.

Teraz podobnie z ligą narodów. Mecze drugiej kategorii lecą w premium. 

Dziwna praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...