Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, spotify said:

Klasowe seriali to są ale każdy już co najmniej raz to obejrzał. I głównie to na licencji od innych. Twój przepis jest do kitu, bo zazwyczaj się opierasz na średniej, która jest z czapy.

Tak, no zdecydowanie lepiej niż oceny na IMDB czy innym Rotten czytać Twoje elaboraty, tutaj mamy zapewniony profesjonalizm i obiektywizm :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bgmnt napisał:

Tak, no zdecydowanie lepiej niż oceny na IMDB czy innym Rotten czytać Twoje elaboraty, tutaj mamy zapewniony profesjonalizm i obiektywizm :).

 

Działasz na zasadzie "Tata, a Marcin powiedział" :) Obejrzyj, oceń, porównaj, poczytaj recenzję na szanowanych portalach a nie opieraj się na imdb (który stał się takim ściekiem jak filmweb) czy na "recenzentach" w większości z łapanki na pomidorze, których średnia potem się okazuje nijak do tego co obejrzałeś i co ma ocenę na portalach, gdzie warto czytać recenzję.

W większość przypadków oglądam i wyrabiam sobie sam zdanie, bo przeznaczam na to czas a nie mieszkam jak Ty na tym forum :)

Edytowane przez spotify
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, spotify said:

Działasz na zasadzie "Tata, a Marcin powiedział" :)

No na pewno nie na zasadzie, że spotify jest najmądrzejszy na świecie.

 

4 minutes ago, spotify said:

Obejrzyj, oceń, porównaj, poczytaj recenzję na szanowanych portalach a nie opieraj się na imdb (który stał się takim ściekiem jak filmweb) czy na "recenzentach" z łapanki na pomidorze, których średnia potem się okazuje nijak do tego co obejrzałeś i co ma ocenę na portalach, gdzie warto czytać recenzję.

Tak, wiadomo, recenzje na Rotten z NYT, Vanity Fair, Time, WSJ, Rolling Stone = łapanka. Nie to co serialowa i anonimy z twittera :D.

 

4 minutes ago, spotify said:

Gdzie w większość przypadków oglądam i wyrabiam sobie sam zdanie, bo przeznaczam na to czas a nie mieszkam jak Ty na tym forum :)

I dlatego Twój elaborat z 22:59 ma więcej linijek niż moje wszystkie posty na forum z ostatniego tygodnia łącznie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomidor już dawno nie jest brany pod uwagę przez nikogo, bo jego algorytm jest śmieszny. I większość jest tam z łapanki (nie wszyscy) i to robi średnią na ich śmiesznym algorytmie. I coraz rzadziej ktoś na się tym w ogóle opiera.

Wyznawcy/fanboje NF się tylko pomidorem popierają. Ale jak jest zestawienie najlepszych seriali/filmów roku, dekady itd to Ci sami pierwsi płaczą, bo przecież nie ma tam NF.

To samo jak badania Nielsena mają obecnie wszyscy gdzieś i Disney czy Warner w ogóle nie biorą go pod uwagę. Jeśli mnie pamięć nie myli, inne wytwórnie też się od niego odwracają.

Tak samo jak wyznaców boli Serialowa, bo jako jedyna rzadko kiedy pochwali produkcje Netflixa. Jak dziś pamiętam jaki był płacz w polskiej sieci i jaki robili czarny PR jak ten portal bardzo kiepsko ocenił pierwszy sezon Wiedźmina. Boli nie, skoro o tym wspomniałeś :)

A skąd możesz o takich rzeczach wiedzieć, skoro właśnie udowadniasz po raz kolejny, że wiedzę bierzesz z Twiitera a wyciąganie jakiś wniosków to dla Ciebie coś obcego.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pomidor już dawno nie jest brany pod uwagę przez nikogo, bo jego algorytm jest śmieszny. I większość jest tam z łapanki (nie wszyscy) i to robi średnią na ich śmiesznym algorytmie. I coraz rzadziej ktoś na się tym w ogóle opiera.

 

 

 

Podaj w takim razie serwis z którego informacje czerpią tacy eksperci jak Ty.

 

Cytat

To samo jak badania Nielsena mają obecnie wszyscy gdzieś i Disney czy Warner w ogóle nie biorą go pod uwagę. Jeśli mnie pamięć nie myli, inne wytwórnie też się od niego odwracają.

Czyżby Jacek Kurski wyprzedził świat ze swoim zaprzeczaniem rzeczywistości? Nowe, nie znałem.

 

Cytat

Tak samo jak wyznaców boli Serialowa, bo jako jedyna rzadko kiedy pochwali produkcje Netflixa. Jak dziś pamiętam jaki był płacz w polskiej sieci i jaki robili czarny PR jak ten portal bardzo kiepsko ocenił pierwszy sezon Wiedźmina. Boli nie, skoro o tym wspomniałeś

Nie wiem bo nie czytałem recenzji, ani nie oglądałem Wiedźmina. Jednak wiem, że branża bardzo śmieje się z tego portaliku, który nawet komentarze pod artykułami wyłączył.

 

Cytat

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem bo nie czytałem recenzji, ani nie oglądałem Wiedźmina. Jednak wiem, że branża bardzo śmieje się z tego portaliku, który nawet komentarze pod artykułami wyłączył.

Jaka branża? Fanbojów Netflixa? :)

Wyłączyli komentarze, ponieważ główna szefowa jest mocno w poglądach l e w a c k a. I z tego względu jakiś tytuł związany z wątkami mniejszościowymi lub z mocno z poglądami liberalnymi potrafi dostać wyższą ocenę. Np ostatnio Nocna msza, gdzie porównała jeden z wątków do "[beep]rowych beretów" w Polsce :) czy też w serialu "Cień i kość" do rządów Trumpa :). I z tego względu było za dużo wojen w komentarzach, więc wyłączyli.

Natomiast portal wśród użytkowników jest mocno szanowany, ponieważ rzadko kiedy recenzje ich są "sponsorowane", bardzo często są obiektywne i w łatwy sposób wiadomo co oglądać a co nie.  Trzeba tylko wziąć pod uwagę odchył naczelnej związany z jej poglądami.

 

Co do Nielsena (pisałem z pamięci) jednak to nie chodziło o Disney a o Comcast (który mocno krytykuje i uważa, że monopol jest zły). Warner również podpisał umowę z kimś innym, bo z Nielsena nie jest zadowolony (nie pamiętam z kim a nie chce mi się szukać w sieci).

Cytat

Po tym, jak Nielsen przyznał, że w 2020 r. i w części 2021 r. zaniżył zarówno linearną telewizję, jak i transmisję strumieniową , nasiliły się sprzeciwy wśród reklamodawców i sieci. Niejasna, ale wpływowa Rada Media Rating cofnęła akredytację Nielsena, a firma pomiarowa wydała mea culpas, ale upierała się, że w najgorszym przypadku margines błędu wynosił w niektórych przypadkach 2%. Jednak dla firm medialnych agresywnie przechodzących na transmisje strumieniowe i próbujących zachować konkurencyjność pośród trwających zakłóceń ze strony gigantów technologicznych, każde niedoszacowanie było szokiem dla systemu.

Link jako przykład

https://deadline.com/2022/01/nbcuniversal-confirms-ispot-ratings-nielsen-alternative-1234909343/

Niektórzy jeszcze korzystają z Nielsena jako monopolisty ale przy okazji podpisują współpracę z innymi czy z kilkoma innymi konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Zarówno Nielsen jak i ten pomidorek mają w swoich "metodach" za mocne "odchyły" i jedno oraz drugie jest coraz mniej brane na poważnie. Raczej tylko z zasady, bo na czymś trzeba się "oprzeć".

 

To tylko uzupełniające info do tego co napisałem.

Nie jestem alfą i omegą i nie wiem wszystkiego i wiedzieć nie będę. W szkole średniej jeden z profesorów (tak profesor z uczelni wyższej prowadził zajęcia) zawsze powtarzał "Zawsze co czytacie i słyszycie, zastanawiajcie się dlaczego/skąd wynika itd. Nawet gdy 2+2=4 to nie brać pod uwagę że tak jest, ale dlaczego 2+2=4"

Wystarczy odnieść się jako przykład do portali medialnych np TVN/TVP itp czy portali Interia/Onet/Gazeta PL Michnika itd.  Albo filtrujesz, analizujesz co czytasz/oglądasz albo Cie sterują i manipulują.

Dlatego już napisałem to nie raz - forum nie należy do miejsc aby udowadniać kto jest mądrzejszy i z takim nastawieniem pisać , tylko jest miejscem do rozmowy i wymiany poglądów/wiedzy czy przemyśleń.

Takie było założenie od powstania internetów ale dla większości obecnej młodzieży (większości która żyje w świecie internetu) jest to zjawiskiem obcym/niezrozumiałym. Zaczęło się to psuć o czasu pokolenia Neo.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża w której przez lata działałem (i jakieś kontakty i zaproszenia na premiery nadal mi zostały), a nie na temat której tylko dywaguje na forum.

Serialowa to teraz ma poziom 5 lajków pod FB i w ogóle przestała sie liczyć.
Ale oczywiście możesz cytować ten serwis, jeśli Ci wygodnie. Tylko wtedy nie pisz o tym, że Rotten czy inne IMDB jest be.

A co do Twojego profesora to jest taki zabawny mem zaczynający się od "I am a free thinker...". Doskonale by tu pasował ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2022 o 20:08, Pawop napisał:

Ze względu na usuwane seriale Netflix Original. Ludzie myśleli, że one będą na zawsze, a w ostatnim czasie ubywa ok. 10 produkcji i to znaczących.

Tak to jest jak Orginalsami określają seriale do których mają tylko prawa do dystrybucji jak np. Snowpiercer albo usunięty już Star Trek Discovery.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w ofercie pojawił się włoski komediodramat "Czarne oczy Marilyn" ("Marilyn ha gli occhi neri"). Premeira w IT była w październiku 2021. IMDB 6.7/10.

Wjechał tez kolejny klasyk od Warnera, na dobra sprawę oczekiwany na HBO MAX ;) "Koszmar następnego lata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk jak najbardziej. Nie musi to oznaczać filmu wybitnego, ani nawet dobrego - "The Room" to też jest klasyk.

 

edit: A z Warnerem jednak popieprzyłem, prawda :). W każdym razie w USA jest w HBO Max.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Meg Ryan po raz kolejny stanie za kamerą. Aktorka wyreżyseruje ekranizację książki Sally Franson "A Lady’s Guide To Selling Out", która jest opisywana jako połączenie "Diabeł ubiera się u Prady" i "Mad Men". Projekt powstaje dla platformy Netflix."

 

https://www.filmweb.pl/news/Meg+Ryan+wyreżyseruje+komedię+romantyczną+dla+platformy+Netflix-145843

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy miniserial  oparty na  bestsellerowej powieści Sarah Vaughan „Anatomia skandalu”. To sześcioodcinkowy serial twórcy „Big Little Lies” i „The Undoing” z udziałem Sienny Miller, Michelle Dockery, Ruperta Frienda, Naomi Scott i Josette Simon.

Anatomy of a Scandal premiera 15 kwiecień

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DominoDoman w temacie HBO Max, @Pawop w temacie Amazon Prime wspomnieliśmy o dolby atmos na polskiej ścieżce dźwiękowej, dokładniej na „Wiedźminie”. 
Można dorzucić do tego skromnego grona serial na Netflixie, „Krakowskie potwory”, gdzie raportuje dolby atmos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...