Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Wiedźminie tak u mnie wygląda average bitrate video:24.77Mbps audio:771.70kbps

Ogólnie w szoku jestem że tak jakość poprawili, bo puściłem Pinokio i zdziwiony byłem że tak super wygląda, myślałem że to kwestia nowego filmu, lub że oscar etc i sprawdziłem bitrate i szok, później sprawdziłem na Wieśku i rzeczywiście jest poprawa, tak jak poniżej:

 

IMG-3193-1.jpg

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w natywnej apce na OLED Hitachi tak jak napisałem trochę poniżej 18 (ale to kiedyś było 16 więc i tak ładnie).

Apple nie mam pod ręką chwilowo, ale wygląda na to, że ponownie userzy tego sprzętu zostali docenieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2023 o 21:26, bgmnt napisał(a):

Ale rzeczywiście ładne cyferki, peak nawet do 27 :).

Bardziej do 25Mbps, tyle specyfikuje profil Main10@5, którego używa Netflix dla 4K (poza HFR, gdzie musi być 5.1) :)

 

16 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Niech jeszcze doprowadzą do porządku HD i będzie dobrze.

Nie ma szans, 4K to niewielka część tego co wypycha Netflix, co widać po statystykach https://ispspeedindex.netflix.net/country/poland

Do klientów największych kablówek leci średnio 3.8Mbps na stream, widać więc, że większość ogląda na sprzęcie bez obsługi 4K. 

Zwiększyli by rate dla HD o połowę, to zaraz by część kablówek i CDNa się zapchała :)

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan Netflix Basic z reklamami osiągnął już milion aktywnych użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych.

Platforma osiągnęła również przewidywane cele dostarczania reklam, które obiecała reklamodawcom, wbrew wcześniejszym plotkom, że będą z tym problemy.

 

https://www.broadbandtvnews.com/2023/03/23/netflix-advertising-tier-nets-first-million/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2023 o 21:27, Delta21 napisał(a):

codec: cdh1


A co to za twór... bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info?

 

W dniu 15.03.2023 o 20:17, escapers napisał(a):

HD to porażka.. aż przestałem oglądać to co jest tylko w HD.. :/ 


Już o tym pisałem. Teraz czytam że 4K windują a FHD wygląda tragicznie porównując z konkurencją (Amazon, Disney, HBO, SKY). Ja tego nie tykam też.  Wolę słabsze 4K jak tragiczne FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niektóre produkcje z 4K mają w Netflixie coraz bardziej absurdalny bitrate w niższych rozdzielczościach.

W sumie spodziewałem się tego od dawna bo już parę lat temu tak poharatali bitrate dla 720p, że Netflix stał się nieoglądalny na telewizorach HDReady i na komputerze poza aplikacją/przeglądarką Edge. Teraz przyszła pora na cięcia w FullHD. Na Youtube jest ten sam trend.

Dla kontrastu bitrate dla FullHD w HBO Max to 12Mbit. To chyba w ramach rekompensaty za fuszerkę z czasów HBO GO :)

Edytowane przez adiq22
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po reklamach w miastach, na różnych nośnikach, chyba bardziej im zależy na klientach, którzy zapłacą 29zł niż 60zł. Czyli tacy, którzy z 4K nie korzystają. A przecież nie tak dawno ten plan zawierał tylko SD, a to wszystko po to (jak niektórzy twierdzili), byśmy mieli jak największy wybór nowych produkcji tej cudownej platformy ;). Więc chyba nie ma co za dużo wymagać. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinemaniac4K Jaki masz problem z tym "Prorokiem" poza cyferkami? Bo obraz wygląda dobrze, bitrate jak zwykle jest dostosowany do materiału, a nie sztucznie zaniżany albo zawyżany, żeby tutejsi "fachoffcy" byli zadowoleni ;)...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bgmnt napisał(a):

Jaki masz problem z tym "Prorokiem" poza cyferkami?

Poziom kompresji wylewa się z ekranu litrami... :) Można zapytać na czym to oglądasz i w jakiej odległości? :) Bo rozumiem jak by to miało 5 Mb/s i tylko na gradientach była by różnica... ale tutaj to już jest tragedia w całym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na 65 calowym OLED, jak zwykle i żadna kompresja znikąd się nie wylewa.

Jak wyżej kolega wspomniał, za tydzień będzie doskonała okazja, żebyś pokazał jakim Cinemaniakiem jesteś i zarzucił kilka screenów z pórownaniem kodowania 1080p Netflixa w 2 Mbps i 1080i TVP z satelity (średnio 3.7 Mbps).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, wrzuć screeny, pokaż o co Ci chodzi to będzie wiadomo.

Zakładam, że taki Cinemaniak jak Ty posiada takie możliwości i nie opierasz opinii o obrazie tylko na podstawie swojego TV sprzed 6 czy ilu tam lat... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...