Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zacząłem oglądać serial Sandman. Początek jako tak, nawet niezłyi. Ale ja w innej sprawie. Zauważyłem że albo coś upychają i patrzą na reakcje albo mają jakieś problemy techniczne i nie kontrolują jakości. Pierwszy odcinek jest standardowo w 15.25 Mb/s. Odpalam drugi i już tylko 9.45 Mb/s. Trzeci odcinek znowu wraca na 15.25 Mb/s. Miejmy nadzieje że 4K w przyszłości nie skończy się na 9.45 Mb/s lub coś koło tego i będzie trzymało minimum to 15.25 Mb/s - chyba że AV1 bo na AV1 to by było jeszcze znośnie chyba. Nie mam codeca AV1 więc bankowo to nie jest AV1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W połowie października do polskiego zespołu Netflix dołączy Anna Putts, obejmując stanowisko dyrektorki marketingu CEE. Będzie odpowiadała za tworzenie strategii marketingowej serwisu w regionie oraz promocję filmów i seriali serwisu. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Ebbiga, który odchodzi z firmy.

Anna Putts od 2019 roku pracowała na stanowisku brand & content marketing director dla HBO Max w regionie Europy Centralnej, odpowiadając za działania marketingowe w 12 krajach. We wrześniu rozstała się z firmą.


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/anna-putts-dyrektor-marketing-netflix-europa-srodkowo-wschodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba lepiej jednak dopłacić do droższego pakietu, nawet tego z HD i mieć spokój. Bez reklam, lepsza jakość, bogatsza biblioteka i możliwość ściągania off-line.

Zastanawia mnie kto mógłby się reklamować w Polsce. Koncerny fspameutyczne jak w naszej telewizji? Po maratonie reklam tabletek na migrenę i inne dolegliwości może każdego rozboleć głowa. I czy konkurencyjne serwisy vod mogłyby dawać tam reklamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

Uwierz mi, że niektórzy nie zwracają uwagi czy to 720p czy 4K

Ja to wiem. Co nie zmienia faktu że dla mnie taki pakiet dyskredytuje ta jakość. Może bym się zastanowił żeby płacić mniej w zamian za kilka minut reklam ale nie przy takiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można oglądać też na telewizorach HD Ready, które jak się okazuje wg badań KIM z maja 2022 ma nadal około 25% Polaków.

A jeszcze ciekawszą liczbą jest to, że 70% ankietowanych ma tv mniejszy niż 49 cali.

Więc nie przedkładajmy wszystkiego na forumowe "bańki" - niezależnie czy mowa o Viaplay czy Netflixie ;).

 

Sam tego planu nie kupię, ale jeśli pojawi się to w PL i próg wejścia na platformę spadnie do ~25 zł to pewnie trochę osób się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty bankowo... 90% użytkowników forum już o tym wie. Gorszego :censored: twojego chyba nie czytałem. Idąc twoim "tokiem myślenia" to trzeba nam było zostać na SD, bo po co jak nie widać różnicy. Po co ci nowoczesny TV? Nie lepiej było sobie wyczesać jakiego kineskopa? Tak stara babcia i dziadek na bank nie zobaczy różnicy... młody na dużym TV - KAŻDY... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Podejrzewam że 720p będzie miało z 1 Mb/s jak nie mniej... :)

Tak może być jeśli przyjrzeć się obecnie dostępnym profilom.

 

720p.

Netflix-720p.jpg

 

Netflix-720p-2.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy i u nas pojawi się ta oferta, te 25% dopasowane do nowego pakietu zostanie ubogacone reklamami, może to ich skłoni do inwestycji w nowy telewizor :)

 

A na poważnie - HD w Netflixie bywa też i dobre zaś 720p zazwyczaj jest fatalne po prostu.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te 25% to nie większość kolejne tv w domu  a główne to 4K.

9 godzin temu, ronnie84 napisał:

Na tv 65" nie da się zauważyć różnicy pomiędzy  4k a SD czy nawet HD? Co to za herezje są wypisywane.?🤣🤣🤣

Tych bzdur nawet nie ma co komentować. Jakiś czas temu miałem wolny internet ale niby HD o bardzo słabych parametrach i nikomu  nie życzę takiego syfu oglądać na ekranie.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...