Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem Tuner Technisat Digicorder HDS2X Plus 160 GB. Kupiłem moduł Aston 2.23 pod cyfrę i moduł Technicrypt VA na system Viacess. Programy z cyfry+ chodzą bardzo ładnie na Astonie. Natomiast programy Free-X z modułu Technicrypt Viacess nie chcą sie uruchamiać. Problem polega na tym, że jeżeli jest sam moduł Technicrypt to wszystkie kanały free-x działają prawidłowo. Po zainstalowaniu Astona moduły się gryzą i nie da się oglądać free-x, wyskakuje komunikat brak smart karty. Natomiast gdy włączę na którymś z tych kanałów free-x i zrobię ręczny restart modułów z menu tunera to wówczas się aktywują i działają te programy ale jeśli przełączę na jakiś program kodowany z pakietu cyfry+ i z powrotem wrócę na kanał free-x to już nie działa i trzeba albo robić restart modułów z menu tunera lub wyłączyć i włączyć ponownie tuner. Jedynym programem jaki działa cały czas z tego pakietu to Dorcel, on sie nie wyłacza, a pozostałe 4 programy nie działają. Wygląda na to, że aston i technicrypt jednocześnie nie współgrają z sobą. Jak można temu zaradzić, bo jest to bardzo niewygodne, ciągle restartować moduł z menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Astona nie bardzo jest na co zamienić (niby jest DiabloCAM 2, ale nie mam od nikogo informacji, czy z HD S2/S2X śmiga) proponowałbym rozważyć zamianę modułu TechniSat TechniCrypt VA na inny (spróbuj zagadać ze sprzedawcą). Wiem, że to trochę paradoks, bo moduł od TechniSata z odbiornikiem TechniSata powinien współpracować bez problemów, ale tu jest chyba coś na styku z Astonem, bo sam TechniCrypt VA działa. Są inne moduły Viaccess: Smit, Maximum - można próbować inaczej ugryźć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita" napisał:"Ponieważ Astona nie bardzo jest na co zamienić (niby jest DiabloCAM 2, ale nie mam od nikogo informacji, czy z HD S2/S2X śmiga)"

Od paru dni testuję współpracę Astona 2.23 oraz DiabloCam2 z odbiornikiem HD S2X 500GB.

Diablo z oprogramowaniem Transformer współpracuje bezproblemowo.Z oprogramowaniem alternatywnym dekoduje m.in. paczkę Free-X oraz sporo kanałów HD.Natomiast występuje inny problem.Mogę nagrywać program SD i jednocześnie oglądać HD lecz odwrotnie już nie.Tzn. nagrywam HD lecz oglądac mogę tylko kanały FTA.Poprzednio używałem ProCam i przed zmianą FEC/Cyfra +/ wszystko chodziło bardzo dobrze.

Pozdrawiam mag44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo w HD S2 brakuje systemu Diseqc 1.1. Przelaczniki powyzej 4 konwerterow dzialaja tylko na Diseqc 1.2, czyli systemie obracania anteny. Testowalem 3 przelaczniki:

1.) EMP-Centauri 8/1: http://www.satdiscount.ch/start/pd-1331 ... egoryId=91

Szybko zardzewial, nie ma obudowy, wiec nie polecam.

2.) EMP-Centuari 9/1: http://www.satshop24.de/satshop24_s/emp ... c_u_m.html

Jest obudowa i ma dodatkowe wejscie dla telewizji naziemnej lub radia UKF

3.) ASAT (B.e.s.t Germany) 10/1: http://www.satshop24.de/satshop24_s/asa ... schal.html

Moj faworyt! Ma szczelna obudowe i programator, dziala na wszystkich typach Diseqc.

 

Wszystkie przelaczniki dzialaja bezblednie a dla zainteresowanych ASAT (super sprawa) - ten rowniez, choc nie dziala on na dekoderach wszystkich marek, trzeba tu byc ostroznym. ASAT jest zaprogramowany fabrycznie na Diseqc 1.2 i dziala bezposrednio na HD S2. Jezeli bedziecie chcieli uzywac go na Diseqc'u 1.1 musicie dokupic programator, jest Bardzo prosty w uzyciu. Podlaczacie pomiedzy, przyciskacie pare sekund jeden z wybranych 6 przyciskow, lampka sie zapala i przelacznik jest ustawiony...

 

Mojim zdaniem dekoder HD S2 nie jest optymalnym rozwiazaniem do anten typu wielokonwerterowych jak np WaveFrontier, Maximum T85/E85 czy Visiosat. Problem stwarza wlasnie Diseqc 1.2, ktory powoduje dluzszy okres przelaczania miedzy kanalami z roznych satelitow a liczyc trzeba okolo 3 sekund. Przy mojim ulubionym zappingu potrafi to troche denerwowac. Uwazam, ze technicy Technisat troche spartolili sprawe i nie byl to dobry pomysl na oszczedzanie! Pozostaje wiec mozliwosc plynnego odbioru do 4 satelitow. A TO JEST WIELKA SZKODA!!! Pozostaje juz chyba tylko Dreambox 8000! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zakup Technisata DC S2X ale nie wiem czy mogę z jego dysku twardego przegrywać np. nagrane filmy na dysk zewnętrzny przez USB, a jeśli nie to czy są jakieś lepsze tunery typu twin z taką możliwością lub możliwością nagrywania tylko na dysk zewnętrzny poprzez USB umieszczone z tyłu odbiornika i możliwością zaprogramowania nagrywania na 2 tygodnie do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co pytasz. Ten temat jest tu wałkowany tu jak i w wątku o HD8. Pytasz o coś innego niż to co już pisze? :? Oczywiście, że można w tym odbiorniku skopiować nagranie na nośnik przez USB, można też poprzez Ethernet na PC. Ale to musisz uściślić czy chodzi - o coś konkretnego czy też po prostu nie doczytałeś wcześniejszych postów. Zobacz sobie do wątku o HD8 tam akurat jest na samym końcu to poruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, ale dokładnie mojej wątpliwości w opisie HD8-S nie rozwiano. Chodzi mi o nagrywanie np.filmów na twardy dysk tunera a następnie przegrywanie ich przez USB na komputer lub dysk zewnętrzny (podobno taka opcja wynika z instrukcji obsługi). I jeszcze jedno - jak będzie wyglądała współpraca HD 2Splus z modułami (mam ZetaCam i stary Icecrypt), oraz ze splitterem na cyfrę+. Z opisów wynika, że będę pewnie musiał kupić Astona w nowej wersji. Ale czy nagrywanie jednocześnie 2 kanałów zakodowanych wymaga 2 modułów (dwustrumieniowych) i podłączenia 2 kart ze splittera (nie zmieszczą się ze względu na podłaczenie przewodu na końcu przewodowej karty od splittera) tak aby możliwe było bezproblemowe odtwarzanie tych nagrań po zmianie uaktualnienia przez Cyfrę na przełomie miesiąca, tzn. czy wówczas oba nagrania są nagrywane jako rozkodowane. Dużo tego ale dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pliki nagrane na dysku twardym Digicorder HD S2 można przenieść przy pomocy portu USB na dysk przenośny USB 2.0 (FAT 32) a następnie na komputer lub bezpośrednio na kompa przy pomocy połączenia LAN, opcjonalnie WLAN. Współpracy z modułami nie mogę sprawdzić - nie posiadam tak owych :) ale nie słyszałem żeby były jakieś problemy...

Nagrywanie dwóch programów kodowanych z dwóch różnych transponderów wymaga dwóch modułów. Jeśli chcesz nagrywać z jednego transpodnera dwa programy to moduł dwu-strumieniowy jest wymagany. Jeśli używasz 2 kart i nagrywasz z dwóch różnych transponderów to oba nagrania są rozkodowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jak wam działa na dzień dzisiejszy EPG paczki polsatu? (na ktorym kanale najlepiej się ładuje, ile macie dni naprzod, czy ma znaczenie wersja softu, etc.)

Czy ktoś zorientowany wie czy jest rożnica w odbiorze EPG rodzimych platform między S2 a S2X?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Posiadam tuner Technisat Digicorder HDS2 Plus 160 GB. Zainstalowałem moduły Aston 2.23 i Powercam.Pro V4.1 pod Cyfrę+. Moduły w chwili obecnej współpracują ze spliterem Clone+ z dwoma kartami klienckimi.

 

W powyższej konfiguracji możliwe jest jednoczensne:

1. oglądanie programu SD, nagrywanie SD

2. oglądanie programu HD, nagrywanie SD

3. oglądanie programu SD, nagrywanie HD

 

Aby możliwe było jednoczesne oglądanie programu HD i nagrywanie HD należy wymienić moduł Powercam na inny obsługujący format HD i dobrze współpracujący z modułem Aston 2.23.

Wstępnie myślałem o DiabloCAM 2 z softem - Transformer (v0.02),

 

Czy ktoś już testował współpracę modułów Aston 2.23 i DiabloCAM 2 w tunerze Technisat Digicorder HDS2 Plus i chciałby się pochwalić efektami, lub zaproponować jakiś inny moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Astona 2.18 i Diablo 1, w nich 2 karty C+ w HDS2 i były drobne zgrzyty, tzn. jak pamiętam np. musiałem po zaprogramowaniu nagrywania w HD i wyłączeniu tunera wyciągnąć jeden moduł bo inaczej nagrał zakodowany program. Kiedyś testowałem dwa diabły w tym tunerze i było wszystko ok i na chwile obecną uważam że to jest najlepsze rozwiązanie, tylko Diablo, żadnych Astonów i Powercamów bo z nimi są co chwila problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Przeczytałem i sporo się dowiedziałem, zabrakło mi kilku informacji :

1. Szybkość przełączania kanałów - kodowanych i niekodowanych ? W porównaniu do innych odbiorników tej klasy ?

2. Jakość obrazu w porównaniu do innych odbiorników tej klasy

3. Głośność twardego dysku - pochwaliliście że włącza się tylko wtedy gdy trzeba i jest ciszej; ale jak to wygląda gdy już działa - czytałem na jakimś niemieckim forum, że dysk jest dosyć głośny

Pozdrawiam serdecznie

:| Jakość obrazu najlepsza ,w porównaniu do Fergusona Ariva Combo ,widoczna na plus, ładne ciepłe kolory, tuner cichy cyfra działa wzorowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, że to pytanie jest w konwencji żartu? Nie ma w tej chwili na rynku dekodera satelitarnego posiadającego port HDMI 1.4. Na marginesie warto zauważyć, że nie ma w tej chwili też takich telewizorów (nie mowie o faktach prasowych). Pewnie to się zmieni, o ile standard się rozpowszechni. Na razie technika jest w powijakach jak się poczyta recenzje z sieci to na obecnym etapie rozwiązanie lansowane przez Sony i Panasonica jest po prostu kiepskie. Zaklinanie deszczu, żeby się zwiększyła sprzedaż TV. 100Hz nie działa? To teraz nalepmy 3D może ktoś kupi: nowy telewizor, nowy czytnik BluRay i nowy dekoder satelitarny. Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zobacz czy to przypadkiem nie dotyczy kanałów kodowanych w Conax. Te dekodery mają wadliwie napisaną obsługę czytników Conax (od początku właściwie) i nieprawidłowo działają jeśli: (a) są włożone moduły CI, (B) brak karty z uprawnieniami w czytniku i © kanał ma multicrypt Conax. Zjawisko jest zupełnie losowe - czasami powoduje zawieszenie się dekodowania w module CI.Nie ma na to lekarstwa w obecnym sofcie. Zresztą straciłem nadzieje, że to poprawią. Technisat nie potrafi poprawnie oprogramować systemu Conax - jak już napisałem w innym poście. Trudno - taki urok tego dekodera, takich mają programistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem soft ma kuriozalny błąd w obsłudze kart. W jakiś okolicznościach robi się timeout w procedurze sprawdzania systemów kodowania. Z tego co widzę priorytet mają czytniki Conax, a potem są sprawdzane gniazda CI. Przy multicrypcie na kanale na którym nie posiadamy uprawnień w Conax jest błąd powodujący, że po przejściu czytników czasami nie wystarcza czasu na sprawdzenie modułów. Wtedy wywala się całe dekodowanie - tuner przestaje dekryptować całkowicie.

Mówiąc po polsku - musisz sprawdzić, ale podejrzewam, że uleczy to tylko kanały wchodzące w skład oferty TNK niestety... Oczywiście to tylko hipoteza, bo błąd w oprogramowaniu Conax może być dużo poważniejszy. To chyba nie przypadek, że nie poradzili sobie z tym od ponad roku. Musisz sobie poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...