Skocz do zawartości

tv ITI czy ktoś jest pod wrazeniem


arti123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co?

 

najbardziej HDTV i przełom technologiczny jaki dzieli tą platformę od innych. Jesli nie widziałeś HDTV na telewizorze FullHD to nie wiesz jakie to oferuje doznania. nawet te 2 HDTV kanały to i tak niezły początek - w tym roku najbogatsze państwa Europy uruchomiły w swoich platformach przekazy wysokiej rozdzielczości. My jesteśmy jeśli się nie myle 5 lub 6 państwem w Europie które będzie miało HDTV.

Technologicznie wszystkie inne platformy są daleko w tyle wystarczy spojrzeć na oferowanego przez N nboxa. Jak widzę mojego muła pioneera z Cyfry+ to mi się żygać chce. Jak to możliwe, że nawet sobie kanałów nie mogę poprzestawiać tak jak bym chciał w cyfrze. A te denne jakościowo przekazy w MPEG2 nadawane nawet nie w pełnym Palu tylko w jakiejś quasi-rozdzielczości przy bitracie siegającym maxymalnie 3-4 megabitów. Nowa platforma będzie nadawać w najlepszym możliwym, dostępnym na rynku standardzie MPEG4 i do tego w najnowszej modulacji DVB-S2. Wszystko co zaoferowali to najnowsze dostępne rozwiązania na rynku telewizji satelitarnej - nie znajdziesz nic lepszego. Nie będe tu wspominał o funkcjach nagrywania kanałów albo klatki stop.

 

Rozumiem, że dla niektórych oferta programowa może się wydawać uboga jednak nie o to chodzi. Wszystko przyjdzie z czasem(pamiętacie jaką ofertę miała cyfra+ na początku??). Co z tego, że nie ma kanału filmowego? Ludzie będziecie mieli VOD'a i kilkadzięsiąt filmów do wyboru - oglądacie co chcecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo HDTV w sobie to nic - zależy co tam będzie - na nSport głównie publicystyka sportowa, na kanale filmowym nie wiadomo (w święta Kevin sam w domu), do tego ma się opóźnić - a czy ktoś lubi oglądać Discovery - to już zależy od danych zainteresowań.

 

Technikę nie tylko trzeba umieć wdrażać, a i umieć ją wykorzystać, a czy tego dokonaja dopiero się okaże. Cyfra miała ofertę na początku jaką miała, bo wtedy kanałów po polsku było mało - teraz jest tego ogrom, a mimo wszystko oferta nie zachwyca.

 

VoD dopiero ma być, PVR także dopiero ma być - jeszcze nie ma. Kanałów tematycznych TVP też jeszcze nie ma. Coś są Panowie z ITI hop do przodu i żeby im czasem z tyłu nie zabrakło...

 

Zachwalanie czegoś zanim wystartuje to chodzenie po cienkim lodzie. Doświadczenia z Wizji, Cyfry i Polsatu niektórych nic nie nauczyły - no to do 4 razy sztuka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oferta zaprezentowana przez ITI w zupełności wystarcza. I tak oglądam tylko TVN24, TVP1, TVP2, TVP3, DISCOVERY, TVN Turbo, czasami MTV i jakiś film i tyle. Inne stacje nadają się do kosza. Przy cyfrze plus trzyma mnie jedynie TVN24 natomiast technologia mnie odrzuca. Dlatego przechodze do ITI mają technologie i kanały które mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod wypowiedzia mr orbity. balonik sie napompowal. teraz pekl i woda sie wylala. w spekulacjach science-fiction mialy byc kanaly w wiekszosci nowe na polskim rynku, by po raz kolejny nie sprzedawac tego samego. a tu okazalo sie ze nowe tak na prawde jest tylko comedy central, babytv i mistyczny kanal filmowy. o reszcie nowosci sie nie wypowiem (nsport/wojna/lingua/historia). teraz gdy sie okazalo jak to ma wygladac to dla wielu jest juz ok. a gdzie te nowe stacje? nie wszystkim wystarcza sama nowoczesnosc. mowicie szok jakosciowy, ale chcecie wiecej kanalow. to zobaczycie ze w tym mpeg4 piskele beda tak samo u[beep]liwe jak w mpeg2. tylko wszystko z czasem. bo na 3 kanalach hd to sie chyba nie skonczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najbardziej HDTV i przełom technologiczny jaki dzieli tą platformę od innych.

Powyższy cytat, to popierwsze, po drugie:

Kanał filmowy Wojna i Pokój - już wcześniej o nim się wypowiedziałem - już sama nazwa kanału nawiązuje do arcydzieł literatury światowej i zapewne będzie pokazem największych i najgłośniejszych ekranizacji filmowych.

Mimo wszystko darmowy pakiet, pochwale się, który to, udało mi się przewidzieć.

Sprzęt i technologia Sony.

Ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się obiema rękami pod Mr Orbitą :)

 

Dopdam jeszcze że:

 

1. Nie wiemy czy w dekoderach "n" będzie mozliwość układania swojej listy kanałow, dekodery będa wypożyczane więc operator podobnie jak C+ czy nap Sky moze i w tym przypadku dopuszczać wyłacznie swoją listę kanałów.

 

2. Co do VOD to z jakiej biblioteki filmów będziemy mogli wybierać to dowiemy się po uruchomieniu usługi pełną parą.

 

3. Nie wiemy jak będzie satbilne i co nam da oprogramowanie tych dekoderów :?:

 

4. Ciekawi mnie jedna rzecz :?: W płatnym pakiecie Style - Moda - Muzyka są kanały FTA np. TVN Gra itd. Na infolinii miły pan poinformował mnie iż jesli nie opłacę tego pakietu nie będe miał tych programów.

 

Czyżby operator chciał blokować również kanały, które są FTA według własnego uznania ?

 

Poczekajmy na porawdziwy start całej platformy i wtedy chyba będzie mozna prowadzić naprawdę kontstruktywną dyskusję bo jeszcze nadal bardzo mocno poruszamy się w sferze swoich marzeń i przypuszczeń :)

 

Sprzedaję i instaluję telewizję satelitarną od ponad 10 lat, wszystkie platformy cyfrowe (C+, PC, kiedyś Wizję i Filmnet) i po tylu latach doświadczeń trochę inaczej patrzę na start nowej platformy niż potencjalni klienci bombardowani reklamami każdej z nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie to oczekuje odpowiedzi od was speców:

wziąłbym być może w przyszłośći platformę N jakieś pakiety,i czy mogę tak:

wziąść platformę N mają jednocześnie na telewizorze kablówkę(chodzi mi aby był polsat,mam teraz największy abonament i bym tylko zmienił go na najniższy)

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz.

 

Kablówke masz podłączoną przez wejscie antenowe do telewizora a dekoder cyfrowy przez Eurozłącze i ot cała filozofia :D

 

Jak wyłączysz dekoder bedziesz odbierał kanały z kablówki przez głowicę telewizora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dla mnie oferta "n" jest SUPER i spełnia moje wymagania - przede wszystkim jakościowe, choć i wybór programów też mnie mile zaskoczył. Niespodzianką na plus są wszystkie kanały TVP. Dla mnie podstawą dla której wejdę w tą platformę są (oprócz nowoczesnego odbiornika) kanały High Definition. Czytałem wypowiedzi panów z Cyfry+ i Polsatu Cyfrowego, którzy stwierdzili, że ta nowa platforma to dla nich żadna konkurencja. Ano zobaczymy...

Wg mnie z platformą ITI nie mają szans jak szybko nie wprowadzą kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wspaniale,

a ja zauważyłem patrząć na pakiety c+ to pakiet komfortowy,tematyczny,startowy tam nic ciekawego po prostu nie ma(za takie ceny jak np.komfortowy 58 złoty można mieć z 5 pakietów N i w tym podobne kanały co tam-co kto lubi tu wybierasz i to jest dobre ja np.nie oglądam discovery itp.-a dodatkowo takie kanały jak comedy central czy nsport a te kanały zapowiadają się ciekawie),

dobpiero w c+ bardzo ciekawy jest pakiet prestiżowy ale on chyba tylko dla bogaczy,

no i oczywiscie ciekawe są pakiety do których mozna dokupic kanały premium i to jest fajne w tych pakietach,które są zbyd drogie(nie mówię o kanałach premium bo jednak tam jest super telewizja ale o pakietach normalnych z kanałami),

choc z drugiej strony tak patrząć to za 76 złoty(tematyczny+canal plus) a za taką cenę można też mieć wszystkie pakiety w N tyle że nie wiem czy w c+ nie jest jak o to idzie lepsze,

dobra w N jest wybór pakietów,bo za 32 złote(film+sport) można zmontować ciekawy pakiecik(po jednym kanale z bajek i muzy by si eprzydały ale trudno),

 

N ma dołózyc nowe programy podcza jakies gali w canes czy tam gdzie,podobno ten filmowy i jakies bajki,ale moze cos jeszcze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i kolejna być może najważniejsza kwestia... ktoś wreszcie wsadził kij w mrowisko i ostro w nim zamieszał... stagnacja jaka do tej pory była na rynku spowodowała, że spadła jakość swiadczonych usług przez operatorów platform cyfrowych. Pozycja quasi-monopolisty jaką do tej pory miała Cyfra+ i Cyfrowy Polsat spowodowała, że nic ciekawego się nie działo. Wiem, że z monopolem mamy do czynienia wtedy gdy na rynku jest dostępny tylko jeden podmiot dyktujący warunki i zaden inny - jednak nie chce mi się wierzyć, że nie ma zmowy cenowej pomiędzy Cyfra a Polsatem(ile razy dowiadujemy się z mediów a że to nałożono karę za zmowę cenową producentów pamięci DDR albo procesorów). Pamiętacie jak było z PrePaidami? Gdyby nie Hayah do teraz było by 1.75zl za minute połączenia w telefonach na karte. A teraz nagle Cyfra+ i Polsat mówi, że też wprowadzą HDTV i VOD. Nic takiego by nie miało miejsca gdyby nie pojawiło się ITI ze swoją platformą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i kolejna być może najważniejsza kwestia... ktoś wreszcie wsadził kij w mrowisko i ostro w nim zamieszał... stagnacja jaka do tej pory była na rynku spowodowała, że spadła jakość swiadczonych usług przez operatorów platform cyfrowych. Pozycja quasi-monopolisty jaką do tej pory miała Cyfra+ i Cyfrowy Polsat spowodowała, że nic ciekawego się nie działo. Wiem, że z monopolem mamy do czynienia wtedy gdy na rynku jest dostępny tylko jeden podmiot dyktujący warunki i zaden inny - jednak nie chce mi się wierzyć, że nie ma zmowy cenowej pomiędzy Cyfra a Polsatem(ile razy dowiadujemy się z mediów a że to nałożono karę za zmowę cenową producentów pamięci DDR albo procesorów). Pamiętacie jak było z PrePaidami? Gdyby nie Hayah do teraz było by 1.75zl za minute połączenia w telefonach na karte. A teraz nagle Cyfra+ i Polsat mówi, że też wprowadzą HDTV i VOD. Nic takiego by nie miało miejsca gdyby nie pojawiło się ITI ze swoją platformą.

 

Tylko ze CP juz jakis czas temu zapowiadał wproowadzenie HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wejście n-ki zmusiło konkurencję do wprowadzenia nowości. Co do samej n-ki od razu wiadomo było, że oferta filmowa i sportowa będzie słaba i pod tym względem platforma będzie gorsza od C+. Dlatego już dużo wcześniej deklarowałem pozostanie przy C+. Podoba mi się sposób podziału kanałów na pakiety i to, że za niewielkie pieniądze można zostać abonentem. Dla osób mieszkających na prowincji (tak jak ja) bez dostępu do kablówki może to być atrakcyjna oferta.

Podoba mi się sposób wynajmu dekodera. Cyfra nie powinna pobierać opłat za dzierżawę dekodera po upływie pewnego czasu.

Gdybym miał dwa telewizory to bym się skusił na pakiet dokumentalny i bajki a w zamian zrezygnował z części pakietu Cyfry.

Tak, więc jak dla mnie to oferta dla ludzi zamożnych i maniaków HD, tych, co nie mają możliwości założenia kablówki a chcieliby zobaczyć więcej niż 3-4 kanały z siatki. No i może być to dla pewnej grupy swego rodzaju oferta uzupełniająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najwazniejszym atutem tej platformy jest to, ze zamieszała i pobudzi konkurencje obecna i przyszla do dzialania !! Wiadomo poczatki sa trudne, na ocene trzeba bedzie poczekac...niech chociaz wystartuja :wink:

 

i tu sie z tobą zgodzę ale głost typu super, ta oferta jest dla mnie bo coś tam jest za darmo polsat jak ruszał też był za darmo zresztą z czego się tu cieszyć jak musicie płacić za kanały które naprawdę sa za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten pakiet za darmo to tylko chwyt marketingowy. Jakby można było wziąć tuner i wybrać tylko pakiet informacyjny, to by było co innego. CP i Cyfra też mogłyby reklamować, że kanały TVP1,2,3, TV4, TVN i kilka innych jest za darmo, nieprawdaż?

Ciekawe, co będą mówić ludzie chwalący nowe technologie, a co za tym idzie N, jak Cyfra i CP wprowadzą HD (listopad b.r.) i VOD/PVR (w Cyfrze przyszły rok). Wtedy N straci przewage technologiczną i będzie jedną z 3 platform, a to za dużo na nasz rynek.

Na zarzut braku HBO niektórzy odpowiadają, że będzie VOD, ale tak naprawde to nie wiadomo od kogo. Ogromna większość praw jest już rozdzielona, co prawda na kanały premium, ale niewiadomo, czy nie są to również prawa na VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mnie zastanawia jak to będzie z tą jakością.

 

Ponieważ jest taki wałek - przykładowo Cinemax ma dosył sygnału z Amosa; jest on w DVB-S, rozdzielczość jest niższa niż ma być docelowo w pakiecie n - pytanie brzmi jak zrobią, aby zwiększyć rozdzielczość. Musieli by chyba własny dosył załatwić (mało prawdopodobne), albo będą to co jest teraz rozciągać i nie będzie wyglądać aż tak pięknie jak powinno być...) a może jest jeszcse jakaś inna - trzecia droga, ale nie wiem co by tu mogli jeszcze wymyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten pakiet za darmo to tylko chwyt marketingowy. Jakby można było wziąć tuner i wybrać tylko pakiet informacyjny, to by było co innego. CP i Cyfra też mogłyby reklamować, że kanały TVP1,2,3, TV4, TVN i kilka innych jest za darmo, nieprawdaż?

No dobrze, chwyt marketingowy. Tylko, że mówią od razu, że za te kanały nie biorą kasy a za dwa inne obowiązkowe pakiety. Czy Cyfra+ lub Polsat mówi ci za które nie płacisz?

Ciekawe, co będą mówić ludzie chwalący nowe technologie, a co za tym idzie N, jak Cyfra i CP wprowadzą HD (listopad b.r.) i VOD/PVR (w Cyfrze przyszły rok). Wtedy N straci przewage technologiczną i będzie jedną z 3 platform, a to za dużo na nasz rynek.

Dobra. Chwalę technologię bo jestem pasjonatem wyczulonym na jakośc merytoryczną jak i techniczną. Rozumiem ludzi którym wystarcza by tylko grało. Naprawdę.

Ciekawe gdzie Cyfra+ uruchomi to VOD czy kanały HD. Na którym transponderze? Na tym z Tele5? to Tele5 będzie wtedy juz całkowicie nie do oglądania :lol::lol:

Przewagę technologiczną ITI już ma. Kupowali sprzęt HD gdy inni dopiero budują nowe siedziby. Dają od razu tunery HD. Bez skomplikowaneogo i strasznie kosztownego procesu wymiany starych dekoderów MPEG2.

Na zarzut braku HBO niektórzy odpowiadają, że będzie VOD, ale tak naprawde to nie wiadomo od kogo. Ogromna większość praw jest już rozdzielona, co prawda na kanały premium, ale niewiadomo, czy nie są to również prawa na VOD.

Video On Demand to wypożyczalnia a nie kanał telewizyjny. Filmy kupuje się do VOD od dystrybutorów wytwórni tak jak do wypożyczalni DVD.

HBO jest na wyłączność w Cyfrze+ tylko do końca tego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co to jest VOD.

W N VOD ma być ofererowany za stałą dopłatą i napewmo nie będzie to kilka PLN. Ja wiem jak sie kupuje filmy. Tylko nie wiadomo jakie umowy ma Cyfra, mogą one obejmować również usługę VOD, wtedy (HBO raczej swoich wytwórni nie odda, bo one są równocześnie jego właścicielami) pozostaną resztki i własna produkcja.

 

Co do HBO na innym platformach, to jest mi wszystko jedno czy będą czy nie, ale uwierze dopiero jak dołączą, albo jak podadzą oficjalną wiadomość, a to dlatego, że na różnych forach od 2003 roku niektórzy piszą że HBO się w CP pojawi lada chwila.

 

Skoro Cyfra zapowiada HD i VOD, to znaczy że ma na to miejsce. Na pewno skorzystają na fuzji we francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...