Skocz do zawartości

tv ITI czy ktoś jest pod wrazeniem


arti123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

fajnie że ktos sie zainteresowal tym tematem, ale widze tu tylko kilku ludzi ktuzy maja troche pojecia o tv i przechwalacie sie swoimi wiadomosciami o platformach i nadawaniu. a nie o to mi chodzilo hd i co z tego wiecie jaka jest penetracja odbiornikow z mozliwoscią hd na polskim rynku 3%. nic dodac nic ując, nie bede pisał ile kosztuje taki odbiornik bo chyba kazdy z was wie. dodam ze nie jestem pogromca nnowosci na naszym rynku ale wiemy sami jkai mamy kapitał w kieszeni my rodacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak bardzo nie tragizował sprawy ilości sprzętu do dobioru HDTV ponieważ do tej pory kupowali go ludzie którzy albo mają za dużo kasy lub też ludzie goniący za nowościami. Zwykły użytkownik nie był zbytnio tym tematem zainteresowany gdyż nie miał skąd wziąć źródła sygnału HD a teraz się to zmieni, przecież niec nie stoi na przeszkodzie aby oglądać programy HD na zwykłym odbiorniku a na pewno zauwarzy różnicę w jakości obrazu.

 

Moim zdaniem nowa platforma będzie motorem dla rynku sprzętu HD to nie jest tak istotne że mało użytkowników ma taki sprzęt ale go kupi bo będzie miał go doczego podłączyć. :-)

 

W temacie wprowadzania HDTV i VOD przez cyfre to bym brał pod uwagę kwestię sprzętu jaki mają obecni abonenci, bo dla kogo oni to uruchomią (dla prezesa), a o nowych tunerach HD i z dyskiem dla cyfry nic nie słychać. PC przynajmniej coś kombinuje w tym względzie ale zwykłym abonentom ciągle są sprzedawane stare tunery(DVB-S z mpeg-2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oferta zaprezentowana przez ITI w zupełności wystarcza. I tak oglądam tylko TVN24, TVP1, TVP2, TVP3, DISCOVERY, TVN Turbo, czasami MTV i jakiś film i tyle. Inne stacje nadają się do kosza. Przy cyfrze plus trzyma mnie jedynie TVN24 natomiast technologia mnie odrzuca. Dlatego przechodze do ITI mają technologie i kanały które mnie interesują.

 

Jak oglądasz tylko te kanały to mogłes duzo wczensiej przejsc do cp bo cena dużo niższa a wszystko co podałeś jest w ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musza wprowadzac tunerów HD tak szybko. Dla kgos kto faktycznie chce ogladac HD to, zadne problem kupic jakis tuner HD. I te rozwiazanie jest owiel lepsze niz tuner od operatara. Jak C+ wprowadzi to co chce w HD to kupuje Drema i tyle w temacie. Zero ograniczen. A to, ze n wypusciała jakies dziwne nboxy troche w stylu c+ bo wszytko co sie da ma byc poblokowane jezeli okaza sie prawda jest wada. I jescze mam powazne zastrzezenie co do n brak modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musza wprowadzac tunerów HD tak szybko. Dla kgos kto faktycznie chce ogladac HD to, zadne problem kupic jakis tuner HD. I te rozwiazanie jest owiel lepsze niz tuner od operatara. Jak C+ wprowadzi to co chce w HD to kupuje Drema i tyle w temacie. Zero ograniczen. A to, ze n wypusciała jakies dziwne nboxy troche w stylu c+ bo wszytko co sie da ma byc poblokowane jezeli okaza sie prawda jest wada. I jescze mam powazne zastrzezenie co do n brak modułu.

I jeszcze miał kawę robić a nie robi :lol:

No dajcie spokój. Zablokowany bedzie transwer filmów VOD z dysku na kompa. Można tworzyć własną listę, można oglądać Astrę bo jest DiSeQ.

Jak masz 3 tysiące na Dreama 8000 to proszę bardzo, inwestuj. Humax też ceną nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze na podstawie informacji które czytałem m.i na tym forum a czy tak bedzie to nie wiem. Co do Vodu to jest dla mnie oczywiste, że tak bedzie, wiadomo z jakiego powodu. A co do reszty rzeczy to poczekamy i zobaczymy jak bedzie. Napewno lepiej by było gdyby to było nieprawda. Trzeba poczekac do startu a nawet do 3-4 miesiecy po starcie zeby zobaczyc jak to faktycznie funkcjonuje bo to czasem roznie potrafi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze na podstawie informacji które czytałem m.i na tym forum a czy tak bedzie to nie wiem. Co do Vodu to jest dla mnie oczywiste, że tak bedzie, wiadomo z jakiego powodu. A co do reszty rzeczy to poczekamy i zobaczymy jak bedzie. Napewno lepiej by było gdyby to było nieprawda. Trzeba poczekac do startu a nawet do 3-4 miesiecy po starcie zeby zobaczyc jak to faktycznie funkcjonuje bo to czasem roznie potrafi byc.

Sam dyrektor platformy n na konferencji pokazywał jak tworzyć swoją własną listę. Skoro w Polsacie Cyfrowym można to dlaczego w n ma to byc niemożliwe. Tylko Cyfra+ jest w tym temacie uparta jak osioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja nie wiem. Ale nawet na cyfrze poczatkowo tez mozna było ustawiac własna liste potem zostało to zablokowane wiec wszytko mozliwe. Co do pewnosci trzeba poczekac do momentu weryfikacji czyli startu jak wszytko bedzie wygladac. Bo słowa to jedno a to co bedzie faktycznie to moze byc drugie. Jak to bedzie w n to nie wiem ale skoro pojawiaja sie takie głosy to z koncowymi ocenami tego trzeba zaczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze pytanie ktore zadalem na początku zeszlo na drgi plan.,,Panowie,,!!! wiem że pytań co, jak i kiedy to ma kazdy dużo ale zadałem proste pytanie a wy zrobiliscie sciąge z tego postu co to jest hd i vod. nie o to mi chodziło. wracając do kolegi ktory mowi że technika nas zmusi :) lub przspieszy nie był bym taki pewny, krutko mowiąc zajmoje sie tv od kilku nastu lat i nie tylko indywidualną bo i tv kablową i musze powiedzieć że jezeli ludzie beda sie sugerowali zakupem n/ki pod odbiornik ktory maja w domu to nie przewiduje długiej żywotności tej platformy. zuwazmy jeszcze żywotnosc sprzetu nowej generacji do 8 lat za cenę np. 32cale ok. 3 tyś zł. kochani to są 3 srednie wypłaty przecętnego polaka.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że to nieprawda,bo na przykład mi i wielu napewno nie......

odpowiada lista narzucana przez operatora,ja osobiście przywiązuje do.....

tego szczegółu wage,dlatego od zawsze korzystam ze softu (Cyfra+) alternatywnego a na taki w N-Box pewnie przyjdzie poczekać i to nie.......

wiadomo czy i jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim bloku wśród sąsiadów posiadających którąkolwiek platformę zrobiłem małą sondę odnośnie nowej platformy n-ki.

 

Wszak, tu o wrażenia chodzi.

 

Pierwszy - posiada C+ i CP - odpowiedział, że napewno dokupi n-kę, choć nie natychmiast (osoba majętna).

Drugi - posiada pakiet komfortowy z C+ - i przy nim pozostanie.

Trzeci i czwarty posiada pakiet startowy - przejdą do n-ki (im glównie zależy, tylko na kanałach TVP1,2,3 i TVN-nach).

Piąty do ósmego posiada pakiet komfortowy z C+ - analizują i jeszcze się zastanawiają (przejście do CP lub zakup n-ki)

Dziewiąty do czternastego i ja posiada CP- i tak pozostanie.

 

Choć nie jest to grupa reprezentatywna, to idące wnioski z tej sondy pozostawiam każdemu z osobna, lub, tylko do wiadomości.

Ciekawe? :lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam mnóstwo ludzi (ja do nich również należe) którzy powiedzieli że LCD do kompa nie kupią (przynajmniej narazie, dopóki nie usunął kilku wad) Lepszy obraz mam na CRT, a oglądałem mnóstwo LCD.

 

Co do jej sondy, dziwi mnie, że mając C+ ktoś się zastanawia nad zmianą. Nie dlatego, że C+ jest taki wspaniały, ale z tego względu, że mając C+ znaczy, że ktoś liczy na nowości filmowe, a te jak narazie tylko w Cyfrze. Co do startowego to zrozumiałe, sam bym pewnie tak zrobił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sondy wynika, że CP jest górą ;). Ja też zagadnąłem dzisiaj kilka osób z mojej okolicy i nic nie wiedzą o n-ce. Ale myślę, że jak dekodery trafią do sprzedaży to pojawi się trochę anten z logo "n" w okolicy. A to za sprawą sklepu MediaExpert, który ma być między innymi ich dystrybutorem. Obecnie jest to najmodniejszy sklep w miasteczku nawet plazmy i lcdeki mają. N ka ma ceny nie do przebicia, które będą kusić nowych klientów. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy widzicie w tym CP?

dajcie jakieś powody czemu go bierzecie,

cena?w n jest niższa albo jak kto woli na takim samym poziomie,a i oferta nawet bogatsza,

dla jakich kanałów ten CP kupujecie?Polsat Sport?jest w kablówkach,a i nie pokazuje nic ciekawego,

cinemax?15złoty przy ofercie 10 złoty w N śmiech na sali,

według mnie kto ma dużo kasy niech idzie do C+,kto mniej to do N,CP bym zostawił w spokoju,choc znajdą się tacy co wolą CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy widzicie w tym CP?

dajcie jakieś powody czemu go bierzecie,

cena?w n jest niższa albo jak kto woli na takim samym poziomie,a i oferta nawet bogatsza,

dla jakich kanałów ten CP kupujecie?Polsat Sport?jest w kablówkach,a i nie pokazuje nic ciekawego,

cinemax?15złoty przy ofercie 10 złoty w N śmiech na sali,

według mnie kto ma dużo kasy niech idzie do C+,kto mniej to do N,CP bym zostawił w spokoju,choc znajdą się tacy co wolą CP

 

a Ty co widzisz w N?? przecież jeszcze nie nadaja a Ty juz wychwalasz ich po niebiosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta ejst bardzo podobna. N rozni sie raptem kilkoma kanałami od CP. Cena tez jesy bardzo podobna. Tylko roznice jaka mozna jak narazie znalesc to jest CP góruje nad N jezeli chodzi o sport i N bedzie miało lepsza technologie i VOD. Jakośc takich kanałow wcale nie musi byc lepsza bo beda one chyba brane z teg samego zrodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię,że N jest super itd.

napewnoc+ jest obecnie number one,ale nie widzę ciekawego nic w CP i według mnie N ich moze spokojnie pobić,

CP lepszą ma ofertę od NSPORT?ciekawe,

eurosport 1 i 2 jest na obu platformach,

tvp sport jest na platformie N,moze byc na platformie CP ale niewiadomo,

zostaje NSPORT vs Polsat Sport-Liga Mistrzów+Puchar Uefa(od 1/4)+magazyn ligowy kontra średnie ligi europejskie(szkocka,1angielska lol,holenderska,portugalska) jak idzie o piłkę,

sory ale wolę LM od tych lig,ale wada N jest jedna-brak ligi piłkarskiej zagranicznej,

jak idzie o inne rozgrywki(zwróc uwagę,żę praktycznie wiekszosc kibiców sportowych to ci co przepadają za futbolem a mniejsza jest ta co kibicuje innym sportom),w n jest tam zeglarstwo,kolarstwo(ale fakt nic ciekawego),no jest pucchar devisa ciekawy turniej tenisowy(grają na kraje bodajże),będzie też pewnie boks na najzwyzszym światowym poziomie i to ich plus,

fakt PS ma trochę tenisa(szczególnie wimbledon) duży plus,ma też koszykówkę,siatkówkę(tu jednak poza ligą światową zianteresowanie klubową siatą nie jest za duże),no moze i w PS jest tego wiecje jak idzie o inne konkurencje ale bez przesady-futobl rządzi

 

n stawia na jakość,PS na ilość,

zwóciłbym uwagę,że N dopiero startuje i ofera w przyyszlosci sie zwiekszy(za rok penwei bedzie walka n i ps z c+ o serie a i premiership,),

też uwagę bym zwrócił,że lepsze od powtórek PS moą być rozmowy,informacje NSPORTU,

napenwo w tej stacji są braki(brak ligi zagranicznej,i moze czegos ciekawego z jakies innej dyscypliny),ale ja uwielbiam LM i nie wiem czy wytrzymalbym bez niej,

pozatym PS jest w kablówach,więć po co przeplacac za CP jak mozna miec to samo w kablowkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kazdy ma dostep do kablówki? Nie. Lm fajnie tylko ze to sa 2 mecze na 2 tydonie a czesem dłuzej do obejrzenia. Z czego jeden mecz mozna obejrzec na TVP. O TVP Sport to sie nawet nie wypowiada bo zobaczymy kiedy faktycznie powstanie. nSport ma bardzo mała ilosc prawa. Była do zgarniecia bundesliga? I co sprzatnał im jakis SportKlub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy widzicie w tym CP?

dajcie jakieś powody czemu go bierzecie,

cena?w n jest niższa albo jak kto woli na takim samym poziomie,a i oferta nawet bogatsza,

dla jakich kanałów ten CP kupujecie?Polsat Sport?jest w kablówkach,a i nie pokazuje nic ciekawego,

cinemax?15złoty przy ofercie 10 złoty w N śmiech na sali,

według mnie kto ma dużo kasy niech idzie do C+,kto mniej to do N,CP bym zostawił w spokoju,choc znajdą się tacy co wolą CP

"jupi"- ja CP mam już ponad trzy lata kumpel ma C+, kanały znamy nawzajem, mnie bardziej odpowiada CP mając pełen zestaw i tak nie korzystam ze wszystkich kanałów np. gdyby wycieli z "Relax Mix" Cinemaxy wcale bym się nie obraził (rodzaj kina nie dla mnie) natomiast po włączeniu Eurosportów to jak dla mnie będzie już ful wypas oby jeszcze kiedyś doszedł National Geographic !, co do plat. "n" to spodziewałem się że rzucą konkurencje na kolana.... a tym czasem jeżeli konkurencja się ukłoni nowemu to będzie tylko czysta kurtuazja tylko troche nowszej techniki, która nie jest już obca CP ani C+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...