Skocz do zawartości

tv ITI czy ktoś jest pod wrazeniem


arti123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać przewaga C+ jest powalająca :shock: przynajmniej w stosunku do CP, bo N całkiem nieźle wypadła.

 

Edit: Usunąłem Edusat z C+, bo jest on FTA, ale AXN-y na razie bym pozostawił. :?:

 

49 PLN do 148 PLN, roznica rowniez jest powalajaca !!!

 

Smiesza mnie ludzie ktorzy porownuja oferte CP za 49 PLN do pakietu prestizowego w Cyfrze za 148 PLN. LOL

 

vince: A mnie to nie śmieszy, bo to było porównanie oferty programowej a nie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga,uwaga,znalazlem bardzo ciekawy artykul \

Nadchodzi kanał sportowy ITI

20.09.2006

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia koncesji spółce ITI Neovision Sp. z o.o. dla kanału sportowego.

 

Tymczasowa nazwa nowego kanału - zatwierdzona 13 września przez KRRiT - to 'Sport'.

 

Kanał ten, z programem informacyjno-publicystycznym o charakterze sportowym, rozpocznie nadawanie w momencie uruchomienia przez ITI platformy cyfrowej (ma to nastąpić na przełomie września i października).

 

"Tej daty jeszcze nie znamy, ale jesteśmy w stanie ruszyć z programem choćby jutro. Kanał sportowy będzie tworzyć w sumie 50 osób, w tym cały zespół redakcji sportowej TVN24" - powiedział kierujący projektem Grzegorz Płaza.

 

Studio nowej telewizji o powierzchni dwustu metrów kwadratowych wyposażone jest w sprzęt umożliwiający między innymi transmisję w technologii High Definition – pozwalającej na znacznie lepszą w porównaniu do DVD jakość obrazu. Newsroom wyposażony jest w jeden z najnowocześniejszych mikserów oraz 12 zestawów montażowych, jednak jak podkreślają przedstawiciele ITI docelowo będzie można zainstalować tam 50 stanowisk. Stacja posiadać będzie 10 ekip reporterskich w Warszawie, a w relacjach z terenu współpracować będzie z ośrodkami tvn24. W przyszłym roku będzie udostępnione rozwiązanie umożliwiające wybór oglądanego meczu spośród trzech prezentowanych na raz przez stację.

 

Kanał sportowy przejął miejsce studia po tvn24, posiada ono 4 scenografie, między innymi do serwisów, rozmów z gośćmi i głównych - bieżących wydarzeń. Jest to studio przygotowane wyłącznie na potrzeby kanału sportowego, jednak szef stacji, Grzegorz Płaza, już teraz zapowiada przeprowadzkę do większego studia po 2-3 latach działalności.

 

Najnowsze dziecko grupy ITI ma mieć nieco inny charakter od obecnych na rynku kanałów sportowych: „Będzie to kanał sportowy dedykowany dla widza bardziej wymagającego” powiedział wortalowi wirtualnemedia_pl Grzegorz Płaza.

 

- Chcemy zrobić TVN 24 - Sport. Stację w której dobrzy dziennikarze będą mówili, dyskutowali, wymieniali opinie o sporcie. Plus oczywiście bardzo dobre prawa do transmisji - dodaje Grzegorz Płaza.

 

Wśród programów znajdzie się 14 publicystycznych m.in.:

Analizator – rozwinięcie dotychczasowej formuły programu Orange Ekstraklasa;

Polowanie – program Michała Pola, w którym będzie„rozstrzeliwał” gości;

Dogrywka– formuła podobna do „Loży prasowej” tvn 24;

Pora na senatora – publicystyczny program Andrzeja Persona;

Sport Ameryka – o sportach z USA,

Ring Wolny – przedstawiający skrajnie różne opinie gości, z prowadzącym jako moderatorem dyskusji;

Klub TV – pasmo piłkarskie przedstawiające kluby;

Fotoreporter – program Macieja Szczęsnego, w którym prezentacja fotografii z wydarzeń sportowych.

 

Wiele uwagi w nowej stacji przywiązuje się do sportowego dokumentu, stąd zapowiedź programu 'Złote Archiwum', w którym ważne, archiwalne wydarzenia takie jak między innymi igrzyska, czy turnieje tenisowe z lat 70-tych komentować będą zapraszani goście. Program 'Spotkanie po latach' będzie natomiast przypominać sylwetki zapomnianych już wielkich gwiazd sportu.

 

Grzegorz Płaza formułując cele stacji chciałby w dalekiej przyszłości „odświeżyć nieistniejący dokument sportowy w Polsce”. Wśród zapowiadanych programów, znajdzie się również na wzór Magazynu TVN24 – codzienny magazyn publicystyczny, zresztą jak podkreśla Płaza – podobieństw w formule nowego kanału sportowego i tvn24 jest dużo.

 

Kanał sportowy będzie realizował dla grupy tvn wszystkie programy sportowe, dlatego w jego składzie znajdzie się cała redakcja sportowa tvn24. Współpracownikami staną się między innymi: Michał Pol, Maciej Szczęsny, Andrzej Person oraz Tomasz Gorazdowski. Wśród komentatorów znajdą się: Krzysztof Wyrzykowski, Tomasz Jaroński, Tomasz Wolfke, Piotr Salak, Grzegorz Kalinowski i jako prezenter Piotr Karpiński z TVP3. Szefem Wydawców został Dariusz Cyran (dotychczas w tvn24) a Rafał Byrski Sekretarzem Redakcji.

 

- Obecnie szkoli się dodatkowo 15 osób wybranych po castingu - powiedział nam Płaza.

 

Stacja posiada już prawa do takich imprez jak: piłkarskie Champions League, Puchar UEFA, Puchar Ligi Angielskiej, liga włoska - siatkówka pań, żeglarskie - Americas Cup, tenisowe – Puchar Daviesa oraz Tour de Suisse czy Maraton Nowojorski.

 

super więć trochę tych praw mają(puchar ligi angielskiej!!),a oglądał ktoś 2x45 w polsacie sport wczoraj?co tam borek gadał że iti puchar polski kupił(dobrze nie zlyzalem,nie wiem czy kupiło czy gdyby kupiło to legia wygrałąby z sanokiem),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladaj forum bo ten artykuł juz tu był zamieszczony. A co do tego PP to jak bys nie wiedział 1 rundy maja bardzo słąbe zainteresowanie TV ze wzgledu na to, ze graja tam jescze słabe druzyny. I prawdziwe rozgrywki zaczynaja sie od 3 rundy dopiero i wtedy to stacje biora sie z transmisje.

 

Edycja Burli: Poprawiłem błąd ortograficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yupi jeżeli to ma być bomba- "Stacja posiada już prawa do takich imprez jak: piłkarskie Champions League, Puchar UEFA, Puchar Ligi Angielskiej, liga włoska - siatkówka pań, żeglarskie - Americas Cup, tenisowe – Puchar Daviesa oraz Tour de Suisse czy Maraton Nowojorski. " to w/g mnie jest to raczej niewybuch, nie samą piłką człowiek żyje, siatkę włoską można swobodnie oglądać na RAI sport, a co do maratonu NY to o ile mi wiadomo odbywa się RAZ do roku więc szału nie będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak-wszyscy mówią,żę w polsacie sport jest dużo sportów poza piłkarskich to w N też jest-liga wloska-siata,zeglarski turniej,2 turnieje kolarskie,puchar devisa,jest też boks(waga ciezka),wiec oferta ok,

 

choc ja z tych propozycji to jedynie pewnie puchar devisa moge oglądac,

a mnie najbardziej cieszy puchar ligi angielskiej bo to jest dobre uzupelnienie pilkarskiej oferty,i narazie nsport napewno zapelni ramówkę,

a magazyny programy ja lubie pilkarskie oglądać i to jest lepsze od powtórek meczów czy niektórych meczów na PS,

możę puchar ligi angielksiej to zapowiedz walki o lige angielską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za NASH?

a co do oferty to tak:

plus:liga mistrzów,puchar uefa(od1/4),puchar ligi angielskiej(puchar angli ma c+ zas puchar ligi N),magazyny(fajnie pooglądać magazyn ligi polskiej czy programy poświęcone futbolowi),

minus:zawody kolarskie i żeglarstwo bo małe zainteresowanie,

ja tam siaty kobiet nie oglądam(jedynie reprezentacje polski w mezczyzn i to jak grają jakiś turniej i nie zawsze) ale wloska liga napewno bedzie miala jakieś zainteresowanie,

puchar devisa może być turneij tenisowy-fajna dyscyplina,

 

co do NvsC+Sport to można powiedzieć:jedni z Pucharem Ligi Angielskiej drudzy z Pucharem Angli,jedni z pucharami-Liga Mistrzów i Puchar Uefa a drudzy z najlepszymi ligami,jedni z magazynem ligowym drudzy też,

no ale pucharów tvn nie ma na wylacznosc(tvp 1 mecz) wiec oferta c+ jest lepsza,i ciezko im wyrwac cos z rąk(np.ligę którąs),

zobaczymy może iti kupi puuchar polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz ligi mistrzów i pucharu uefa oferta sportowa raczej kiepska jedyny plus HD myślę, że ofertą sportową na razie nikt nie dorówna. Dlaczego w ich ofercie nie znalazł sie NASN?

 

Co do kanału filmowego jakie macie przeczucia mi wydaje się, że będzie to MGM.

 

ten nowy kanał jaki bdzie to nie MGM! Bo MGM nie nadaje w HD, a nowykanał ma nadawać w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3 kanały HD w N-ce (w tym Liga Mistrzów!!!) znaczą więcej niż 10 "zwykłych" w C+ czy PC. Tego w ogóle nie można porównywać. To tak jakby porównać 10 kanałów nadawanych w postaci czarno-białej z 3 nadawanymi w kolorze. Ja zawsze bedę wolał tylko te 3 ale nadawane w kolorze. Na razie C+ i PC technologicznie zostały daleko w tyle. I nie zmienią tego żadne tłumaczenia żabojadów - dopóki nie udostępnią swoim abonentom tunerów HD i nie zaczną nadawać w HD to jakością obrazu mogą zadowolić jedynie niedowidzące, stare babcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba miec co ogladac. Co z tego jezeli bedziesz miał te kanały w HD jak np one cie nie interesuja? DLa mnie to C+ nie musi wprowadzac zadnego sprzetu HD. ten kórego stac na HD bez problemu kupi sobie sprzet do tego taki jaki bedzie chciał i bedzie ejscze bardziej zadowolony. I to jest wielki plus C+. nboxy juz smiało mozna nazwac unowoczesnia wersja mediasaat w przenosni. A co do HD to pod warunkiem, ze bedziesz miał co w nim ogladac. Co ci po jakims kanale w HD jesli nie bedziesz go ogladał. Wziałbys Mango Tv w HD dlatego ze nadaje w wysokiej rozdzielsczosci. Jakos napewno jest wazna ale dopiero na drugim miesjcu z merytoryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pazdzienrik 1 czy 2 tydzien,

mówią,że po tych targach podpiszą kilka nowych umów,

Puchar Polski został kupiony?skąd te info?

c+ raczej odpada,PS?wątpię,chyba zrezygnowali,itdi?całkiem mozliwe,ale to niepotwierdzone i niewiadomo,

 

Kmita w swoim felietonie na łamach "PS" pisał że ani TVP, ani TVN i ani Polsat nie kupili praw do Puchar Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, akurat Liga Mistrzów bardzo mnie interesuje. Także Discovery HD i kanał filmowy HD trafiają w mój gust. Sądzę, że taką propozycją panowie z ITI trafiają także w gust bardzo wielu potencjalnych klientów tej platformy. Jeśli C+ nie wprowadzą żadnego sprzętu HD to w ciągu 2-3 lat zginie na takim rynku jak nasz. Wielu klientów (w tym także i mnie) interesuje odbiór kanałow HD nadawanych wyłącznie po polsku. Nie interesują mnie filmy fabularne i przyrodnicze nadawane np. po niemiecku. W zwiazku z tym dla mnie nie ma sensu kupowanie drogiego odbiornika HD jeśli platforma N oferuje mi "wypożyczenie" swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Cyfrę się nie boję - wręcz przeciwnie - życzę im jak najszybszego odwrotu z polskiego rynku. O ich stosunku do Polaków świadczy fakt, że mają (podobno) zaoferować jakiś kanał HD bez sprzętu do jego odbioru! A może zaczną swoim abonentom wmawiać, że do tego nie potrzeba nowego sprzętu. To są właśnie Francuzi - traktują Polaków jak kogoś postawionego niżej w rozwoju. Byłem przez 2 lata ich abonentem i już się "wyleczyłem" z ich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem od początku istnienia związany z platformą Cyfra+ i jak tylko pojawi się n telewizja przechodzę do nich bez zadnego zastanowienia. Tak samo jak poprzedni przedmowca uwazam, że francuzi ostatnio przeginają... wystarczy spojrzeć: TPSA, francuskie samochody i ta Cyfra+ od której zbiera mi się na wymioty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdne jestes tak naiwny i myslij, że N bedzie tak pieknie i powiesz tylko słowa i bada latac za toba?. Zreszta w Call Center jest przykład, ze wcale nie jest lepsze podejscie do abonenta. Maja kilka standardowych odpowiedzi. A co do sprzetu. jezli jest cie stac na HD to znaczy, ze mozsz sobie bez problemu kupic jakis pozadny sprzet np nowego Dream i bedziesz zdecydowanie bardziej zadowolony niz ze sprzetu od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz lord o tym pucharze polski,będzie on wogole w tv?iti dobrze by na tym wyszlo,zeby to kupili-polepszyli by oferte

Istniej, jeden powazny problem. A mianowicie rozgrywki PP musiałby byc w pełni produkowane prze nSport w HD. A czy sa napewno do tego przygotowani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...