Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Miejmy nadzieję, że Cyfra będzie naciskać na TVP ws. 16:9 na TVP Sport, bo na taką inicjatywę ze strony CP nie ma co liczyć.

Cyfrowy Polsat pobiera chyba sygnał TVP Sport z Astry. :wink: Pytanie, czy w MPEG2 czy MPEG4, bo jak wiemy w MPEG2 nie emitują WSS. Ale i tak w kwietniu 2010 mają wyłączyć przekaz w MPEG-2, więc nie będą mieli wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie pierwsza w TVP Sport transmisja z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim za nami. Nie obyło się bez kłopotów technicznych. W trakcie pierwszego przejazdu zrywało obraz i była ok. 2 minutowa przerwa w transmisji. Ciekawe czy w Eurosporcie również. Komentowała Monika Lechowska. Na początku sprawiała wrażenie stremowanej co było dziwne bo przecież komentuje narciarstwo alpejskie od wielu lat.

 

Nie rozumiem dlaczego TVP Sport nie transmituje kwalifikacji przed konkursami Turnieju Czterech Skoczni w Austrii a już kwalifikacje przed konkursami rozgrywanymi w Niemczech tak. Cała TVP. Dziwne też, że nie ma transmisji w TVP Sport z konkursu w Garmisch-Partenkirchen, bo to, że nie ma transmisji z Oberstdorfu to zrozumiałe - jest wtedy transmisja koszykówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów oglądałem Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Ogromny plus dla TVP Sport za to, że chociaż tu można oglądać przejazdy Polaków. Aleksandra Kluś wypadła z trasy ale przynajmniej można było to zobaczyć. W Eurosporcie jest przejazd tylko pierwszej trzydziestki i na dodatek jeszcze z tego wypadają 2 - 3 przejazdy bo wpychają reklamy. W efekcie nie da się tego oglądać. Oczywiście TVP Sport nigdy nie może czegoś zrobić dobrze do końca. W stawce były 82 zawodniczki. Po co było przerywać transmisję po 78 zawodniczce? Nie można było przeciągnąć transmisji o 3 minuty i pokazać całe zawody oraz klasyfikację po 1. przejeździe? Jak wiele jest pytań, które chciałbym im zadać. Pierwsze brzmi: Czy ktoś z Was używa mózgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie rozumiem dlaczego TVP Sport nie transmituje kwalifikacji przed konkursami Turnieju Czterech Skoczni w Austrii a już kwalifikacje przed konkursami rozgrywanymi w Niemczech tak. Cała TVP. Dziwne też, że nie ma transmisji w TVP Sport z konkursu w Garmisch-Partenkirchen, bo to, że nie ma transmisji z Oberstdorfu to zrozumiałe - jest wtedy transmisja koszykówki.

W Austrii transmitują a w Niemczech nie. Po prostu mają prawa tylko do zawodów z kilku krajów, m.in. Finlandia, Austria.

 

Ci amatorzy robią sobie jaja w spocie zachęcającym do głosowania na nich w Telekamerach. "Promujemy gwiazdy", a w tle Wenta. :lol2: "Perfekcynie pokazujemy sport" - pierwszy przykład z brzegu: Finał Pucharu Konfederacji - Szpakowski mówi, ledwo co zaczęła się dekoracja, "przenosimy się do studia". Studia oczywiście nie było. Dziś natomiast na ARD zaczęła się II seria skoków, pierwszy zawodnik rusza, a na TVP1 oglądamy reklamy. No i te ściągnięte z Eurosportu zapowiedzi przy prawej krawędzi ekranu. Raz podczas magazynu Unibet 1. ligi zasłoniło to całą akcję pod bramką, kiedy padł gol. :brawo: Nie powiem, kanał może i na nominację zasłużył, ale niech nie robią sobie jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janusz080 - prawie jakbym wyżej swój post czytał.

Po prostu mają prawa tylko do zawodów z kilku krajów, m.in. Finlandia, Austria.

No właśnie w tym problem. Jak kupują to niech kupią wszystkie kwalifikacje, przynajmniej w Turnieju Czterech Skoczni. Chyba same kwalifikacje w pakiecie nie są kosmicznie drogie. Dopłacenie za możliwość emisji również w kanale kodowanym jeśli transmisja i tak jest w TVP 1 też nie kosztuje chyba wiele. Chociaż transmisja na dwóch kanałach nie jest za bardzo potrzebna to razi mnie niekonsekwencja. Jedne zawody są w TVP 1 i TVP Sport a inne nie i nie mam tu na myśli tylko Turnieju Czterech Skoczni. Nie wyrabiają przez to nawyku u widza tak jak to jest w przypadku Eurosportu. Jak są zawody to wiem, że jak przełączę to one tam będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to ze na satelicie jest TVP1 w 16:9 nie przeklada sie to na widzow przynajmiej wszystkich bo ja w kablowce mam stary format obrazu pasy na dole i gory i nie sadze ze predko to ulegnie zmianie podejrzewam ze vectra bierze sygnal ze zwyklej anteny wiec o 16:9 moge zapomniec przynajmiej na jakis czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze nie wszyscy widzieli, dlatego przedstawię wam nowe logo TVP Sport:

 

logo.gif

 

Dla porównania, poniżej "stare" logo TVP Sport:

 

250px-TVP_Sport_logo.svg.png

 

Jak dla mnie prawie bez zmian. W nowym logo nieco inna czcionka (mniej pochyła) no i ta kreska taka jakby niedorysowana. :P Albo mi się wydaje, albo "nowe" logo TVP Sport juz gdzieś widziałem, jeśli się nie mylę, to w którymś magazynie telewizyjnym. Osobiście wolałem wcześniejsze logo, ale jeśli za tym ma iść zmiana formatu obrazu z 4:3 na 16:9 to jestem jak najbardziej na tak. No i ciekawe jak będzie się prezentowała nowa oprawa graficzna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejmy nadzieję, że od jutra będzie 16/9 bo niebawem bedą pokazywać Puchar Włoch.Dziwi mnie jeszcze czemu główny Eurosport nadal jest taki zacofany i nie zmieni formatu.Przecież 16/9 to dziś standard

Po to aby byli chętni na Eurosport HD w którym 16/9 często ale HD rzadko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Albo mi się wydaje, albo "nowe" logo TVP Sport juz gdzieś widziałem, jeśli się nie mylę, to w którymś magazynie telewizyjnym.

Od miesiąca, albo i lepiej we wszystkich tv-guide'ach jest nowe logo. Poza tym ja w tym temacie też je wrzucałem - ale nikt wtedy nie zwrócił na to uwagi :]

[C+ CP n] TVP Sport

przez Peter Parker » 21 wrz 2009, o 14:11

2gvkll4.png

 

Nowe logo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Z tego co widzę w podpisie, to nie masz dostępu do kanału a wielce opowiadasz nie wiadomo co. Akurat TVP Sport to bardzo udany kanał TVP, na pewno lepszy niż TVP Info chociażby.

 

Właśnie sobie spoglądam na testcard TVP Sport i wygląda na bardzo fajny. Oprawa będzie w kolorze białym, elementami są motywy stopera itp atrybutów, dodatkowo po ekranie w jinglach śmigać będzie strzała - podobna do tej z logotypu ;)

PS. Testcard idzie w 16:9 bez WSS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w podpisie, to nie masz dostępu do kanału a wielce opowiadasz nie wiadomo co.

kazdy kanal ktory posiadam musze wrzucac na podpis???od 31 grudnia 2009 TVP SPORT jest w vectrze wiec chyba widze w jakim formacie nadaja i nie krytykuje ich za oferte programowa tylko za format obrazu doczytaj dobrze,wydaje mi sie ze dla stacji sportowej 16:9 to juz norma przynajmiej w Polsce oczywiscie EUROSPORT w tym przypadku tez sie nie popisuje.Jesli chodzi o nowa oprawe graficzna,logo :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...