Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ bez anteny satelitarnej


seb81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Abonentem nc+ jestem już chyba kilkanaście lat, przez ten czas wywalczyłem sobie naprawdę fajny pakiet za super cenę...

Za chwilę przeprowadzam się na nowe mieszkanie, gdzie zarządca zakazał montowania anten satelitarnych. Sprawdziłem cenę w TV kablowej i aż włos zjeżył mi się na głowie, bo kosztowałoby to 2 razy drożej i jeszcze miałbym kilka kanałów mniej, które de facto oglądam.

Pomijając kwestię nc+ Go, które mogę sobie odpalić na komputerze, czy też telefonie, jest jakiś sposób żeby oglądać nc+ normalnie w telewizorze przez jakiś dekoder, który działałby bez anteny satelitarnej (tylko internet)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię nc+ Go, które mogę sobie odpalić na komputerze, czy też telefonie, jest jakiś sposób żeby oglądać nc+ normalnie w telewizorze przez jakiś dekoder, który działałby bez anteny satelitarnej (tylko internet)?

 

Samej platformy nc+, jako takiej, niestety nie da rady. :(

W takiej sytuacji pozostaje telewizja od operatora Orange. Są tam dostępne, w ograniczonym zakresie, kanały z platformy nc+.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dziale forum poświęconym platformie Orange TV: :arrow:https://forum.satkurier.pl/forum/92-orange-tv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz balkon z tej dobrej strony :) to zarządca może Cię w pupkę pocałować z zakazem. Jeśli jednak balkonu brak, to będzie problem, bo jak sam zaznaczyłęś - zarządca zakazał, a co za tym idzie, nie pozwoli wywiercić dziur w ścianie pod antenę. Ale jak jest balkon, to co sobie na poręczy przyczepisz, pod warunkiem że nie przeszkadza to innym, nie jest np. obrazą moralną czyichś uczuć i nie niszczy niczego w tym tej poręczy, to twoje i zarządca nic Ci nie będzie mógł zrobić :).

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takiego oto maila od nc+ w tej sprawie :curious:

w kwestii możliwości instalacji anten satelitarnych stanowisko zajęła Komisja Europejska, w komunikacie z dnia 27 czerwca 2001 r. (COM(2001)351 końcowy), w którym wskazała m.in., iż prawo do anteny wynika z zasady swobodnego przepływu i swobodnego odbioru usług na rynku wewnętrznym na terenie Wspólnoty Europejskiej w myśl art. 49 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Przepis ten ma bezpośrednie i bezwarunkowe zastosowanie w krajowych porządkach prawnych państw członkowskich.
Komisja Europejska stoi na stanowisku, iż nie można dopuszczać utrudnień w dokonywaniu swobodnego wyboru lub dyskryminacji wśród alternatywnych środków odbioru usług, ani też pośrednich ograniczeń w stosunku do prawa użytkowników do korzystania z anteny satelitarnej. Tym samym niedopuszczalne byłoby narzucenie osobom fizycznym odbioru programów telewizyjnych przez sieć kablową raczej niż przez antenę satelitarną. Możliwość zainstalowania anteny satelitarnej nie powinna być ograniczana przez szczególnie kosztowne warunki instalacji i korzystania, które mogłyby skutkować ograniczeniem możliwości jednostki do odbierania wszystkich wybranych przez siebie programów telewizyjnych, ani przez wprowadzenie ogólnego zakazu lub przez nieuzasadnioną odmowę lub sprzeciw, na przykład ze względów estetycznych lub technologicznych.

Czyli chyba wojenka :twisted: coś mi się właśnie wydawało, że są jakieś zapisy związane z wykluczeniem cyfrowym itp.
 

Edytowane przez seb81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować antenę, skoro prawnie nikt mi nie może tego zabronić i będę się odwoływał jakby co do Strasburga! :mrgreen:

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego po prostu przedstaw powyższy przepis i to powinno zakończyć spór z zarządcą. Tak w ogóle pisałem wcześniej o antenach panelowych, które niestety są dość drogie, ale przynajmniej nikt by się nie czepiał (niestety nie wiem czemu mój post został usunięty) bo można je ładnie zasmakować, ale skoro masz po swojej stronie przepisy to montuj normalną offsetówe i zobaczymy czy będzie spokój czy wrzucisz gó*no w wentylator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli montaż anteny a balkonu brak, to naruszenie elewacji, więc powyższy przepis, chodź słuszny, może być podważony i sprawa będzie musiała mieć swój finał w sądzie. Oczywiście zainteresowany najprawdopodobniej wygra ale - wiadomo czas. Najlepiej udać się do rzecznika praw konsumenta w mieście i niech dokładnie koledze powie co i jak, a może i wysmaruje odpowiednie pismo do zarządcy w imieniu kolegi. Może poskutkuje i obejdzie się bez długiej drogi sądowej.

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować antenę, skoro prawnie nikt mi nie może tego zabronić i będę się odwoływał jakby co do Strasburga! :mrgreen:

Jeśli zamontujesz antenę bez zgody, to będziesz musiał ją zdemontować i przywrócić miejsce jej montażu do stanu pierwotnego na swój koszt. Wspomniany przepis mówi o braku możliwości zakazywania korzystania, na przykład z anten satelitarnych, ale nie pozwala na samowolę mieszkańca. Na podstawie tego przepisu występujesz do zarządcy o wskazanie miejsca i sposobu montażu anteny satelitarnej. Po uzyskaniu warunków montażu możesz dopiero działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytaj zarządcy czy możesz zamontować antenę w glifie okna. Bo często jest tak, że przy remoncie/odnowieniu/ociepleniu budynku wspólnota podejmując o tym uchwałę zastrzega sobie w niej właśnie zakaz montowania anten na elewacji. I mimo, że przepis wyższego rzędu mówi co innego to spotkałem się z sytuacją, że sąd stanął po stronie wspólnoty (ok, to była bardziej złożona sprawa ale...). A montując (o ile się da) w glifie nie naruszasz elewacji/ocieplenia, kwestię estetyki pomijam :]. A serio, myślę że jak zarządcy przedstawisz pismo z nc+, i jeszcze powiesz o tym glifie to się dogadacie. Bo na "siłę" bym nie montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...