Skocz do zawartości

UEFA Euro 2021


kamilos951
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paradoksalnie ten powrót Benzemy (pomimo tych 4 strzelonych goli) zaszkodził Francuzom. Mbappe wyglądał na mocno przyblokowanego. Griezmann biegał jak błędna owca. Wydaje mi się, że zarówno Griezmann jak i Mbappe lepiej czuli się u boku Giroud, który nie gwiazdorzył, robił swoje, harował w ofensywie i defensywie nawet jeśli nie strzelał, znał swoje miejsce w szeregu. Dlatego specjalnie nie dziwi mnie to, że Francja była mistrzem świata gdy w składzie nie było Benzemy. Dziwię się za to Deschampsowi, bo wolałbym żeby moja Francja miała twarz Mbappe, a nie Benzemy, który nigdy z Francją niczego nie wygrał.

 

 

//

 

 

 

 


Dgu1mi2W4AAeTXa?format=jpg&name=900x900
 

 

Anglia jak dla mnie jest teraz głównym kandydatem do zdobycia trofeum. Dość pewne zwycięstwo nad Niemcami w regulaminowym czasie gry, teraz malutki wypad do Rzymu na mecz ze zmęczoną Ukrainą i powrót na ewentualny półfinał i finał do Londynu. Półfinałowy rywal? Czechy / Dania. Co by nie mówić obie drużyny są jak najbardziej w zasięgu "Synów Albionu". Czechów zresztą już ograli kilka razy w ostatnim czasie, w tym raz bardzo dotkliwie. Co więcej Anglia sprawia wrażenie drużyny stricte turniejowej. Jeśli dobrze liczę to na EURO 2020 nie stracili jeszcze żadnej bramki. Potrafią kontrolować grę, ale też dostosowywać się do drużyn z Kontynentu. Jedyny mecz jaki nie wyszedł chłopcom Southgate'a to ta bitwa o Wielką Brytanię ze Szkocją. Anglicy w tym starciu dali się wciągnąć w atmosferę "brytyjskich derbów", Szkoci wciągnęli ich w typową brytyjską młóckę, a Anglicy zaproszenie przyjęli i to była jedyna ich skaza na tym turnieju. Pozostałe mecze grali już na swoich warunkach. 

 

Reasumując Anglia:

- gra u siebie najważniejsze mecze

- ma w miarę łatwą drabinkę (no umówmy się nie ma tu potęg tylko drużyny, które urosły na tym turnieju)

- nie traci bramek

- ma potężną ławkę rezerwowych

- nauczyła się grać z rywalami z Kontynentu

 

 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gole zdobywane na EURO 2020:

30 - Włoska SERIE A (5x Ronaldo, 3x Lukaku, 2x Immobile, 2x Locatelli, 2x Perišić, 2x Maehle, 2x Pessina, 2x Morata, Insigne, Ramsey, Miranchuk, Pandev, Linetty, Škriniar, Gosens, Damsgaard, Chiesa, Pašalić)
26 - Niemiecka BUNDESLIGA (4x Schick, 4x Forsberg, 3x Lewandowski, 2x Poulsen, 2x Hazard, Embolo, Meunier, Pohjanpalo, Lainer, Gregoritsch, Weghorst, Guerreiro, Baumgartner, Goretzka, Szalai, Kalajdžić)
23 - Angielska PREMIER LEAGUE (3x Wijnaldum, 3x Sterling, 2x Havertz, 2x Shaqiri, 2x Yarmolenko, 2x Torres, Jota, Alioski, De Bruyne, Christensen, Laporte, Azpilicueta, Pogba, Kane, Zinchenko)
9 - Gole SAMOBÓJCZE (Demiral, Szczęsny, Hummels, Dias, Guerreiro, Hrádecký, Dúbravka, Kucka, Pedri)
8 - Hiszpańska LA LIGA (4x Benzema, Griezmann, Modrić, Braithwaite, Oyarzabal)
6 - Francuska LIGUE 1 (2x Depay, 2x Dolberg, 2x Sarabia)
3 - Portugalska PRIMEIRA LIGA (3x Seferović)
3 - Rosyjska PREMIER LIGA (Dzyuba, Vlašić, Claesson)
2 - Angielska CHAMPIONSHIP (Roberts, Moore)
2 - Belgijska PRO LEAGUE (2x Yaremchuk)
2 - Chorwacka PRVA LIGA (Oršić, Gavranović)
2 - Holenderska EREDIVISIE (2x Dumfries)
1 - Chińska SUPER LEAGUE (Arnautović)
1 - Czeska FOTBALOVA LIGA (Holeš)
1 - Słowacka SUPER LIGA (Schäfer)
1 - Szkocka PREMIERSHIP (McGregor)
1 - Turecka SUPER LIG (Kahveci)
1 - Ukraińska PREMIER-LIHA (Dovbyk)
1 - Węgierska NEMZETI BAJNOKSAG (Fiola)



Tytuł "Man of the Match" na EURO 2020:

14 - Angielska PREMIER LEAGUE (Bale, Shaqiri, Christensen, De Bruyne, Yarmolenko, Wijnaldum, Sterling, Gilmour, Saka, Lindelöf, Pogba, Xhaka, Maguire, Zinchenko)
11 - Włoska SERIE A (2x Lukaku, 2x Spinazzola, Locatelli, Chiesa, Eriksen, Miranchuk, Škriniar, Ronaldo, Gosens)
7 - Niemiecka BUNDESLIGA (Embolo, Alaba, Grillitsch, Schick, Forsberg, Kimmich, Hazard)
6 - Hiszpańska LA LIGA (2x Busquets, Modrić, Isak, Alba, Benzema)
2 - Holenderska EREDIVISIE (2x Dumfries)
1 - Chorwacka PRVA LIGA (Kleinheisler)
1 - Czeska FOTBALOVA LIGA (Holeš)
1 - Francuska LIGUE 1 (Dolberg)
1 - Rosyjska PREMIER LIGA (Vlašić)

 

 

 

Asysty zaliczane na EURO 2020:

22 - Angielska PREMIER LEAGUE (3x Hojbjerg, 2x Bale, 2x De Bruyne, 2x Grealish, 2x Yarmolenko, Shaqiri, Phillips, Ake, Coufal, Jota, Kovacic, Pogba, Torres, Xhaka, Shaw, Zinchenko)
19 - Niemiecka BUNDESLIGA (4x Zuber, 2x Alaba, 2x Sallai, 2x Meunier, 2x Olmo, Sabitzer, Laimer, Kramaric, Kimmich, Hummels, Szalai, Mbabu)
18 - Włoska SERIE A (2x Kulusevski, 2x Spinazzola, Immobile, Mertens, Malinovskyi, Berardi, Barella, Toloi, Ronaldo, Gosens, Calhanoglu, Perisic, Zieliński, Damsgaard, Cornelius, Acerbi)
9 - Hiszpańska LA LIGA (2x Moreno, Hazard, Modric, Alba, Gaya, Torres, Griezmann, Isak)
7 - Nastrzelone SAMOBÓJE (Berardi, Hernandez, Gosens, Kimmich, Vermaelen, Sarabia, Torres)
5 - Francuska LIGUE 1 (2x Depay, Verratti, Sarabia, Mbappe)
4 - Angielska CHAMPIONSHIP (Morrell, Jóźwiak, Jensen, Kalas)
2 - Belgijska PRO LEAGUE (Uronen, Yaremchuk)
2 - Holenderska EREDIVISIE (2x Malen)
2 - Portugalska PRIMEIRA LIGA (2x Silva)
2 - Rosyjska PREMIER LIGA (Rybus, Dzyuba)
1 - Amerykańska MLS (Frankowski)
1 - Chorwacka PRVA LIGA (Orsic)
1 - Czeska FOTBALOVA LIGA (Holes)
1 - Szwajcarska SUPER LEAGUE (Schaub)
1 - Szwedzka ALLSVENSKAN (Hamsik)
1 - Ukraińska PREMIER-LIHA (Karavaev)
1 - Węgierska NEMZETI BAJNOKSAG (Mak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półfinaliści EURO 2020 to bez wątpienia cztery najlepsze i najbardziej wyjątkowe reprezentacje na tym turnieju: 

 

Włochy mają komplet zwycięstw (5/5)

Hiszpania ma najwięcej strzelonych goli (12)

Anglia ma najmniej straconych goli (0)

Dania ma najwięcej postronnych fanów 😉

 

Anglia i Włochy to najrówniej grające ekipy na tych Mistrzostwach Europy. Największy progres zaliczyła Dania, a za najbardziej nieobliczalną uważam Hiszpanię. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat, Marian Kmita o finale Euro i wystepie naszej reprezentancji

Cytat

Oczywiście gra włoskich piłkarzy w tegorocznym Euro zapowiadała możliwość szczęśliwego zakończenia udziału w turnieju, ale jak uczy historia sportu różnie z tym wcześniej bywało. Poza tym sensacyjna absencja Squadra Azurra w ostatnim, rosyjskim mundialu nauczyła Włochów pokory i cierpliwości. Dlatego, chociaż bukmacherzy w nich właśnie upatrują faworytów londyńskiego finału, podchodzą do swoich szans optymistycznie, ale i ze spokojem.[..]
pomimo ogólnej narodowej żałoby nie oceniam naszego startu w Euro aż tak źle jak większość rodaków i uważam, że zabrakło nam, szczególnie w Petersburgu, bardziej szczęścia niż umiejętności, ale tak w sporcie często bywa. Nie zawsze wygrywa ten statystycznie i wizualnie lepszy.

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2021-07-10/marian-kmita-wloska-niedziela-z-hubertem-hurkaczem-w-tle/?ref=slider

 

Ciekawe, gdzie Kmita wyczytał, że to Włosi u bukmacherów sa faworytem dzisiejszego finalu. Od zakoczenia polfinalów, to gospodarze sa fawortem bukmacherów
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/euro-2020/italy-england/4U8yxaPL/
Z Euro odpadlismy juz po fazie grupowej bo zabraklo nam umiejetnosci sportowych, zarowno u poszczegolnych pilkarzy jak i zespolowo. To nie brak szczescia spowodowal, ze kolejna wielka impreze konczymy na fazie grupowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre "wyczyny" angielskich fanów przed, w trakcie i po finale na Wembley, które oglądałem w filmikach na twitterze:

 

- oddawanie fekaliów na włoską flagę w otoczeniu innych fanów, którzy w kółeczku dopingowali wydalającego
- wymachiwanie na golasa genitaliami nad głowami innych angielskich fanów
- wsadzanie sobie zapalonej petardy w tyłek
- wbijanie na Wembley (bez biletów) jak na Kapitol
- kibic wbiegający na murawę w trakcie finału
- atak na zwyczajnych włoskich kibiców (rodziny itp.) jeszcze na terenie stadionu Wembley
- wygwizdanie hymnu Italii
- twitter tego młodego Saki spamowany emotkami małp i innych naczelnych

- 3/4 stadionu opuściło Wembley jeszcze przed ceremonią medalowo-pucharową 

 

Może i dobrze, że futbol nie wrócił jednak do domu icon_e_confused.gif

 

Pomyśleć, że Anglicy kiedyś wyzywali Polaków od Animalsów. 

 

Gdy o tym wszystkim sobie pomyślę to mam przed oczami Sola Campbella przestrzegającego Anglików przed przylotem na EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. "Wrócicie w trumnach" powiedział. W Polsce i na Ukrainie miało się roić wówczas od rasistów, homofobów, ksenofobów, bandytów. Ostatecznie poza małym indcydentem z udziałem kibiców rosyjskich turniej przebiegł w normalnej, zdrowej, przyjaznej, kulturalnej atmosferze. Anglikom wystarczył jeden mecz żeby odpalić bombę atomową [beep]twa, brudu, wulgaryzmów i mega niezdrowych emocji. 

 

A wszystko na oczach rodziny królewskiej. Zastanawiam się po co ta opaska kapitańska LGBT na ramieniu kapitana Anglików, albo to klękanie piłkarzy przed pierwszym gwizdkiem w imię hasła Black Lives Matter skoro później przychodzi taki finał jak ten i cały czar tej pięknej utopijnej brytyjskiej tolerancji pryska. Może zamiast wykonywać tego typu tanie gesty na pokaz ze strony piłkarzy i federacji Anglicy skupią się na ważniejszych sprawach jak np. wychowywanie swoich obywateli, którzy od dekad są prawdziwą zakałą na mapie piłkarskiej Europy. 

 

Dla mnie te tęczowe gesty i solidarność z czarnoskórymi po takim finale brzmią WYBITNIE niewiarygodnie. Powiedziałbym nawet, że nie znaczą nic. Na straży równości i solidarności powinny stawać narody, które służą za przykład. Anglicy są jak rodzina patologicznych sąsiadów, którzy mówią ci jak powinieneś żyć. Ojciec były skazaniec, matka narkomanka, dzieci w gangu, ale mają czelność zwracać ci uwagę, że nie zamykasz drzwi na klatce schodowej. 

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Project_ALF napisał:

 Może zamiast wykonywać tego typu tanie gesty na pokaz ze strony piłkarzy i federacji Anglicy skupią się na ważniejszych sprawach jak np. wychowywanie swoich obywateli, którzy od dekad są prawdziwą zakałą na mapie piłkarskiej Europy. 

Nie da się już wychować w tych czasach młodych angoli, to nierealne. Jedyna możliwość to powrót do czasów Thatcher i twarde egzekwowanie. No, ale nie jest z kolei rolą rządu wychowywać lud. Tylko rodzina czyli wracamy do słowa nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęczowy samochodzik z piłką w finale Euro. "Dzielmy się miłością".. ( aż się wzruszyłem 🤧)

:-D

Angole pokazali jaką pałają miłością do innych nacji , koloru skóry itd.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te akcje pokazują, jacy ludzie potrafią być fałszywi. Zachowanie angielskich kibiców i piłkarzy było karygodne. Oglądając na BBC moment strzelenia gola przez Luke'a Shawa w brytyjskich strefach kibica latało wszystko - od kubków z piwem po krzesła. Pokazywali też zdjęcia z Londynu i Rzymu. W tym pierwszym w czasie trwania finału ulice zamieniły się w wysypiska śmieci, a w drugim starano się utrzymać względny porządek.

Anglicy pokazali, że nie umieją przegrywać. Byli pewni siebie, a w finale (do którego weszli po niesprawiedliwym karnym w półfinale) tym bardziej po bramce w drugiej minucie i myśleli, że puchar będzie ich. A tu w karnych Włosi zabrali im medal sprzed nosa :D Owszem, karne to loteria, ale gdyby Anglicy się tak nie zachowywali, umieli pokazać twarz w czasie turnieju i nie robili szopki w czasie dekoracji, to byłbym dla nich pobłażliwy. A tak los uśmiechnął się do Włochów, którzy zasłużyli na mistrzostwo :)

 

A tak finał podsumował jeden z YouTuberów:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gole zdobywane na EURO 2020:

37 - Włoska SERIE A (5x Ronaldo, 4x Lukaku, 3x Morata, 2x Chiesa, 2x Damsgaard, 2x Immobile, 2x Insigne, 2x Locatelli, 2x Perišić, 2x Maehle, 2x Pessina, Ramsey, Miranchuk, Pandev, Linetty, Škriniar, Gosens, Pašalić, Barella, Bonucci)
30 - Angielska PREMIER LEAGUE (4x Kane, 3x Wijnaldum, 3x Shaqiri, 3x Sterling, 2x Havertz, 2x Yarmolenko, 2x Torres, Jota, Alioski, De Bruyne, Christensen, Laporte, Azpilicueta, Pogba, Zinchenko, Maguire, Henderson, Shaw)
28 - Niemiecka BUNDESLIGA (5x Schick, 4x Forsberg, 3x Lewandowski, 2x Poulsen, 2x Hazard, Embolo, Meunier, Pohjanpalo, Lainer, Gregoritsch, Weghorst, Guerreiro, Baumgartner, Goretzka, Szalai, Kalajdžić, Delaney)
11 - Gole SAMOBÓJCZE (Demiral, Szczęsny, Hummels, Dias, Guerreiro, Hrádecký, Dúbravka, Kucka, Pedri, Zakaria, Kjaer)
8 - Hiszpańska LA LIGA (4x Benzema, Griezmann, Modrić, Braithwaite, Oyarzabal)
7 - Francuska LIGUE 1 (3x Dolberg, 2x Depay, 2x Sarabia)
3 - Portugalska PRIMEIRA LIGA (3x Seferović)
3 - Rosyjska PREMIER LIGA (Dzyuba, Vlašić, Claesson)
2 - Angielska CHAMPIONSHIP (Roberts, Moore)
2 - Belgijska PRO LEAGUE (2x Yaremchuk)
2 - Chorwacka PRVA LIGA (Oršić, Gavranović)
2 - Holenderska EREDIVISIE (2x Dumfries)
1 - Chińska SUPER LEAGUE (Arnautović)
1 - Czeska FOTBALOVA LIGA (Holeš)
1 - Słowacka SUPER LIGA (Schäfer)
1 - Szkocka PREMIERSHIP (McGregor)
1 - Turecka SUPER LIG (Kahveci)
1 - Ukraińska PREMIER-LIHA (Dovbyk)
1 - Węgierska NEMZETI BAJNOKSAG (Fiola)



Tytuł "Man of the Match" na EURO 2020:

16 - Angielska PREMIER LEAGUE (2x Kane, Bale, Shaqiri, Christensen, De Bruyne, Yarmolenko, Wijnaldum, Sterling, Gilmour, Saka, Lindelöf, Pogba, Xhaka, Maguire, Zinchenko)
14 - Włoska SERIE A (2x Lukaku, 2x Chiesa, 2x Spinazzola, Locatelli, Eriksen, Miranchuk, Škriniar, Ronaldo, Gosens, Insigne, Bonucci)
8 - Niemiecka BUNDESLIGA (Embolo, Alaba, Grillitsch, Schick, Forsberg, Kimmich, Hazard, Delaney)
7 - Hiszpańska LA LIGA (2x Busquets, Modrić, Isak, Alba, Benzema, Simon)
2 - Holenderska EREDIVISIE (2x Dumfries)
1 - Chorwacka PRVA LIGA (Kleinheisler)
1 - Czeska FOTBALOVA LIGA (Holeš)
1 - Francuska LIGUE 1 (Dolberg)
1 - Rosyjska PREMIER LIGA (Vlašić)



Asysty zaliczane na EURO 2020:

27 - Angielska PREMIER LEAGUE (3x Hojbjerg, 3x Shaw, 2x Bale, 2x De Bruyne, 2x Coufal, 2x Grealish, 2x Yarmolenko, Shaqiri, Phillips, Ake, Jota, Kovacic, Pogba, Torres, Xhaka, Zinchenko, Sterling, Mount)
21 - Włoska SERIE A (2x Kulusevski, 2x Spinazzola, Immobile, Mertens, Malinovskyi, Berardi, Barella, Toloi, Ronaldo, Gosens, Calhanoglu, Perisic, Zieliński, Damsgaard, Cornelius, Acerbi, Freuler, Larsen, Maehle)
20 - Niemiecka BUNDESLIGA (4x Zuber, 3x Olmo, 2x Alaba, 2x Sallai, 2x Meunier, Sabitzer, Laimer, Kramaric, Kimmich, Hummels, Szalai, Mbabu)
10 - Hiszpańska LA LIGA (2x Moreno, Hazard, Modric, Alba, Gaya, Torres, Griezmann, Isak, Trippier)
9 - Nastrzelone SAMOBÓJE (Berardi, Hernandez, Gosens, Kimmich, Vermaelen, Sarabia, Torres, Alba, Saka)
7 - Francuska LIGUE 1 (3x Verratti, 2x Depay, Sarabia, Mbappe)
4 - Angielska CHAMPIONSHIP (Morrell, Jóźwiak, Jensen, Kalas)
2 - Belgijska PRO LEAGUE (Uronen, Yaremchuk)
2 - Holenderska EREDIVISIE (2x Malen)
2 - Portugalska PRIMEIRA LIGA (2x Silva)
2 - Rosyjska PREMIER LIGA (Rybus, Dzyuba)
1 - Amerykańska MLS (Frankowski)
1 - Chorwacka PRVA LIGA (Orsic)
1 - Czeska FOTBALOVA LIGA (Holes)
1 - Szwajcarska SUPER LEAGUE (Schaub)
1 - Szwedzka ALLSVENSKAN (Hamsik)
1 - Ukraińska PREMIER-LIHA (Karavaev)
1 - Węgierska NEMZETI BAJNOKSAG (Mak)

 

 

 

Gole zdobywane na EURO 2020 wg klubów:

12 - JUVENTUS (5x Ronaldo, 3x Morata, 2x Chiesa, Ramsey, Bonucci)
8 - INTER (4x Lukaku, 2x Perišić, Škriniar, Barella)
8 - LIVERPOOL (3x Wijnaldum, 3x Shaqiri, Jota, Henderson)
8 - MAN. CITY (3x Sterling, 2x Torres, De Bruyne, Laporte, Zinchenko)
7 - ATALANTA (2x Maehle, 2x Pessina, Miranchuk, Gosens, Pašalić)
6 - LEIPZIG (4x Forsberg, 2x Poulsen)

6 - LEVERKUSEN (5x Schick, Pohjanpalo)
5 - DORTMUND (2x Hazard, Meunier, Guerreiro, Delaney)
5 - REAL M. (4x Benzema, Modrić)
4 - BAYERN (3x Lewandowski, Goretzka)
4 - CHELSEA (2x Havertz, Christensen, Azpilicueta)
4 - TOTTENHAM (4x Kane)
3 - BENFICA (3x Seferović)
3 - MAN. UNITED (Pogba, Maguire, Shaw)
3 - NICE (3x Dolberg)
2 - BARCELONA (Griezmann, Braithwaite)
2 - DINAMO (Oršić, Gavranović)
2 - GENT (2x Yaremchuk)
2 - LAZIO (2x Immobile)
2 - LYON (2x Depay)
2 - MOENCHENGLADBACH (Embolo, Lainer)
2 - NAPOLI (2x Insigne)
2 - PSG (2x Sarabia)
2 - PSV (2x Dumfries)
2 - SAMPDORIA (2x Damsgaard)
2 - SASSUOLO (2x Locatelli)
2 - WEST HAM (2x Yarmolenko)
1 - AUGSBURG (Gregoritsch)
1 - CARDIFF (Moore)
1 - CELTIC (McGregor)
1 - CSKA M. (Vlašić)
1 - DNIPRO (Dovbyk)
1 - DUNAJSKA STREDA (Schäfer)
1 - FEHERVAR (Fiola)
1 - FENERBAHCE (Kahveci)
1 - GENOA (Pandev)
1 - HOFFENHEIM (Baumgartner)
1 - KRASNODAR (Claesson)
1 - LEEDS (Alioski)
1 - MAINZ (Szalai)
1 - SHANGHAI (Arnautović)
1 - SLAVIA (Holeš)
1 - SOCIEDAD (Oyarzabal)
1 - STUTTGART (Kalajdžić)
1 - SWANSEA (Roberts)
1 - TORINO (Linetty)
1 - WOLFSBURG (Weghorst)
1 - ZENIT (Dzyuba)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. 

 

 

Pokusiłem się o wytypowanie mojej drużyny Mistrzostw i nagród indywidualnych:

 

(4:3:3)

 

-------- 9 ---------

11 ----- 10 ------ 7

--- 8 ------- 6 ----

3 --- 4 --- 5 --- 2

-------- 1 ---------- 

 

Kolejność przypadkowa. Numery odpowiadają pozycjom na boisku:

 

1 - Donnarumma / Pickford

2 - Maehle / Walker

3 - Spinazzola / Shaw

4 - Chiellini / Stones

5 - Bonucci / Maguire

6 - Jorginho / Busquets

7 - Chiesa / Ronaldo

8 - Hojbjerg / Verratti

9 - Kane / Schick

10 - De Bruyne / Forsberg

11 - Sterling / Insigne

 

Najlepszy młodzieżowiec: Pedri

Odkrycie turnieju: Damsgaard

Bramka turnieju: Schick

Nagroda fair play: Kjaer, Schmeichel & reprezentacja Dania

Najlepszy piłkarz: Donnarumma

Król strzelców: Ronaldo

Król asyst: Zuber

Najlepszy trener: Mancini

Ulubiony stadion: Parken

 

Może uargumentuję skąd mi się to wszystko wzięło: 

Bramkarz? Nigdy nie byłem zwolennikiem przyznawania "Złotych rękawic" i innych tego typu nagród bramkarzom z największą liczbą interwencji, bo idąc tym tropem najlepszym bramkarzem Bundesligi byłby nie Neuer tylko bramkarz Mainz czy innego Freiburga, który ma więcej interwencji i więcej wpuszczonych bramek. Mnie bardziej imponują bramkarze, którzy potrafią zachować koncentrację w dłuższym wymiarze czasowym, których interwencje mają swoją wagę. Na przykład taki Donnarumma przez wszystkie te mecze aż do 2 minuty finału nie pozwolił żeby Italia musiała gonić wynik. Jego obrony były pod tym względem wyjątkowe, coś znaczyły i robiły różnice. Podobnie było z Pickfordem. Tak samo jak UEFA wybrałem Donnarummę najlepszym piłkarzem, bo to był jednak turniej drużyn, a nie indywidualności więc bohaterem turnieju musiał zostać ktoś nieoczywisty. Donnarumma miał udział przy bramce Chiesy z Hiszpanią, jako jedyny był górą w dwóch seriach jedenastek, wpuścił mało bramek, a niektóre jego parady śmiało mogły kandydować do najlepszych na tych Mistrzostwach. 

Defensywa? Tutaj prym wiodą Anglicy. Czwórka Shaw - Stones - Maguire - Walker była jak te skały ze Stonehenge, byli nie do ruszenia, nie do przestawienia. Drużynowo pod względem gry w defensywie Anglicy byli najlepsi na tym turnieju. Indywidualnie bardziej imponowali mi Włosi, ale tylko indywidualnie, bo wybrałem ich trzech, a czwarty już się do mojej jedenastki nie załapał. Rodzynkiem Maehle. Wprawdzie częściej grał na lewej stronie, ale na tej prawej też dał się zauważyć. Nie mogło go zabraknąć. Do pewnego momentu był to chyba mój ulubiony piłkarz na tym turnieju. 

Pomoc? Zamiast mieszania i wrzucania wszystkich do jednego worka podzieliłem graczy według pozycji/ról na boisku. Stąd też do mojej jedenastki nie załapał się Pedri, Barella, Damsgaard i żaden z Anglików itd. musiałem dokonać trudnych wyborów. Wybrałem np. Busquetsa zamiast hajpowanego Pedriego, bo uważam, że starszy z Hiszpanów zagrał naprawdę świetny turniej i tak jak w przeszłości czasami dawano mu różne tego typu wyróżnienia z grzeczności tak teraz sam sobie to moje wyróżnienie wyrwał. Temat Jorginho wyczerpałem w temacie Serie A ;) Hojbjerg najrówniejszy z Duńczyków, można powiedzieć, że to on trzymał w ryzach tą drugą linię reprezentacji Danii, która pod nieobecność Eriksena prezentowała się nadzwyczajnie. Verratti? Na początku byłem skłonny napisać, że reprezentacja Włoch z Locatellim w składzie > reprezentacja Włoch z Verrattim, ale im dłużej turniej trwał tym bardziej było mi głupio, że coś takiego pomyślałem. Najwięcej kontrowersji pewnie wzbudzi mój wybór "dziesiątek". Mimo problemów zdrowotnych De Bruyne bardzo mi się podobał. Może gdyby miał większe wsparcie to Belgia ugrałaby coś więcej? Forsberg? Kolejna ofiara słabości swoich partnerów. Wielkie indywidua. De Bruyne z rozwaloną głową i nogą wbrew temu co inni pisali mnie w meczu z Włochami nie zawiódł. Forsberg będąc w innej reprezentacji mógłby nawet powalczyć o koronę króla strzelców. 

Atak? Lukaku moim wielkim nieobecnym, bo jednak spodziewałem się po nim znacznie więcej. Ronaldo został królem strzelców, miał też kapitalną średnią więc musiałem go gdzieś upchnąć. Schick strzelił tyle samo co król strzelców, na dodatek zdobył bramkę turnieju i jego gra na pewno zostanie mi w pamięci. Sterling & Insigne bez niespodzianek. Kane? Podobnie jak Chiesa obudził się wtedy gdy Anglia tego najbardziej potrzebowała. Kto wie czy nie zagrał lepiej niż na mundialu. Tam większość bramek zdobył we wczesnych fazach turnieju. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...