Skocz do zawartości

Sprawa dla reportera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2022 o 21:08, Pawop napisał:

Przecież to jest komedia, a nie poważny program

Co najgorsze tak już jest od wielu lat a tylko pewnie Telewizja Polska myśli że jest inaczej. Szczerze mówiąc patrząc na "Sprawę dla Reportera" zaczynam doceniać "Alarm!" który to jest na tej samej antenie co dzieło Pani Jaworowicz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem tego roku w naszej parafii były zbierane pieniądze na dwoje braci niewidomych, którzy także byli w Sprawie dla Reportera. Tak się złożyło że miałem okazję ich poznać i jak mówili, tak kobieta nawet w takich sprawach, jak charytatywne szuka tylko sensacji i dziury w całym, i jak nie masz czegoś do powiedzenia do "obciąży winą" np rodzica itp to wogóle z tobą nie rozmawia, poza tym musisz być na każde jej skinienie. Jeden z chłopców musiał szybko z studiów wracać tego samego dnia, bo powiedziała godzinę, termin i ani dnia póżniej. Także nie jest taka dobra, miła jak wszystkim się wydaje.  Bardzo ten program ostatnio traci w moich oczach, tam chodzą tylko ludzie którzy chcą zrobić aferę, wojenkę itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten program i do teraz się zastanawiam, jaki był jego cel? Pokazanie widzom nieznającym internetowego marginesu kilku filmów z Kononowiczem? Opowiedzenie, że nie dostaje on pieniędzy, a jego współlokator wącha rozpuszczalnik? Bo nie widziałem tam jakiejś konkretnej konkluzji, pomysłu na rozwiązanie problemu. Ot, zebrało się paru ludzi, pogadało sobie, posłuchało gry organisty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem KRRIT i prokuratura zajmą się odcinkiem z udziałem Kononowicza na wniosek RPO.

W jednym z odcinków programu "Królowie żyta" bohater mówi iż chciałby aby Elżbieta Jaworowicz zawołała Zenka Martyniuka by godzić sąsiada, który robił cyrki z granicą oraz zrobić biesiadę z udziałem pana Zenka.

Kabaret Malina w piękny sposób pokazała iż poziom programu TVP jest żenujący.

Od minuty 22:18 a jeszcze wcześniej w minucie 18:37 pada coś także o Jaworowicz.

Post niepolityczny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Program ma zostać na antenie, ale jednocześnie, według zapowiedzi, ma on być nieco poważniejszy. https://plejada.pl/newsy/sprawa-dla-reportera-przejdzie-metamorfoze-elzbieta-jaworowicz-zostanie/0dvnbw1
 

Myślę, że to dobry kierunek, bo od kilku lat widać było, że trochę się szopkę z tych problemów robi, tak jakbym czytał jakieś artykuły z tabloidu, a nie oglądał program interwencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przed 2015 r to nie był już od wielu lat poważny program , co twierdzi nawet twórca "Szopki dla " reportera" . Nie wiem skąd ten parasol ochronny dla Jaworowicz, ona decyduje po pierwsze o doborze tematów , doborze gości , ona w dużej mierze odpowiada za to jak wyglądały te materiały reporterskie. Zadziwia mnie to,że jedzie się po programie nie krytykując gospodarza tego programu. To swoisty fenomem. Jaworowicz powinna być z hukiem wywalona.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jakie tematy były poruszane jak byłem dzieckiem, to były w głównej mierze nadużycia komornicze i sprawy grubego kalibru. Wieść gminna niesie, że sama obecnie ma za dużo biznesów, inwestycji i "skutecznie" nakłoniono panią Jaworowicz by zajmowała się sprawami typu spory sąsiedzkie typu czy pies Ciapunio zjadł sąsiadom 100 główek kapusty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się, że często były tematy dotyczące likwidacji zakładów i firm, przy czym nie chodziło wtedy - z całym szacunkiem do mikroprzedsiębiorców - o firmy działające na terenie jednego powiatu i zatrudniające 10 osób, a o wielkie przedsiębiorstwa typu FSO czy Unitra. Natomiast obecnie zajmowanie się "straszliwą zbrodnią" zjedzenia 100 główek kapusty przez pieska, który raczej nie wygląda na obżartucha, jest groteskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

A czy ona już się nie kwalifikuje do emerytury? Nie to żebym wiek kobiecie wypominał, ale PESEL nie kłamie...

Kto tak będzie potrafił siedzieć przy tym stole jak nie ona? ;) Kobieta nie do zastąpienia.

 

Zgadzam się z @fanbonda. Też pamiętam ten program za dzieciaka i sprawy były naprawdę poważne i ważne społecznie. Tylko może wtedy, w dobie braku internetu to takie programy mogły pomagać. Teraz faktycznie program wygląda komicznie momentami.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarą upadku tego programu jest to, że gdyby teraz próbowano zrobić taki cykl jak ładnych parę lat temu, czyli "Tak było, tak jest", w którzy przypominano dawne sprawy i weryfikowano, jak to wygląda obecnie, to tak naprawdę za wiele by się nie zmieniło. Choćby taki przykład - głośny program z Krzysztofem Kononowiczem. Co on zmienił, poza tym że pokazano coś, czego część widowni nie znała, bo nie korzysta z internetu i nie siedzi tak głęboko w "uniwersum Szkolnej 17"? Kompletnie nic. I tak można by było wymieniać. Jaworowicz nie ma już mocy sprawczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grubo we wczorajszym odcinku Sprawy dla Reportera. Prowadząca Elżbieta Jaworowicz spięła się z gościem mec. Piotrem Kaszewiakiem w sprawie bohaterki ostatniego odcinka. Córka bohaterki wyprowadziła się z domu twierdząc, że stosowano wobec niej przemoc. Matka uważa, że córce zrobiono wodę z mózgu. Jednak po analizie dokumentów i rozmowie córki z psychologiem, sytuacja zrobiła się na niekorzyść matki. Jaworowicz broniła matki, tłumacząc to doświadczeniem, co zdenerwowało mecenasa, który wkrótce wyszedł ze studia.

 

https://natemat.pl/amp/545795,mecenas-kaszewiak-wyszedl-ze-studia-sprawy-dla-reportera-o-co-poszlo

Edytowane przez hgf22593
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja jasno dowodzi że „Sprawa dla Reportera" powinna spaść z anteny lub przynajmniej zmienić formułę i prowadzącego. Założę się że po zobaczeniu tego odcinka Daniel Midas ze „Szopki dla Reportera" będzie się przewracał ze śmiechu wraz ze swoimi widzami gdyż prawdę mówiąc wspomniana w programie matka tak właściwie się skompromitowała pociągając za sobą Panią Jaworowicz. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Poland napisał(a):

Załozę się że po zobaczeniu tego odcinka Daniel Midas ze „Szopki dla Reportera" będzie się przewracał ze śmiechu wraz ze swoimi widzami

Problem jest jednak taki, że to są sprawy, z których nie powinno się śmiać. Nie ma nic zabawnego w tym, że matka znęcała się psychicznie nad córką i nie potrafi się do tego przyznać pomimo dowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...