Skocz do zawartości

Konferencje platformy n


melman-x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym "bez możliwości zmiany kolejności kanałów" to przesada. Już na konferencji pokazywali że można ułożyć swoją listę.

 

Układanie swojej listy a edycja kanałów to różne sprawy. Oczywiście można sobie tak dodawać kanały do swojej listy, żeby były w wymaganej kolejności, ale przyznasz, że to jest mało "edycyjne".

Co do diseqc - wiadomość pochodzi od Prezesa Sojki i źródło jest raczej ciężkie do podważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza filmami co ma być?mecze?

czyli za vod ma byc stała opłata a nie ze za każdy filmplacisz X złoty,jak opłata ma być coś w stylu premium c+ to 30 złoty płacisz co miesiąć i masz 100 propozycji do wyboru miesięcznie?

mam nadzieje,ze oplata bedzie mniejsza niz 30 zloty bo troche sporo(+2 pakiety i vod),szkoda że za ten vod trzeba miec dekoder(450)+antenta(50) wychodzi pół tysiaka,ładna suma,

ja licze,że coś ciekawego z kanałów jeszcze dorzucą(ma być 1 bajkowy-dzięki temu przebiją ofertę bajkową innych stacji- i cos z filmu-przebiją filmowo ofertę polsatu zreszta marną z vodem to powalczą z filmami w c+),a jest szansa że poza tymi 2 kanałami coś jeszcze dorzucą?na konferencji nawet ktoś powiedział,żę w najblizszym czasie oferta będzie powiększa,ja bym chciał sportklub lub aby nsport zwiększył swoją ofertę sportową najlepiej piłkarską(mają jakis plan 3 letni-wykupione LM na 3 lata i uefa oraz za 3 lata studio sie zmieni na lepsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja licze,że coś ciekawego z kanałów jeszcze dorzucą(ma być 1 bajkowy-dzięki temu przebiją ofertę bajkową innych stacji- i cos z filmu-przebiją filmowo ofertę polsatu zreszta marną z vodem to powalczą z filmami w c+)

Ten bajkowy, to zapewne Disney Channel, ale on też jest zapowiadany w Cyfrze i CP.

Nie wiadomo co na tym VOD będzie, dopóki nie przedstawią z czyich bibliotek będą korzystać, nie ma co pisąć o konkurowaniu z kimkolwiek. Znowu możecie się rozczarować.

To nie bedzie 100 pozycji co miesiąć, tylko będzie 100 pozycji cały czas dostępnych i co jakiś czas będzie część wymieniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był dobry manewr z punktami dystrybucji w dużych sieciach,mnie......

teraz zastanawia kwestia sprzętu,czy jak wezme box*a 12*stego........

to czy będzie możliwość wymiany go po m-c na ten z dyskiem? bo na .....

moje pytanie miła pani nie potrawiła odpowiedzieć i kazała czekać na .....

więcej info? czekam tak że jaż któryś ze znajomych zaimie się dystrybucją

i z ciekawości jakie będą mieli prowizje,narazie najlepiej za sprzedaż....

płaci Polsat. i z drugiej strony dzięki też żonie ciesze się że tak długo......

zwlekałem z zakupem Drema,bo to co dadzą za te 400stówy mi zupełnie..

wystarczy :lol:

 

P.S

@bogdan425 -Gratuluje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytan. Bardzo prosze o wyrozumialosc, ew. odeslanie mnie do odpowiedzi na forum, jestem zainteresowany nowa platforma, jednak chcialbym otrzymac odpowiedzi na pytania uzytkownikow doswiadczonych (nie chodzi mi tu o odpowiedzi, ktore mozna uslyszec w biurze obslugi)

 

Wiec tak, oto moje pytania:

1. Gdy chce podpisac umowe, jakie koszty ponosze, oprocz tych wymienionych (oprocz 50 zlotych antena [taka informacje mozna dostac na blogu "n"], 99 n-box, abonament za pakiety min. 20 zlotych), nie wiem jakies konwertery, przejsciowki itd?

2. Czy w jakikolwiek sposob, bedzie mozna rozdzielic sygnal na 2 telewizory?

3. To troche glupie jest, ale chcialem zapytac, bo w domu strasznie sie burza, ze jakiekolwiek kabel bedzie prowadzony z balkonu, wiec pytam czy istnieje mozliwosc polaczenia tuner/n-boxa z antena bezprzewodowo

4. Z jakiej satelity beda nadawane kanaly, i czy ma ktos wykaz tych niekodowanych (FTA), ktore nie sa objete pakietami??

5. Slyszalem o mozliwosci podlaczenia n-box'a do kina domowego... jakie mozliwosci mi takie dzialanie daje??

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytan. Bardzo prosze o wyrozumialosc, ew. odeslanie mnie do odpowiedzi na forum, jestem zainteresowany nowa platforma, jednak chcialbym otrzymac odpowiedzi na pytania uzytkownikow doswiadczonych (nie chodzi mi tu o odpowiedzi, ktore mozna uslyszec w biurze obslugi)

 

Wiec tak, oto moje pytania:

1. Gdy chce podpisac umowe, jakie koszty ponosze, oprocz tych wymienionych (oprocz 50 zlotych antena [taka informacje mozna dostac na blogu "n"], 99 n-box, abonament za pakiety min. 20 zlotych), nie wiem jakies konwertery, przejsciowki itd?

2. Czy w jakikolwiek sposob, bedzie mozna rozdzielic sygnal na 2 telewizory?

3. To troche glupie jest, ale chcialem zapytac, bo w domu strasznie sie burza, ze jakiekolwiek kabel bedzie prowadzony z balkonu, wiec pytam czy istnieje mozliwosc polaczenia tuner/n-boxa z antena bezprzewodowo

4. Z jakiej satelity beda nadawane kanaly, i czy ma ktos wykaz tych niekodowanych (FTA), ktore nie sa objete pakietami??

5. Slyszalem o mozliwosci podlaczenia n-box'a do kina domowego... jakie mozliwosci mi takie dzialanie daje??

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

 

ad.1. koszt kabla od anteny do nboxa musisz sobie wliczyć - ale to zależy do długości kabla (kalbe sprzedaje się na metry lub szpule), i dwa wtyki F.

ad.2. prawdopodobnie będize można ale tylko w przypadku tego droższego nboxa, chyba że chcesz ogladać na dwóch TV to samo.

od.3. Coś słyszałem o taklich urządzeniach, ale to chyba baardezo drogie rozwiązanie, qa w dodatku potrzebne by było dodatkowe zasilanie.

ad.4. nadawać będize z satelity HotBird 13st. Wschód, listę kanałów FTA narzuci prawdopodobnie samo N., ale jak chcesz tykaz kanałów FTA z HotBirda to zajzyj na http://www.lyngsat.com

ad.5. daje Ci to dźwięk przestrzenny, bo tego ci nie dadzą głośniki wbudowane w TV :)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe info o tunerach. To co pisałem wczoraj potwierdziło się na HDTV Polska - tunery są mocno zablokowane.

 

Parę uwag do dekodera - mimo zapowiadanej technologii jest totalnie zblokowany. Żadnych możliwości edycji kanałów, lista wgrana "na sztywno", brak diseqc i możliwości odbioru z innych satelitów (nie ma ich na liście. W skrócie - idiot-maszynka typu podłącz i oglądaj. Naśmieszniejsze jest to, że dekodery "na pokładzie" mają wszystko co trzeba, tylko są zablokowane programowo (decyzja ITI). O braku CA lub CI już wcześniej pisaliście.

Co do odbioru z innych satelitów - czasze przewidziane do N są eliptyczne, nawet ustawienie na siłę zeza na nich (jak odblokują diseqc i programowanie) jest drogą przez mękę.

 

No to taka jest prawda. To jest tuner nie do zabawy tylko odbioru HD i bez problemowej rozrywki. Wkladasz kabel i masz HD i PVR i VOD. Czysta przyjemność a jak jakiś tam procencik chce się bawić, dłubać itd to nie dla nich.

 

Mi to pasi bo ja wole oglądać a nie dłubać.

 

Nowe info:

 

1) czy można dostroić manualnie dowolny program TV SAT (jeśli zna się parametry)? - NIE

2) czy można odbierać programy na komputerze z kartą DVB-S? - NIE

3) czy 3 części dysku PVR (VoD, time shift, record) są podzielone po równo? czy można ten podział ewentualnie zmienić, jeśli np. ktoś nie będzie korzystał z VoD? - NIE, nie można, nie są po równo

4) czy jest możliwe wgranie plików z filmami lub muzyką (MP3 lub MP4) na dysk PVR z komputera? - na dzień dzisiejszy NIE

5) czy jest możliwe zgranie nagranych plików z dysku PVR do komputera? NIE

 

Istotny punkt 1 - lista będzie najwyraźniej narzucona z góry jak w C+

Także 4 i 5 - to co się nagra zostanie na dysku w tunerze i nie da rady tego (na razie) zgrać na komputer. Do tego już wczoraj pisałem, że dysku z tunera się nie wyjmie i do komputera nie przełoży, bo za zerwanie plomby będą kary, do tego dysk będzie mieć inne złącze, inny typ partycji (nie FAT czy NTFS jak w komputerach) i dane będą na nim zaszyfrowane dodatkowo.

Punkt 2 jest oczywisty - kanały będą emitowane w DVB-S2, więc będą do tego potrzebne specjalne odbiorniki - albo nboxy, albo coć co czyta DVB-S2 (ale, że n nie planuje na razie kart i modułów Conax to zostają tylko nboxy)

 

Jak widać nboxy mają mocno ograniczone możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jedyne 4000zł. Nic tylko iść do sklepu z rana (jak się pojawią, nie że dziś :) )

No właśnie. A tak całkiem szczerze. Czy te narzucone listy kanałów to aż takie zło. Po kilku tygodniach człowiek się przyzwyczaja i nie błądzi po kanałach. Wiem z doświadczenia, że jak masz Fergusona w domu to masz co kilka, kilkanaście dni poprzestawiane kanały po przeszukaniach satelity, po wykasowaniu kanałów, po " nacisnęłam i się samo zrobiło :evil: " :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - to już zależy od tego co kto lubi oczywiście. Ale w listach narzuconych zawsze jest jeden haczyk - jeśli będą chcieli - dodadzą inne polskie kanały niekodowane, a jak nie to nie - czyżby zanosiło się na konieczność płacenia za niekodowane 4fun.tv i VIVĘ Polska - kto wie - okaże się 12 października. To byłaby nowośc na rynku z pewnością - jeszcze nikt czego takiego nie wymyślił :lol:

 

Osobiście dla mnie jako DX-era takie rozwiązanie jest oczywiście nie do przyjęcia, ale nie dziwi mnie to specjalnie, bo kto dawałby sprzęt taki jak ten za 99 zł (tzn. pożyczał).

 

W każdym razie wszystko zależy od preferencji potencjalnych abonentów - jedni lubią grzebać (jak ja) inni nie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...