Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsyłam jeszcze link do ciekawego artykułu nt. realizacji sygnału w czasie Euro 2020 wraz z opisem, które fimy realizują transmisje z poszczególnych stadionów: https://www.ibc.org/trends/uefa-goes-remote-at-scale-for-euro-2020/7624.article

"They are hired from NEP (covering games in Copenhagen, Munich, Amsterdam, Seville); Euro Media Group (coverage from Bucharest, Budapest, Baku and Glasgow); Telegenic (London and Rome); and Germany’s TVN (Saint Petersburg)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma dekoder dedykowany to tak nie można.

Za to jak się ma dekoder 4K z wolnego ry

43 minuty temu, kingofsouth napisał:

Chciałem odpalić PIP , by porównywać na żywo :D

  • TVP 4K [naziemna] vs TVP 4K [PC+]

niestety nie można tego zrobić :/

 

 

20210612-115527.jpg

 

Edit.

Odpalilem powtórkę z PC+ I wydaje mi się,  że to lepiej wygląda jak wczorajszy mecz na żywo 

 

 

17 minut temu, NobelM napisał:
43 minuty temu, kingofsouth napisał:
Chciałem odpalić PIP , by porównywać na żywo emoji3.png
  • TVP 4K [naziemna] vs TVP 4K [PC+]
niestety nie można tego zrobić emoji32.png
 
 
20210612-115527.jpg
 
Edit.
Odpalilem powtórkę z PC+ I wydaje mi się,  że to lepiej wygląda jak wczorajszy mecz na żywo 

To samo wczoraj chciałem zrobić, ale nasz TV nie obsługuje PiPa dla kanałów UHD.

 

 

Za to na dekoderach na linux - E2 PIP dwóch kanałów 4K UHD działa.

 

TVP 4K oraz NASA UHD dla przykładu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nasycenie zmieniłem i tyle. 

Czasami mam wrażenie,  że to nasze indywidualne odczucia.  Jak coś jest skopane,  to wszyscy to widzimy. 

Może to kwestia sugesti?

Osobiście uważam,  że lepiej powtórka sie prezentuje od tego wczoraj na żywo. Mowa o PC+

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzcie sobie na ilu stadionach bedą transmisje? ....x8 kamer 4K ile to w sumie kamer, i z kazdego stadionu bedzie inny obraz inna ekipa inni ludzie ktorzy to ogarniają itd...na jednym meczu bedzie miodzio na innym za ciemno na jeszcze innym za jasno, tylko rozdzialka 4k bedzie taka sama  ale juz sam obraz kolory i nasycenia i hdr  bedą rozne tak jak sobie tam panowie suwakami pokręcą. i tak samo bylo w 2018r.....i tak sobie mozecie sobie zmieniac ustawienia w swoim tv do bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomas73 napisał:

Odpowiedzcie sobie na ilu stadionach bedą transmisje? ....x8 kamer 4K ile to w sumie kamer, i z kazdego stadionu bedzie inny obraz inna ekipa inni ludzie ktorzy to ogarniają itd...na jednym meczu bedzie miodzio na innym za ciemno na jeszcze innym za jasno, tylko rozdzialka 4k bedzie taka sama  ale juz sam obraz kolory i nasycenia i hdr  bedą rozne tak jak sobie tam panowie suwakami pokręcą. i tak samo bylo w 2018r.....i tak sobie mozecie sobie zmieniac ustawienia w swoim tv do bólu

 

1 minutę temu, szybkiepytanie napisał:

 

A na finiszu dodaj do tego, to co z obrazem na koniec zrobi C+ :) Dramat.

Pelna zgoda :)

Jest nawet szansa , ze kleske naszej reprezentacji w 4K zobaczymy :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szybkiepytanie napisał:

 

A na finiszu dodaj do tego to, co z obrazem na koniec zrobi C+ :) Dramat.

Obraz jest lepszy na naziemnej ,sam nie mam pojecia do konca czy obraz na satelicie psuje nasz operator c+ czy juz taki sygnal idzie na satelite wszedzie...Rai i Sky obraz był tez bez szalu jak na c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czerstwy napisał:

To w czym masz problem by oglądać z naziemnej?

 

W tym że nie każdy jest w zasięgu dostępu do TVP 4K - brak możliwości montażu anteny  DVB-T/T2 - ukształtowanie terenu - zabudowa - zalesienie uniemożliwia odbiór.

Mimo że TV 4K to nie ma odbiornika DVB-T2 / HEVC wbudowanego.

 

Więc pozostaje jedynie odbiór z satelity TVP 4K na dekoderze operatora albo własnościowym dekoderze 4K UHD DVB-S2 HEVC.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tweed77 napisał:

 

W tym że nie każdy jest w zasięgu dostępu do TVP 4K - ukształtowanie terenu - zabudowa - zalesienie uniemożliwia odbiór.

Obawiam sie że dużo więcej osob może mieć problem z satelitą czy kablówka niż naziemna. Oczywiście nie liczę tych co pracuja i mieszkają poza granicami PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

6 minut temu, tweed77 napisał:
 
W tym że nie każdy jest w zasięgu dostępu do TVP 4K - brak możliwości montażu anteny  DVB-T/T2 - ukształtowanie terenu - zabudowa - zalesienie uniemożliwia odbiór.
Mimo że TV 4K to nie ma odbiornika DVB-T2 / HEVC wbudowanego.
 
Więc pozostaje jedynie odbiór z satelity TVP 4K na dekoderze operatora albo własnościowym dekoderze 4K UHD DVB-S2 HEVC.

 


Na cale szczęście u mnie wystarczy taka kombinacja
01358351042901eb9782d716ed53e3c1.jpg

 

 

Wygląda to tragicznie , żona się wkurza , ale cóż trzeba eksperymentować ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, franko napisał:

No panowie teraz na SAT obraz bije na głowę z naziemnej jeszcze gdyby dodali wszystkie scieżki dzwiękowe w tym bez komentarza to bajka😋

Nic nie bije przeciez wczoraj 2 polowa byl lepszy obraz ...poprawili rozjasnili i dzisiaj juz nikt o tym nie pamieta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...