Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, obraz ze studia jest kiepski (dvb-t2) HDR jest prześwietlony brak szczegółów czego właśnie w HDR nie powinno być bo dynamika powinna być pod kontrolą. Obraz wyglada jakby był skalowany z HD do 4K. Mam nadzieje że transmisja meczu będzie dużo lepszej jakości obrazu i dźwięku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, orden napisał:

Niestety, obraz ze studia jest kiepski (dvb-t2) HDR jest prześwietlony brak szczegółów czego właśnie w HDR nie powinno być bo dynamika powinna być pod kontrolą. Obraz wyglada jakby był skalowany z HD do 4K. Mam nadzieje że transmisja meczu będzie dużo lepszej jakości obrazu i dźwięku!

 

Z doswiadczen z Rosji w 2018, obraz w porownaniu ze studiem bedzie zyleta. Niestety... efekt HDR by TVP bedzie aktywny. Chcialbym sie mylic. Czekamy.

 

Amatorszczyzna jak byla tak jest, ze strony technikow.

Edytowane przez szybkiepytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, simek napisał:

Również jestem z Krakowa, odbieram na LG OLED55B8 i skanowałem kanał 27 parę razy:

-wczoraj popołudniu i wieczorem brak sygnału, ale chwilowo się pokazywały skoki jakość i siła sygnału przy ręcznym wyszukiwaniu kanału.

-dzisiaj przedpołudniem znalazło i dodało tą paczkę kanałów z TVP 4K, była plansza z informacją, że start dzisiaj. Telewizor rozpoznał HLG HDR.

-teraz sprawdzam od 18 i nic nie wyszukuje, zero sygnału.

Jak to rozumieć? Za słaba antena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PawelU1981 napisał:

U mnie są dwie ścieżki. Pierwsza Polish tak właśnie działa jak piszesz i na Samsungu. Wybierasz drugą chyba nazwa qaa i śmiga u mnie. A na Vu+ zero problemów, bez względu na wybór.

 

Daj  znać czy u Ciebie to coś zmienia. Bo ciekawi mnie czy to wina sprzętu czy te ścieżki jednak czymś się różnią.

Problem jest chyba w eARC. 

Korzystam ze sprzetu audio 5.1.

Po zmianie kanału AC4 nie gra, ale gdy zmienie bez restartu telewizora na glosniki telewizora i wróce do sprzetu audio już działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC+ Dźwięk nie synchronizowany. Obraz jaskrawy, chocia trochę się zmieniło, na lepsze. Ale może to moje złudzenie. 😋 Tak jak pisaliscie, czekam na mecz. Jakby co, jeśli możecie, dajcie swoje parametry jasności i kontrastu, jeśli będzie u was ok.

 

Dźwięk naprawiony!!!

Edytowane przez domino236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
5 minut temu, dvbtowiec napisał:

Problem jest chyba w eARC. 

Korzystam ze sprzetu audio 5.1.

Po zmianie kanału AC4 nie gra, ale gdy zmienie bez restartu telewizora na glosniki telewizora i wróce do sprzetu audio już działa. 

U siebie przełączłem eARC w tryb wyłączone i rzeczywiście śmiga. Do tego format wyjscia dzwięku na PCM i opóźnienie 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC+, stan na 19:20

Synchronizacja dźwięku z obrazem już w porządku. Ponadto pojawiły się 2 ścieżki do wyboru (wystartowano z jedną). Obraz że studia wygląda słabo, ale poprawiono jasność.

 

Poprawka, jedna ścieżka ma dobre synchro, Atmos nadal się rozłazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...