Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem ten wątek i szczerze podziwiam osoby, które chwaliły ten "półprzezroczysty" scoreboard z meczu Anglii - pomijając już fakt, że wyglądał on tragicznie to na dodatek jakiś geniusz, który go wyprodukował tak umiejętnie nałożył maskę, że zniknęła też czerwień z flag Anglii i Iranu (a ściślej rzecz ujmując czerwień z flag stała się również półprzezroczysta).

Wygląd studia (oraz pokazywanych w nim powtórek) w TVP 4K to jest kompromitacja i jeśli nie mają sprzętu do niezbędnego do tego, aby wyglądało ono choćby znośnie (nie, nie mam tu wcale na myśli kamer 4K - oczekuję tylko żeby studio na kanale w jakości 2160p50 nie wyglądało gorzej niż na kanale 1080i50!) to powinni na tym kanale pokazywać same mecze. Ale czego oczekiwać od stacji, która na swojego prezentera kieruje kamerę z uszkodzonymi pikselami, dobę walczy z zielono-różową linią biegnącą pionowo przez pół ekranu czy synchronizacją dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, studio ogarnięte (poza tym że to upskal).

Brak zielonej kreski czy migającego prostokąta.

Również dźwięk ma synchro: ustawienie ścieżki język Polski 2 (nr 3 na liście).

Niestety logo z wynikiem meczu nieprzeźroczyste.

Oglądam na LG CX z anteny naziemnej - sygnał trzeciewiec.

Duża poprawa względem poprzednich mistrzostw.

Aktualnie żadnych przycinek (mecz USA -Walia)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Gdzie jest ta zielona kreska? Bo ja jej nie widzę 🙄

 

Spojrzyj na poprzednie screeny które wrzucałem w tym wątku - teraz nie oglądałem studia, więc być może w końcu się z tą linią uporali, ale tak czy inaczej walczyli z nią ponad dobę 😉

 

4 minuty temu, voytech napisał(a):

Potwierdzam, studio ogarnięte (poza tym że to upskal).

 

To że to jest upskal i do tego tak tragiczny to główny problem tego studia (oraz powtórek). Zerknij sobie kiedyś na C+ 4K jak robią wywiady w trakcie przerwy/po meczu - tak powinien wyglądać obraz na kanale o rozdzielczości 4K.

Edytowane przez piotrek.prz
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nolan napisał(a):

Nie wiem czym robiony screen ekranu ale obraz wygląda na koszmarny. na marynarce widać jakiś dziwne poświaty.

Obraz jest koszmarny na każdej transmisji ,jakieś poświaty i rozmazany z oddali myślałem że mi wzrok się popsuł ale reszta rodziny widzi to samo ,po jednym meczu rozbolała mnie głowa i oczy jakąś masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze odnośnie scoreboarda, to oczywiście że lepiej byłoby gdyby był choćby częściowo przezroczysty (albo gdyby w ogóle go nie było - przynajmniej nie w tak wielkiej postaci), ale szczerze mówiąc nie kojarzę, żeby inne stacje miały przezroczysty scoreboard - wystarczyłoby żeby on tak nie świecił jak żarówa, bo HDR nie służy do tego żeby wrzucać wypalające paski z wynikiem meczu 🙄 To akurat może być zarzut do producenta sygnału, bo tego scoreboarda na pewno nie produkuje TVP, ale z drugiej strony ktoś wrzucał tutaj screena z Rai 4K gdzie go nie było - jeśli TVP ma możliwość zrezygnowania z niego, to tak byłoby najrozsądniej 😉 Sam fakt, że jednym z najjaśniejszych elementów na ekranie jest pasek z wynikiem meczu dowodzi tego, że ktoś kto go wyprodukował nie ma pojęcia na czym polega HDR.

Edytowane przez piotrek.prz
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nolan napisał(a):

Czy z DVBT obraz nie stracił ostrości/wyrazistości ?

Na 1 meczu wydaje mi się było lepiej

 

Chodzi mi o duże ujęcia a nie statyczne obrazy jak ktoś leży na boisku

Moim zdaniem obraz jest wyraźnie gorszy, niż wczoraj przy pierwszym meczu niestety... Mniejsza ostrość to jeszcze nic - kompresja obrazu jest na zaskakująco dużym poziomie. Nawet nie trzeba przybliżać się do ekranu, by zobaczyć artefakty kompresji przy liniach, a gdy pokazują cieszących się widzów, pojawia się prawdziwa zupa z pikseli. Nie mam pojęcia, skąd aż tak znaczna degradacja względem dnia wczorajszego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Dualboxie w czasie meczu Holandia - Senegal miałem czarne migawki + artefakty.

 

Na meczu USA-Walia(pierwsza połowa, drugą byłem zmuszony oglądać na innym źródle :P ) też były migawki ale nie czarne, a tak jakby na cały ekran na moment wskakiwały artefakty. Połączyli efekty :D

 

Zobaczymy co będzie jutro. Na razie słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lakiman napisał(a):

Może warto zainwestować w lepszy telewizor. 😉

Przestań o czym ty piszesz ,wszystkie inne programy obraz super inne transmisje rewelacja a ty bredzisz że mam lecieć wydawać kolejne 6 koła na tv bo ktoś nie potrafi przekazu zrealizować i nie ogarnia nowych technologii które zamiast poprawiać robią kaszankę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jovi123 napisał(a):

Przestań o czym ty piszesz ,wszystkie inne programy obraz super inne transmisje rewelacja

Dlatego że są HD i nie korzystają z technologii HDR HLG. 

W telewizorach markowych tych droższych obraz jest rewelacyjny. Mam porównanie z budżetowym TCL. Obraz na kanale 4K to mgła. Ten telewizor nie wyrabia.  Nie pisz zatem. O bredzeniu, bo nie masz porównania, wiedzy i pojęcia o czym rozmawiamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem wczoraj problemy do c+. Bardzo szybko odpisali mailowo: najpierw na odczepke ze próbować resetować dekoder… ale po wysmianiu takiego rozwiązania nagle przyznali ze „zauważyli problemy i zgłosili to”. Ciekawe co TVP z tym zrobi. 

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV: Sony 55XG9505 

Źródło: naziemna

 

Wczoraj podczas meczu USA-WALIA telewizor mi się wieszał, do tego stopnia, że nie reagował na pilota, był czarny obraz, tylko dźwięk był (przez soundbar).

 

Podczas wcześniejszych spotkań na TVP 4K nie miałem takich sytuacji.

 

Ktoś? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jovi123 napisał(a):

Przestań o czym ty piszesz ,wszystkie inne programy obraz super inne transmisje rewelacja a ty bredzisz że mam lecieć wydawać kolejne 6 koła na tv bo ktoś nie potrafi przekazu zrealizować i nie ogarnia nowych technologii które zamiast poprawiać robią kaszankę

To w takim razie masz coś nie tak z ustawieniami  telewizora.

Chyba żartujesz sobie z tą kaszaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek2009 napisał(a):

TV: Sony 55XG9505 

(... ) 

Wczoraj podczas meczu USA-WALIA telewizor mi się wieszał, do tego stopnia, że nie reagował na pilota, był czarny obraz, tylko dźwięk był

Znany problem w Sony Android TV. 

Ma go wiele osób. 

Niech to zgłosi do Sony. Wiedzą o tym od ub. roku i nic z tym nie zrobili. 

Może przy większej liczbie zgłoszeń potraktują to serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...