Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Przez głośniki telewizora w żadnym telewizorze nie usłyszysz takiego dźwięku, a jego atrapę. 

Kluczem jest eARC i dobry zestaw audio. 

Kluczem do czego jest eARC? W którym roku spodziewasz się, że jakiś nadawca w transmisji sportowej puści nieskompresowany Dolby Atmos? Według mnie prędzej wymienisz swój obecny TV z eARC niż to nastąpi. Skompresowany normalnie przechodzi przez ARC, a taki właśnie jest na Netflix, Amazon Prime i w kanałach 4K. O ile w ogóle te kanały 4K mają Dolby Atmos. Z rozpiski nadawców Euro 2020 wynika, że w całej Europie na kanałach 4K jedynie w Polsce jest dźwięk Dolby Atmos i to dzięki specjalnej umowie TVP z Dolby Laboratories. 

Edytowane przez strzala
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@udj Tak odbiorniki Sony tak się czasami zachowują na TVP 4K. Zgłaszajcie im to i nie dajcie się zbyć czyszczeniem pamięci i resetem do ustawień fabrycznych.

 

Formularz zgłoszeń https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=televisions-projectors1

5 godzin temu, tomi8181 napisał:

Coś się słabo orientujesz, ten model sony ma dolbu atmos

Nie używam ustawień dźwięku w tym Sony, gdyż korzystam z amplitunera 5.1, ale też mi się wydaje że na liście dźwięków do wyboru widziałem Dolby Atmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na kanale TVP4K takie objawy, że podczas oglądania restartuje się samoczynnie, albo zawiesza co jakiś czas telewizor ??? Z tego co wiem problem dotyczy głównie TV Sony, ale pytam wszystkich użytkowników programu TVP4K ???
Na LG B8 nie miałem nigdy takiego czegoś.

No jest problem z synchro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam soundbar 7.1.4 i w atmos na tylnych głośnikach źle dźwięk szedł bo tylne i tylne górne szły na ten sam górny głośnik. Na zwykłym Dolby zwykłym normalnie w tylnych słyszę.
Ale pomijając dzisiejszą transmisję. Chodzi mi o np. wczorajsze mecze.
Naprawili dźwięk na TVP 4K
Synchronizację może poprawili, ale nadal tylko stereo. Głośniki sufitowe są wyciszone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ja pisałem kilkanaście razy. Spróbuje wgrać nowy soft. Ale nie wiem czy zadziała. Na szczęscie jest na gwarancji więc można z serwisem walczyć. Ale jak mówie po jednej aktualizacji tylko z Polsatem był problem właśnie potem z TVP. Następnie te fabryczne i teraz nie mogę zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakubbandura Serwis Ci na to nic nie pomoże, gdyż serwis zajmuje się usterkami konkretnego odbiornika, a nie oprogramowania do niego. Oprogramowanie poprawiają programiści Sony i udostępniają do aktualizacji. 

Ja mam najnowszy soft i także się restartuje przy TVP 4K.

Polsat News w HbbTV na nim nie działa. To także wina softu. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...