Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, tomi8181 napisał:

Inaczej jak masz prawdziwe 4k to jak masz ogólny obra boiska to jal patrzysz na ludzi na trybunach to powinienes ich bardzo dobrze widzieć, a ja tu widzę po prostu że są tam ludzie ale mało ostre to jest

Co masz na mysli mówiac prawdziwe 4k?

 

Jakiego punktu definicji 4k ten obraz nie spełnia?

 

Ten obraz to 2160p, Ty go porównujesz do Full HD. Ja jestem w stanie powiedziec dokladnie w co ubrany jest kazdy kibic na nizszym piętrze stadionu. 

Edytowane przez Wyso
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj obraz z PC+ i jeśli dla Ciebie to bajka, to niech tak zostanie, każdy ma prawo do swojego zdania, pewnie masz obraz na żywy lub dynamiczny, wszysto sztucznie podniesione i jesteś w przekłamanej bajce, Twoja bajka nie innych

4 minuty temu, Wyso napisał:

Co masz na mysli mówiac prawdziwe 4k?

 

Jakiego punktu definicji 4k ten obraz nie spełnia?

 

Ten obraz to 2160p, Ty go porównujesz do Full HD. Ja jestem w stanie powiedziec dokladnie w co ubrany jest kazdy kibic na nizszym piętrze stadionu. 

Chyba jak jest zbliżenie jak jest jakiś faul itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak na codzień oglądam  na małym ekranie i na zwykłych TVP.Wczoraj i dziś u siebie na TVP 4K z naziemnej i nie ma co marudzić.Szczególnie obecny mecz bo poprzedni ogłądałem częściowo i było gorzej.Tak że nie napinać sie tylko oglądać a jak komuś nie pasuja czyjeś wpisy to można zablokować danego osobnikia i tyle w temacie.Wtedy można spokojnie oglądać bajeczny obraz z meczu😃

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Po cofnięciu widać, że na moment włączany jest Picture-in-Picture w lewym górnym rogu.
Jak dla mnie to ten TVP4K jest mocno niedopracowany (przynajmniej w DVB-S2). Jakość obrazu nieco się poprawiła, ale jak przełączam na Eurosport 4K z HD+ to są dwa światy. TVP4K wymaga dopracowania. 
Z tym, że Eurosport 4K nadaje bez HDR i tylko w stereo, więc w tych aspektach TVP 4k jest zdecydowanie lepsze.
Przetestuje jeszcze z naziemnej i dam znać, narazie to bardzo dobre full hd
 
A jaki masz telewizor?
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w mojej opinii aktualnie wszystkie mecze już w miarę poprawili jeśli chodzi o obraz. Początki były różne, pierwsze mecze były nierówne, ale teraz jak patrzę to jest naprawdę ok. Różnice to niuanse głównie zależne od pogody/nasłonecznienia stadionu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zły, ale polecam zmienić na jakiegoś OLEDa, bo to jest najlepsza technologia do 4K. ;)
Poza tym Twój telewizor nie ma Dolby Atmos, więc nie będziesz miał imersyjnego dźwięku.

Wczoraj był cud nie tylko na stadionie, ale tez w transmisji, bo wreszcie pokazali nam piękne feedy po zakończeniu meczu ze statystykami i tabelą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie jest zły, ale polecam zmienić na jakiegoś OLEDa, bo to jest najlepsza technologia do 4K. default_wink.png
Poza tym Twój telewizor nie ma Dolby Atmos, więc nie będziesz miał imersyjnego dźwięku.


TV nie musi obsługiwać atmosa, bo ten ma sens tylko na dedykowanym zestawie audio. Ważniejszy jest eARC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kosciuszkowiec napisał:

Nie jest zły, ale polecam zmienić na jakiegoś OLEDa, bo to jest najlepsza technologia do 4K. ;)
Poza tym Twój telewizor nie ma Dolby Atmos, więc nie będziesz miał imersyjnego dźwięku.

Wczoraj był cud nie tylko na stadionie, ale tez w transmisji, bo wreszcie pokazali nam piękne feedy po zakończeniu meczu ze statystykami i tabelą.

Coś się słabo orientujesz, ten model sony ma dolbu atmos, a oledy i ich możliwość wypalenia matryc to nie dla mnie, wola poczekać na Miniled

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś zaczyna się wybór nadawcy. Tylko 1 mecz będzie emitowany na żywo w 4K. Będą powtórki w 4K tych meczów nie transmitowanych na żywo.

 

A jak Wy obserwujecie mecz? Oglądacie mecz na żywo bez komentarza (w komentarzu może być podana informacja o wyniku meczu równoległego) i czekacie na powtórkę drugiego meczu równoległego? Czy Wam to wszystko jedno i dajecie podstawowy komentarz, a mecz równoległy macie w podglądzie na laptopie z transmisji na tvpsport.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...