Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TV Trwam stara się o miejsce w NTC bo chce zrezygnować z nadawania drogą satelitarną a przenieść się na nadawanie naziemne

 

Raczej będzie tak, że nadawanie naziemne będzie dla Polski, a nadawanie satelitarne dla reszty świata.

 

Z innego punktu widzenia o tym dlaczego TV Trwam starała się o miejsce w cyfrowym multipleksie:

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kraj/ojciec-biznesmen,1,5105799,kiosk-wiadomosc.html

Zagmatwanie z przepływem kapitału podobne, jak u Solorza-Żaka. :)

 

Oczywiście gazeta kierowana przez Tomasza Lisa nie zauważyła, że inwestycje w złoża geotermalne wypaliły i w perspektywie kilku lat powinny się zwrócić. Powtórzę tylko to, co mi się nasunęło po przeczytaniu archiwalnych materiałów nt. przedsięwzięć o. Rydzyka, z podobnych źródeł, jak to - od początku przewidywano, że ten projekt szybko upadnie, a jednak trwa już 9 lat i ciągle się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regułą zakonną nie powinien mieć żadnego majątku i formalnie żadnego majątku nie ma.

Formalnie - bardzo trafnie to ująłeś kolego. :P Dlatego też Ojciec Tadeusz Rydzyk z pozostałymi redemptorystami nie założył zwykłej działalności gospodarczej, a Fundację Lux Veritatis.

 

Powtórzę tylko to, co mi się nasunęło po przeczytaniu archiwalnych materiałów nt. przedsięwzięć o. Rydzyka, z podobnych źródeł, jak to - od początku przewidywano, że ten projekt szybko upadnie, a jednak trwa już 9 lat i ciągle się rozwija.

Tam właśnie było opisane dlaczego nadal trwa i to już 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to co Newsweek napisał o Agnieszce Radwańskiej wiem, .że to kłamliwa gazeta,bo nie było tam nawet pół zdania opartego na prawdzie.

Nie rezygnowałbym bym z satelity.Dużo osób odbiera TV tylko tą drogą tak jak np. moja skromna osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by spodziewał się, że o sytuacji TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrowej sensownie napisze Wirtualna Polska. :) Polecam przeczytanie tego artykułu. Bardzo ładnie objaśnia dlaczego TV Trwam nie otrzymała miejsca w pierwszym multipleksie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,KRRiT-nie-ma-spisku-majacego-na-celu-likwidacje-TV-Trwam,wid,14430533,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg

Kolego, to Ty nic nie wiesz. Gdy przedstawi Ci się fakty, na przykład te napisane przez Wirtualną Polskę, to nic innego nie robisz tylko atakujesz personalnie.

Jakbyś nie zauważył to podałem tylko link z krótkim komentarzem, a Ty naskoczyłeś na mnie z pytaniami. Nie znam odpowiedzi to odsyłam do źródła i nie uprawiam demagogii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: dlaczego tych "faktów" nie podał na komisji sejmowej, gdzie była mozliwośc ich weryfikacji, tylko podaje w mediach, które łykną wszystko jak leci, zwłaszcza takie jak wp?

Na komisji na dokumenty przedstawione przez Trwam mowił tylko "nic mnie to nie obchodzi, koncesje już przyznane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja w Polsce wydaje się być jednym wielkim przekrętem i manipulacją. Popatrzmy na fakty. Wiele tunerów satelitarnych nie pozwala na odbiór z innego satelity niż HB, bo nie obsługują przełącznika diseqc. Ponadto nawet, jak ktoś sobie dokupi taki dodatkowy element, który zapewni, że tuner będzie mógł się przełączać na drugi konwerter, to i tak niczego nie gwarantuje, bo danego kanału może zwyczajnie nie być na liście, którą przygotował operator. W związku z powyższym dwie refleksje. Dostęp do wszystkich kanałów FTA może być, i jest, ograniczony. A skoro dostęp do kanałów FTA jest ograniczony, to w konsekwencji jest ograniczony swobodny dostęp do informacji. A ograniczanie swobodnego dostępu do informacji to łamanie konstytucji i cecha charakterystyczna reżimów, junty i dyktatur.

 

Dlatego uważam, że każdy powinien sam zadbać i to, żeby mieć swobodny i nieograniczony dostęp do informacji. Inaczej pozostanie jedynie unia z Białorusią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to zamieszanie opiera się na niewiedzy. Niestety niewiedza wcale nie powoduje, że niedoinformowani ludzie nie zabierają głosu. Niestety kolec jest jedną z takich osób. Nie pisz, że dostęp do TV Trwam jest utrudniony bo nie jest. TV Trwam jest dostępna z satelity za darmo bez żadnych ograniczeń. Koszt kompletnego zestawu do odbioru to 200 zł. Prawie wszystkie tunery umożliwiają odbiór innego satelity niż Hot Bird. By wyprostować wszystkie nieprawdziwe informacji potrzeba by było dość grubej książki. A finał tego wszystkiego jest taki, że mniej więcej za 3 lata TV Trwam i tak pojawi się w DVB-T po uwolnieniu kanałów przez sygnał analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg

Kolego, to Ty nic nie wiesz. Gdy przedstawi Ci się fakty, na przykład te napisane przez Wirtualną Polskę, to nic innego nie robisz tylko atakujesz personalnie.

Jakbyś nie zauważył to podałem tylko link z krótkim komentarzem, a Ty naskoczyłeś na mnie z pytaniami. Nie znam odpowiedzi to odsyłam do źródła i nie uprawiam demagogii.

 

Nie nadużywaj słowa fakty. To czyste insynuacje i inaczej tego nie można nazywać. Fakty są zawsze poparte dowodami, a ja żadnego dowodu na poparcie insynuacji pana Dworaka nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking nie wie,ale wie,że TV Trwam potraktowano jak każdego innego nadawcę,bo powtarza to w każdym poście niemal. Ja uważam odwrotnie,ja pokazałem na to dowody,kolega wwiking nie,bo widziałem ten artykuł i z niego nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pokazałem na to dowody

Gdzie kolego pokazałeś te dowody? Reszta to demagogia. :P

 

TV TRWAM powinna nadawać z satelity HotBird i miała by napewno dużo większą widownie .Ponieważ nasze ANTENY skierowane są HotBirda.Odbiór oczywiście FTA.

Oczywiście to, że TV Trwam nie nadaje na satelicie HotBird to wina Dworaka i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji?

 

Fakty są zawsze poparte dowodami, a ja żadnego dowodu na poparcie insynuacji pana Dworaka nie widziałem.

Dowodem jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, której dziwnym trafem Fundacja Lux Veritatis nie chce upublicznić.

Rozumiem kolego, że wypowiedzi pani Sobeckiej, pani Kruk, pani Bubuli, pani dyrektor w Fundacji od finansów to nie są insynuacje? Wszystko co mówią to prawda poparta dowodami?

To, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła Fundacji Lux Veritatis miejsca w cyfrowym multipleksie, gdyż chce zniszczyć TV Trwam to oczywiście prawda poparta dowodami, nie będąca insynuacją?

W tym, że za prywatną stacją lobbują ugrupowania polityczne też nic złego nie widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Dworak zażądał tych samych dokumentów od TTV, ATM czy jeszcze innych? Odpowiesz na to pytanie? i czy je otrzymał i są w porządku? No bo wiesz, jak się chce kogoś uderzyć to zawsze można zażądać jeszcze lustracji do trzeciego pokolenia wstecz...

Widocznie są w porządku. Dworak słusznie wspomniał na konferencji, że zwolennicy TV Trwam dzielą społeczeństwo na wierzące, niewierzące i na KRRiT. To jest niesprawiedliwe osądzanie, bo obsadzając miejsca w multipleksie powinno się kierować zdrowym rozsądkiem, w tym patrzeniem na przyszłość NTC, a nie na polityków czy osoby stricte wierzące. Gdyby TV Trwam dostała miejsce w DVB-T pojawiłyby się słowa, że otrzymała je celowo tak jak KRRiT przez lata nie ukarała "celowo" Radia Maryja za niejednokrotne obrzucanie błotem polityków "złych" partii czy za ukrytą reklamę. Ktoś odwołał się do wolności i demokracji - ona właśnie wygrała i nie zmusiła regulatora do włączenia TV Trwam do naziemnej telewizji cyfrowej, bo ustrój mówi, że nie ma takiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pokazałem na to dowody

Gdzie kolego pokazałeś te dowody? Reszta to demagogia. :P

A czytałeś mój poprzedni wpis w tym temacie?jest wyjaśnione dlaczego TV TRWAM nie dostała koncesji. Pan Dworak nie zanegował tego,że to była przyczyna nie przyznania TV TRWAM koncesji. Więc nie mów,że nie wiadomo dlaczego jej nie przyznano. Wiadomo-WSKAŹNIK DŁUGU. Ale dalej powtarzasz te kawałki,że nie wiadomo,że na pewno to było wszystko uczciwie przeprowadzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odwołał się do wolności i demokracji - ona właśnie wygrała i nie zmusiła regulatora do włączenia TV Trwam do naziemnej telewizji cyfrowej, bo ustrój mówi, że nie ma takiego obowiązku.

Wolność i demokracja?! I jeśli ją przyrównać to do czasów PRL – to oczywiście – można tak twierdzić, że jest.

Zaś przyrównanie jej do krajów iście demokratycznych, to jakże odmienna jest ta wolność i demokracja. Tak nam jeszcze daleko.

 

Jakiś czas temu napisałem tak:

…że obecność TV TRWAM w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, to tylko kwestia czasu.

Myślę, że ta chwila nadciąga szybciej jak komukolwiek się wydaje i jest coraz bliżej. Już wkrótce! Można będzie zobaczyć "efekt raka" – bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta chwila nadciąga szybciej jak komukolwiek się wydaje i jest coraz bliżej.

Pod naciskami politycznymi, co w kraju demokratycznym jest normalne, zapewne TV Trwam otrzyma miejsce w multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. I nie ważnym jest, że będzie to jawne złamania prawa. Ważne, że TV Trwam zostanie potraktowana jako wyjątek i osiągnie swoje poprzez krzyki. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ktoś" kiedyś powiedział naciski, naciski – a przecieki.

I coś mi się wydaje, że wołasz takim samym głosem. Czy naprawdę nie dostrzegasz, czy też tylko udajesz, że nie widzisz w tym całym wcześniejszym zamieszaniu celowego działania. To tak, jakby w całym szukać dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...