Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Nie chcemy już żadnych sztucznych sztuczek - żądamy koncesji!" Anna Sobecka na posiedzeniu Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przed kilkunastoma minutami.

Ta pani przesadza. Na jakiej podstawie żąda? Nie wiem czy ma świadomość, ale TV Trwam to prywatna stacja i niczego nie może żądać. TV Trwam według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie otrzymała koncesji z powodów formalnych. Jeżeli TV Trwam nie zgadza się to podaje Radę do sądu i czeka na wyrok. Pani Sobecka chce wywołać kolejną aferę naciskową? Jeżeli tak to tylko TV Trwam na tym straci, a chyba nie o to jej chodzi?

A TVN, Polsat etc to pewnie stacje państwowe, nie prywatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pharphocel

Kolego, a co do tego ma TVN czy Polsat?

TV Trwam jest stacją prywatną i ta pani w związku z tym nie ma prawa czegokolwiek żądać.

Co innego, gdyby jakimś cudem, ktoś nie chciał dać miejsca kanałom Telewizji Polskiej - to tu można byłoby żądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie chcemy już żadnych sztucznych sztuczek - żądamy koncesji!" Anna Sobecka na posiedzeniu Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przed kilkunastoma minutami.

Ta pani przesadza. Na jakiej podstawie żąda? Nie wiem czy ma świadomość, ale TV Trwam to prywatna stacja i niczego nie może żądać. TV Trwam według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie otrzymała koncesji z powodów formalnych. Jeżeli TV Trwam nie zgadza się to podaje Radę do sądu i czeka na wyrok. Pani Sobecka chce wywołać kolejną aferę naciskową? Jeżeli tak to tylko TV Trwam na tym straci, a chyba nie o to jej chodzi?

 

RMF FM już od kilkunastu lat procesuje się z KRRiT i jak na razie bez skutku. Na posiedzeniu padały też słowa o dyskryminacji katolików, o hamowaniu postępu przez KRRiT (pos. Orion-Jędrysek), straszono wielomilionowymi protestami na ulicach Polski (m.in. posłanka Wiśniewska) i pytano, czy warto marnować energię ludzi (sugerując, że KRRiT powinna natychmiast zmienić decyzję ws. koncesji). Posłanka Sobecka dodatkowo wręczyła wszystkim uczestnikom zebrania wykaz programów o charakterze katolickim w TVP i TV Trwam w ciągu tygodnia. W TVP1 było to coś około godziny, trochę mniej w TVP2, a w TV Trwam około 38 godzin - był to odzew na wcześniejszą (sprzed kilku tygodni) wypowiedź przewodniczącego Dworaka o tym, że katolicy nie są dyskryminowani, bo w TVP są dla nich programy. Dodatkowo pani Kochanowicz z FLV przekonywała, że fundacja ma pieniądze i spełniła wszelkie wymagania formalne wymagane do otrzymania koncesji, a o. Rydzyk pytał pana Dworaka, czy państwo musi wydawać wiele milionów na promocję NTC, skoro oni (fundacja, jej wolontariusze) mogą to zrobić za nich (a przynajmniej ja to tak zrozumiałem)? Akurat wypowiedź o. Rydzyka (no i pani podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji) była najbardziej przyjazną w tej dyskusji. Dodam jeszcze, że w czasie wypowiedzi pos. Kruk "padła" transmisja internetowa na stronach Sejmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już ok. miesiąca nie mam teletekstu TV Trwam co się dzieje?? Czy ktoś wie??

Sprawdź, czy przewód EURO jest dobrze osadzony w gniazdach EURO telewizora i dekodera.

Może po prostu coś nie styka.

Jeśli masz taką możliwość to zmień kabel EURO na inny.

Może też być tak, że obluzowało się gniazdo EURO w telewizorze.

Nie ma takiej możliwości ani cudów, by w Twoim przypadku, nie można było odbierać telegazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
MF FM już od kilkunastu lat procesuje się z KRRiT i jak na razie bez skutku.

Najwyraźniej nie mają racji i być może też tak jest z TV Trwam.

Tak jak pisałem już wielokrotnie nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. TV Trwam będzie nadawał naziemne cyfrowo to będzie jeżeli nie to nie będzie. Mi to jest obojętne. Ale na pewno jestem przeciwnikiem metod jakimi zwolennicy TV Trwam, przede wszystkim politycy, próbują zagwarantować tej stacji miejsce w pierwszym multipleksie.

sugerując, że KRRiT powinna natychmiast zmienić decyzję ws. koncesji

Ale na jakiej podstawie? Dlaczego? Z jakiego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przypominam Kolegom, że tu nie idzie o żadne procedury, tylko o zakneblowanie medium, które jest niezależne od finansjery utrzymującej medialne imperia, głoszące chwałę socjal-liberalizmu.

 

Na nic więc swobody obywatelskie i protesty, czy 2 miliony podpisów.

 

I mam wrażenie, że nie ma takich "argumentów", których nie przywołają, by zamknąć na zawsze usta RM i TV TRWAM.

 

To tylko kwestia czasu.

 

Chciałbym się mylić, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzisz @bogdan425, problem nie w tym, czy nasze życzenia są pobożne i pełne optymizmu, ale w brutalnej prawdzie, a środowisko, które zagięło parol na RM i TV TRWAM, którego nie wymienię przez ostrożność z imienia, określiło się nie tak dawno jasno i wyraźnie.

 

Też bym wolał, żeby im się nie udało, ale znając ich możliwości i wpływy, to sprawa jest przegrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gdyby Rydzyk był w DVB-T to problem cyfryzacji mielibyśmy z głowy. Tak jak problem z przejście na górne pasmo FM....

 

Tak, to samo mówili posłowie na dzisiejszym posiedzeniu komisji. Poseł Orion-Jędrysek nawet zarzucił KRRiT hamowanie rozwoju.

 

sugerując, że KRRiT powinna natychmiast zmienić decyzję ws. koncesji

Ale na jakiej podstawie? Dlaczego? Z jakiego powodu?

 

Np. na podstawie tego, że już około 2 mln osób zaprotestowało przeciwko takiej decyzji KRRiT. Któryś z posłów twierdził też, że brak decyzji o przyznaniu koncesji łamie art. 2 Konstytucji RP:"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.".

 

Niestety nie wszystkie ciekawe wypowiedzi zapamiętałem czy nie zapamiętałem w całości, nie wszystkie słyszałem, tak wiec jak na stronach Sejmu pojawi się tekstowy zapis posiedzenia komisji, to będziemy mogli zapoznać się szerzej z zarzutami posłów do KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Np. na podstawie tego, że już około 2 mln osób zaprotestowało przeciwko takiej decyzji KRRiT.

Protestować każdy może. Przeciwko wyrokom sądu także można protestować i nie jest to wiążące. ;) A Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podobnie jak sąd jest organem konstytucyjnym.

Któryś z posłów twierdził też, że brak decyzji o przyznaniu koncesji łamie art. 2 Konstytucji RP:"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.".

Dlatego został zorganizowany konkurs. Pamiętaj, że kandydatów było wielu, a miejsca tylko cztery. Do tego dochodzi fakt, że TV Trwam nie spełniła wszystkich wymogów formalnych i przede wszystkim to jest problemem TV Trwam. Czy uważasz, że sprawiedliwym byłoby przyznanie miejsce TV Trwam pomimo tego, że nie spełnia wszystkich wymogów formalnych kosztem stacji, która spełnia te wymogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem Fundacji Lux Veritatis fundacja spełniła wszystkie wymogi formalne. Gdy zostanie opublikowany stenogram przytoczę wypowiedź pani Lidii Kochanowicz dokładnie opisujący stan rzeczy wg nich (no chyba, że wcześniej tą wypowiedź opublikuje Radio Maryja). Wspominałem wcześniej o wypowiedzi o. Rydzyka - oto ta wypowiedź z dzisiejszego posiedzenia komisji:

Proszę Państwa, dziękuję za możliwość wypowiedzi w tak szanownym gronie. To co Państwo mówicie jest dla mnie 90-tym stopniem abstrakcji, ale nie musze tego wiedzieć, bo to jest dość trudne. Mam jednak pytanie. To jest Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Pan przewodniczący KRRiT na pewno wie, o co nam chodzi. Pytam, czy to dobro jest dla pewnej części Polaków, obywateli naszej Ojczyzny, czy dla wszystkich?

 

Bo nie otrzymaliśmy niczego. Inni otrzymali - ideologicznie - bo otrzymała strona lewicowo- liberalna. Mówi się o pluralizmie w mediach. No może to jest taki pluralizm, że jedni puszczają muzykę angielską, a drudzy francuską. To jest też pluralizm, prawda? Ale ja myślę o pluralizmie ideowym. I właśnie my jesteśmy wykluczeni. Ludzie nas pytają, są zaniepokojeni.D latego tutaj jesteśmy i obserwujemy to co się dzieje.

 

W tej chwili jest przynajmniej 2 mln protestów. I napływa coraz więcej, nie tylko z Polski. Rozmawiamy z Polonią, będziemy o tym mówić, bo tutaj coś nie gra. Pytam czy to dobro, jest dla wszystkich, czy tylko dla niektórych? Bo nam się wydaje, że tylko dla niektórych tzn. dla części lewicowo - liberalnej. A propos tego przechodzenia na cyfrę i uświadamiania ludzi, to myślę, że Pani Dyrektor Ogrodowczyk pamięta, jak było z Radiem Maryja. Chyba wielu pamięta. Przypominam, że otrzymaliśmy niskie częstotliwości. Jeszcze nie KRRiTV, ale minister, dał nam 37 stacji, same wysokie i jakoś daliśmy radę i państwo nie ponosiło wielkich kosztów.

 

Państwo nie stać na takie wielkie pieniądze, miliony czy miliardy na reklamy. Ludzie mogą to zrobić sami. Możemy Wam pokazać jak to się robi, łącznie z naszymi wolontariuszami. Bo tak istnieje radio, tak istnieje telewizja, tak istnieją inne media. To jest społeczeństwo obywatelskie, to jest budzenie świadomości ludzi. Jednak tu jest jakaś blokada. Czy będziemy zupełnie wycięci, czy jednak dostaniemy tę częstotliwość? Pytam o demokrację.

 

Proszę Państwa ludzie pokazują swoje spojrzenie na tę sprawę. Oprócz tego, że wysyłają protesty wychodzą także na ulice. Dowiaduję się, że takich inicjatyw będzie coraz więcej. Mogę wymienić przynajmniej 5 miast, gdzie będą manifestacje. Po co tracić ludzką energię? Po co te wszystkie dziwne zachowania? Zobaczcie Państwo, w naszej sprawie upomina się Konferencja Episkopatu Polski, nie tylko Rada Stała, nie tylko poszczególni Pasterze, ale KEP, a tu wszystko żel-beton. Powtarzam pytanie: czy to jest dobro dla wszystkich, czy tylko dla niektórych? A jeżeli dla niektórych, to dla kogo, przepisze się do nich.

 

A propos sądów. Ja nie będę mówił jakie one są, tylko jak długo pracują. Radio RMF sądzi się z KRRiT już 18 lat. Mam złe informację? Tak? No to może 17,5 albo 19 lat. W każdym razie, wiele lat się już sądzi, to jest prawda. Państwo używacie sformułowania: formalno-prawne, ale myśmy spełnili wszystkie warunki. Przekazaliśmy wszystko co były potrzebne.

Wszyscy wiedzą jakie były podmioty, o ile jesteśmy od nich lepsi - nawet na tysiące razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wierzysz tylko jednej stronie? Sprzedawca będzie zachwalał swój towar, odpierał zarzuty innych, że "coś z nim nie tak". Kto ma rację, trudno powiedzieć.

Od dawna widzę tylko gadanie, a papieru (jakiegoś wiarygodnego, a nie słupki w excelu) nikt nie chce pokazać, chyba, że coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Lidia Kochanowicz twierdzi, że FLV w odpowiedzi na żądanie KRRiT o uzupełnienie dokumentacji odpowiedziała, że co prawda jest to informacja poufna, ale FLV wystąpiła do zakonu redemptorystów o zezwolenie na jej udostępnienie (chodzi o długość spłaty kredytu FLV od redemptorystów) i zakon na to zezwolił, a w wiadomości został zacytowany fragment dokumentu mówiący o długości spłaty i po wysłaniu tej wiadomości KRRiT nie prosiła już więcej o jakiekolwiek uzupełnienie. Piszę z pamięci, więc mogłem coś przekręcić, nie doprecyzować - jak zostanie opublikowany stenogram z posiedzenia lub wcześniej sama wypowiedź pani Kochanowicz, to ją zacytuję. Czy wierzę tylko jednej stronie? Nie, ale wyjaśnienia KRRiT jeszcze bardziej mnie nie przekonują. Moje zdanie jest takie: co do problemów formalnych - brak na razie dowodów, aby się ustosunkować, choć wypowiedź pani Kochanowicz rzuciła trochę światła na tą sprawę, ale to tylko słowa; co do obecności TV Trwam na MUx-ie: powinna być, wiele ludzi tego chce.

 

PS: Przyjęto przez aklamację wniosek o kontrolę NIK ws. NTC, a także o dezyderat do premiera: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1143232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta cała szopka ma zmobilizować "wyznawców" do większych wpłat i ma działanie wyłącznie marketingowe. Rydzyk obudził się po pół roku, że nie dostał koncesji na nadawanie w NTC. Słuchalność Radia Maryja szybko wzrosła. TV Trwam i tak dostanie koncesję naziemną, to tylko kwestia czasu. Za 2 lata miejsc będzie więcej niż chętnych zatem o co ta wojna? Niestety Ci, którzy teraz tak walczą nie mają takiej wiedzy. Tak w ogóle to szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Chojnacki "Stowarzyszenie wolnego słowa" zaskarżył KRRiT do sądu wiele lat temu,wygrał sprawę,ale co z tego skoro już wszystkie częstotliwości były zajęte i nie mógł dostać koncesji na telewizję podajże. Więc nawet jak TV Trwam wygrało by sprawę w sądzie po kilkunastu latach to będzie to martwy wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na posiedzeniu Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii Ojciec Tadeusz Rydzyk zapytał przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dlaczego TV Trwam nie otrzymała miejsca w pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Przewodniczący Jan Dworak odpowiedział, że wszystko jest wyjaśnione w decyzji odmawiającej TV Trwam miejsca w pierwszym multipleksie. Problem jest taki, że Fundacja Lux Veritatis nie chce odtajnić treści tej decyzji. Tak, więc dlaczego Fundacja nie chce upublicznić dokumentu, który wszystko wyjaśniłby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz! Chwila. A co by miała odtajniać, skoro o tym powszechnie wiadomo. Telewizja Trwam istnieje od 2003 roku i w związku z tym wszystkich to "gryzie". Stąd domniemania, że może być niewypłacalna itd. Nie pomaga to, że jednak jest na rynku prawie dziewięć lat. Dynamicznie się rozwija i nie ma zaległości finansowych.

I mimo wszystko, to jednak, niektórych "gryzie", że uciekają do różnych kruczków, aby tylko przeszkadzać, dokuczyć. Stawiając - ponad demokrację, wolność słowa - swoje "ja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A co by miała odtajniać, skoro o tym powszechnie wiadomo.

Decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającą TV Trwam miejsca w pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej, w której jest uzasadnienie dlaczego TV Trwam nie otrzymała tego miejsca. Rada jest gotowa od dwóch miesięcy na odtajnienie tej decyzji, ale musi posiadać zgodę Fundacji Lux Veritatis. A Fundacja jak na razie nie zgadza się.

 

Telewizja Trwam istnieje od 2003 roku i w związku z tym wszystkich to "gryzie".

I co z tego, że TV Trwam istnieje od 2003 roku? Tylko dlatego, że istnieje od prawie 10 lat to ma to kogoś "gryźć"?

 

i nie ma zaległości finansowych.

O tym to dowiemy się, gdy Fundacja Lux Veritatis zgodzi się na odtajnienie decyzji, ale skoro nie chce to być może ma coś na sumieniu. ;)

 

Dali miejsce nadawcom bez kanału a stacji działającej na rynku od kilku lat to już nie.

Kolego, w konkursie uczestniczyły także starsze stacje oraz w podobnym wieku i także nie dostały miejsca. ;)

 

Jakby nie było,nie przyznanie miejsca TV Trwam jest decyzją z podtekstem politycznym. [...] Nie jestem ich widzem ale wolałbym widzieć TV Trwam niż kolorowe pasy.

A gdzie kolego widzisz kolorowe pasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...