Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@bogdan425, bijatykę, chyba jednak nie? ;)

 

Dla mnie ważna jest PRAWDA i to ta, której każda litera pisana jest z dużej litery, czyli ta obiektywna, bo tak między nami mówiąc, przecież nie ma innej.

 

A dla Twojej wiadomości, to jestem stałym i wiernym widzem TV TRWAM i słuchaczem RM, co jednak nie zmienia faktu, że ubolewam nad brakiem transparentności działań ich założyciela, którego szanuje znacznie mniej, niż dzieła które stworzył.

Weźmy taki Sejm RP – fabryka prawa i wszelakich ustaw – a ile razy tam je złamano. Nawet w tym roku. I cóż trzeba jakoś z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedyś, Stanisław Ignacy Witkiewicz, dla przyjaciół "Witkacy" powiedział, że "polityka, to w krysztale pomyje" i nie mylił się co do zawartości naczynia, choć jemu współczesna polityka zawierała się w krysztale, a nasza już w znacznie mniej szlachetnym naczyniu.

 

O tempora, o mores!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy działania takiego Solorza, czy właścicieli ITI, albo innych stacji są w pełni transparentne? Nie wydaje mi się. A co do transparentności FLV i RM - czy pytałeś o szczegółowe dane u źródła, czyli np. telefonicznie labo osobiście w siedzibie FLV lub u ojców redemptorystów? Jesteś takie pewny, że oni wszystko ukrywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe te zamieszani to jest chore, nie normalne w tym kraju to że atm lub tvpuls2 powiedzmy straci koncesje to nie oznacza że to już musi być dla trwam :!::evil: są inni nadawcy którzy nie dostali koncesji na nadawanie, gdyby było 5 minut bezprawia totalnie zjechałbym to co jest związane z tv trwam, dlaczego inni nadawcy nie poszli do premiera?? bo mają poukładane w głowach...totalnie brak słów....rany co za naród :!::x:censored::crazy: nic nie musi ale krajowa rada nie\ma czego się czepić to myśli żeby nie było łyso odbieramy atm koncesje i damy trwam żeby [beep]ki odczepili się... i był spokój....dużo by tu pisać ale po\co urażać innych..

 

Dokładnie. Zwolennicy TV Trwam czasami się zachowują, jakby to było oczywiste, że ich stacja MUSI być w telewizji naziemnej, a skoro nie jest, to dzieje się im wielka krzywda i jest w tym jakiś spisek.

A nasuwa się pytanie: w czym ta TV Trwam jest lepsza od innych stacji? Dlaczego ma być nagle faworyzowana skoro do tej pory nie nadawała naziemnie i nikomu to nie przeszkadzało?

Jak ktoś chciał mieć dostęp to miał i nie robił krzyku, że stacja nie nadaje naziemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Jest dokładnie taka sama, nie widzę różnicy pomiędzy takim TVN-em a RM i Trwamem. W tym drugim jedynie wkurzają mocno zmienione, zawyżone (tak jakby "pedalskie") głosy, co przeszkadza niemal jak oznaczenia wiekowe co po niektórych.

Różnice widzę tylko w radiu tj. Program I, a TOKfm na korzyść pierwszego oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6, oczywiście że zadałem sobie ten trud, inaczej cóż by był za sens biadolić.

 

Fundacja, której statut jest niejawny jest co najmniej dziwną fundacją.

 

Oczywiście rozumiem, że wraz z rozszerzaniem frontu działań musiał ulegać modyfikacjom i statut, ale mimo wysiłków nie znalazłem go w żadnej z odsłon, ani wtedy, kiedy celów nie było aż tak wiele, ani teraz, kiedy wyskakują niczym króliki z kapelusza prestidigitatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest zapisane, że jest niejawny? Poza tym w linku, który ci podałem są właśnie fragmenty statutu i wygląda na to, że są wypisane wszystkie cele statutowe, bo zachciało im się wykreślić je i wpisać od nowa z kosmetycznymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6, bardzo Cię proszę, wiem że jesteś szokująco młody, ale racz mnie nie osłabiać, bo idzie wiosna, więc przez niedobór witamin, nie mogę się śmiać tak szczerze jak wymaga tego ta sytuacja. :)

 

Jak znajdziesz tekst statutu fundacji LV to daj mi znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro gracie .Zwróćcie tylko uwagę na jedno - Trwam nie pobiera abonamentu ,nie jest dostępne na żadnej platformie i jakoś sobie radzi finansowo i to całkiem nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic w tym dziwnego przecież dotacji od rządu nie dostaną ,abonamentu nie wprowadzą .Jeżeli Trwam wejdzie do NTC i zacznie emitować reklamy to będą samowystarczalni .Z drugiej strony jest potrzebna stacja o innym światopoglądzie - coś w rodzaju równowagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ania28, taca w kościele, to faktycznie ofiara dobrowolna i "niewymuszona", więc tu przyczepić się nie bardzo jest do czego, natomiast już wpłaty na RM, czy TV TRWAM, po apelach o.T. Rydzyka można z powodzeniem podciągnąć pod zorganizowaną zbiórkę funduszy, na którą to trzeba już uzyskać stosowne zezwolenia, i która wymaga ścisłego rozrachunku.

 

Zresztą niedawno ów redemptorysta był już za przewinienie nierejestrowanej zbiórki pieniędzy ukarany przez sąd grzywną, którą to grzywnę zapłacił za niego ktoś zupełnie inny, co przez wzgląd na osobę, napawa, przynajmniej mnie, sarkastyczną wesołością. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś cię zmuszał, żeby wpłacać na konto RM? W kościele też ksiądz czasami ogłasza, że taca będzie zbierana na to, albo na tamto i jakoś nikt się nie oburza. Poza tym, jak TV Niepokalanów też urządzała takie "zbiórki publiczne" (co to za zbiórka, jak konto było, jest i będzie, a ludzie wpłacają regularnie od kilkunastu lat?), to jakoś nikt nie protestował. Wiele organizacji, itp. można w taki sposób wspierać. Z resztą prawo o organizacji zbiórek publicznych jest wadliwe, o czym wspominali jakiś czas temu w TVP albo Polsacie przy okazji sprawy chorych (nie pamiętam na jaką dokładnie chorobę), których leczenie było kosztowne, a żeby móc zbierać pieniądze od życzliwych ludzi, to każdy chory musiałby oddzielnie uruchamiać "zbiórkę publiczną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6, nie mam nic przeciwko Tobie, ale zacznij myśleć z łaski swojej, bo inaczej szkoda czasu na takie przepychanki.

 

Jeśli jesteś osobą wierzącą, to powinieneś wiedzieć, że kościół, to nie miejsce do szukania pieniędzy po kieszeniach, a przychodzi się tam nie po to, by przypodobać się proboszczowi, wrzucając mu na tacę raz na tydzień 50 zetów.

 

W ogóle uważam, że taca jest żenująca tak samo dla wiernych, jak i dla księży, którzy zmuszeni są ją wiernym po nos podtykać.

 

A czy nie jest to w pewnym sensie wymuszanie, to sam sobie odpowiedz.

 

Dla mnie forma dobrowolna zbiórek pieniężnych, to skarbonka ustawiona w dyskretnym miejscu, gdzie każdy kto ma na to ochotę, może wrzucić to, co mu akurat zbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taca, czy jakakolwiek inna rzecz jest żenująca tylko dla tych, którzy mają jakiś problem - tylko ci wszędzie widzą problemy (np. ja jako człowiek wierzący, starający się żyć uczciwie, cieszę się życiem :)). Myślałem o tym przez dłuższy czas i do takiego wniosku doszedłem.

 

 

A wracając do TV Trwam - dziś odbyła się pielgrzymka środowiska skupionego wokół o. Rydzyka na Jasną Górę "zawierzająca Matce Bożej Radio Maryja i TV Trwam w trudnym czasie dyskryminacji". Zauważyłem też, że coraz więcej programów, w tym większość programów własnych jest już nadawana w 16:9, to dobrze, od razu ładniej to wygląda. Od czerwca zapewne to samo stanie się z "Informacjami Dnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
środowiska skupionego wokół o. Rydzyka

A możesz kolego wyjaśnić co to takiego jest środowisko skupione wokół Ojca Tadeusz Rydzyka? Przyznam, że brzmi to zatrważająco. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6, to słabo myślałeś, skoro nie doszedłeś do tego, że mieszanie podarunku Szatana dla ludzi, czyli pieniądza, z Bożą jakby nie było liturgią jest co najmniej niemądre, żeby nie powiedzieć mocniej.

 

Człowiek w kościele powinien skupić się na modlitwie, zamiast nerwowo poszukiwać w portfelu stosownego do swojej zasobności nominału. :)

 

Msza, to pamiątka ofiarowania i dlatego nie powinno się jej kalać brudnym pieniądzem.

 

A co do zbiórek pieniędzy, prowadzonych przez o.T.Rydzyka, to nikt mi nie wmówi, że jest to forma stosowna i dozwolona.

 

Te sprawy powinna regulować ustawa, tak jak u naszych sąsiadów Niemców, którzy deklarują, albo nie, określony procent z uzyskanego przychodu na związki wyznaniowe, do których przynależą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...