Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz to tak jakby inne stacje nie zastosowały się do żałoby, a ich programy informacyjne nie były prezentowane w stonowany sposób. W tym przypadku muszę postawić wszystkich nadawców na jednym miejscu, bo zarówno TVP, jak również Polsat i TVN, doskonale przekazywały najświeższe wiadomości i nie sposób zarzucić którejkolwiek kłamstwo, obłudę czy kierowanie się emocjami politycznymi. Nawet nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że inne programy nie były stonowane i że nie zastosowały się do żałoby,ale było w tym widać obłudę,w każdym razie jak tak to widzę.Pokazywanie osób które w tych dniach powinny zamilknąć i zastanowić się nad swoim zachowaniem wobec Prezydenta RP było niestosowne-media nie powinny pokazywać tych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich osobach mówisz... Bo równie dobrze obłudnym można nazwać ojca Rydzyka, który wpierw wyzywał śp. Marię Kaczyńską od czarownic, a teraz ją wspomina. Oczywiście pochwalam jedynie to ostatnie zachowanie i nie powinno się wytykać negatywnych zachowań mediów w okresie żałoby, ale w tym przypadku Ty zacząłeś pierwszy... Poza tym telewizja niezależnie od sytuacji powinna dopuszczać wszystkich do głosu, oczywiście jeśli ten głos mieści się w granicach dobrego smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa ojca Rydzyka były niestosowne(co do meritum sprawy to miał rację),ale za nie przeprosił i jedynie Tv Trwam doceniała jego zaangażowanie w sprawy Polski i nigdy nie usłyszałem tam słów tj. "mali ludzie",prezydent kompromituje kraj","durnia mamy za prezydenta".Pokazywanie L.Wałęsy jest co najmniej niestosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tym razem Lech Wałęsa nie wyrażał się w krytyczny sposób o osobie Lecha Kaczyńskiego, to było kiedyś. A nie oszukujmy się, mamy prawo krytykować wszystkich żyjących. To nie PRL, lecz w pełni demokratyczny kraj w którym obowiązuje wolność słowa. Nie da się ukryć, że Wałęsa zazwyczaj w swych wystąpieniach nie krył urazy do osoby ostatniego Prezydenta RP, jak również swego czasu do Aleksandra Kwaśniewskiego. Jego wadą było, że pewne stwierdzenia wyrażał zbyt głośno... Ale wydaje mi się, że jako były prezydent i niegdyś przywódca Solidarności, w której działaniach także uczestniczył Lech Kaczyński, osoba Lecha Wałęsy jest jak najbardziej wskazana. Równie dobrze nie powinno się rozmawiać z Kwaśniewskim, który po odejściu "od władzy" niejednokrotnie krytykował swojego następcę, a także kilkukrotnie mu dopiekł podczas debaty telewizyjnej kilka lat temu.

 

Generalnie dlaczego media lubiły rozmawiać z Wałęsą np. o braciach Kaczyńskich? Bo ten nie panował nad językiem, jeśli załapał melodię do gadania. To samo gdy robi się wywiady z Janem Tomaszewskim odnośnie piłki nożnej. Z miejsca lecą teksty o idiotach, [beep]kach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mamy wolność słowa, ale ze zwykłej przyzwoitości niektórzy nie powinni aż tak opluwać niektórych. Obecnie media wychwalają śp.Kaczyńskich chyba lepiej niż w RM i TV Trwam ich wychwalali za życia. Przedtem było całkiem odwrotnie. Z mediami to trzeba chyba jak z dziećmi... Z drugiej strony podoba mi się, że pokazują śp.Prezydenta od dobrej strony. Co do żałoby w TV Trwam to też zerknąłem (oglądałem na przemian na wszystkich stacjach) i odczułem ciut brak profesjonalizmu w porównaniu do stacji ogólnopolskich. Niby to było stonowane, odpowiednio do żałoby, ale nie wyglądało tak ładnie, jak w tv naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł o wiele lepszy od artykułu o tym samym na media2.pl. Tam napisali, że RM roztrząsa tragedie, podgrzewa atmosferę itp., a tak naprawdę to oni podgrzewają atmosferę takimi tekstami. Tu jest wypisane wszystko co i jak i czytelnik nie ukierunkowuje się od razu na złość w kierunku O.Rydzyka. Co do stonowania:

1. Cytowane słowa padły około północy, tak więc nie w porze jakiejś mocnej słuchalności. Kto wie, co wtedy pokazywały inne stacje?

2. Słowa, o które tak niektórzy się awanturują padły od zaproszonych gości, a prowadzący O.Rydzyk nie powiedział nic niestosownego, więc uzasadniona byłaby tylko nagonka na p.Macierewicza i tego drugiego(bo to są ich prywatne słowa, a nie zdanie RM, a w Polsce od jakiegoś czasu mamy wolność słowa).

3. Ten artykuł nie odnosi się do TV Trwam, gdyż stacja nie nadaje wtedy programu RM, tylko swój własny, więc nie mogły paść wtedy na jej antenie te słowa, a oglądałem raz Informacje Dnia i takie, ani podobne nie padły.

 

Chyba ludziom się powoli nudzi żałoba, bo zaczynają naskakiwać, jak nie na jedną stronę (TVP,TVN,Polsat), to na drugą (RM,TV Trwam,LUX Veritatis).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet,zobaczyłem że jak zawsze wszystkiemu winne jest Radio Maryja,Tv Trwam i o.Rydzyk-to prawda,padły emocjonalne słowa ale nie ze strony ojców a gości(przytoczony artykuł napisała hiena dziennikarska która żeruje na żałobie).A tak na marginesie to o.Rydzyk obok śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i brata Jarosława, był najbardziej atakowany i poniewierany przez media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega, że on żyje, a śp. prezydent już nie. Gdyby O.Rydzyk leciał tym samolotem, to byłby dziś najbardziej lubianym zakonnikiem w Polsce.

 

EDIT: Chciałbym zmienić swoje zdanie nt. TV Trwam w dniach żałoby. Dziś akurat włączyłem na specjalny program z okazji żałoby i w internecie obejrzałem Informacje Dnia z 3-ech kolejnych dni żałoby (wcześniej opierałem się na ID z soboty, które wyszły dosyć kiepsko) i wygląda to bardzo dobrze. Jednak ciut im do głównych stacji ogólnopolskich chyba brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cytowane słowa padły około północy, tak więc nie w porze jakiejś mocnej słuchalności. Kto wie, co wtedy pokazywały inne stacje?

Ja wiem. Zdjęcia ze Smoleńska, Katynia, z Warszawy, a także rozmowy z ekspertami, politykami, wspomnienia o Lechu Kaczyńskim, itp. Już wiesz? Ja akurat oglądałem.

 

2. Słowa, o które tak niektórzy się awanturują padły od zaproszonych gości, a prowadzący O.Rydzyk nie powiedział nic niestosownego, więc uzasadniona byłaby tylko nagonka na p.Macierewicza i tego drugiego(bo to są ich prywatne słowa, a nie zdanie RM, a w Polsce od jakiegoś czasu mamy wolność słowa).

Za tego typu słowa wyemitowane podczas tak wstrząsających wydarzeń powinni odpowiedzieć zarówno autorzy jak i o. Rydzyk. Niedopuszczalne jest pozwalanie aby na antenie katolickiej rozgłośni padały oskarżenia o wyreżyserowanie wypadku czy też uściślając zabójstwo Lecha Kaczyńskiego oraz innych ważnych osób w Polsce. Od takich podejrzeń jest policja oraz prokuratura, a nie s[beep]iały i znienawidzony polityk rozpadającej się partii. Ojciec Rydzyk wiedział, że rozmowa z Macierewiczem będzie kontrowersyjna i będzie się w pełni kleić. No cóż - reprezentują w takim razie równy poziom.

 

Przypomnę, że przykładem tego, jak płaci się za cudze słowa może być sytuacja Polsatu, który dostał karę za wyemitowanie fragmentu programu "Kuba Wojewódzki", w którym Kazimiera Szczuka nabijała się z Magdy Buczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego nabijać się z kogoś, a co innego mieć własne zdanie na jakiś temat. Macierewicz czy Jaroszyński wyrazili tylko swoje zdanie. Macierewicz dodał przecież:"To są wszystko być może emocjonalnie sformułowane opinie i nie odpowiadające prawdzie, nic chciałbym nikogo podejrzewać." (chodziło o to, że jakiś poseł PO powiedział, że sprawa sama się rozwiązała). Dlaczego nikt nie naskakuje np. na Millera, który obwinia śp. pilota o spowodowanie katastrofy? Ja nie uważam, że powinniśmy się na wszystkich oburzać, ale dlaczego akurat tylko na polityków PIS-u i ludzi powiązanych? To taki "chłopiec do bicia"? Ja co prawda popieram inną partię (Prawicę RP), ale nie popieram takiej formy walki politycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że nie mam zamiaru teraz krytykować ludzi PiS. Może cała ta tragedia przełoży się na zmiany w podejściu naszych parlamentarzystów do polityki - i mówię tutaj o wszystkich partiach, nie ważne czy jest to lewa czy prawa strona. Ale wypowiadam się o Macierewiczu, ponieważ to w Radiu Maryja podczas rozmowy z nim padły sugestie, że śmierć Polaków w Smoleńsku była nieprzypadkowa. Jestem zdania, że nie są to odpowiednie słowa na czas trwania żałoby narodowej. Nie słyszałem wypowiedzi Millera, ale on przynajmniej nie zasugerował celowego rozbicia samolotu i to jest fakt...

 

Co do Macierewicza. Jego podejście do kolegów z innych ugrupowań jest powszechnie znane jako negatywne. Równie dobrze można by przeprowadzić rozmowę z Januszem Korwin-Mikke i odwalić na antenie RM kabaret, który także nie przystoi podczas żałoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz zasugerował, że śmierć Kaczyńskiego mogła być nieprzypadkowa, a nie że była nieprzypadkowa. Zaznaczył, że nie chciałby nikogo podejrzewać. Mi i osobom w moim otoczeniu też, podczas rozmów o tej katastrofie kojarzyło się, że niektórzy mogliby sporo zyskać jego śmiercią (Kaczyński był negatywnie nastawiony do Rosji, a także skłócony z Tuskiem). Zawsze tak jest, że gdy zdarzy się jakaś katastrofa, to powstaje wiele teorii, dlaczego do tego doszło. Są teorie, że wina stała po stronie ludzi (pilot czy spisek kogoś) lub maszyn czy pogody. Dziwne jest to, że gdy takie spekulacje pojawiają się na zwykłej stacji to nikt się nie oburza, a gdy na np. TV Trwam, albo jakimś źródle niezależnym to wszyscy od razu: jacy to oni źli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram (...) Prawicę RP.

Nie podoba mi się, że łamiesz regulamin tego forum. Zrobiłeś to już po raz kolejny. Nikt nie reagował i ja też zaciskałem zęby nic nie mówiąc. Twój awatar jednoznacznie pokazuje jaką partię popierasz i jeśli chcesz przemycić swoje poglądy polityczne to na awatarze powinno się skończyć. Ty na nim nie poprzestałeś. Mówiąc o TV Trwam trudno unikać tematu polityki ale Ty idziesz o krok za daleko. Nieraz może się komuś coś wyrwać ale Ty zrobiłeś to już kolejny raz.

 

Sytuacja o której toczy się dyskusja miała miejsce w Radiu Maryja a nie w TV Trwam. Proponuję przenieść tę rozmowę do działu Radio. Warto też pohamować emocje a skupić się na merytorycznej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale uznałem, że jeżeli w oczywisty sposób nie ujawnię, kogo jestem zwolennikiem, to wszyscy (jak to zazwyczaj bywa) pomyślą, że jestem sympatykiem PIS-u. Rzeczywiście, powinno się oddzielić dyskusję o RM od TV Trwam, ale to nie ja zacząłem tu pisać o RM i nikt na to nie reagował. Nie będę już więcej wspominał kogo popieram, no chyba, że ktoś mi zarzuci, że popieram kogoś innego.

 

EDIT: Rozumiem, że ta dyskusja nie powinna się toczyć na tematy polityczne, ale w wypadku RM i TV Trwam ciężko to oddzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś kiedyś narzekał, że politycy koalicji rządzącej nie są zapraszani do TV Trwam. Chyba następuje jakaś odwilż, bo dziś stacja transmitowała pielgrzymkę strażaków na Jasną Górę. Był m.in. wicepremier Pawlak. Ale się zdziwiłem jak przełączając na ten kanał (w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego programu, albo filmu, bo trochę chory jestem i muszę dziś odpoczywać w domu) zobaczyłem Pawlaka przemawiającego do strażaków :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak samo daleki od posądzania TV Trwam. Oskarża się na wszelkich forach o spiskowe teorie, wyssane z palca informacje to medium.

A przeglądając poprawne i jedynie słuszne media np. Gazetę Wyborczą, tam dopiero snuje się teorie spiskowe. Autorzy tej gazety jeden za drugim, strona po stronie, dzień po dniu czynią o wiele więcej zamętu, niż TV Trwam. Wystarczy otworzyć dzisiejsze wydanie, o "Fakcie" i innych brukowcach nie warto wspominać, bo tam aż się przelewa od różnych "rozważań" na temat tragedii samolotu pod Smoleńskiem. Skoro mamy pluralizm medialny, należy zauważać źdźbło w oku u siebie, a nie belkę w oku innych.

Należy stawiać pytania, nawet te najtrudniejsze. Uważam, że Gazeta Wyborcza, która oskarża innych o sianie zamętu, bije wszelkie rekordy sama siejąc i dzieląc ludzi.

Wystarczy ich dobrze i starannie dobrane tytuły i treści tam zawarte dobrze przeanalizować.

A mówiąc wprost, robią z ludzi baranów i myślą, że ciemny lud to kupi.

W czasie żałoby i tuż po niej, świadomość Polaków wzrosła i to cieszy. Dość wmawiania kłamstw, panie i panowie i wielebni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w "Wieś to też Polska" gość w studiu zauważył, że gdy prezydentowi Kaczyńskiemu coś się udało zrobić to tylko TV Trwam o tym mówiła, a inne media (gość twierdził, że ma w mediach znajomości) nic, bo to się nie zgadzało z ich polityką programową ośmieszania Prezydenta. Kto wie, o czym jeszcze nie wiemy prawdy? Ile jeszcze osób musi zginąć, żeby media przestały kłamać? Ogólnie o Kaczyńskim teraz się mówi dobrze, ale nikt nie przeprosił za poprzednie oszczerstwa. Z tego powodu coraz częściej zaglądam do TV Trwam, mimo że mocno sympatyzuje z PIS-em, a ja trochę mniej, ale przynajmniej tak nie okłamują ludzi i można się trochę pomodlić, zastanowić nad sobą, Polską, światem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy: media kłamią, manipulują, krytykują, ośmieszają, niszczą, równają z ziemią. Z wyjątkiem TV Trwam. To telewizja ciepła, serdeczna, na poziomie, szczera, nie posiada żadnej linii programowej, jako medium powiązane z Lux Veritatis i Tadeuszem Rydzykiem reprezentuje prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie podsumowałeś, ale rozwinąłeś moją wypowiedź. Media ogólnopolskie twierdzą, że O.Rydzyk jest zły i RM oraz TV Trwam promują nienawiść i dotychczas po części im wierzyłem, bo zdarzały się takie wyskoki w mediach Lux Veritatis, ale po tym, jak po śmierci Prezydenta RP media diametralnie zmieniły swoje zdanie o nim i odsłoniły fakty przeczące innym "faktom" prezentowanym na ich antenie zastanowiłem się - komu ufać? Mediom ogólnopolskim, które same przyznały się do wielokrotnych kłamstw i manipulacji, czy TV Trwam i spółce, którzy o Prezydencie Kaczyńskim mówili, mówią i mówić będą cały czas tak samo. Nie mogę wierzyć komuś kto tak kręci. A skoro media mówią, że O.Rydzyk i jego dzieła są złe, to ja myślę odwrotnie (jak media mówiły, że Kaczyński jest głupi, to się okazało, że jednak mądry;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałaby mówić inaczej? Podważyłaby swoją ideologię podążając za falą mówienia o wszystkich jak najlepiej, co w mediach ogólnopolskich było po prostu mówieniem prawdy. Media ogólnopolskie to zrobiły i same się oskarżyły i przyznały do okłamywania narodu. TV Trwam i spółka tego nie zrobili, jakby dając znak, że oni cały czas mówią, mówili i mówić będą prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...