Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie nowego oprogramowania już nie będzie...

Naprawili to, dzięki czemu można było wypowiedziec umowę (radio) a reszta ich nie obchodzi.

 

Da się oglądać TV? Tak. Da się słuchać radia? Tak.

A EPG jest? Jest. A że tylko 2 pozycje - ale jest.

 

Dobrzę, że zainwestowałem w Stronga tylko złotówkę.

 

Po co mieliby inwestować kasę w nowy software? Oni na Strongu nie zarabiają!

Zresztą targetem dla tego dekodera nie są pasjonaci techiki, tylko ludzie którzy po prostu oglądają tv - i nie mają pojęcia o technikaliach jak EPG, HDMI, czy nawet teletext.

 

Przewrotnie mogę się założyć, że niewielki procent posiadaczy Stronga narzeka na niego. Można policzyć unikalną listę autorów tego wątku?

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem 170zł też nie narzekam bo na co pakietu Cyfry nie mam tylko sam Multipakiet Canal+ jest przełącznik diseq więc inne pozycje satelitarne też mam. Po zmianie nadajnika z PKiN na Raszyn jakość podstawowych kanałów jest rewelacyjna (odległość ok 40 km od Wawy). Sygnał jest taki mocny że wzmacniacze trzeba było skręcić do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to jest prawda w przypadku kanałów kodowanych z FTA jest nie co lepiej. długo również się czeka przy ładowaniu wszystkich kanałów np z Hot Birda (chodzi mi o aktualizację). Po za tym ujdzie miałem Echostara 606 tam to dopiero były cyrki jak dekoder się zawiesił potrafił wykasować listę ulubinych kanałów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem poskarżyć się na infolinii technicznej na niedziałające funkcje opisane w instrukcji Stronga (np. przycisk BACK, który nie cofa od wcześniej oglądanego kanału). Otrzymałem informację, że mogę się udać z tunerem do dystrybutora. A ten wymieni odbiornik od ręki na nowy egzemplarz. Wolny od wad. Ponoć byłem pierwszą osobą skarżącą się na ten przycisk.

I teraz rzecz najważniejsza:

Do końca wakacji pojawi się najnowsze oprogramowanie. Zlikwiduje ono problem z EPG i, uwaga bo tego nikt się nie spodziewa chyba, obsługę MHW. Czyli będą w końcu dostępne aplikacje interaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@Palikocie trzymam kciuki za nowego Stronga i oby Ci działał... Ja też czekam teraz na nowego Freda HF8800HD, bo mają mi go wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam litanię wad, które wykryłem.

 

Niezgodności z instrukcją obsługi:

- przycisk BACK nie cofa do poprzedniego kanału - według instrukcji przycisk ten cofa,

- tuner nie wyszukuje kanałów SCPC (np. Duna II Autonomia i m2, które nadają z SR równym 3333) - według instrukcji możliwy jest odbiór kanałów z SR od 2000,

- aktualizacja listy po uprzednim wyłączeniu tunera z prądu na ok. 30 sekund - instrukcja nie pisze o każdorazowym takim wymogu.

 

Błędy związane z odbiorem kanałów:

- przy przeglądaniu teletekstu kanału Ale kino z poziomu tunera, po chwili zanika dźwięk i obraz, a pojawia się komunikat o braku uprawnień do tego kanału. Po wyjściu z teletekstu po kilku sekundach powraca normalny sygnał,

- błędne wskazanie ilości kanałów na liście ulubionych - po wykasowaniu kilku kanałów z samodzielnie stworzonej listy, na spisie list pozostaje stara ilość stacji,

- nie identyfikuje napisów ze strumienia na kanale Ale kino - inne odbiorniki pozwalają na włączenie napisów bez pośrednictwa teletekstu; nawet Strong SRT 6860 identyfikuje napisy z teletekstu na kanałach RAI, ale na Ale kino już nie,

- na niektórych stacjach wybiera tylko jeden z kanałów audio zamiast fonii stereo - inne odbiorniki np. na tvn24 mają automatycznie dźwięk stereo, a Strong uparcie uruchamia tylko kanał lewy. Trzeba samodzielnie przestawiać na stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zażalenia na temat softu to proszę wypiszcie mi je w tym temacie jak najszybciej.

Napiszcie ogólnie o błędach związanych z funkcjonowaniem całego dekodera, dajcie wszelkie błędy jakie zobaczyliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik diseq nie działa poprawnie przy podłaczeniu 3 pozycji satelitarnych trzeba kupić diseq 4in1 gdzie LNB1 nie jest wykorzystywane ponieważ gdy do LNB1 podłaczymy Hotbirda do LNB2 Astrę 1 a do LNB3 Astre 2 dekoder zawiesi sie przy przełanczaniu kanałów wyskoczy informacja zły sygnał.

Na nie których kanałach jak np Eurosport Niemcy oraz ARD potrafił znikać obraz a dźwięk się przycina. Jedynie wyłączenie z prądu wszystko naprawia.

Przy podłaczeniu diseq i ustawieniu LNB2 Hotbird LNB3 Astra 1 LNB4 ASTRA 2.(tylko w takim podłaczeniu przełacznik diseq działa poprawnie) nie można z satelity zaaktualizować oproramowania dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie można zaaktualizować? Jak są podłączone 3 konwertery? Czy jak nawet dwa?

 

PS. Czy jemu jakoś tak dziwnie nie piszczy coś przy wejściu sygnału z anteny? Nie wiem czy nie pomyliłem z jakimś innym dekoderem, ale chyba tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego copamietam to strong napisy oblsuguje tylko te w formacie bodaj dvbt(jesli dobrze pamietam) a te sa na C+ach, ale juz na hbo ich nie ma w tym formacie i nie mozna wlaczyc.

Te z teletekstu przeważnie też.

 

PS. Czy jemu jakoś tak dziwnie nie piszczy coś przy wejściu sygnału z anteny? Nie wiem czy nie pomyliłem z jakimś innym dekoderem, ale chyba tak było.

Mi przestało po pewnym czasie. Nowy egzemplarz nie ma tej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...