Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie W MOIM strongu źle pracuje, czy w KAŻDYM? Kurcze Pitter. Albo coś wiesz, albo nie. Piszę wyraźnie. Jak ktoś ma i stronga i nboxa to niech sprawdzi. Przecież nie wyślę pytania do wszystkich na PW. Na pewno ktoś z Was ma te 2 dekodery. Zerknijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem po raz pierwszy na tym forum.Posiadam od dzisiaj cyfre plus z tym dekoderem i takie moje pytanie dlaczego pilot od stronga przerzuca mi funkcje przy telewizorze np.przy zmianie kanałów na dekoderza przełącza mi też przy telewizorze.Czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem 9 Kompanie na canal+ film. Na powitanie informacja, że film jest w DD 5.1. I kicha. Pod przyciskiem "audio" do wyboru lewy/prawy/mono/stereo.... Amplituner tez nie wykrywa DD. Cyfra nie nadaje w DD czy Strong jest jakis popsuty?

Moze w ustawieniach tunera,miales wylaczone DOLBY...Wszystko na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD może być w stereo :> po drugie musisz mieć amplituner podłączony wyjścia cyfrowego w tunerze, ze stereo możesz mieć max tylko Dolby ProLogic, który nie wymaga specjalnego sygnału ;> amplituner zwykle pokazuje w jakim formacie cyfrowy sygnał jest (bo może być PCM) i parametry sygnału (w tym liczbę kanałów) gdy ten się pojawia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem co nastepuje: w Strongu format dzwieku wybiera sie w drugiej zakładce, nie pierwszej. Ustawiłem na tvn i pokazało się Dolby 2.0. Teraz czekam az puszczą coś w 5.1. Oczywiscie puszczam sygnał przed spdf a nie czincze :)

Ale jak leci DD na amplituner to chyba nie jest przesyłany dźwięk do tv za pośrednictwem scart :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a jeszcze powiedzcie, mi , jak przełączam, programy , to między pojawieniem się następnego (wiadomo, że trwa to wieki ), mam głośne burczenie- dźwiek

 

jaka może byc przyczyna, coś żle ustawiłem podłączyłem

 

 

tenks

 

Edycja Burli: Usunięte bezsensowne pogrubienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak to jest? zamontowałem dekoder strong i nie odbieram niektórych kanałów pisze brak sygnału. brakuje mi tv poloni, tvp info i jeszcze paru. poprzedni dekoder miałem z polsatu i nie było żadnych problemów a żeby było ciekawie podpiołem także inny dekoder cyfry zakupiony rok temu i też nie mam żadnych problemów z odbiorem wszystkich kanałów.

poziom sygnału na dekoderze strong wynosi jakieś 85 % a jakość jest 100%.

nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, proszę o jakieś informację na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrót do ustawień fabrycznych to po pirwsze potem w instalacji przeszukaj cyfre masz w instalacji jako domyślne jak to nie pomorze są trzy wyjścia sprawdzic tuner u sąsiada jak będzie działac to masz problem z konwerterem lub kablem antenowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie nabyłem strong6860 i niestety również zauważyłem to nieznośne piszczenie. Pojawia się gdzieś z okolic złącza antenowego i po wyjęciu anteny znika.

Co dziwne występuje jedynie w przypadku kilku kanałów np. wszystkiego w ramach TVN.

Szczerze mówiąc jest to okropnie irytujące zwłasza przy przełączaniu na inne kanały gdzie piszczenie nie występuje.

 

Jeśli macie na to dobry pomysł, bedę wdzięczny za help

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój, tuner, nie czyta karty, i ma zawiechy cały czas, jutro idę do dystrybutora- i niech mi wymieniają, na nowy,

 

 

ale badziewie , mam nadzieję, że nie ma opcji, naprawieania, tego, kupiłęm dwa dni temu, podłączylem w sobotę po południu, pochodził, 4 godz. i wyszła komenda włóż ważną kartę,

 

 

resetów było co nie miara, wyjmowanie karty....., ale chodzi program 1 minutę, i znika

 

:shock::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na fakcie to ile to trwa to przełączanie?? 2sec?? czy ile??

 

Don_Mag

 

U mojego kolegi to było tak: po sekundzie pojawiała się nazwa nowo wybranego kanału, po kolejnych 2 sekundach pojawiał się czarny obraz z nazwą a po następnej sekundzie już był kanał. Najwolniej się przełączało na Planet i Canal+(tylko zwykłym) bo było tak, że po sekundzie była nazwa nowego kanału, po 2 czarny obraz z nazwą nowego kanału, po sekundzie znikała nazwa tego kanału i pojawiał się czarny obraz(inny niż wcześniej) i po kolejnej sekundzie był kanał.

 

Witam, właśnie nabyłem strong6860 i niestety również zauważyłem to nieznośne piszczenie. Pojawia się gdzieś z okolic złącza antenowego i po wyjęciu anteny znika.

Co dziwne występuje jedynie w przypadku kilku kanałów np. wszystkiego w ramach TVN.

Szczerze mówiąc jest to okropnie irytujące zwłasza przy przełączaniu na inne kanały gdzie piszczenie nie występuje.

 

Jeśli macie na to dobry pomysł, bedę wdzięczny za help

Pozdrawiam

 

opitol go na allegro za 250zł, dołóż trochę i se kup inny

 

Edycja RafiX: POłączyłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi to było tak: po sekundzie pojawiała się nazwa nowo wybranego kanału, po kolejnych 2 sekundach pojawiał się czarny obraz z nazwą a po następnej sekundzie już był kanał. Najwolniej się przełączało na Planet i Canal+(tylko zwykłym) bo było tak, że po sekundzie była nazwa nowego kanału, po 2 czarny obraz z nazwą nowego kanału, po sekundzie znikała nazwa tego kanału i pojawiał się czarny obraz(inny niż wcześniej) i po kolejnej sekundzie był kanał.

 

Se jaja robisz?? Chcesz powiedzieć że przełączanie trwa od 4 do w porywach 6 sec?? No bez jaj na starym Philipsie 6000 trwa to myślę około 1 sec.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie nabyłem strong6860 i niestety również zauważyłem to nieznośne piszczenie. Pojawia się gdzieś z okolic złącza antenowego i po wyjęciu anteny znika.

Co dziwne występuje jedynie w przypadku kilku kanałów np. wszystkiego w ramach TVN.

Szczerze mówiąc jest to okropnie irytujące zwłasza przy przełączaniu na inne kanały gdzie piszczenie nie występuje.

 

Jeśli macie na to dobry pomysł, bedę wdzięczny za help

Pozdrawiam

 

Cóż też mam problem z tym piszczeniem, ale występuje u mnie na wszystkich kanałach... chociaż po 2tyg. użytkowania jakoś zmalała jego intensywność... albo to tylko subiektywne odczucie..

 

Odnośnie przełączania kanałów... potwierdzam 2-4 sekund niekiedy, zwłaszcza przy zmianie z FTA na kodowane i odwrotnie... chociaż nie narzekam, bo miałem kiedyś Cyfrowy Polsat i tam obraz podczas oglądania niekiedy kilka razy na godzinę potrafił się zatrzymać na 1 sek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba innego sposobu na pozbycie się tego piszczenia jest wymiana sprzętu a nie czekanie aż to się skończy, bo wcale nie musi.

 

Nie możliwe, że jak przełączasz z kodowanego na FTA to tak długo się przełącza, rozumiem na odwrót, ale w tą stronę powinno być szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Se jaja robisz?? Chcesz powiedzieć że przełączanie trwa od 4 do w porywach 6 sec?? No bez jaj na starym Philipsie 6000 trwa to myślę około 1 sec.

 

Don_Mag

 

No naprawdę tak było, za każdym razem masz wrażenie że się zawiesił. Inni też potwierdzają że 4 sekundy, a o tych 6 sekundach to tylko przy dwóch kanałach tak miał, do kanałów FTA nie zdążyłem dojść, więc nie wiem ile czasu to zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. O to co jaką dostałem informację odnośnie.. " Czemu Dekoder strong nie odbiera wszystkich stacji "

 

dziękuję za korespondencję. W odpowiedzi na e-mail uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej, na dekoderach Strong, istnieje możliwość odbioru jedynie pierwszych ścieżek audycji radiowych. W połowie grudnia, drogą satelitarną zostanie udostępnione nowe oprogramowanie, które umożliwi miedzy innymi prawidłowy odbiór kanałów radiowych. Odbiór audycji radiowych możliwy jest poprzez tuner z kartą abonencką, które umożliwiają rozkodowanie sygnału nadawanego z satelity. Jednocześnie przepraszam za powstałe z tego powodu niedogodności. W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt z Telefonicznym Centrum Abonentów.

 

Edycja RafiX: Po co ten dubel? Mogłeś wkleić link z adnotacją do innego tematu, w którym o tym pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas w tym temacie wszyscy podnoszą temat odbioru kanałów radiowych i czasu przełączania kanałów.... jednak stronk ma jeszcze jedną poważną wadę... a mianowicie EPG działa tylko na 2 programy do przodu (tj. widzę co jest teraz i co będzie następne i koniec...) i nie ma na wszystkich kodowanych kanałów EPG (np HBO Comedy... )

 

 

Mam jeszcze drugie pytanie. Czy rozdzielanie sygnału Cyfry w ramach jednego domu jest legalne??

Jeśli tak to czy są jakieś urządzonka współpracujące ze Strongiem do dzielenia i jaki drugi dekoder i sprzęt należałoby zakupić?

Informacje o takiej możliwości znalazłem w temacie "Pytania początkującego", ale poruszam ten temat tutaj ponieważ interesowałaby mnie taka możliwość we współpracy ze Strongiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...