Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

mam mały problem nie wiem dlaczego ale na paru kanałach np. Discovery, TV Polonia, TVP Info i jeszcze na paru kanałach wyskakuje mi brak sygnału, jak klikne OK i pokazuje się lista kanałów i poziom sygnału to mam go na 77 ale jakoś mam na 0 i nie wiem dlaczego wcześniej wszystko dobrze działało. Przeszukiwałem nawet jeszcze raz kanały, ale nic nie pomogło. Jak myślicie co to może być antena raczej nie bo inne kanały dobrze odbierają :(

 

na 90% "padł" konwerter, ja też tak miałem. Raz wskakiwały mi kanały a za chwilę ich już nie było, a zwłaszcza jak w drugim dekoderze były przełączane kanały. Zmieniłem konwerter i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że "wystarczy przeszukiwać kanały za pomocą zielonego przycisku "sieć" - warto dodać opcję "kanały niekodowane" . O ile dobrze rozumiem, to tuner wyszukuje kanały tylko z transponderów, które ma zapisane w swojej pamięci. W przypadku, gdy w bazie pamięci nie widnieje dany transponder, żadna opcja "sieć" czy "kanały niekodowane" nie pomogą - a z Twojej wypowiedzi wynika, że jest zupełnie odwrotnie. Trzeba najpierw dodać częstotliwość nowego transpondera do bazy pamięci tunera, a później szukać kanałów, czy to przez opcję "sieć", czy "kanały niekodowane".

 

Nie dodawałem żadnych częstotliwości transpondera - a mam stronga i w sposób opisany przeze mnie wyszukałem zarówno TV Trwam jak i TVP Historia. To o czym piszę to nie moje domysły a spostrzeżenia oparte na empiryce.

 

Witam Was również :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkryłem ciekawą opcję. Instrukcja twierdzi, że nie ma możliwości zmiany numeracji kanałów. Nic bardziej mylnego.

Wchodzimy w Wybierz swoje programy, wybieramy listę i kanał, a następnie opcję numer. Kasujemy obecny numer, wpisujemy nowy i zatwierdzamy. W ten sposób można do porządku doprowadzić numery na liście kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

czy ma lub może miał ktoś z was taki problem, że strong cały czas się mulił i przestawały przez to chodzić kanały?? a jak tylko odłącze kabel od anteny to zaczyna chodzić normalnie. przywracałem już chyba z 3 razy ustawienia fabryczne, ale to nie pomaga. Wyłączałem go nawet na pare godzin a on dalej zdycha jak tylko podłączę do niego antene :( macie jakieś pomysły ?? to pewnie ta [beep]iana głowica szwankuje, jest może jakiś rest głowicy lub coś w tym stylu??

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio mam problem z moim dekoderem Strong. Podczas oglądania programów dekoder chyba gubi sygnał (wnioskuje to z tego, że gaśnie bursztynowa lampka na wyświetlaczu), na ekranie nic się nie pojawia (żaden komunikat, że np. brak sygnału) tylko telewizor automatycznie przelacza sie na inne złacze. A dekoder przestaje na cokolwiek reagować. Nie można go wyłaczyc z pilota ani recznie, nie można również przelaczyc na inny kanal. Po prostu na nic nie reaguje. Jedyne rozwiazanie to wylaczenie go z pradu. Jednak po ponownym podlaczeniu dzieje sie dokladnie to samo. Iczemu tak sie dzieje? Musze jeszcze zaznaczyc ze dekoder robi sie bardzo goracy.

 

Czy ktos z was mial podobna sytuacje? Czy komus z was dzialo sie cos podobnego z dekoderem? Jak sobie poradziliscie z tym problemem?

 

Prosze pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...