Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Canal+ czasami leci w kulki.

Może coś nie tak mają tam z HDR..

Insight 4K nadaje z HDR I tam wygląda to też dobrze.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zaprosił mnie na meczyk, po zakupie nowego TV. mecz Lecha na C+ 4K. Czy to normalne, że jest taki żółty odcień, czy trzeba obraz w TV podregulować. Trochę jest zmartwiony, że na nowym TV  4K obraz go rozczarował. Telewizor LCD, Sony 65X85j. W tym samym czasie obraz na Eleven 4k obraz dużo lepszy. Dla mnie, jak byłem na kilkunastu meczach ze sztucznym oświetleniem, to obraz na żywo ze stadionu, za bardzo tak nie odbiegał od tego na C+4K, ale kolega jak przełączył na zwykły C+ sport i porównał, to bardziej ta jakość mu przypasowała. No ale to kwestia gustu. 

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeśli oprócz sportu lubi filmy/ seriale przynajmniej w tym przypadku nie będzie rozczarowany-
jest lepiej niż " zwykłe" HD na C+.


zadowolony z czego? HDR na sporcie skopany, większość ramówki to upscal. Jedyny plus, że sobie już za ten kanał nie liczą 10/20 zł jak na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli wnioskując to nie wina TV, o to najbardziej się kumplowi rozchodziło, bo wydał trochę kasy, zawsze marzył o TV 4K a tu taka skucha na tym c+ k4.  Nie wiem nie znam się, z jakiej półki jest Jego model tv, ale ma mkv reedycji Avatara 4K , to po prostu obraz miażdży jakością.  A pokombinowaliśmy z ustawieniami i się okazuje, że C+ 4K owszem nadaje z HDR ale w HLG a nie w HDR 10. Może to jest przyczyna? Ale ja totalny laik w tym temacie, więc może nasze rozumowanie jest błędne.

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ciekawostka. Teraz oglądamy mecz Realu na C+4K i jakość super. Chyba, że ten mecz LaLiga nie ma po drodze z HDR. 😆 Co do wpisu kolegi lakiman to zgadzam się w 100%, materiały 4K w C+ vod są genialne. Ale mam chyba niedobrą wiadomość, po update firmware dla dekoderów C+ 4K, nie ma już kolekcji 4K, Masakra,

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzysz napisał:

U mnie wszystko w porządku od początku do końca..

Wszystkie transmisje Premier League w 4K są przekazywane dla tv. z innym logotypem niż transmisje w HD. I dzisiaj w pierwszej i na początku drugiej logo i jakość była w 4k. Jak zaczęły się problemy z transmisją 4k, realizator przełączył transmisję na wersję HD.

Tak wygląda to logo do transmisji 4k ( przykład z innego meczu ).

93c9ab25864c7.jpg

 

A tak wyglądało to dzisiaj po przełączeniu w HD.

6646b0033d4d1.jpg

Tu z powtórki tego meczu przed awarią.

42d318aa32bd7.jpg

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko to wygląda, jak mam do wyboru ten sam mecz na c+ i c+4k to wybieram niestety HD. Ostatnio był brat i jak to zobaczył to sie pyta co ten mecz taki ciemny, awarie światła mają (liga angielska).

 

Nie ma tu nikogo z c+? Może Satkurier wyda oficjalne zapytanie w sprawie jakości kolorów i jasności na tym kanale premium (według mnie skopany HDR- na tvp 4k w  czasie euro obraz był kapitany a też działał HDR)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że wiedzą, przecież to kwestia zmiany jakiś ustawień i powinno być ok. 

 

Już lepiej niech ten HDR wyłączą (potrzebne tylko do pochwalenia się w reklamie a psuje cały odbiór)

 

To tak jka by ktoś do nowego BMW chciał wrzucić super nowoczesny tempomat który w praktyce ograniczał by prędkość do 50km/h (w reklamie brzmi fajnie ale tylko psuje wrażenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...